Захист троянд

Захист троянд | Аптека Садівника
Провідний експерт

В даному розділі Ви дізнаєтеся, які шкідники та хвороби завдають шкоди Вашим рослинам.

Захист троянд | Аптека Садівника ОСНОВНІ ШКІДНИКИ

rozanova_cikadka.png

РОЗАНОВА ЦИКАДКА

Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: троянда, яблуня, груша, айва, слива, вишня, черешня, малина, суниця та інші.

Шкоди завдають: личинки та дорослі особини.

Характер пошкодження: проколюють епідерміс з нижнього боку листка і висмоктують сік, вводячи у тканину ферменти слини. Внаслідок пошкодження на верхньому боці листка з’являються дрібні розпливчасті плями, які надають поверхні мармурового вигляду, особливо по краях листка. Листя підсихає та скручується. Рослини дають низький приріст, формуються дрібні квітки, знижується морозостійкість.

Розвиток: відродження личинок спостерігається в період розпускання бруньок (кінець квітня – початок травня). Розвиток першого покоління триває 25-30 діб. Крилаті цикадки впродовж 10-15 діб мігрують з троянди і шипшини на плодово-ягідні культури. На троянді та шипшині розвивається лише одне весняне покоління. Яйця самки літніх поколінь відкладають в середню й бічні жилки з нижнього боку листка. Личинки, що відродилися, проходять у своєму розвитку 5 віків. У вересні-жовтні цикадки знову повертаються на троянду та шипшину, де самка за допомогою яйцекладу робить підковоподібний надріз кори і відкладає одне яйце. Кора в такому місці здувається і темніє.

Плодючість: до 50 яєць.

Кількість поколінь: 2-3.

Зимуюча стадія: яйця в корі молодих пагонів троянди та шипшини, найчастіше – біля основи бруньок і розвилок гілок. Незначна частина шкідників може зимувати на яблуні, груші та інших розоцвітих.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Жук OFF (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5+10 мл на 9-10 л води), Колібріс (3-5 мл на 3-5 л води), Фас – в період льоту (1.5 мл на 3 л води), Флористін (обприскування заселених шкідником частин).
velyka_troyandova_popelitsa.pnglystkova_troyandova_popelytsa.png

                                                   ВЕЛИКА                                                                                                           ЛИСТКОВА

ТРОЯНДОВІ ПОПЕЛИЦІ

Поширення: по всій території України трапляється два види – велика та листкова трояндові попелиці.

Культури, які пошкоджують: троянда, шипшина та інші рослини підродини розанних.

Шкоди завдають: личинки, німфи, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: висмоктують сік із листків, пагонів і вводять всередину тканин отруйні для рослин ферменти слини. Внаслідок пошкодження листки деформуються, пагони викривляються, бутони не розпускаються та  опадають. Втрати пелюсток троянд можуть сягати 15%. Крім цього, попелиці є переносниками вірусних хвороб.

Розвиток: в квітні з яєць попелиць відроджуються личинки. В травні-червні щільність великої трояндової попелиці зменшується через її міграцію до інших місць. Тому з червня по листопад основної шкоди завдає листкова трояндова попелиця, яка, на відміну від великої, живиться лише трояндою. За температури +15…+20°С та вологості повітря 60-70% відбувається найбільш інтенсивне розмноження попелиць.

Плодючість: 170-230 яєць. 

Кількість поколінь: 15.

Зимуюча стадія: яйця на однорічних пагонах біля основи бруньок.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Жук OFF (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5+10 мл на 9-10 л води), Фас (1.5 мл на 3 л води), Флористін (обприскування заселених шкідником частин).
jovtyi_troyandovyi_pilshchik.pngjovtyi_troyandovyi_pilshchik.1.png

ЖОВТИЙ ТРОЯНДОВИЙ ПИЛЬЩИК

Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: троянда, шипшина.

Шкоди завдають: личинки.

Характер пошкодження: личинки молодших віків живуть групами та скелетують листя, а старших – розповзаються по всій рослині, обгризають листки та черешки, а за масового розмноження повністю знищують всю листкову масу.

Розвиток: виліт дорослих особин спостерігається в травні-липні. Імаго живуть 5-6 днів, а при додатковому живленні – 9-10. Самка відкладає по одному яйцю за 2-3 підходи у надрізи під кору молодих пагонів. Ембріональний  розвиток триває 9-11 днів. У місцях відкладання яєць пагін розтріскується, викривляється, а після виходу з нього личинок (через 1-3 доби) стають помітні заглиблення, де зберігались яйцекладки. Личинки чотири рази линяють і розвиваються в п’яти віках (протягом 20-30 діб). Після завершення розвитку личинки спускаються по пагонах у ґрунт, де заляльковуються. Стадія лялечки триває близько двох тижнів.

Плодючість: до 70 яєць.

