Захист волоського горіха

Захист волоського горіха
Провідний експерт

В даному розділі Ви дізнаєтеся, які шкідники та хвороби завдають шкоди Вашому врожаю.

Захист волоського горіха ОСНОВНІ ШКІДНИКИ

amerykanskyi_bilii_metelik.png

АМЕРИКАНСЬКИЙ БІЛИЙ МЕТЕЛИК

Поширення: карантинний вид, на сьогоднішній день зафіксований у 20 областях України.

Культури, які пошкоджує: волоський горіх, виноград, зерняткові, декоративні (понад 140 видів деревних і чагарникових рослин).

Шкоди завдають: гусениці.

Характер пошкодження: скелетують листя, об’їдають його до грубих жилок. Гусениці обплітають дерева павутиною.

Розвиток: літ метеликів спостерігається в кінці квітня – на початку травня та триває місяць. Тривалість їх життя становить 6-14 діб. Самки відкладають яйця на верхній і нижній бік листків (по 300-500 шт.) і вкривають яйцекладку  прозорим тоненьким пухом. Через 5-10 діб після відкладання яєць відроджуються гусениці, які розвиваються 45-54 доби. Заляльковуються в захищених місцях. Розвиток лялечки триває 9-14 діб. Друге покоління метеликів з’являється в липні-серпні. Гусениці після завершення розвитку заляльковуються в серпні-вересні і входять в цій стадії на перезимівлю.

Плодючість: перше покоління 1200-1500 яєць, друге – 2000-2300.

Кількість поколінь: 2.

Зимуюча стадія: лялечки під відмерлою корою дерев, рослинними рештками, в тріщинах парканів та в інших захищених місцях.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (2.5 мл), Ато Жук (2-2.5 мл) на 5-8 л води. Обприскування проводити профілактично в період льоту метеликів задля недопущення появи гусениць, тому що при пізніх  обробках робочий розчин препарату через наявність павутини на листках не зможе потрапити на шкідників.
klishch_gorihovyi_povstyanii.png

КЛІЩ ГОРІХОВИЙ ПОВСТЯНИЙ

Поширення: в правобережних районах Лісостепу та Степу.Культури, які пошкоджує: волоський горіх, фундук.

Шкоди завдають: личинки, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: живляться клітинним соком, внаслідок чого на нижньому боці листка утворюються глибокі лунки, а на верхньому – гали темно-коричневого кольору у вигляді напівкулястих гофрованих здуттів діаметром до 5-25 мм. Пошкоджені саджанці горіха в розпліднику відстають у рості, внаслідок чого взимку легко вимерзають. Пошкоджене листя в’яне, скручується та опадає. 

Розвиток: в період розпускання бруньок молоді листочки вже пошкодженні кліщами. На них утворюються гали, всередині яких знаходиться шкідник. В галах, як правило, сидить одна самка, інколи – дві або три. За масового пошкодження на листках горіха може утворитися до 20 галів. Гали утворюються під впливом ферментів, які виділяють кліщі під час живлення. В серпні шкідник мігрує до місць зимівлі. 

Кількість поколінь: 3-4.

Зимуюча стадія: дорослі особини під покривними лусочками бруньок.

Заходи захисту: обробка препаратами: рано навесні – Захват Ойл (150-200 мл на 10 л води),в період вегетації – Антикліщ Про (9-10 мл), Інферно (60 г -додаткова дія) на 8-10 л води. Оптимальним періодом для обприскування дерев у період вегетації вважають травень – початок червня, коли кліщі покидають гали та переходять на здорові листки.
gorihova_popelitsa.png

ГОРІХОВА ПОПЕЛИЦЯ

Поширення: по всій території України.Культури, які пошкоджує: волоський горіх.

Шкоди завдають: личинки, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: живляться клітинним соком листям рослин, внаслідок чого ріст пагонів пригнічується, листя передчасно всихає та опадає, якість плодів погіршується.

Розвиток: на волоському горіху шкоди завдають два види: верхня та нижня горіхова попелиця. Верхня – личинки відроджуються в кінці квітня – на початку травня. Попелиці розміщуються колоніями на верхньому, рідше – на нижньому боці листків вздовж центральної жилки. Самки розмножуються все літо. В кінці жовтня закінчується відкладання яєць. Нижня – самки починають розвиватися в кінці квітня – на початку травня та розміщуються з нижнього боку листка вздовж жилок. Пік найбільшої чисельності шкідника спостерігається весною та восени. В кінці жовтня самки відкладають яйця біля основи бруньок на верхівці молодих пагонів.

Кількість поколінь: 8-12.

