Захист дому від синантропних шкідників

Захист дому від синантропних шкідників | Аптека Садівника
Провідний експерт

В даному розділі Ви дізнаєтеся, як захистити дім від синантропних шкідників

Захист дому від синантропних шкідників | Аптека Садівника muha.png

КІМНАТНА МУХА

Поширення: повсюдно поблизу людських осель, у дикій природі практично не зустрічається.

Біологічні особливості: самка відкладає 100-150 яєць за один раз на гній, фекалії та різні відходи. Яйцекладки муха повторює кожні 2-4 дні (максимальна плодючість 600 яєць). Личинки з’являються через 8-24 години та живляться позакишково. Через 3-4 дні личинка перетворюється на лялечку, яка покривається жорсткою оболонкою (пупарієм). Пізніше з’являється молода муха, яка вже на третій день здатна до розмноження. За сприятливих погодних умов цикл розвитку триває тиждень. Мухи здатні розмножуватися доти, доки температура не опуститься нижче +15°C. Харчуються екскрементами, зіпсованим м’ясом, гнилими рослинними залишками в напіврідкому стані. Разом з їжею до кишечника мухи потрапляють хвороботворні бактерії, які там зберігаються і згодом виділяються назовні з травними соками при споживанні їжі та попадають на продукти харчування, кухонне приладдя, дверні ручки та переносяться в організм людини.
 
Шкодочинність: мухи є переносниками небезпечних захворювань людини (червоного тифу, дизентерійної палички, холерного віброну та ін.). Крім цього, переносять яйця гельмінтів. 

Заходи захисту: використання принади Вітабайт, 2.5 г на 1 м2 — сухий спосіб; 25 г на 20 мл води — вологий спосіб.
murahy.png

ФАРАОНОВІ МУРАХИ

Поширення: повсюдно в житлових приміщеннях. Оселяються в дерев’яних порожнинах, у підлозі, теплих підвалах, на кухні, де є вільний доступ до їжі.

Біологічні особливості: живуть сім’ями або колоніями. Розмір сім’ї визначається кількістю статевозрілих самок, яких може бути від 1 до 200. Кількість робочих особин досягає 1 млн. Активна життєдіяльність відбувається при температурі +18°С. В опалюваних приміщеннях розмножуються протягом року. Їх чисельність збільшується в липні – жовтні. В цей період можна спостерігати розселення мурах у нові місця проживання. Після спарювання одна самка відкладає до 500 яєць, з яких четверта частина проходить всі стадії розвитку. Через 5-6 днів після відкладання яєць з’являються личинки, за якими доглядають робочі мурахи. Через 22-24 дні личинки перетворюються на лялечок, а через 11-12 днів з’являються дорослі мурахи. Цикл розвитку триває в середньому 38 днів. Мурахи віддають перевагу продуктам, що містять цукор або тваринні білки. Без їжі та води мурахи можуть жити 3-5 діб.

Шкодочинність: є переносниками небезпечних захворювань (черевного тифу, дизентерії, поліомієліту, чуми), різних яєць глистів.

Заходи захисту: використання принади Антимураха (2.5 г на 1 м2) або Вітабайт: 2.5 г на 1 м2 — сухий спосіб; 25 г на 20 мл води — вологий спосіб.
hatnya_misha.png

ХАТНЯ МИША

Поширення: повсюдно, житлові приміщення, господарські будівлі, сади, городи, поля, ліси, у скиртах (теплі та багатосніжні зими). 

Біологічні та екологічні особливості: розвивається при температурі +5…+40°C. Тривалість життя становить до 4-х років. В польових умовах риє неглибокі нори з одним або двома виходами. Всеїдна, в природі живиться насінням культурних (пшениця, ячмінь, овес та ін.) і диких рослин, а також личинками комах, черв’яків та ін. В житлових приміщеннях харчуються крупами, борошном, сухарями, овочами, та ін. Активні у сутінках та вночі. В теплих  приміщеннях розмножуються протягом року, приплід однієї самиці в середньому становить 6 мишенят (не менше 7 приплодів за рік). На відкритому просторі розмножується сезонно. Приплід однієї самиці – 9 мишенят (4-5 приплодів).

