Захист волоського горіха

Захист волоського горіха
Провідний експерт

В даному розділі Ви дізнаєтеся, які шкідники та хвороби завдають шкоди Вашому врожаю.

Захист волоського горіха ОСНОВНІ ШКІДНИКИ

amerykanskyi_bilii_metelik.png

АМЕРИКАНСЬКИЙ БІЛИЙ МЕТЕЛИК

Поширення: карантинний вид, на сьогоднішній день зафіксований у 20 областях України.

Культури, які пошкоджує: волоський горіх, виноград, зерняткові, декоративні (понад 140 видів деревних і чагарникових рослин).

Шкоди завдають: гусениці.

Характер пошкодження: скелетують листя, об’їдають його до грубих жилок. Гусениці обплітають дерева павутиною.

Розвиток: літ метеликів спостерігається в кінці квітня – на початку травня та триває місяць. Тривалість їх життя становить 6-14 діб. Самки відкладають яйця на верхній і нижній бік листків (по 300-500 шт.) і вкривають яйцекладку  прозорим тоненьким пухом. Через 5-10 діб після відкладання яєць відроджуються гусениці, які розвиваються 45-54 доби. Заляльковуються в захищених місцях. Розвиток лялечки триває 9-14 діб. Друге покоління метеликів з’являється в липні-серпні. Гусениці після завершення розвитку заляльковуються в серпні-вересні і входять в цій стадії на перезимівлю.

Плодючість: перше покоління 1200-1500 яєць, друге – 2000-2300.

Кількість поколінь: 2.

Зимуюча стадія: лялечки під відмерлою корою дерев, рослинними рештками, в тріщинах парканів та в інших захищених місцях.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (2.5 мл), Ато Жук (2-2.5 мл) на 5-8 л води. Обприскування проводити профілактично в період льоту метеликів задля недопущення появи гусениць, тому що при пізніх  обробках робочий розчин препарату через наявність павутини на листках не зможе потрапити на шкідників.
klishch_gorihovyi_povstyanii.png

КЛІЩ ГОРІХОВИЙ ПОВСТЯНИЙ

Поширення: в правобережних районах Лісостепу та Степу.Культури, які пошкоджує: волоський горіх, фундук.

Шкоди завдають: личинки, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: живляться клітинним соком, внаслідок чого на нижньому боці листка утворюються глибокі лунки, а на верхньому – гали темно-коричневого кольору у вигляді напівкулястих гофрованих здуттів діаметром до 5-25 мм. Пошкоджені саджанці горіха в розпліднику відстають у рості, внаслідок чого взимку легко вимерзають. Пошкоджене листя в’яне, скручується та опадає. 

Розвиток: в період розпускання бруньок молоді листочки вже пошкодженні кліщами. На них утворюються гали, всередині яких знаходиться шкідник. В галах, як правило, сидить одна самка, інколи – дві або три. За масового пошкодження на листках горіха може утворитися до 20 галів. Гали утворюються під впливом ферментів, які виділяють кліщі під час живлення. В серпні шкідник мігрує до місць зимівлі. 

Кількість поколінь: 3-4.

Зимуюча стадія: дорослі особини під покривними лусочками бруньок.

Заходи захисту: обробка препаратами: рано навесні – Захват Ойл (150-200 мл на 10 л води),в період вегетації – Антикліщ Про (9-10 мл), Інферно (60 г -додаткова дія) на 8-10 л води. Оптимальним періодом для обприскування дерев у період вегетації вважають травень – початок червня, коли кліщі покидають гали та переходять на здорові листки.
gorihova_popelitsa.png

ГОРІХОВА ПОПЕЛИЦЯ

Поширення: по всій території України.Культури, які пошкоджує: волоський горіх.

Шкоди завдають: личинки, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: живляться клітинним соком листям рослин, внаслідок чого ріст пагонів пригнічується, листя передчасно всихає та опадає, якість плодів погіршується.

Розвиток: на волоському горіху шкоди завдають два види: верхня та нижня горіхова попелиця. Верхня – личинки відроджуються в кінці квітня – на початку травня. Попелиці розміщуються колоніями на верхньому, рідше – на нижньому боці листків вздовж центральної жилки. Самки розмножуються все літо. В кінці жовтня закінчується відкладання яєць. Нижня – самки починають розвиватися в кінці квітня – на початку травня та розміщуються з нижнього боку листка вздовж жилок. Пік найбільшої чисельності шкідника спостерігається весною та восени. В кінці жовтня самки відкладають яйця біля основи бруньок на верхівці молодих пагонів.

Кількість поколінь: 8-12.

Зимуюча стадія: яйця біля основи бруньок, на верхівках молодих пагонів.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (2-2.5 мл), Ато Жук (1.5-2 мл), Гудвін (3-4 мл), Фас (2-2.5 мл) на 5-8 л води.
ОСНОВНІ ХВОРОБИ

bakterioz.png

БАКТЕРІОЗ

Поширення: по всій території України.Культури, які уражує: волоський горіх.

Оптимальні умови розвитку: тепла дощова погода.

