Блог

Картопля

Блог
Зберігання картоплі: як зберігати смачний урожай
Восени настає пора копати картоплю: от її дбайливо викопали, пораділи врожаю, що ж, тепер можна й розслабитися? А от і ні! Адже залишається не менш відповідальна частина роботи – зберігання картоплі в домашніх умовах. Від того, в яких умовах ви триматимете «другий хліб» взимку, залежить не лише термін зберігання картоплі, а й її смак.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Коли копати картоплю: поради господарю
Збирання картоплі в Україні зазвичай заведено проводити в останні вихідні серпня, коли вся рідня з’їжджається допомагати в села та на дачі. Залежно від сорту та погоди деякі господарі нерідко вирішують, коли копати картоплю: в кінці вересня чи у жовтні? І на врожай не нарікають. То коли викопувати картоплю, щоб бульби були максимально великі, дозрілі, але не почали гнити в землі? Давайте спробуємо розібратись нижче в статті, коли проводити прибирання картоплі.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Фітофтороз картоплі: найефективніші методи контролю
Фітофтороз картоплі відомий понад 100 років. Хвороба поширена по всій Україні і знайома кожному господарю, хто вирощує цю культуру. Захворювання викликає грибок фітофтора. Через те, що останніми роками він сильно видозмінився, першочергове завдання городника – вчасно виявити і знешкодити ворога.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Обираємо другий хліб – найсмачніші сорти картоплі
Найпоширеніша культура в Україні – картопля. Ми посідаємо четверте місце у світі за обсягами її врожаїв – 22 млн тонн на рік.
Цікаво, що 85% всього об’єму вирощують приватні господарства, а це доволі нелегка справа. Але вона того варта: особливо якщо правильно обрати кращі сорти картоплі.
Про ранні високоврожайні та найсмачніші сорти картоплі я розповім далі. Але й українські кращі сорти картоплі в Україні нічим не поступаються розробкам іноземних селекціонерів, а деколи і перевершують їх.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Парша картоплі: як виростити здорову картоплю
Парша на картоплі – це одна з найпоширеніших грибкових хвороб цієї культури. Інфекція викликає погіршення товарного вигляду та смакових якостей: така бульба стає практично не придатною до споживання.
Відомо п’ять різновидів: звичайна парша картоплі, чорна, порошиста (порохувата), срібляста та горбкувата. Серед них перші три є найпоширенішими, отже на них я і зупинюсь детальніше в цій статті.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Ручний окучник для картоплі: як зробити своїми руками
Окучник – це пристрій, призначений спеціально для підгортання землі на великих площах, де із сапою не впоратися. Окучник своїми руками зроблений – найкращий варіант для сільського господаря, який не має мотоблока, але хоче зекономити час на обробку (та й посадку картоплі) на городі.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Дротяник на картоплі: 9 способів позбутися шкідника
Дротяник в картоплі залишає сліди, які неможливо не помітити – наскрізні ходи псують чималу частину врожаю. Найгірше, що такі пробуравлені бульби швидко гниють і мають поганий товарний вигляд. З іншого боку, визначити, що картопля піддасться атаці дротяника важко, адже цей ворог – підземний, але є певні ознаки, що ділянка заражена, про які трохи нижче.
Як позбавитися від дротяника на картоплі? Нижче у статті я розповім про кілька дієвих способів, а ви оберіть той, який вам підходить.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Шкідники картоплі: як боротися з ведмедкою, дротяником і міллю
Із картоплею у нас зазвичай асоціюється один шкідник – колорадський жук, а проте культура потерпає й від інших комах. Боротьба із ведмедкою на картоплі не менш важлива, ніж боротьба з дротяником. Крім цих ґрунтових шкідників рослину вражає також картопляна міль і попелиця. Як боротись зі шкідниками картоплі – нижче в статті.
Провідний експерт
Детальніше

Все про вирощування картоплі: догляд, посадка, високоврожайні сорти картоплі
Все про картоплю – як зібрати високий урожай

  Однією з головних городніх культур вважається овоч картопля. В Україні городники старанно вирощують і доглядають за сходами, адже від цього залежить запас урожаю на зиму. Догляд за картоплею – далеко не легка справа. Кожен сезон дачники стикаються з низкою труднощів. Це і вибір способу посадки, підживлення, захист овочів від шкідників, бур’янів, хвороб. Спілка “Аптека садівника” вирішила допомогти людям, які люблять працювати на землі, в рішенні цих важливих питань. Для цього ми створили спеціальний розділ, в якому досвідчені городники розкажуть все про вирощування картоплі, високоврожайні сорти картоплі в Україні, особливості догляду за овочевою культурою. Ці поради допоможуть зробити обробку ділянки максимально приємною і отримати в кінці городнього сезону щедрий урожай.

Все про вирощування картоплі – “Аптека садівника” ділиться досвідом”

Щоб полегшити вирощування картоплі, ми вирішили максимально висвітлити всі аспекти даного процесу – від висадки посівного матеріалу до збору молодих овочів.
Статті присвячені наступним темам:

  • вирощування. Дізнайтеся, які технології потрібно застосувати, щоб підвищити кількість і якість урожай;
  • лікування – які препарати краще застосовувати, щоб підвищити стійкість рослин до хвороб, захистити їх від шкідливих організмів та бур’янів, поліпшити смак плодів, і при цьому залишити їх абсолютно безпечними для здоров’я людини;
  • засоби захисту рослин – гербіциди, стимулятори росту, протруйники. У матеріалах ви дізнаєтеся, як правильно обробляти плоди для поліпшення і прискорення їх росту та розвитку;
  • добрива. Підживлення овочів – передпосадкова обробка препаратами, норми і період їх внесення;
  • посадка. Дізнайтеся, як садити насіння мотоблоком і плугом-окучником, в чому специфіка даних видів механізованих робіт, їх переваги над садінням під лопату. У матеріалах ви зможете почерпнути нові знання про традиційні та нетрадиційні види висадки картоплі.
“Другий хліб” – все про вирощування картоплі в Україні

Публікації будуть корисними як початківцям, так і досвідченим городникам. Прочитавши статті, ви дізнаєтеся, як отримати хороший урожай, правильно доглядати за овочем, вибрати високоврожайні сорти картоплі в Україні, підібрати найкращий спосіб посадки для вашої кліматичної зони. Ми підібрали рекомендації, які допоможуть розібратися в особливостях догляду за посівами і створити сприятливі умови для вирощування картоплі.
Залишилися питання, як доглядати за картоплею і виростити якісний урожай? Звертайтеся до наших консультантів, скориставшись формою зворотного зв’язку чи рубрикою “Запитати експерта” або зателефонувавши на гарячу лінію 0800 301 401. Вони дадуть слушні практичні поради та поділяться досвідом. Крім того, до кожної статті можна залишити коментар, і наші фахівці допоможуть вирішити ваше питання. Слідкуйте за оновленнями і вирощування картоплі більше не буде асоціюватися з важким заняттям! Звертайтеся, будемо раді допомогти.