Блог

Персик

Блог
Сорти персика: урожай з липня до вересня
Кращі сорти персика в Україні можна виростити в більшості регіонів. Обираючи, який сорт персика посадити, зверніть увагу, що нині існує багато районованих сортів. Також доступні найкращі сорти американської та канадської селекції, які завоювали популярність у наших садівників.
Нижче в статті я розповім про найсмачніші сорти персика, які витримують сильні морози та мають стійкість до хвороб, зокрема, кучерявості листя.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Хвороби персика: як розпізнати і чим обробляти
Хвороби персика та їх лікування – це питання, які хвилюють кожного, хто вирішив посадити це плодове дерево у себе в саду. Це південна рослина, яка любить багато сонця й тепла. При вирощуванні персика на чорноземі, який досить добре затримує вологу, важливо знати про грибкові хвороби персика, якими часто уражаються дерева в холодні ночі після дощів.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Обробка персика навесні від шкідників та хвороб
Вирощування дуже гарного, але примхливого дерева персика дуже залежить від догляду садівника. Обробка персика має бути однією із пріоритетних завдань господаря, адже персик – південна культура, яка здебільшого вирощується не завжди в південних областях, тому й викликає труднощі вирощування. Головне при цьому не забувати вчасно робити обприскування персика, щоб у майбутньому отримувати щедрі врожаї та прибутки. У статті нижче я розповім, якою має бути весняна обробка персика від шкідників та хвороб.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Як доглядати за персиком: поради садівникам
Персик – дерево теплолюбне, проте селекціонери вивели чимало районованих сортів і для північних областей. Правильний догляд за персиком – запорука того, що дерево плодоноситиме багато років. Нижче я розповім, як зробити так, щоб дерево добре себе почувало у вашому саду.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Кучерявість персика – як зарадити лиху?
Персик хоч і вважається південним деревом, однак селекціонери вивели безліч районованих сортів для більшості регіонів України. Персикові дерева чудово себе почувають у північних областях України, де не так багато сонця, проте його вистачає для плодоношення цих сортів.
І ось майже кожен садівник, який купив і посадив у себе персик, на другий-третій рік стикається з незрозумілим закручуванням листя – хворобою кучерявість листя персика.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Посадка персика восени та навесні
У мене є друг на Черкащині у Смілянському районі, який мріяв збирати ящиками власні соковиті персики ще у серпні, як це роблять у приморських селищах. Знаючи, що це південне дерево, він часто мене розпитував, коли і як посадити персик, чи правильно саджати персик навесні і де саме на ділянці це краще зробити.
Провідний експерт
Детальніше

Персик: секрети посадки і вирощування

Тривалий час вважалося, що теплолюбне дерево неможливо виростити в Україні, але пізніше були виведені морозостійкі великоплідні сорти, які прекрасно плодоносять у різних, навіть північних регіонах країни. А знаючи, де і як садити персик правильно, можна стабільно отримувати високий урожай солодких вітамінних плодів.

Інтернет-магазин "Аптека Садівника" реалізує інноваційні добрива та засоби вітчизняної компанії "Укравіт", що попереджають хвороби персика, забезпечують повноцінний захист від шкідливих комах. У результаті багаторічних досліджень українськими вченими були розроблені унікальні препарати, пристосовані до використання в наших кліматичних і екологічних умовах, що враховують види та стан ґрунту, ефективні проти місцевих уражень культури і шкідників.

Нюанси вибору ділянки для посадки

Щоб дерево раніше починало плодоносити, використовують саджанці на підщепі, а не вирощені з кісточки. В Україні поширені 3 види культури: звичайний персик, інжировий (приплющені плоди), нектарин, який відрізняється шкіркою без ворсу. Основні правила того, як доглядати за персиком, ідентичні.

Рослина віддає перевагу дренованому без застою води ґрунту на сонячному, без затінення місці. Бажано мати міцний захист від холодного північного вітру — стіну будинку або підсобного приміщення. Мінімальна відстань від будови становить 3 метри. Варто уникати низинних ділянок, де скупчується холодне повітря.

Як садити персик правильно

Висадку саджанця можна робити і до розпускання бруньок, і восени, за 1,5-2 місяці до настання морозів, даючи час добре розвинутись кореневій системі. Допомагає "розбудити" рослину і швидше активувати точки зростання замочування коренів у розчині стимулятора "Гулівер Стимул". Корисно поєднувати захід із захистом від шкідників інсектицидом "Антихрущ". Не варто висаджувати персики на землі після картоплі, баштанних, квасолі, полуниці, щоб уникнути загальних захворювань.

Рекомендації фахівців: як доглядати за персиком саджанцем навесні

Необхідно скоротити відростки кореня до живої тканини і обрізати всі гілки на третю частину. Розмір посадкової ями — не менш за куб з гранню 80 см. Бажано підготувати місце з осені, щоб за зиму знищити шкідників.

