Захист троянд

Захист троянд | Аптека Садівника
Провідний експерт

В даному розділі Ви дізнаєтеся, які шкідники та хвороби завдають шкоди Вашим рослинам.

Захист троянд | Аптека Садівника ОСНОВНІ ШКІДНИКИ

rozanova_cikadka.png

РОЗАНОВА ЦИКАДКА

Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: троянда, яблуня, груша, айва, слива, вишня, черешня, малина, суниця та інші.

Шкоди завдають: личинки та дорослі особини.

Характер пошкодження: проколюють епідерміс з нижнього боку листка і висмоктують сік, вводячи у тканину ферменти слини. Внаслідок пошкодження на верхньому боці листка з’являються дрібні розпливчасті плями, які надають поверхні мармурового вигляду, особливо по краях листка. Листя підсихає та скручується. Рослини дають низький приріст, формуються дрібні квітки, знижується морозостійкість.

Розвиток: відродження личинок спостерігається в період розпускання бруньок (кінець квітня – початок травня). Розвиток першого покоління триває 25-30 діб. Крилаті цикадки впродовж 10-15 діб мігрують з троянди і шипшини на плодово-ягідні культури. На троянді та шипшині розвивається лише одне весняне покоління. Яйця самки літніх поколінь відкладають в середню й бічні жилки з нижнього боку листка. Личинки, що відродилися, проходять у своєму розвитку 5 віків. У вересні-жовтні цикадки знову повертаються на троянду та шипшину, де самка за допомогою яйцекладу робить підковоподібний надріз кори і відкладає одне яйце. Кора в такому місці здувається і темніє.

Плодючість: до 50 яєць.

Кількість поколінь: 2-3.

Зимуюча стадія: яйця в корі молодих пагонів троянди та шипшини, найчастіше – біля основи бруньок і розвилок гілок. Незначна частина шкідників може зимувати на яблуні, груші та інших розоцвітих.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Жук OFF (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5+10 мл на 9-10 л води), Колібріс (3-5 мл на 3-5 л води), Фас – в період льоту (1.5 мл на 3 л води), Флористін (обприскування заселених шкідником частин).
velyka_troyandova_popelitsa.pnglystkova_troyandova_popelytsa.png

                                                   ВЕЛИКА                                                                                                           ЛИСТКОВА

ТРОЯНДОВІ ПОПЕЛИЦІ

Поширення: по всій території України трапляється два види – велика та листкова трояндові попелиці.

Культури, які пошкоджують: троянда, шипшина та інші рослини підродини розанних.

Шкоди завдають: личинки, німфи, дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: висмоктують сік із листків, пагонів і вводять всередину тканин отруйні для рослин ферменти слини. Внаслідок пошкодження листки деформуються, пагони викривляються, бутони не розпускаються та  опадають. Втрати пелюсток троянд можуть сягати 15%. Крім цього, попелиці є переносниками вірусних хвороб.

Розвиток: в квітні з яєць попелиць відроджуються личинки. В травні-червні щільність великої трояндової попелиці зменшується через її міграцію до інших місць. Тому з червня по листопад основної шкоди завдає листкова трояндова попелиця, яка, на відміну від великої, живиться лише трояндою. За температури +15…+20°С та вологості повітря 60-70% відбувається найбільш інтенсивне розмноження попелиць.

Плодючість: 170-230 яєць. 

Кількість поколінь: 15.

Зимуюча стадія: яйця на однорічних пагонах біля основи бруньок.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Жук OFF (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5+10 мл на 9-10 л води), Фас (1.5 мл на 3 л води), Флористін (обприскування заселених шкідником частин).
jovtyi_troyandovyi_pilshchik.pngjovtyi_troyandovyi_pilshchik.1.png

ЖОВТИЙ ТРОЯНДОВИЙ ПИЛЬЩИК

Поширення: по всій території України.

Культури, які пошкоджує: троянда, шипшина.

Шкоди завдають: личинки.

