Защита комнатных растений

Захист кімнатних рослин | Аптека Садівника
Ведущий эксперт

В даному розділі Ви дізнаєтеся, які шкідники та хвороби завдають шкоди Вашим рослинам.

Захист кімнатних рослин | Аптека Садівника ОСНОВНІ ШКІДНИКИ

boroshnistyi_chervetc.png

БОРОШНИСТИЙ ЧЕРВЕЦЬ

Поширення: повсюдно в оранжереях і теплицях або в інших закритих приміщеннях.

Рослини, які пошкоджує: більшість квітково-декоративних рослин, зокрема цикламен, гібіскус, філодендрон, бегонію, драцену, орхідею, гарденію, бромелію, цитрусові та інші.

Шкоди завдають: личинки та дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: дорослі особини та імаго пошкоджують листя, тонкі гілочки, черешки, бутони та квітконіжки. Вони висмоктують із тканин клітинний сік, в результаті чого листки жовтіють, в’януть і з часом опадають. Пошкоджені частини рослин відмирають, іноді на них поселяються сажкові гриби. Рослини втрачають декоративний вигляд, а за масового заселення червцем – гинуть.

Розвиток: самка формує пухнасту сіточку, на яку відкладає жовті яйця. З них миттєво відроджуються личинки («бродяжки»). Вони плоскі, овальні, жовтого кольору і не мають волосяного покриву. Невдовзі личинки починають  формувати білий восковий покрив, який покриває все їхнє тіло. Вони тричі линяють, постійно живляться, повільно пересуваються і живуть 2-3 місяці. Червець шкодить на всіх надземних частинах рослин, утворюючи великі скупчення, покриті білим рихлим нальотом.

Плодючість: від 20 до 240 яєць.

Кількість поколінь: 3-4.

Заходи захисту: обробка препаратом Флористін (обприскування заселених шкідником частин рослин).
thrips_orangereyniy.png

ТРИПС ОРАНЖЕРЕЙНИЙ

Поширення: повсюдно в оранжереях і теплицях або в інших закритих приміщеннях.

Рослини, які пошкоджує: орхідея, фікус, хризантема, троянда, фуксія, камелія, цикламен, гербера, петунія, бегонія, монстера, пальмові та інші кімнатні.

Шкоди завдають: личинки та дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: живуть на нижньому боці листків або на пелюстках квіток, висмоктуючи клітинний сік. В місцях живлення утворюються іржаво-коричневі плями, листова поверхня покривається численними екскрементами, які мають вигляд дрібних чорних крапок. На верхньому боці листків з’являються дрібні сріблясті плями. Пошкоджені рослини втрачають декоративний вигляд. Часто оранжерейний трипс здатний переносити і вірусні хвороби.

Розвиток: дорослі особини повільно переміщуються по листках, практично не літають. Самки відкладають яйця по одному в епідерміс з нижнього боку листків, по 2-3 шт. щодня. За оптимальних умов розвиток яєць триває 17-20 днів. Потім з’являються личинки, які розвиваються у двох віках протягом 13 днів. Тривалість життя імаго досягає 7 тижнів. Оптимальні умови для розвитку: температура повітря +25…+27°C, віднос-на вологість 70-85%. Зимують яйця в епідермісі листків.

Плодючість: 25-50 яєць.

Кількість поколінь: 3-4.

Заходи захисту: обробка препаратом Флористін (обприскування заселених шкідником частин рослин).
ploskotylka_orangereyna.png

ПЛОСКОТІЛКА ОРАНЖЕРЕЙНА

Поширення: повсюдно в оранжереях і теплицях або в інших закритих приміщеннях.

Рослини, які пошкоджує: понад 94 види рослин – азалія, бегонія, хризантема, фуксія, герань, фікус, гербера, плющ, гібіскус, орхідея, кактус, пальмові та ін.

Шкоди завдають: личинки та дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: личинки та дорослі особини пошкоджують листки, черешки та квітконіжки. На рослинах серед червонуватого нальоту складно розгледіти дорослих кліщів. Однак про наявність шкідників свідчать слабкі точкові проколи. За масового розмноження плоскотілок внаслідок висмоктування клітинного соку спостерігається побуріння та передчасне відмирання листків. Як результат, припиняється нормальний ріст і розвиток рослин та  втрачається їх декоративний вигляд.