Симптоми: проявляється на всіх надземних органах рослин. На листках з’являються дрібні чорні плями, які згодом збільшуються та поширюються вздовж жилок. Листки деформуються та опадають. Верхівки молодих пагонів  чорніють і всихають, а на старіших утворюються темні видовжені плями, які наступного року вдавлюються. Суцвіття та молоді плоди чорніють і гинуть. На плодах з’являються дрібні плями, які згодом поширюються по всьому плоду. Хвороба може пошкоджувати м’яку шкарлупу та ядро.

Джерела інфекції: уражені бруньки та пагони.

Заходи захисту: видалення уражених частин дерева, профілактична обробка препаратом Віоліс (20-30 мл на 8-10 л води) або Гарт (30 г на 10 л води).
marsonioz.png

БУРА ПЛЯМИСТІСТЬ (МАРСОНІОЗ)

Поширення: по всій території України.

Культури, які уражує: волоський горіх.

Оптимальні умови розвитку: температура +21°С, вологість повітря 96-100%.

Симптоми: на листках утворюються коричневі плями округлої форми з темним обідком. За підвищеної вологості плями розростаються, внаслідок чого листя засихає та опадає. На пагонах утворюються видовжені виразки. На  плодах спочатку з’являються темні плями, які з часом стають сірими й перетворюються на виразки. Плоди формуються недорозвиненими та опадають.

Джерела інфекції: уражені органи рослин та рослинні рештки.

Заходи захисту: видалення уражених решток, обробка фунгіцидами: Віоліс* (20-30 мл на 8-10 л води), Гарт* (30 г на 10 л води), Захисник (15 мл на 8-10 л води), Страж (3-4.5 мл на 5 л води), Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 5-8 л води).

*профілактична обробка


Супутні товари
Антиколорад Макс

Пакування

171.00 грн
АТО Жук

Пакування

573.00 грн
Захват Ойл 500 мл
573.00 грн
Антикліщ Про

Пакування

13.00 грн
Інферно

Пакування

21.00 грн
Гудвін

Пакування

42.00 грн
Фас

Пакування

6.00 грн
Віоліс

Пакування

595.00 грн
Гарт

Пакування

36.00 грн
Захисник

Пакування

21.00 грн
Страж

Пакування

10.50 грн
Антигусінь + Самшит

Пакування

12.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Сорти абрикосів: обираємо південне чудо
Без жовто-помаранчевих солодких абрикосів важко уявити собі українське літо: вони без проблем ростуть у більшості регіонах. Користь цих фруктів важко переоцінити – чого вартий лише великий вміст калію та заліза!
Які ж дерева абрикосів посадити в саду? Як орієнтуватися в сортах? Які сорти абрикосів ранні, а які пізні? В цій статті я розповім про різні сорти абрикоса, щоб можна було обрати по одному з різних категорій і без проблем забезпечити собі ціле абрикосове літо!
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Хвороби абрикоса та їх лікування
Хвороби абрикосових дерев не мають дуже яскравих ознак, тому в них непросто розібратися. Найпоширеніша хвороба, яку ні з чим не сплутаєш – моніліоз абрикоса, коли засихають гілки водночас із листям і цвітом. Будь-які плями на листі та цятки на плодах – це теж ознаки хвороб, і лікувати дерево після виявлення інфекції набагато складніше, ніж провести профілактику. Давайте розберемося, з якими неприємними проявами хвороб абрикоса ми стикаємося у нашому саду.
Більше про хвороби плодових дерев читайте тут.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Моніліоз абрикоса
Грибкове ураження моніліозу абрикоса викликається збудником Monilia cinerea. Захворювання досить поширене в регіонах України, де навесні тривалий час тримається прохолодна погода з дощем. Першими уражаються квіти культури, на яких буріють пелюстки. Цвітіння дерева починається при температурі повітря від +10 °С, комфортною температурою для поширення хвороби вважається прохолодна дощова погода в період цвітіння культур. Спори переносяться з уражених частин та рослинних решток, в яких зберігалася грибниця.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Як підготувати плодові дерева до зими
Підготовка дерев до зими включає цілу низку заходів
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Захист культур від попелиці
Ми розберемося які бувають види попелиці, а також розповімо про способи боротьби зі шкідником.

Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Як захистити врожай від шкідників
На шляху до здорового та багатого врожаю городникам та садівникам доводиться докладати чимало зусиль.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Зберігання фруктів: правила і секрети садівників

Умови зберігання фруктів чітко визначені у промислових сховищах, бо в домашніх умовах дотриматися їх непросто. Тим не менш, необхідно знати технологію зберігання фруктів та оптимальну температуру, за якої урожай зберігатиметься довше.

Нижче в статті я розповім, як правильно зберігати яблука, груші, айву, виноград, сливи.

Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Підживлення дерев навесні та восени: обираємо добрива
Підживлення плодових дерев актуально для саджанця трьох-чотирьох років. До цього часу запас поживних речовин, закладених при посадці дерева, вичерпується. І що ближче до початку плодоношення, то важливіше підживлення дерев. Нижче у статті я розповім, як правильно підживлювати дерева, коли це треба робити та які обрати добрива для плодових дерев.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Все про крапельний полив саду: автоматичний полив дерев і газону
Автоматичний полив саду – унікальне за простотою та користю рішення для економії сил, часу та води. Крапельне зрошення рослин водою під корінь удвічі економить витрату води, до того ж регулярність зволоження –  запорука хорошого здоров’я рослин. Нижче в статті я розповім про переваги, які має крапельний полив для дерев та як його можна облаштувати.