Блог

Калина

Блог
Шкідники калини: як захистити кущі від комах
Найчастіше саме шкідники відбивають усю охоту вирощувати в саду калину, і передусім це чорна попелиця на калині. Вже декілька моїх знайомих махнули рукою на задум мати біля хати цю красиву рослину, яка до того ж є національним символом. Бо крім корисних ягід, кущі калини додають господарю мороки із попелицею та іншими шкідниками.
Без своєчасної обробки калини не обійтись, інакше калина погано цвіте, а значить і врожай тільки зменшуватиметься. Втім, обробка допоможе належним чином подбати про здоров’я кущів, адже нічого надскладного в боротьбі зі шкідниками калини немає.
Провідний експерт
Детальніше

Кущ калини: посадка, догляд, особливості агротехніки
Дерево калина – вирощуємо і піклуємося про культуру правильно

Мабуть, мало хто не чув про користь, яку приносить дерево калина. Соковито-червоні, терпкі ягоди вважаються справжньою домашньою зеленою аптечкою. Вони використовуються для лікування і профілактики простудних захворювань, є гарним косметичним засобом. Тому садівники часто цікавляться, як виростити кущ калини в саду, коли проводити обприскування насаджень, збирати плоди? Щоб максимально полегшити вирощування калини і дерево гарно плодоносило, слід своєчасно та регулярно проводити агротехнічні роботи. Без ретельної обробки дерево калина зазнає великої шкоди від хвороб та шкідників, кущ буде погано цвісти та плодоносити.
Все про калину, особливості вирощування ягідних кущів, систему поливу, профілактику захворювань ви дізнаєтеся із публікацій спілки “Аптека садівника”. Ми підготували корисні рекомендації, які допоможуть виростити на садовій ділянці здоровий кущ калини.

Кущ калини – садівництва на “5+”

Що потрібно знати про догляд за калиною з моменту посадки до збору врожаю? Усю інформацію ми систематизували в спеціальному розділі, щоб будь-якої хвилини ви могли застосувати дані поради на практиці, адже калина – дерево примхливе й потребує регулярного догляду. Ви дізнаєтеся:

  • коли садити саджанці, яке місце найкраще вибрати для посадки;
  • дерево калина – обробка від шкідливих комах і хвороб: як боротися з попелицею, калиновим листоїдом та іншими шкідниками, якими препаратами обробляти культури;
  • полив і підгодівля насаджень;
  • особливості підрізання гілок у різні сезони.
Якщо ви будете дотримуватись даних рекомендацій, тоді у вас в саду ростиме здорова калина, кущ буде плодоносити, і ви зможете поласувати корисними ягідками та зробити лікувальну настоянку на зиму. Пам’ятайте, що дерево калина вимагає систематичного догляду. Це дозволить забезпечити високу врожайність ягідної культури.

Як виростити калину в саду – поставте питання досвідченим садівникам

Виникли труднощі, пов’язані з доглядом за калиновими кущами? Зверніться за допомогою до експертів “Аптеки садівника”. Це можна зробити за телефоном гарячої лінії 0 800 301 401, відправивши повідомлення через форму зворотного зв’язку або описавши проблему в рубриці “Запитати експерта”. Наші садівники дадуть дієву пораду. Діліться своїми досягненнями і новими методами садівництва в коментарях до статей.