Розвиток: характеризується підвищеною потребою в теплі. В умовах закритого ґрунту розмножується безперервно протягом року. Кліщі малорухомі, живуть на нижньому боці листків. Тривалість розвитку при +23°C: яєць – 13 днів, личинок – 8 днів, німф першого і другого віків – 7 і 8 днів відповідно. В період спокою кліщі знаходяться на поверхні субстрату. Яйця відкладають поодиноко або купками.
 
Плодючість: близько 44 яєць.

Кількість поколінь: в теплицях та оранжереях – безперервний розвиток протягом року, у відкритому ґрунті – до 5.

Заходи захисту: обробка препаратом Флористін (обприскування заселених шкідником частин рослин).
bilokrilka_orangereyna.png

БІЛОКРИЛКА ОРАНЖЕРЕЙНА

Поширення: повсюдно в оранжереях, теплицях або в інших закритих приміщеннях.

Рослини, які пошкоджує: орхідея, фуксія, пеларгонія, пуансетія, бегонія, цитрусові, інші кімнатні та овочеві культури в закритому ґрунті (більше 200 видів рослин).

Шкоди завдають: личинки, німфи та дорослі особини (імаго).

Характер пошкодження: живляться клітинним соком рослин і покривають листки липкими солодкими виділеннями, на яких розвиваються сажкові гриби. Утворення чорного нальоту погіршує процеси дихання та фотосинтезу, в  результаті чого пригнічується ріст і розвиток рослин. Листки, пошкоджені шкідником, скручуються та засихають. Крім цього, білокрилка здатна переносити ряд вірусних хвороб.

Розвиток: в закритому ґрунті розвивається весь рік. Самка відкладає яйця у вигляді кільця по 10-20 шт. на нижній бік молодих листків. Ембріональний розвиток, залежно від температурного режиму, триває 7-13 діб. Потім відроджуються личинки («бродяжки»), які протягом перших кількох годин пересуваються в пошуках найкращого місця для живлення, а прикріпившись до листків, стають нерухомими. Личинки тричі линяють, а пізніше перетворюються на німф. З часом спостерігається виліт із німф імаго, які через 2-3 дні спарюються і починають відкладати яйця. Для розвитку одного покоління за оптимальних умов необхідно 23-25 днів (температура повітря +21…+23°C, відносна вологість повітря 63-75%). В літній період шкідник може мігрувати на грядки та пошкоджувати овочеві культури і бур’яни.

Плодючість: в середньому, 130 яєць.

Кількість поколінь: 10-12 і більше.

Заходи захисту: обробка препаратом Флористін (обприскування заселених шкідником частин рослин).
ОСНОВНІ ХВОРОБИ

boroshnysta_rosa.vazon.png

БОРОШНИСТА РОСА

Поширення: повсюдно в оранжереях і теплицях або в інших закритих приміщеннях.

Рослини, які уражує: бегонія, циссус, гортензія, каланхое, фіалка, азалія, хризантема, гвоздика, вереск, гербера, петунія та інші кімнатні.

Оптимальні умови розвитку: температура повітря +18…+25°C, відносна вологість повітря 70-80%, надлишкове підживлення азотними добривами.

Симптоми: характерною особливістю борошнистої роси на різних кімнатних рослинах є наявність білого павутинного нальоту, який з часом стає сіруватим. Спершу на листках, бутонах, стеблах з’являються невеликі плями, які в подальшому розростаються та набувають буруватого забарвлення. Уражені рослини відстають у рості, листя деформується, а за сильного розвитку – всихає і передчасно опадає, бутони не розкриваються, рослини не цвітуть і втрачають декоративний вигляд. Лишаються лише оголені гілочки, покриті буруватим нальотом, який швидко розростається та охоплює всю рослину. Борошниста роса на бегонії, петунії: на верхньому та нижньому боці листків  утворюється білий борошнистий наліт. Хвороба уражує і квітки. Тканини під нальотом набувають коричневого забарвлення. Борошниста роса на циссусі: на листках спостерігається білий наліт, плями стрімко збільшуються,  листкові пластинки деформуються, уражені частини засихають. Борошниста роса на гортензії: на листках утворюються жовтувато-зелені, пізніше – червонувато-коричневі чітко окреслені плями. З нижнього боку вони покриваються сірувато-білим або фіолетовим нальотом гриба. Борошниста роса на хризантемі: на верхньому та нижньому боці листків, а також на черешках утворюється білий борошнистий наліт. Листки деформуються, бруньки засихають. Під нальотом утворюються коричневі плями. Борошниста роса на вереску: нижні листки стають червонуватими, на листках і черешках утворюється білий борошнистий наліт. Гриб уражує і квітки. 