Характер пошкодження: личинки молодших віків живуть групами та скелетують листя, а старших – розповзаються по всій рослині, обгризають листки та черешки, а за масового розмноження повністю знищують всю листкову масу.

Розвиток: виліт дорослих особин спостерігається в травні-липні. Імаго живуть 5-6 днів, а при додатковому живленні – 9-10. Самка відкладає по одному яйцю за 2-3 підходи у надрізи під кору молодих пагонів. Ембріональний  розвиток триває 9-11 днів. У місцях відкладання яєць пагін розтріскується, викривляється, а після виходу з нього личинок (через 1-3 доби) стають помітні заглиблення, де зберігались яйцекладки. Личинки чотири рази линяють і розвиваються в п’яти віках (протягом 20-30 діб). Після завершення розвитку личинки спускаються по пагонах у ґрунт, де заляльковуються. Стадія лялечки триває близько двох тижнів.

Плодючість: до 70 яєць.

Кількість поколінь: 2, 3 – на півдні.

Зимуюча стадія: личинки останнього віку в поверхневому шарі ґрунту під кущами троянд.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Жук OFF (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 л води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5+10 мл на 9-10 л води), Фас (1.5 мл на 3 л води), Флористін (обприскування заселених шкідником частин).
ОСНОВНІ ХВОРОБИ

boroshnysta_rosa.troyand.png

БОРОШНИСТА РОСА

Поширення: по всій території України, як у відкритому, так і закритому ґрунті.

Декоративні рослини, які уражує: троянда.

Оптимальні умови розвитку: температура повітря +20…+25°С, вологість 95-99%, надлишок азотних добрив.

Симптоми: на всіх надземних органах рослин (листкових пластинках, черешках, пагонах, бутонах і квітках) з’являється білий борошнистий наліт. Спочатку на листках з’являються поодинокі плями з білим павутинним нальотом, який в подальшому поширюється на всю листкову пластинку, набуває борошнистого вигляду, а з часом стає сіруватим. Як наслідок, уражені листки поступово засихають і відмирають. В окремих випадках спостерігаються нетипові для борошнистої роси троянд 
симптоми. При ураженні листкових пластинок у місцях розвитку грибниці тканина листка здатна змінювати забарвлення із зеленого та антоціанового на хлоротичне. При цьому інфікована частина листка припиняє свій ріст, що зумовлює його деформацію. Симптоми хвороби також можуть спостерігатися у вигляді зміни забарвлення уражених тканин із зеленого на антоціанове. Уражені бутони покриваються суцільним борошнистим нальотом. Інфікування пелюсток на початку розкриття призводить до утворення на їх поверхні знебарвлених світлих плям, вкритих дуже слабким нальотом гриба. З часом плями збільшуються в розмірах, що призводить до втрати естетичного вигляду квіток. Такі пелюстки не розкриваються та поступово відмирають. При ураженні борошнистою росою пелюсток зрілих квіток на їх поверхні утворюється типовий для хвороби рясний борошнистий наліт. Хворі рослини часто не перезимовують.

Джерела інфекції: грибниця збудника в уражених органах рослин.

Заходи захисту: знищення уражених рослинних решток, обробка фунгіцидами: Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Захисник (15 мл на 5 л води), Інферно (30-50 г на 10 л води), Фундазим (15-20 г на 8-10 л води).

chorna_plyamistist.png

ЧОРНА ПЛЯМИСТІСТЬ

Поширення: по всій території України, особливо в регіонах із великою кількістю опадів у період вегетації.

Декоративні рослини, які уражує: троянда.

Оптимальні умови розвитку: помірно тепла погода (температура повітря +20…+23°С) та часті опади.

Симптоми: в другій половині літа на верхньому боці листків і молодих зелених пагонах з’являються пурпурово-білі, а згодом – темно-бурі або чорні плями. Спочатку вони дрібні (5-8 мм), але згодом збільшуються до 15-25 мм та охоплюють повністю всю листову пластинку. Листки швидко жовтіють і передчасно опадають. Уражені троянди відстають у рості та розвитку, утворюють дрібні недорозвинені квітки, часто вимерзають.

