Блог

Виноград

Блог
Сорти винограду в Україні: як обрати кращу лозу
Вирощування винограду – особлива наука, одна з найскладніших для садівників-початківців. Проте й ті, хто лише вчиться доглядати за лозою, й ті, хто в цій справі вже майстер, прагнуть мати в саду кращі сорти винограду.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Мілдью винограду: розпізнати і перемогти
Влітку, коли погодні умови стають оптимальними, виникає загроза появи мілдью – несправжньої борошнистої роси винограду. Це одна із найпоширеніших і найнебезпечніших хвороб, що у вологі роки завдає виноградникам великої шкоди, бо ягоди, уражені мілдью, непридатні для вживання і виготовлення вина.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Антракноз винограду: захистіть лозу від виноградної віспи
Після тривалих дощів я завжди із завмиранням серця оглядаю виноградники, бо висадила більше десятка хороших сортів. Не хочеться, щоб через погодні умови або недогляд рослини захворіли. Одна з найпідступніших хвороб – антракноз винограду, або виноградна віспа.
Нижче у статті я розповім, як її можна визначити та що можна зробити, щоб інфекція не знищила кущі та врожай.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Як контролювати оїдіум – одну із найнебезпечніших хвороб винограду
Коли листя винограду стає тьмяним і вкривається плямами, ймовірна причина – хвороби винограду, з яких оїдіум відомий найбільше. Інша назва – борошниста роса винограду, що проявляється білим нальотом на листі. Це дуже поширена грибкова хвороба, настільки, що її можна вважати найбільшим ворогом виноградарів.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Шкідники винограду: як позбутися небезпечних шкідників
Виноград – це чудова культура з відмінними смачними ягодами, що є окрасою всього саду. Але окрім краси та безсумнівної користі цієї культури, дачникам часто докучають шкідники винограду: попелиця, кліщі, червці, листовійки та довгоносики – загалом близько півсотні видів. Оскільки неспецифічних шкідників (тобто таких, які люблять не лише виноград, а й інші культури) у винограду багато, стає дуже важливою весняна обробка винограду від шкідників і хвороб.
Давайте розберемося, які саме шкідники пошкоджують виноградну лозу та як позбутися непроханих гостей.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Хвороби винограду
Хвороби винограду і їх лікування турбують виноградаря з перших років після посадки лози. Що різноманітніші погодні умови, то більше сюрпризів у проявах хвороб. Візьми здогадайся, що то за білий наліт на винограді чи плями на листі. Хвороби оїдіум та мілдью виноградарі знають не з чуток, а от менш поширені хлороз винограду та альтернаріоз на лозі можуть налякати не лише своїм виглядом, але й невідомістю, як із ними боротися.
Нижче у статті я розповім, які інфекції трапляються на лозі та як їм зарадити.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Осіння й весняна обрізка винограду: як формувати лозу
Обрізка винограду (виноградної лози) необхідна для двох цілей: покращення плодоношення та розрідження гілок. А пасинкування винограду необхідне для поліпшення кількості та якості плодів. Якщо виноград ростиме, як йому заманеться, він пустить соки на листя й верхівку, а в нижній частині не утворить грон або вони будуть дрібними. Правильна обрізка винограду восени або навесні та видалення пагонів стане запорукою того, що на нижніх рукавах (основних гілках) ягоди будуть великого розміру, а їх смак значно покращиться.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Підживлення винограду: чим удобрити лозу навесні та восени
Без підживлення винограду не буде налитих солодких соком грон, які є винагородою господарю за його труди. Добрива регулюють ріст листя, пагонів та квітів. Нижче я розповім, яку роль відіграють різні види підживлення винограду: нітроамофоскою, курячим послідом, попілом.
Використовуючи добриво для винограду, пам’ятайте, що забагато азоту викликає надмірний ріст листя та пагонів замість квітів та плодів. Калійні добрива потрібні для достигання плодів та поліпшення морозостійкості. Також калій поліпшує утворення цукрів – завдяки йому ягоди стануть солодшими. Фосфор відповідає за зміцнення імунітету та визрівання грон.
Провідний експерт
Детальніше

Як виростити виноград – особливості догляду за культурою
Як вирощувати виноград – поради від “Аптеки садівника”

Вирощування винограду в Україні завжди асоціювалося з південними регіонами. Але сьогодні виведено багато нових сортів, які відмінно пристосовуються до різних кліматичних умов і мають високу врожайність.
Про власний виноградник мріє кожен третій власник садової ділянки. Садівники висаджують виноградні лози, але далеко не кожен виноградар-початківець знає, як виростити виноград. Вирощування культури вимагає особливої ​​уваги, починаючи від вибору місця для посадки, сорту і закінчуючи обробкою виноградників у різні сезони. Тому досвід, знання і поради людей, які не перший рік вирощують культуру в своєму саду, стануть дуже цінним матеріалом. Спілка “Аптека садівника” зібрала корисні рекомендації досвідчених дачників-садівників про те, як виростити виноград, щоб культура давала відмінний урожай і плодоносила не один сезон.

Все про виноград: збираємо щедрий урожай плодів

Ми створили спеціальний розділ, в якому розповімо, як вирощувати виноград. Ви дізнаєтеся, як виростити молоді рослини, боротися зі шкідниками, хворобами. Садівники-професіонали діляться інформацією про:

  • осіннє, весняне підрізання з метою проріджування гілок і поліпшення плодоношення – коли слід підрізати лозу, проводити проріджування і пасинкування;
  • систему поливу – внесення води під дорослі лози по класичній схемі – 5 разів на рік по 10 відер, особливості крапельного поливу;
  • підживлення саджанців мінеральними і органічними добривами, позакореневе підживлення для стимуляції росту листя і пагонів – які препарати використовувати, коли вносити добрива навесні, восени;
  • правила посадки – коли висаджувати саджанці, особливості посадки з живців, лози;
  • як правильно обробляти кущі для боротьби зі шкідниками, профілактики хвороб.
Як виростити виноград і отримати хороший урожай

Налиті солодким соком грона винограду – головна винагорода садівника за його труди. Із наших публікацій ви зможете почерпнути корисні рекомендації та знайти все про виноград – як виростити і правильно доглядати за культурою. Крім того, завжди можна звернутися за порадою до наших експертів, скориставшись формою зворотного зв’язку, зателефонувавши за номером гарячої лінії 0 800 301 401 або залишивши коментар до статей.
Звертайтеся – ми завжди раді допомогти!