Картопля

Блог
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році
Одним із найбільш небезпечних шкідників є колорадський жук
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Коли садити картоплю в цьому році
Картоплю не просто так називають другим хлібом
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Хвороби пасльонових культур
Поговоримо про найбільш поширені хвороби пасльонових культур, їхні симптоми та за яких умов вони з’являються.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Зберігання картоплі: як зберігати смачний урожай

Восени настає пора копати картоплю: от її дбайливо викопали, пораділи врожаю, що ж, тепер можна й розслабитися? А от і ні! Адже залишається не менш відповідальна частина роботи – зберігання картоплі в домашніх умовах. Від того, в яких умовах ви триматимете «другий хліб» взимку, залежить не лише термін зберігання картоплі, а й її смак.

Далі в статті я розповім про оптимальні умови зберігання картоплі, якою має бути температура приміщення, щоб бульби не гнили, не проростали і не в’янули.

Провідний експерт
Детальніше
Блог
Коли копати картоплю: поради господарю
Збирання картоплі в Україні зазвичай заведено проводити в останні вихідні серпня, коли вся рідня з’їжджається допомагати в села та на дачі. Залежно від сорту та погоди деякі господарі нерідко вирішують, коли копати картоплю: в кінці вересня чи у жовтні? І на врожай не нарікають. То коли викопувати картоплю, щоб бульби були максимально великі, дозрілі, але не почали гнити в землі? Давайте спробуємо розібратись нижче в статті, коли проводити прибирання картоплі.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Фітофтороз картоплі: найефективніші методи контролю
Фітофтороз картоплі відомий понад 100 років. Хвороба поширена по всій Україні і знайома кожному господарю, хто вирощує цю культуру. Захворювання викликає грибок фітофтора. Через те, що останніми роками він сильно видозмінився, першочергове завдання городника – вчасно виявити і знешкодити ворога.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Обираємо другий хліб – найсмачніші сорти картоплі
Найпоширеніша культура в Україні – картопля. Ми посідаємо четверте місце у світі за обсягами її врожаїв – 22 млн тонн на рік.
Цікаво, що 85% всього об’єму вирощують приватні господарства, а це доволі нелегка справа. Але вона того варта: особливо якщо правильно обрати кращі сорти картоплі.
Про ранні високоврожайні та найсмачніші сорти картоплі я розповім далі. Але й українські кращі сорти картоплі в Україні нічим не поступаються розробкам іноземних селекціонерів, а деколи і перевершують їх.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Парша картоплі: як виростити здорову картоплю
Парша на картоплі – це одна з найпоширеніших грибкових хвороб цієї культури. Інфекція викликає погіршення товарного вигляду та смакових якостей: така бульба стає практично не придатною до споживання.
Відомо п’ять різновидів: звичайна парша картоплі, чорна, порошиста (порохувата), срібляста та горбкувата. Серед них перші три є найпоширенішими, отже на них я і зупинюсь детальніше в цій статті.
Провідний експерт
Детальніше

Все про картоплю: поради про те, коли і як садити картоплю, як її удобрювати та поливати

Картопля — рослина живуча. Її садять повсюдно, як в промислових масштабах, так і на кількох грядках біля будинку. Ось найпопулярніші факти та міфи про вирощування картоплі:

Факт: Картопля любить світло

Це правда, рослина так любить світло, що навіть розташування рядків може вплинути на врожай. Краще розташувати їх з півночі на південь, щоб картопля рівномірно освітлювалася і краще росла. А ось під деревами її краще не садити — не приживеться. Картоплі потрібен легкий грунт, в якому не має коріння.

Міф: Не любить кислі ґрунти

Картопля може рости на будь-яких ґрунтах, але річ у тому, що на кислих бульби схильні до різних хвороб. Так що рослина приживеться, але от якість її може виявитися не такою, як хотілося б. Нейтральний ґрунт, це оптимальний варіант для якісного врожаю.

Факт: Гній і зола це кращі добрива

Це так, але є і більш якісніші аналоги гною. Наприклад, його можуть перевершити сидерати, які здатні на сотку землі замінити 200 кг гною. Ще один плюс в тому, що сидерати можна застосовувати щороку.

Золу замінювати немає потреби — це відмінний засіб, що підвищує якість врожаю і зміцнює імунітет картоплі. Можна тільки додати трохи мінеральних добрив, щоб підвищити кількість врожаю.

Міф: Потрібно лити на картоплю багато води

Картоплі потрібні поливи, але в усьому має бути логічна міра. Якщо дуже спекотно і немає дощів, то часті поливи потрібні. А якщо сезон дощовий, то можна полити картоплю два-три рази в сезон, максимум. Все залежить і від регіону: на Півдні урожай поливають частіше, ніж на Півночі країни.

Факт: Урожай залежить від попередньої посадки

Якщо на місці посадки минулого року росли помідори або та ж картопля, то посадити її знову можна, але доведеться витратити багато сил, добрив, часу на боротьбу зі шкідниками. Щоб спростити собі задачу, краще садити картоплю після огірків, капусти, зелені або буряка.

Як і коли садити картоплю?

Час визначити просто: коли ґрунт прогрівся до +5-6 оС. Раніше це робити ризиковано, особливо, якщо ви живете не на Півдні. Інакше, урожай буде підмерзати і його якість вийде зовсім не такою, як очікувалося.

Прискорити дозрівання врожаю краще за допомогою пророщених бульб. Їх можна виростити в теплиці, за місяць до посадки.

Щоб посадити картоплю, потрібно викопати лунки, помістити туди бульби, і засипати землею. Хочете зрозуміти, як це краще зробити? Слідкуйте за оновленнями в розділі блогу. Ми будемо додавати нові статті та відповідати на ваші питання про те, як виростити ідеальний урожай картоплі.