Джерела інфекції: уражені пагони рослин та опале листя, в яких зберігається збудник.

Заходи захисту: знищення ураженого листя, обробка препаратами: Антигусінь + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Захисник, (15 мл на 5 л води), Фундазим (15-20 г на 8-10 л води), Цілитель (25 г на 3-5 л води).
sira_gnyl_troyand.png

СІРА ГНИЛЬ

Поширення: по всій території України.

Декоративні рослини, які уражує: троянда.

Оптимальні умови розвитку: температура повітря +18…+22°С, відносна вологість 95-100%.

Симптоми: проявляється на бутонах, квітках, стеблах і листках. Уражені бутони набувають коричневого забарвлення, вкриваються сірим нальотом і не розкриваються. На пелюстках з’являються схожі на виразки дрібні округлі бурі плями (1-3 мм у діаметрі). Також на пелюстках можуть з’являтися світло-жовті плями, які швидко збільшуються в розмірах, і їх забарвлення змінюється на буре. З часом на ураженій поверхні пелюсток з’являється рясний сірий наліт, який згодом покриває всю квітку. За сильного прояву хвороби уражуються квітконіжки, на яких з’являється сірий наліт. Вони поникають або переламуються під бутоном. При низькій вологості повітря уражені квітки засихають і залишаються на рослині тривалий час. За підвищеної вологості уражені пелюстки швидко осипаються.

Джерела інфекції: склероції на уражених рослинних рештках, в закритому ґрунті – конідії на конструкціях теплиць.

Заходи захисту: знищення рослинних решток, обробка фунгіцидами: Захисник (15 мл на 5 л води), Страж (3-4.5 мл на 5 л води), Цілитель (25 г на 3-5 л води).

Супутні товари
Антигусінь + Самшит

Пакування

15.00 грн
АТО Жук

Пакування

47.00 грн
Ато Жук + Авангард Стимул

Пакування

11.00 грн
Жук OFF

Пакування

4.00 грн
Гудвін

Пакування

51.00 грн
Гудвін + Авангард Гроу Аміно

Пакування

13.00 грн
Колібріс 3 мл

Пакування

5.00 грн
Фас

Пакування

7.00 грн
Флористін

Пакування

109.00 грн
Захисник

Пакування

26.00 грн
Фундазим

Пакування

19.00 грн
Колібріс + Страж

Пакування

28.00 грн
Страж

Пакування

12.00 грн
Цілитель

Пакування

48.00 грн
Авангард (Гулівер) Стимул

Пакування

58.00 грн
Авангард NPK+M/E Квіти, трави

Пакування

8.50 грн
Також вам може бути цікаво:
Все про сорти перцю: переваги й особливості різних сортів перцю | Аптека Садівника
Посів перцю на розсаду
Розсада перцю солодкого починається з вибору насіння.
Все про сорти перцю: переваги й особливості різних сортів перцю | Аптека Садівника
Хвороби пасльонових культур
Поговоримо про найбільш поширені хвороби пасльонових культур, їхні симптоми та за яких умов вони з’являються.
Все про сорти перцю: переваги й особливості різних сортів перцю | Аптека Садівника
Все про хвороби розсади перцю і дорослих рослин

Вирощування перцю потребує певних знань для отримання щедрого урожаю й дуже важливо знати основні хвороби розсади перцю, щоб бути озброєними при їхній появі. Хвороби перцю, на жаль, не рідкість на наших городах, але вони зовсім не є вироком.

Найчастіше грядки уражують грибкові хвороби перців, розвитку яких цілком можна запобігти профілактикою. Сприятливі умови розвитку грибків: висока вологість, низька температура вночі, брак калію, погана вентиляція через загущеність посадок. Нижче спробуємо розібратись у симптомах і лікуванні хвороб.

