Картопля

Блог
Зберігання картоплі: як зберігати смачний урожай
Восени настає пора копати картоплю: от її дбайливо викопали, пораділи врожаю, що ж, тепер можна й розслабитися? А от і ні! Адже залишається не менш відповідальна частина роботи – зберігання картоплі в домашніх умовах. Від того, в яких умовах ви триматимете «другий хліб» взимку, залежить не лише термін зберігання картоплі, а й її смак.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Коли копати картоплю: поради господарю
Збирання картоплі в Україні зазвичай заведено проводити в останні вихідні серпня, коли вся рідня з’їжджається допомагати в села та на дачі. Залежно від сорту та погоди деякі господарі нерідко вирішують, коли копати картоплю: в кінці вересня чи у жовтні? І на врожай не нарікають. То коли викопувати картоплю, щоб бульби були максимально великі, дозрілі, але не почали гнити в землі? Давайте спробуємо розібратись нижче в статті, коли проводити прибирання картоплі.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Фітофтороз картоплі: найефективніші методи контролю
Фітофтороз картоплі відомий понад 100 років. Хвороба поширена по всій Україні і знайома кожному господарю, хто вирощує цю культуру. Захворювання викликає грибок фітофтора. Через те, що останніми роками він сильно видозмінився, першочергове завдання городника – вчасно виявити і знешкодити ворога.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Обираємо другий хліб – найсмачніші сорти картоплі
Найпоширеніша культура в Україні – картопля. Ми посідаємо четверте місце у світі за обсягами її врожаїв – 22 млн тонн на рік.
Цікаво, що 85% всього об’єму вирощують приватні господарства, а це доволі нелегка справа. Але вона того варта: особливо якщо правильно обрати кращі сорти картоплі.
Про ранні високоврожайні та найсмачніші сорти картоплі я розповім далі. Але й українські кращі сорти картоплі в Україні нічим не поступаються розробкам іноземних селекціонерів, а деколи і перевершують їх.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Парша картоплі: як виростити здорову картоплю
Парша на картоплі – це одна з найпоширеніших грибкових хвороб цієї культури. Інфекція викликає погіршення товарного вигляду та смакових якостей: така бульба стає практично не придатною до споживання.
Відомо п’ять різновидів: звичайна парша картоплі, чорна, порошиста (порохувата), срібляста та горбкувата. Серед них перші три є найпоширенішими, отже на них я і зупинюсь детальніше в цій статті.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Ручний окучник для картоплі: як зробити своїми руками
Окучник – це пристрій, призначений спеціально для підгортання землі на великих площах, де із сапою не впоратися. Окучник своїми руками зроблений – найкращий варіант для сільського господаря, який не має мотоблока, але хоче зекономити час на обробку (та й посадку картоплі) на городі.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Дротяник на картоплі: 9 способів позбутися шкідника
Дротяник в картоплі залишає сліди, які неможливо не помітити – наскрізні ходи псують чималу частину врожаю. Найгірше, що такі пробуравлені бульби швидко гниють і мають поганий товарний вигляд. З іншого боку, визначити, що картопля піддасться атаці дротяника важко, адже цей ворог – підземний, але є певні ознаки, що ділянка заражена, про які трохи нижче.
Як позбавитися від дротяника на картоплі? Нижче у статті я розповім про кілька дієвих способів, а ви оберіть той, який вам підходить.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Шкідники картоплі: як боротися з ведмедкою, дротяником і міллю
Із картоплею у нас зазвичай асоціюється один шкідник – колорадський жук, а проте культура потерпає й від інших комах. Боротьба із ведмедкою на картоплі не менш важлива, ніж боротьба з дротяником. Крім цих ґрунтових шкідників рослину вражає також картопляна міль і попелиця. Як боротись зі шкідниками картоплі – нижче в статті.
Провідний експерт
Детальніше

Все про картоплю: поради про те, коли і як садити картоплю, як її удобрювати та поливати

Картопля — рослина живуча. Її садять повсюдно, як в промислових масштабах, так і на кількох грядках біля будинку. Ось найпопулярніші факти та міфи про вирощування картоплі:

Факт: Картопля любить світло

Це правда, рослина так любить світло, що навіть розташування рядків може вплинути на врожай. Краще розташувати їх з півночі на південь, щоб картопля рівномірно освітлювалася і краще росла. А ось під деревами її краще не садити — не приживеться. Картоплі потрібен легкий грунт, в якому не має коріння.

Міф: Не любить кислі ґрунти

Картопля може рости на будь-яких ґрунтах, але річ у тому, що на кислих бульби схильні до різних хвороб. Так що рослина приживеться, але от якість її може виявитися не такою, як хотілося б. Нейтральний ґрунт, це оптимальний варіант для якісного врожаю.

Факт: Гній і зола це кращі добрива

Це так, але є і більш якісніші аналоги гною. Наприклад, його можуть перевершити сидерати, які здатні на сотку землі замінити 200 кг гною. Ще один плюс в тому, що сидерати можна застосовувати щороку.

Золу замінювати немає потреби — це відмінний засіб, що підвищує якість врожаю і зміцнює імунітет картоплі. Можна тільки додати трохи мінеральних добрив, щоб підвищити кількість врожаю.

Міф: Потрібно лити на картоплю багато води

Картоплі потрібні поливи, але в усьому має бути логічна міра. Якщо дуже спекотно і немає дощів, то часті поливи потрібні. А якщо сезон дощовий, то можна полити картоплю два-три рази в сезон, максимум. Все залежить і від регіону: на Півдні урожай поливають частіше, ніж на Півночі країни.

Факт: Урожай залежить від попередньої посадки

Якщо на місці посадки минулого року росли помідори або та ж картопля, то посадити її знову можна, але доведеться витратити багато сил, добрив, часу на боротьбу зі шкідниками. Щоб спростити собі задачу, краще садити картоплю після огірків, капусти, зелені або буряка.

Як і коли садити картоплю?

Час визначити просто: коли ґрунт прогрівся до +5-6 оС. Раніше це робити ризиковано, особливо, якщо ви живете не на Півдні. Інакше, урожай буде підмерзати і його якість вийде зовсім не такою, як очікувалося.

Прискорити дозрівання врожаю краще за допомогою пророщених бульб. Їх можна виростити в теплиці, за місяць до посадки.

Щоб посадити картоплю, потрібно викопати лунки, помістити туди бульби, і засипати землею. Хочете зрозуміти, як це краще зробити? Слідкуйте за оновленнями в розділі блогу. Ми будемо додавати нові статті та відповідати на ваші питання про те, як виростити ідеальний урожай картоплі.