Джерела інфекції: уражені рослини.

Заходи захисту: видалення уражених частин рослин, обприскування хворих рослин препаратом Флористін.
irza.png

ІРЖА

Поширення: повсюдно в оранжереях і теплицях або в інших закритих приміщеннях.

Рослини, які уражує: пеларгонія, фуксія, азалія, хризантема, гвоздика, фіалка.

Оптимальні умови розвитку: температура повітря +16…+21°С, наявність краплинної вологи протягом 3-х годин.

Симптоми: на листках з’являються плями іржаво-коричневого кольору, а також пустули (подушечки), з яких вивільняється порошкоподібна маса (спори збудника). На верхньому боці листків пеларгонії з’являються світлі плями, а на нижній – коричневі подушечки, розміщені колами. На нижньому боці листків фуксії утворюється велика кількість дрібних лимонно-жовтих пустул; пізніше нижні листки жовтіють і опадають. На листках азалії з’являються світлі  вдавлені плями, а із нижнього боку – жовтуваті, іржаво-бурі подушечки. Зверху на листках хризантеми утворюються випуклі світлі плями, а знизу – білі воскоподібні вирости. На листках і стеблах гвоздики формуються вдавлені світлі плями, а знизу – жовті, згодом – буруваті здуття. В результаті розвитку хвороби порушуються процеси дихання рослин, листки всихають, відмирають, втрачається декоративний вигляд.

Джерела інфекції: уражені рослини, на яких зберігаються спори.

Заходи захисту: правильний догляд, видалення уражених частин рослин, обприскування препаратом Флористін.
sira_gnyl.vazon.png

СІРА ГНИЛЬ

Поширення: повсюдно в оранжереях і теплицях або в інших закритих приміщеннях.

Рослини, які уражує: аспарагус, азалія, гортензія, гербера, пуансетія, каланхое, орхідея, фіалка (сенполія), хризантема, гвоздика, вереск, фуксія, пеларгонія, петунія, бегонія, цикламен, глоксинія та інші кімнатні.

Оптимальні умови розвитку: помірні температури – 15…+23°С, відносна вологість повітря від 93%.

Симптоми: на листках, квітках та інших частинах рослин з’являються коричневі або бурі гниючі плями з сірим нальотом. Пізніше гниль розростається, повністю охоплюючи окремі органи. На бегонії, фуксії, вереску, фіалці уражені тканини стають м’якими та водянистими. При високій вологості повітря на них утворюється сірий наліт. А на цикламені та орхідеї уражені квітки лише за одну ніч можуть покритися цяточками. На пуансетії окремі пагони в’януть і відмирають. За високої вологості на потемнілих стеблах формується сірий наліт. На приквітках з’являються світлі цяточки, які згодом переростають у бурі плями. На суцвіттях також утворюється сірий наліт, який поширюється на інші частини рослини. Молоді пагони знебарвлюються всього за кілька міліметрів від пазухи листків. Через неї гриб проростає і потрапляє в стебла, які з часом знебарвлюються та відмирають. На хризантемі темними цяточками спочатку покриваються пелюстки, квітки починають гнити від основи. Тканини розм’якшуються і покриваються сірим нальотом. На пеларгонії уражені листки та квітконоси покриваються бурими мокрими плямами, на яких формується сірий наліт гриба. Сіра гниль призводить до втрати декоративних якостей кімнатних рослин.