Все про сорти перцю: переваги й особливості різних сортів перцю | Аптека Садівника
Висадка перцю: як підготуватися городнику
Правильна висадка перцю у відкритий ґрунт передбачає дотримання певних правил. Теплолюбний перець має свої вподобання до ґрунту, освітлення, температури, поливу… Висадка розсади перцю у відкритий ґрунт без їх дотримання означатиме більш пізній розвиток й іноді втрати урожаю.
Посадка перцю на розсаду має бути прив’язана до термінів висаджування рослин на город чи теплицю. Тож давайте за порядком про те, як правильно посадити перець.
Все про сорти перцю: переваги й особливості різних сортів перцю | Аптека Садівника
Шкідники перцю та як з ними боротися

Шкідники солодкого перцю часто полюбляють цю південну культуру. Попелиця на перці, павутинний кліщ, білокрилка, колорадський жук, гусені – лише невеликий перелік шкідників, яких можна побачити на цій культурі. Шкідники на перці завдають великі збитки урожаю, призводячи до засихання та загибелі рослин.

Нижче в статті спробуємо розібратись, з якими шкідниками доведеться стикнутись на грядках із перцем та які найбільш ефективні народні та професійні засоби боротьби з ними.

Все про сорти перцю: переваги й особливості різних сортів перцю | Аптека Садівника
Вирощування розсади перцю вдома: правила посіву та догляду
Навесні прокидається не лише природа, а й азарт господарів до вирощування розсади! Багатьом хочеться посіяти насіння перців у домашніх умовах, щоб потім зібрати рекордний врожай солодких соковитих плодів на городі. Коли мене запитують, як сіяти розсаду перцю удома, я відповідаю – майже так само, як і томатів, не набагато складніше! Перець – помідорний родич, лише більш чутливий до інфекцій у ґрунті. Тому треба запастися знаннями про хвороби перцю, вчасно попереджати і лікувати свої рослини, аби за декілька місяців тішитись урожаєм і більше не боятися труднощів вирощування цієї культури.
Все про сорти перцю: переваги й особливості різних сортів перцю | Аптека Садівника
Підготовка насіння перцю до висіву
Купувати гарний болгарський перець на базарі дорого, а ось виростити свій – саме задоволення. Тож зібравши гідний урожай перцю на своєму городі, як втриматися від спокуси вибрати з найгарніших перчин насіння для посіву наступного року? Тут є свої тонкощі, адже домашнє насіння вразливіше до хвороб і шкідників, ніж куповане.
Давайте разом розберемося, які є секрети у передпосівній підготовці перцю.
Все про сорти перцю: переваги й особливості різних сортів перцю | Аптека Садівника
Перець болгарський: вирощування та догляд
Чому одне з найбільш поширених запитань до мене – як виростити болгарський перець у домашніх умовах і як правильно доглядати за ним на городі? Справа в тому, що той перець, який ми любимо їсти в салатах та консервувати в банки – великий, червоний, м’ясистий, солодкий і соковитий – на базарі коштує недешево. От і намагаються господарі переплюнути фермерів та отримати якісний врожай солодкого перцю в масштабі дрібних плантацій.
Тож розповідаю – виростити перець цілком посильна праця!
Нагадаю, як виростити розсаду солодкого перцю, я писав раніше тут.
Все про сорти перцю: переваги й особливості різних сортів перцю | Аптека Садівника
Пікірування перцю: як виконати процедуру правильно
Перець на розсаду висівають у січні — лютому. Рослина має тривалий період вегетації, теплого сезону в наших широтах не вистачає для вирощування культури від посіву насіння до збирання врожаю у відкритому ґрунті. У квартирі проблематично виділити місце для посіву кількох десятків рослин в окремі стаканчики ємністю 200–300 мл кожен. Тому насіння висівають у компактні скриньки або по кілька штук у торф’яні горщики.
Все про сорти перцю: переваги й особливості різних сортів перцю | Аптека Садівника
Система захисту перцю солодкого та баклажана
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити культурні рослини від шкідників, хвороб і бур'янів.