Кількість поколінь: 2, 3 – на півдні.

Зимуюча стадія: личинки останнього віку в поверхневому шарі ґрунту під кущами троянд.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Жук OFF (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5+10 мл на 9-10 л води), Фас (1.5 мл на 3 л води), Флористін (обприскування заселених шкідником частин).
ОСНОВНІ ХВОРОБИ

boroshnysta_rosa.troyand.png

БОРОШНИСТА РОСА

Поширення: по всій території України, як у відкритому, так і закритому ґрунті.

Декоративні рослини, які уражує: троянда.

Оптимальні умови розвитку: температура повітря +20…+25°С, вологість 95-99%, надлишок азотних добрив.

Симптоми: на всіх надземних органах рослин (листкових пластинках, черешках, пагонах, бутонах і квітках) з’являється білий борошнистий наліт. Спочатку на листках з’являються поодинокі плями з білим павутинним нальотом, який в подальшому поширюється на всю листкову пластинку, набуває борошнистого вигляду, а з часом стає сіруватим. Як наслідок, уражені листки поступово засихають і відмирають. В окремих випадках спостерігаються нетипові для борошнистої роси троянд 
симптоми. При ураженні листкових пластинок у місцях розвитку грибниці тканина листка здатна змінювати забарвлення із зеленого та антоціанового на хлоротичне. При цьому інфікована частина листка припиняє свій ріст, що зумовлює його деформацію. Симптоми хвороби також можуть спостерігатися у вигляді зміни забарвлення уражених тканин із зеленого на антоціанове. Уражені бутони покриваються суцільним борошнистим нальотом. Інфікування пелюсток на початку розкриття призводить до утворення на їх поверхні знебарвлених світлих плям, вкритих дуже слабким нальотом гриба. З часом плями збільшуються в розмірах, що призводить до втрати естетичного вигляду квіток. Такі пелюстки не розкриваються та поступово відмирають. При ураженні борошнистою росою пелюсток зрілих квіток на їх поверхні утворюється типовий для хвороби рясний борошнистий наліт. Хворі рослини часто не перезимовують.

Джерела інфекції: грибниця збудника в уражених органах рослин.

Заходи захисту: знищення уражених рослинних решток, обробка фунгіцидами: Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Захисник (15 мл на 5 л води), Інферно (30-50 г на 10 л води), Фундазим (15-20 г на 8-10 л води).

chorna_plyamistist.png

ЧОРНА ПЛЯМИСТІСТЬ

Поширення: по всій території України, особливо в регіонах із великою кількістю опадів у період вегетації.

Декоративні рослини, які уражує: троянда.

Оптимальні умови розвитку: помірно тепла погода (температура повітря +20…+23°С) та часті опади.

Симптоми: в другій половині літа на верхньому боці листків і молодих зелених пагонах з’являються пурпурово-білі, а згодом – темно-бурі або чорні плями. Спочатку вони дрібні (5-8 мм), але згодом збільшуються до 15-25 мм та охоплюють повністю всю листову пластинку. Листки швидко жовтіють і передчасно опадають. Уражені троянди відстають у рості та розвитку, утворюють дрібні недорозвинені квітки, часто вимерзають.

Джерела інфекції: уражені пагони рослин та опале листя, в яких зберігається збудник.

Заходи захисту: знищення ураженого листя, обробка препаратами: Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Захисник, (15 мл на 5 л води), Фундазим (15-20 г на 8-10 л води), Цілитель (25 г на 3-5 л води).
sira_gnyl_troyand.png

СІРА ГНИЛЬ

Поширення: по всій території України.

Декоративні рослини, які уражує: троянда.

Оптимальні умови розвитку: температура повітря +18…+22°С, відносна вологість 95-100%.

Симптоми: проявляється на бутонах, квітках, стеблах і листках. Уражені бутони набувають коричневого забарвлення, вкриваються сірим нальотом і не розкриваються. На пелюстках з’являються схожі на виразки дрібні округлі бурі плями (1-3 мм у діаметрі). Також на пелюстках можуть з’являтися світло-жовті плями, які швидко збільшуються в розмірах, і їх забарвлення змінюється на буре. З часом на ураженій поверхні пелюсток з’являється рясний сірий наліт, який згодом покриває всю квітку. За сильного прояву хвороби уражуються квітконіжки, на яких з’являється сірий наліт. Вони поникають або переламуються під бутоном. При низькій вологості повітря уражені квітки засихають і залишаються на рослині тривалий час. За підвищеної вологості уражені пелюстки швидко осипаються.

Джерела інфекції: склероції на уражених рослинних рештках, в закритому ґрунті – конідії на конструкціях теплиць.

Заходи захисту: знищення рослинних решток, обробка фунгіцидами: Захисник (15 мл на 5 л води), Страж (3-4.5 мл на 5 л води), Цілитель (25 г на 3-5 л води).