Джерела інфекції: склероції та міцелій на рослинних рештках і в ґрунті.

Заходи захисту: правильний догляд, регулярне провітрювання, видалення уражених частин рослин, уникнення перезволоження, обприскування хворих рослин препаратом Флористін.

Сопутствующие товары
Флористин

Упаковка

109.00 грн
Авангард NPK+M/E Цветы, травы

Упаковка

8.50 грн
Авангард (Гулливер) Стимул

Упаковка

58.00 грн
АВАНГАРД® Гроу Амино

Упаковка

64.00 грн
Также вам может быть интересно:
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Болезни огурцов в открытом грунте
Такая культура как огурец прекрасно растет в нашем климате
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Посев огурцов на рассаду
Вырастить рассаду огурцов можно самостоятельно из семян. Это не так сложно
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Лучшие сорта огурцов для открытого грунта и теплицы
Селекционеры вывели много разнообразных сортов огурцов, которые дают ранний урожай или наоборот, плодоносят почти до осени, с крупными плодами, мелкими, гладкими или плотными.
В этой статье я расскажу, какие сорта огурцов лучше сеять для получения раннего урожая, а какие будут плодоносить еще в сентябре. Также рассмотрим самые лучшие сорта огурцов для теплицы.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Паутинный клещ на огурцах 7 средств от вредителя
Паутинный клещ на огурцах – достаточно опасный вредитель, способный в считанные дни уничтожить растения. Если вы заметили, что листья на огурцах сохнут и теряют цвет в сухую жаркую погоду, повнимательнее присмотритесь, скорее всего на ваших грядках поселился вредитель. Паутинный клещ на огурцах высасывает сок из растения, забирая у него силы и заплетая листья тонкой паутинкой.
Невооруженным глазом разглядеть вредителя тяжело, а вот следы его деятельности очень красноречивы. Чтобы уберечь огурчики от этого вредителя, ниже в статье я поделюсь, какой должна быть борьба с паутинным клещом на огурцах.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Тля на огурцах: как бороться с вредителями
Меня часто спрашивают, если появилась тля на огурцах – как бороться? Тля на огурцах, к счастью, не частое явление, но с теплой весной бывает уже в июне. Тля на огурцах опасна тем, что является переносчиком вирусной мозаики – болезни, от которой нет лечения.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Мучнистая роса на огурцах: лечение и профилактика
Самые распространенные болезни огурцов – настоящая и ложная мучнистая роса. Это грибки, которые могут привести к гибели всего растения. Условия развития болезни: плохая вентиляция, высокая влажность, низкая температура. То есть, кроме плохой вентиляции, два последних условия – практически то, что любит огурец. Давайте разберемся, чем обрабатывать и как лечить огурцы от мучнистой росы, и какие способы профилактики болезней.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Обработка огурцов сывороткой, марганцовкой, медным купоросом
Чем обработать огурцы – вопрос, который задает каждый огородник, когда хочет вырастить здоровые растения и получить от них хороший урожай.
Заботясь о огороде, мы как заботимся о своей семье – растения являются не только едой, но и витаминами, а иногда и лекарствами. Поэтому каждый огородник пытается вылечить растение, если замечает, как желтеют листья огурцов или сохнут.
Как и чем обработать огурцы в зависимости от симптомов я расскажу ниже.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Полив огурцов: как напоить крупнейших водолюбов
Как правильно и как часто поливать огурцы, чтобы получить не только хороший урожай, но и продлить плодоношение? Замечали ли вы, что у многих хозяев первые огурцы появляются уже в июле, а к середине августа урожая больше нет и все растения посохло? Когда-то я провел эксперимент с ежедневным поливом, в результате которого собирал урожай в сентябре, а из позже посеянных растений – до середины октября в открытом грунте.
Каким бы невозможным это ни казалось, но попытайтесь обеспечить растениям необходимый уход и вы удивитесь, как они впоследствии вам отблагодарят. Поскольку огурцы наиболее влаголюбивые растения на огороде после капусты, пренебрегать их поливом нельзя никак.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Как выращивать огурцы: секреты ухода