Зимуюча стадія: яйця біля основи бруньок, на верхівках молодих пагонів.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (2-2.5 мл), Ато Жук (1.5-2 мл), Гудвін (3-4 мл), Фас (2-2.5 мл) на 5-8 л води.
ОСНОВНІ ХВОРОБИ

bakterioz.png

БАКТЕРІОЗ

Поширення: по всій території України.Культури, які уражує: волоський горіх.

Оптимальні умови розвитку: тепла дощова погода.

Симптоми: проявляється на всіх надземних органах рослин. На листках з’являються дрібні чорні плями, які згодом збільшуються та поширюються вздовж жилок. Листки деформуються та опадають. Верхівки молодих пагонів  чорніють і всихають, а на старіших утворюються темні видовжені плями, які наступного року вдавлюються. Суцвіття та молоді плоди чорніють і гинуть. На плодах з’являються дрібні плями, які згодом поширюються по всьому плоду. Хвороба може пошкоджувати м’яку шкарлупу та ядро.

Джерела інфекції: уражені бруньки та пагони.

Заходи захисту: видалення уражених частин дерева, профілактична обробка препаратом Віоліс (20-30 мл на 8-10 л води) або Гарт (30 г на 10 л води).
marsonioz.png

БУРА ПЛЯМИСТІСТЬ (МАРСОНІОЗ)

Поширення: по всій території України.

Культури, які уражує: волоський горіх.

Оптимальні умови розвитку: температура +21°С, вологість повітря 96-100%.

Симптоми: на листках утворюються коричневі плями округлої форми з темним обідком. За підвищеної вологості плями розростаються, внаслідок чого листя засихає та опадає. На пагонах утворюються видовжені виразки. На  плодах спочатку з’являються темні плями, які з часом стають сірими й перетворюються на виразки. Плоди формуються недорозвиненими та опадають.

Джерела інфекції: уражені органи рослин та рослинні рештки.

Заходи захисту: видалення уражених решток, обробка фунгіцидами: Віоліс* (20-30 мл на 8-10 л води), Гарт* (30 г на 10 л води), Захисник (15 мл на 8-10 л води), Страж (3-4.5 мл на 5 л води), Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 5-8 л води).