Рекомендується обережно зняти родючий шар висотою 20-30 см. Решту ґрунту слід замінити на перегній, деревну золу, спеціально приготовану садово-дернову суміш.

У центр ями слід забити кілочок, до якого підв'язується молоде деревце. Перемішаною ґрунтовою сумішшю яму заповнюють на ⅔, по центру роблять горбок. Розправлені коріння саджанця розміщують на піднесенні, акуратно присипаючи ґрунтом. Потовщене місце щеплення заглиблюється на 5-10 см. Ґрунт необхідно ущільнити.

Навколо ями споруджують земельний насип висотою 8-10 см для затримки поливальної рідини. Під кожне деревце обов'язково поступово виливається 3-4 відра відстояної води.

Як садити персик восени

За підзимової посадки обрізати пагони не потрібно. Захід виконується в такій же послідовності. Додатково деревце рекомендується утеплити мішками або агроволокном, розтягнувши матеріал між 2-3 стовпчиками. Краї бажано закрити землею, щоб не допустити пошкодження кори і коренів гризунами.

Якщо потрібно посадити кілька дерев, між ними витримують 2,5-4,0 метрову відстань, залежно від об'єму крони дорослого персика.

Організація догляду за деревом

Персик чутливий до стандартного догляду:

- полив;
- знищення бур'янів;
- розпушування;
- підгодівля;
- боротьба зі шкідниками;
- профілактика захворювань.

Своїми секретами про те, як доглядати за персиком у період вегетації, діляться консультанти компанії "Аптека Садівника".

Полив

Як ростити персик, щоб регулярно отримувати великий урожай? Рясно поливати рослину. Контуром крони необхідно прорити канавку глибиною 10-15 см. Середньому деревцю потрібно 2-3 відра рідини через 14-16 днів, якщо погода посушлива. Можна поєднувати з підгодівлею, додаючи добрива до води. Полив припиняють за півмісяця до збирання врожаю, інакше плоди стануть водянистими.

Підбір комплексу добрив

Кожне плодове дерево за дозрівання рясного врожаю потребує живильної підгодівлі.

Можна робити розчини з органічних і рослинних відходів, щоб забезпечити персику додаткове живлення. Приготування концентратів займає кілька днів. У процесі з'являється неприємний запах, потрібна тара великої місткості, яку складно очистити після використання. Добрива необхідно часто вносити під корінь рослини, досягаючи незначного ефекту.

Набагато простіший спосіб виростити персик без особливої напруги — скористатися швидкорозчинним препаратом "Авангард Плодово-Ягідні", який повністю всмоктується клітинами персика через 4-5 годин після позакореневого обприскування. Також у розчині рекомендується замочувати коріння саджанців перед посадкою. Речовина містить комплекс необхідних рослині мікроелементів у потрібному для правильного розвитку співвідношенні.

Основні шкідники і хвороби персика – методи профілактики

З ранньої весни до осені в садах розмножуються комахи, які становлять загрозу для вирощування повноцінного врожаю — дорослі і личинки живляться листям, квітами, плодами. Нападу передує літ шкідників — період, коли обробкою інсектицидами можна мінімізувати шкоду.

Хворобам персика легше запобігти, ніж боротися з їх наслідками. Тому профілактику захворювань поєднують зі знищенням маточного поголів'я садових шкідників.

До набрякання бруньок проводять обприскування проти зимуючих колоній кліщів, попелиці, молі, коників, блошок. Також попереджають захворювання на рак, бактеріальний опік, паршею, моніліозом. Застосовують суміш препаратів "Захоплення Ойл" і "Гарт".

До і після цвітіння застосовують захисний комплекс "Антиколорад"+"Захисник" та "Колібріс"+"Страж" відповідно. Проти стікання препаратів можна застосувати прилипач "Тандем". Якщо міжряддя заросли бур'янами, проводять обробку гербіцидом "Гліфовіт Екстра".

Під час росту плодів проводять обробку засобами "Самшит"+"Антигусінь" і Захисник", "Жук ОФФ"з інтервалом півмісяця.

За 1 місяць і через 3 тижні до і після плодоношення, проводиться обприскування засобами "Колібріс"+"Страж" і "Ато Жук"+"Гарт" відповідно.

Якщо ви замислюєтеся про те, як ростити персик без шкідників і захворювань, врахуйте, що заходи не закінчуються збором врожаю. Остання обробка проводиться у період з січня по березень засобами "Захоплення Ойл"+"Гарт".

Виростити персикове дерево, ласувати смачними і корисними плодами під силу будь-якому городникові, якщо застосовувати ефективні препарати від "Аптеки Садівника".