Супутні товари
Антигусінь + Самшит

Пакування

15.00 грн
АТО Жук

Пакування

47.00 грн
Ато Жук + Авангард Стимул

Пакування

11.00 грн
Жук OFF

Пакування

33.00 грн
Гудвін

Пакування

203.00 грн
Гудвін + Авангард Гроу Аміно

Пакування

13.00 грн
Колібріс 3 мл

Пакування

5.00 грн
Фас

Пакування

7.00 грн
Флористін

Пакування

109.00 грн
Захисник

Пакування

26.00 грн
Фундазим

Пакування

19.00 грн
Колібріс + Страж

Пакування

28.00 грн
Страж

Пакування

12.00 грн
Цілитель

Пакування

48.00 грн
Авангард (Гулівер) Стимул

Пакування

58.00 грн
Авангард NPK+M/E Квіти, трави

Пакування

8.50 грн
Також вам може бути цікаво:
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Сорти абрикосів: обираємо південне чудо
Без жовто-помаранчевих солодких абрикосів важко уявити собі українське літо: вони без проблем ростуть у більшості регіонах. Користь цих фруктів важко переоцінити – чого вартий лише великий вміст калію та заліза!
Які ж дерева абрикосів посадити в саду? Як орієнтуватися в сортах? Які сорти абрикосів ранні, а які пізні? В цій статті я розповім про різні сорти абрикоса, щоб можна було обрати по одному з різних категорій і без проблем забезпечити собі ціле абрикосове літо!
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Обрізка абрикоса двічі на рік: навіщо обрізати навесні та восени
Як правильно обрізати абрикос потрібно знати для того, щоб дерево залишалось здоровим та довгі роки рясно плодоносило. Тому весняна обрізка абрикоса так само важлива, як і осіння. А деколи необхідно вкоротити гілки й улітку. Дерево це росте майже у кожному садку, а от догляд за абрикосом часто неправильний. Всі з дитинства любили під’їдати на корі «мармелад» із застиглого соку. А от те, що такі «сльози» виснажують дерево, воно хворіє, про це господарі не замислюються. Важливо пам’ятати, що обрізати абрикос необхідно лише після початку сокоруху, а не до – це відрізняє його від всіх інших дерев. І так само осіння обрізка абрикоса проводиться до того, як листя остаточно обсиплеться.
Обрізати абрикос корисно для того, щоб регулювати урожай. Це одне з небагатьох дерев, яке намагається виростити до стану стиглості кожен плід. Тому часто після рясного цвітіння можна помітити безліч дрібних абрикосиків. Після обрізки плодів буде менше, але зате вони будуть набагато більше за розміром.
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Моніліоз абрикоса
Грибкове ураження моніліозу абрикоса викликається збудником Monilia cinerea. Захворювання досить поширене в регіонах України, де навесні тривалий час тримається прохолодна погода з дощем. Першими уражаються квіти культури, на яких буріють пелюстки. Цвітіння дерева починається при температурі повітря від +10 °С, комфортною температурою для поширення хвороби вважається прохолодна дощова погода в період цвітіння культур. Спори переносяться з уражених частин та рослинних решток, в яких зберігалася грибниця.
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Як підготувати плодові дерева до зими
Підготовка дерев до зими включає цілу низку заходів
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Захист культур від попелиці
Ми розберемося які бувають види попелиці, а також розповімо про способи боротьби зі шкідником.

Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Як захистити врожай від шкідників
На шляху до здорового та багатого врожаю городникам та садівникам доводиться докладати чимало зусиль.
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Зберігання фруктів: правила і секрети садівників

Умови зберігання фруктів чітко визначені у промислових сховищах, бо в домашніх умовах дотриматися їх непросто. Тим не менш, необхідно знати технологію зберігання фруктів та оптимальну температуру, за якої урожай зберігатиметься довше.

Нижче в статті я розповім, як правильно зберігати яблука, груші, айву, виноград, сливи.

Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Підживлення дерев навесні та восени: обираємо добрива
Підживлення плодових дерев актуально для саджанця трьох-чотирьох років. До цього часу запас поживних речовин, закладених при посадці дерева, вичерпується. І що ближче до початку плодоношення, то важливіше підживлення дерев. Нижче у статті я розповім, як правильно підживлювати дерева, коли це треба робити та які обрати добрива для плодових дерев.
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Все про крапельний полив саду: автоматичний полив дерев і газону
Автоматичний полив саду – унікальне за простотою та користю рішення для економії сил, часу та води. Крапельне зрошення рослин водою під корінь удвічі економить витрату води, до того ж регулярність зволоження –  запорука хорошого здоров’я рослин. Нижче в статті я розповім про переваги, які має крапельний полив для дерев та як його можна облаштувати.