Захист газону

Захист газону | Аптека Садівника
Провідний експерт

В даному розділі Ви дізнаєтеся, які хвороби завдають шкоди Вашому газону.

Захист газону | Аптека Садівника ОСНОВНІ ХВОРОБИ

boroshnysta_rosa_gazon.png

БОРОШНИСТА РОСА

Поширення: по всій території України.

Культури, які уражує: газонні трави та інші рослини родини злакових.

Оптимальні умови розвитку: температура повітря +16…+21°С, висока відносна вологість і наявність краплинної вологи, погана аерація та надмірне удобрення азотними добривами.

Симптоми: на листках, листкових піхвах і стеблах з’являється білий павутинний борошнистий наліт. Пізніше рослини покриваються щільними ватоподібними подушечками. Хвороба спочатку проявляється на піхвах листків у вигляді матових плям. Згодом наліт поширюється на верхній бік листкової пластинки, а інколи спостерігається й з обох боків. З часом наліт з’являється на листках і стеблах, ущільнюється, набуває жовто-сірого забарвлення, а потім на ньому формуються чорні крапки (плодові тіла збудника). В результаті розвитку хвороби листки жовтіють, всихають і відмирають, газон втрачає естетичний вигляд.

Джерела інфекції: грибниця збудника та плодові тіла на рослинних рештках, на уражених рослинах.

Заходи захисту: підживлення фосфорно-калійними добривами, обробка фунгіцидами: Захисник (15 мл на 3-5 л води), Страж (9 мл на 3-5 л води), Фундазим (10 г на 5 л води).
snygova_plysnyava.png

СНІГОВА ПЛІСНЯВА

Поширення: по всій території України.

Культури, які уражує: газонні трави та інші рослини родини злакових.

Оптимальні умови розвитку: тривале залягання снігового покриву, прохолодна весна, температура повітря +17…+21°С, вологість 90-100%. Хвороба починає розвиватися вже за температури +5°С.

Симптоми: весною після танення снігу на листках з’являються водянисті плями, на яких утворюється спочатку білий, а згодом – рожевий павутинний наліт. Внаслідок утворення щільного нальоту листки склеюються,  знебарвлюються та відмирають. За інтенсивного розвитку хвороби спостерігається випадання окремих ділянок на газоні.

Джерела інфекції: уражені рослини та рослинні рештки.

Заходи захисту: восени після останнього скошування трави та весною обробка фунгіцидом Фундазим, 10 г на 5 л води.

Супутні товари
Захисник

Пакування

25.00 грн
Страж

Пакування

11.00 грн
Фундазим

Пакування

19.00 грн
Антихрущ

Пакування

40.00 грн
Гольф

Пакування

12.00 грн
Авангард Гроу Аміно

Пакування

64.00 грн
Авангард (Гулівер) Стимул

Пакування

58.00 грн
Авангард NPK+M/E Квіти, трави

Пакування

8.50 грн
Також вам може бути цікаво:
Як обробляти персик від хвороб, шкідників | Аптека садівника
Як підготувати персик до зими
Недотримання правил догляду за деревами може призвести до втрати рослини
Як обробляти персик від хвороб, шкідників | Аптека садівника
Сорти персика: урожай з липня до вересня
Кращі сорти персика в Україні можна виростити в більшості регіонів. Обираючи, який сорт персика посадити, зверніть увагу, що нині існує багато районованих сортів. Також доступні найкращі сорти американської та канадської селекції, які завоювали популярність у наших садівників.
Нижче в статті я розповім про найсмачніші сорти персика, які витримують сильні морози та мають стійкість до хвороб, зокрема, кучерявості листя.
Як обробляти персик від хвороб, шкідників | Аптека садівника
Хвороби персика: як розпізнати і чим обробляти

Хвороби персика та їх лікування – це питання, які хвилюють кожного, хто вирішив посадити це плодове дерево у себе в саду. Це південна рослина, яка любить багато сонця й тепла. При вирощуванні персика на чорноземі, який досить добре затримує вологу, важливо знати про грибкові хвороби персика, якими часто уражаються дерева в холодні ночі після дощів.

Нижче у статті я розповім, які хвороби персика трапляються найчастіше у наших садах і чому обробку дерев слід починати, щойно зійде сніг і повітря прогріється до 5 °С. Також раджу відразу запастися препаратами широкого спектра дії проти хвороб, передусім мідьвмісними.

Як обробляти персик від хвороб, шкідників | Аптека садівника
Як доглядати за персиком: поради садівникам
Персик – дерево теплолюбне, проте селекціонери вивели чимало районованих сортів і для північних областей. Правильний догляд за персиком – запорука того, що дерево плодоноситиме багато років. Нижче я розповім, як зробити так, щоб дерево добре себе почувало у вашому саду.
Як обробляти персик від хвороб, шкідників | Аптека садівника
Кучерявість листя персика – як зарадити лиху?
Персик хоч і вважається південним деревом, однак селекціонери вивели безліч районованих сортів для більшості регіонів України. Персикові дерева чудово себе почувають у північних областях України, де не так багато сонця, проте його вистачає для плодоношення цих сортів.
І ось майже кожен садівник, який купив і посадив у себе персик, на другий-третій рік стикається з незрозумілим закручуванням листя – хворобою кучерявість листя персика.
Як обробляти персик від хвороб, шкідників | Аптека садівника
Посадка персика восени та навесні
У мене є друг на Черкащині у Смілянському районі, який мріяв збирати ящиками власні соковиті персики ще у серпні, як це роблять у приморських селищах. Знаючи, що це південне дерево, він часто мене розпитував, коли і як посадити персик, чи правильно саджати персик навесні і де саме на ділянці це краще зробити.