*профілактична обробка


Супутні товари
Антиколорад Макс

Пакування

29.00 грн
АТО Жук

Пакування

44.00 грн
Захват Ойл 500 мл
44.00 грн
Антикліщ Про

Пакування

15.00 грн
Інферно

Пакування

24.00 грн
Гудвін

Пакування

47.00 грн
Фас

Пакування

6.50 грн
Віоліс

Пакування

595.00 грн
Гарт

Пакування

43.00 грн
Захисник

Пакування

25.00 грн
Страж

Пакування

11.00 грн
Антигусінь + Самшит

Пакування

15.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Хвороби винограду та боротьба з ними
Без правильного та своєчасного лікування будь-яка хвороба винограду буде небезпечною
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Сорти винограду в Україні: як обрати кращу лозу
Вирощування винограду – особлива наука, одна з найскладніших для садівників-початківців. Проте й ті, хто лише вчиться доглядати за лозою, й ті, хто в цій справі вже майстер, прагнуть мати в саду кращі сорти винограду.
Загалом виноград можна вирощувати в кожному регіоні нашої країни, хоча найкращі умови для нього, безумовно, на Півдні, в Криму та Закарпатті. Ця ліана дуже полюбляє сонце, теплолюбна, може вимерзати в люті морози. Існують види винограду, які пристосовані до суворих умов, тому що походять із Далекого Сходу, наприклад, виноград амурський. Але в наших умовах потрібно обирати лише районовані сорти, а нерайоновані потрібно акуратно обрізати та накривати на зиму.
Виноградарі вивели багато сортів, які адаптовані до різних кліматичних умов. Щоб гарантовано отримати врожай у помірному кліматі, обирайте дуже ранні сорти винограду, в яких доволі короткий термін достигання ягід.
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Мілдью винограду: розпізнати і перемогти
Влітку, коли погодні умови стають оптимальними, виникає загроза появи мілдью – несправжньої борошнистої роси винограду. Це одна із найпоширеніших і найнебезпечніших хвороб, що у вологі роки завдає виноградникам великої шкоди, бо ягоди, уражені мілдью, непридатні для вживання і виготовлення вина.
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Антракноз винограду: захистіть лозу від виноградної віспи
Після тривалих дощів я завжди із завмиранням серця оглядаю виноградники, бо висадила більше десятка хороших сортів. Не хочеться, щоб через погодні умови або недогляд рослини захворіли. Одна з найпідступніших хвороб – антракноз винограду.
Нижче у статті я розповім, як її можна визначити та що можна зробити, щоб інфекція не знищила кущі та врожай.
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Оїдіум винограду – лікуємо одну із найнебезпечніших хвороб винограду
Коли листя винограду стає тьмяним і вкривається плямами, ймовірна причина – хвороби винограду, з яких оїдіум відомий найбільше. Інша назва – борошниста роса винограду, що проявляється білим нальотом на листі. Це дуже поширена грибкова хвороба, настільки, що її можна вважати найбільшим ворогом виноградарів.
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Хвороби винограду
Хвороби винограду і їх лікування турбують виноградаря з перших років після посадки лози. Що різноманітніші погодні умови, то більше сюрпризів у проявах хвороб. Візьми здогадайся, що то за білий наліт на винограді чи плями на листі. Хвороби оїдіум та мілдью виноградарі знають не з чуток, а от менш поширені хлороз винограду та альтернаріоз на лозі можуть налякати не лише своїм виглядом, але й невідомістю, як із ними боротися.
Нижче у статті я розповім, які інфекції трапляються на лозі та як їм зарадити.
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Осіння й весняна обрізка винограду: як формувати лозу
Обрізка винограду (виноградної лози) необхідна для двох цілей: покращення плодоношення та розрідження гілок. А пасинкування винограду необхідне для поліпшення кількості та якості плодів. Якщо виноград ростиме, як йому заманеться, він пустить соки на листя й верхівку, а в нижній частині не утворить грон або вони будуть дрібними. Правильна обрізка винограду восени або навесні та видалення пагонів стане запорукою того, що на нижніх рукавах (основних гілках) ягоди будуть великого розміру, а їх смак значно покращиться.
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Підживлення винограду: чим удобрити лозу навесні та восени
Без підживлення винограду не буде налитих солодких соком грон, які є винагородою господарю за його труди. Добрива регулюють ріст листя, пагонів та квітів. Нижче я розповім, яку роль відіграють різні види підживлення винограду: нітроамофоскою, курячим послідом, попілом.
Використовуючи добриво для винограду, пам’ятайте, що забагато азоту викликає надмірний ріст листя та пагонів замість квітів та плодів. Калійні добрива потрібні для достигання плодів та поліпшення морозостійкості. Також калій поліпшує утворення цукрів – завдяки йому ягоди стануть солодшими. Фосфор відповідає за зміцнення імунітету та визрівання грон.
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Полив винограду: коли і скільки води лити
Чимало садівників, які садять лозу, часто забувають про полив винограду. Це пояснюється тим, що корені культури розміщені доволі глибоко, тому рослина добре витримує посуху і зовні не одразу покаже ознаки нестачі води. Згодна, лоза просто так не всохне. Але й від нестачі вологи вона гірше ростиме, а це, звичайно ж, вплине на врожай.
Нижче я розповім, навіщо потрібен полив винограду навесні, як поливати саджанця, та в яких випадках крапельний полив винограду найкращий.
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Вирощування винограду: догляд від А до Я
Вирощування винограду – вищий пілотаж у садівництві. Щоб отримати гідний врожай, слід вивчити всі особливості вирощування цієї культури. Коли ви навчитеся, як вирощувати виноград, наскільки складний чи навпаки, простий догляд за виноградом, можете сміливо вважати себе садівником із великої літери! Виноградарство – дуже вдячна справа, адже за умілого підходу лози радуватимуть вас гронами щонайменше в кілограм ваги. Отже, почнемо вивчення цієї відповідальної та захопливої справи!
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Весняна обробка винограду – перший крок до щедрого врожаю
Кожен садівник добре знає, що виплекати лозу, яка з року в рік стабільно тішитиме наливними гронами – це вищий пілотаж у садівництві. Адже якою б великою не була любов господаря до своєї рослини, виноград украй вразливий до різного роду хвороб, що в лічені дні поширюються листям, зав’яззю та ягодами. І як би садівник не намагався врятувати своє, з таким трудом та любов’ю вирощене дитя після весняних та літніх дощів, пошесть бере гору й зводить нанівець усі зусилля отримати якісний врожай. Тож щороку виноградарі втрачають від 30 до 50% очікуваних ягід, якщо вчасно не потурбувалися про захист насаджень.
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Посадка винограду: основні правила
Побачивши саджанці винограду в продажу, важко втриматися від покупки, дивлячись на фото стиглих ягід. Багато хто сумнівається, що справиться із такою складною культурою. Найперше перед садівником постає питання, як садити виноград та коли садити. Сама посадка винограду нескладна, важливо правильно вибрати саджанець.
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Система захисту винограду
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити виноград від шкідників, хвороб і бур'янів.
Шкідники винограду та боротьба з ними | Аптека садівника
Осіння обробка винограду
Комахи-шкідники влаштовуються на зимівлю в тріщинах кори, між лусочками бруньок, в сухих гронах винограду. Укриття рослини захисним матеріалом від зимових морозів створює комфортні умови для захисту від холоду шкідливих комах практично в будь-якій стадії розвитку. Також добре зберігаються спори грибків.