Шкодочинність: шкодить зерновим культурам на полях та в зерносховищах, знищує та псує продукти харчування, є переносником небезпечних інфекційних захворювань (лептоспіроз, чума, туляремія та ін.).
patsuk_sirii.png

ПАЦЮК СІРИЙ

Поширення: повсюдно, житлові приміщення, магазини, склади, ферми, пристані та станції залізничних шляхів; влітку переходить у природні місця мешкання.

Біологічні та екологічні особливості: тривалість життя становить 3-5 років, але основна маса живе не більше року. В природних умовах риють нори, можуть селитися біля водоймищ (добре плавають). Веде переважно нічний  спосіб життя. Всеїдний, віддає перевагу поживному білковому корму. Розмножується протягом всього року (за сприятливих умов). За сприятливих погодних умов самиці стають статевозрілими на третьому місяці життя. Вагітність  триває 21-22 доби. За рік одна самиця може дати 3-6 приплодів (по 1-15 дитинчат). Чим старший пацюк, тим більше дитинчат у приплоді. Потомство залишає гніздо у віці 20 днів.

Шкодочинність: знищує продовольчі запаси, руйнує тару, може поїдати пташенят або пташині яйця, є переносником небезпечних інфекційних захворювань (лептоспіроз, чума, сказ та ін.).
patsuk_chornii.png

ПАЦЮК ЧОРНИЙ

Поширення: на Поліссі, житлові приміщення, будівлі, ферми, склади; влітку переходить у сади, поля.

Біологічні та екологічні особливості: тривалість життя в середньому становить 1 рік. В природних умовах риє нори, використовує гнізда птахів, може самостійно будувати гнізда. Веде переважно нічний спосіб життя. Всеїдний,  живиться насінням рослин, фуражем, різними продуктами, кухонними відходами. Розмножується протягом всього року (за сприятливих умов). Самки стають статевозрілими на третьому місяці життя. Вагітність триває 21-22 доби.  Одна самиця може дати 2-3 приплоди (по 6 дитинчат). 

Шкодочинність: як і пацюк сірий, знищує продовольчі запаси, руйнує тару, може поїдати пташенят або пташині яйця, є переносником небезпечних інфекційних захворювань (лептоспіроз, чума, сказ та ін.).

Проти гризунів застосовують родентициди Антищур, Багіра, Капкан.

Супутні товари
Антимураха

Пакування

23.00 грн
Антимураха 350 г
57.00 грн
Вітабайт 100 г

Пакування

31.00 грн
Антищур

Пакування

16.00 грн
Багіра зернова принада

Пакування

7.00 грн
Багіра зернова принада 200 г
7.00 грн
Багіра парафіновані брикети

Пакування

27.00 грн
Капкан зернова принада

Пакування

14.00 грн
Капкан тістоподібна принада

Пакування

24.00 грн
Капкан парафіновані брикети

Пакування

71.00 грн
ЗАХИСНИК - тісто у фільтр-пакеті від гризунів

Пакування

15.00 грн
ЗАХИСНИК - парафінові брикети від гризунів

Пакування

71.00 грн
ЗАХИСНИК - клейова пастка від гризунів

Пакування

20.00 грн
Авангард Гроу Аміно

Пакування

64.00 грн
Айворі Плюс

Пакування

4.00 грн
Тандем

Пакування

4.50 грн
Також вам може бути цікаво:
Поширені хвороби буряків та їх лікування | Аптека садівника
Місячний календар городника й садівника 2023 рік: Травень
Продовжується посадка картоплі, особливо у північній частині України
Поширені хвороби буряків та їх лікування | Аптека садівника
Коли садити картоплю в цьому році
Картоплю не просто так називають другим хлібом
Поширені хвороби буряків та їх лікування | Аптека садівника
Коли висаджувати розсаду помідорів у відкритий ґрунт у 2023 році
Для томатів відведіть на ділянці тепле, захищене від вітрів місце
Поширені хвороби буряків та їх лікування | Аптека садівника
Місячний календар городника й садівника 2023 рік: Квітень
Розсаду, яка вже підросла, час пересадити під тимчасове укриття чи в теплицю, що не опалюється.
Поширені хвороби буряків та їх лікування | Аптека садівника
Місячний календар городника й садівника 2023 рік: Березень
У березні, коли середньодобова температура буде не менше, ніж 5 °С, проводиться обробка
Поширені хвороби буряків та їх лікування | Аптека садівника
Місячний календар городника та садівника 2023 рік: лютий
Лютий — це також старт певних робіт, які плавно переростуть у весняні