Возможно, у вас может возникнуть закономерный вопрос: «Зачем разбираться в агротехнике выращивания огурцов, если мы все их как-то выращиваем?» Не новички в огородном деле давно заметили, что урожай огурцов в Украине из года в год не приходится. Бывает, что банки и бочки уже закончились, а огород выдает урожай как конвейер. А бывает, что уже июль, а домашних огурцов на рынке нет, продаются только фермерские. Конечно, многое зависит от погоды, а также от некоторых ошибок в подходе огородников к выращиванию огурцов.
Давайте вместе попробуем разобраться, как лучше выращивать огурцы. Первое, что следует знать: под погоду можно подстроиться и уменьшить ее влияние, если правильно ухаживать за этой в общем-то неприхотливой культурой.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Почему желтеют листья и завязи огурцов: самые распространенные причины
Каждое лето тот или иной огородник жалуется на пожелтение листьев огурцов. Как это ни прискорбно, но причина обычно кроется в неправильном уходе, болезнях или вредителях. В любом случае ситуацию можно исправить, и я расскажу, как именно помочь растению.
Одиночные листья на огурцах желтеют из-за затенения или старости – это один из немногих случаев, когда делать ничего не нужно, достаточно убрать пожелтевший лист.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Такие разноцветные болезни огурцов
Что делать, если листья белеют, желтеют, сохнут и скручиваются?
Почти каждый год приходится слышать рассказы дачников о кислотных дождях, будто из-за которых огурцы за неделю пожелтели и засохли. «Сгорели от химии», – самое распространенное объяснение очевидных болезней огурцов: мучнистой росы, пероноспороза и антракноза. Возможно, дожди тоже виноваты, но во-первых, это не такое частое явление, а во-вторых, какой же концентрации должны быть эти дожди, чтобы оказать такой эффект? Сначала я расспрашиваю симптомы возможных болезней, чтобы знать, от чего спасать урожай.
В этой статье я предлагаю научиться ставить правильно диагноз огурцам и своевременно их лечить.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Рассада огурцов: когда и как сеять
Каждому огороднику знакома ситуация, когда сосед смакует огурчиками уже в июне, а на вашем огороде на огурцах только сами цветочки, и секретами выращивания и раннего урожая никто не спешит делиться. Не все знают, например, что посадка огурцов рассадой ускоряет получение плодов на 2 недели. Поэтому разберемся вместе, как правильно выращивать рассаду огурцов и высаживать ее на грядку.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Посадка огурцов: маленькие секреты для раннего урожая
Если помидоры – королевы нашего стола, то огурцы – короли. Трудно представить себе огород в Украине, на котором не росли бы огуречные лианы. Те, кто не могут дождаться сезонного урожая в июне-июле, высевают огурцы в парниках и на теплых грядках, чтобы иметь первые плоды уже в мае.
Я хочу поделиться с вами разными способами высева и посадки огурцов, чтобы вырастить максимальное количество плодов.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Подкормка огурцов: чем поливать в открытом грунте
Огурец настолько распространен, что кажется, будто особых условий для его выращивания не требуется. Поэтому часто хозяева пренебрегают подкормкой огурцов, не понимая, что преждевременное усыхание растений и болезни листьев – это следствие ослабленного иммунитета. А чтобы получить здоровые растения, нужно своевременно подпитывать их необходимыми элементами.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Посадка и выращивание огурцов в открытом грунте

Огурцы растут практически на каждом огородном участке в Украине, но не все овощеводы добиваются высокой урожайности культурных растений. Чтобы правильно посадить и ухаживать за бахчевой культурой, стоит воспользоваться рекомендациями агрономов-экспертов интернет-магазина “Аптека Садовода”. Компанией внедряется уникальная система комплексных мероприятий по защите огуречных посадок от вредителей, болезней, сорняков, погодных аномалий.

Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Система защиты огурцов
Из этого видео вы узнаете, как защитить культурные растения от вредителей, болезней и сорняков.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Выращивание огурцов в теплице
Использование теплиц для выращивания огурцов позволяет значительно продлить период урожая весной и осенью. В холодный период также можно получать обильный урожай овощей, и для этого ТМ "АптекаСадовода" предлагает препарат “Энергодар” для защиты растений от болезней.