Защита лиственных и хвойных насаждений

Захист листяних і хвойних насаджень | Аптека Садівника
Ведущий эксперт

В даному розділі Ви дізнаєтеся, які шкідники та хвороби завдають шкоди Вашим рослинам.

Захист листяних і хвойних насаджень | Аптека Садівника ОСНОВНІ ШКІДНИКИ

tueva_mil.png

ТУЄВА МІЛЬ

Поширення: по всій території України.

Декоративні рослини, які пошкоджує: туя (види), ялівець.

Шкоди завдають: гусениці.

Характер пошкодження: гусениці вигризають ходи в листках і живляться тканиною листя. На кінчиках листків можна побачити коричневі екскременти гусениць. Пошкоджене листя буріє, рослини втрачають декоративний вигляд. Таке пошкодження часто плутають із фізіологічним відмиранням листя.

Розвиток: перезимувавши, гусениці продовжують живлення всередині листків, мігруючи з одного листка в інший внапрямку внутрішньої частини крони. Згодом гусениці заляльковуються в листках в напрямку вихідного отвору.  Наприкінці весни з’являються дорослі особини. Через 2-3 дні після відродження самки починають відкладати яйця в пазухи гілочок або на краї листків. Відкладання яєць може тривати протягом 4-5 тижнів. Через 16-20 днів після  відкладання яєць з’являються гусениці, які проникають всередину листків і починають живлення. Гусениці залишаються в листках на зимівлю.

Плодючість: до 25 яєць.

Кількість поколінь: 1.

Зимуюча стадія: гусениці всередині листків туї.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (2-2.5 мл на 5-8 л води), Антиколорад Макс + Тандем (2+10 мл на 5-10 л води), Антигусінь* + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 мл води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5+10 мл на 9-10 л води), Жук OFF (1.5 мл на 3 л води), Колібріс (3-5 мл на 5-8 л води), Колібріс + Страж (3+3 мл на 5-8 л води), Фас* (1-1.5 мл на 3-5 л води).

*в період льоту метеликів
shchitivky.pngnespravshjny_shchtyvky.png

                                                ЩИТІВКИ                                                                                                      НЕСПРАВЖНІ ЩИТІВКИ

Небезпечні шкідники, які пошкоджують плодові та декоративні культури. Особливістю щитівок є наявність панцира, який захищає їх від впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища. Через біологічні особливості та спосіб життя щитівок їх іноді важко ідентифікувати на рослині і можна легко сплутати з маленькими лусочками, що знаходяться на корі. Відрізнити родини щитівок від несправжніх щитівок можна за наступними ознаками: 1) несправжні щитівки, на відміну від справжніх, не виділяють солодкого клейкого секрету; 2) покривний щиток несправжньої щитівки не зростається зі шкідником, який знаходиться всередині. Це можна легко визначити: при відділенні несправжньої щитівки від рослини можна видалити лише панцир, але сам шкідник залишиться на рослині, в той час як справжні щитівки відділяються разом зі щитком; 3) панцири щитівок також мають різну форму: у  несправжніх щитівок вона плоска, а у справжніх – випукла, більш округла. Найбільше декоративним рослинам шкодить туєва, ялинова та акацієва несправжні щитівки, а також ялівцева, соснова та каліфорнійська. В результаті живлення личинок спостерігається зменшення розміру та кількості листків/хвої, гілки та пагони передчасно засихають. За постійного живлення шкідників впродовж кількох років пошкоджені дерева/кущі можуть загинути повністю. У зв’язку з біологічними особливостями шкідника (наявність щитка) застосування інсектицидів має певні особливості: знищити можна лише дорослих особин або личинок у фазі «бродяжки» (період міграції до місць живлення), яка триває від кількох годин до кількох днів.

Заходи захисту: очищення відмерлої кори, видалення пошкоджених частин рослин, обробка інсектицидами личинок у фазі «бродяжки»: Ато Жук, Жук OFF, Гудвін (1.5 мл на 3-5 л води), Колібріс (4-5 мл на 3-5 л води).
samshitova_vognyvka.pngsamshitova_vognyvka.1.png

САМШИТОВА ВОГНІВКА

Поширення: по всій території України.

Декоративні рослини, які пошкоджує: самшит (види), падуб, бересклет.

Шкоди завдають: гусениці.

Характер пошкодження: гусениці молодших віків вигризають м’якуш із нижнього боку листків, залишаючи верхній епідерміс непошкодженим, а старших – грубо об’їдають листові пластинки до самих жилок. Вони дуже  ненажерливі і лише за 4 години спроможні знищити кущ самшиту середніх розмірів. Пошкоджені рослини всихають і втрачають декоративний вигляд. Кущі, заселені самшитовою вогнівкою, покриваються павутиною, на листках з’являються скупчення шкурок (внаслідок линьки) та екскременти шкідника, а на гілках (найчастіше в осередках павутини) наявна велика кількість гусениць, які виділяють специфічний «аромат». Продукти їх життєдіяльності часто  можна побачити на землі під кущами. Самшит засихає за лічені дні.

Розвиток: навесні, на початку квітня, спостерігається виліт метеликів. Після спарювання самки відкладають яйця на нижній бік молодих листків самшиту невеликими групами – по 15-20 шт. в яйцекладці. Згодом, через 3-4 дні,  відроджуються гусениці, розвиток яких триває 20-28 днів. За цей час вони проходять 5-6 віків. Через 10-15 днів після останньої линьки гусениці заляльковуються, стадія лялечки триває 9-14 днів. Тривалість розвитку одного покоління становить 35-40 днів.

Плодючість: 210-220 яєць (іноді до 250 шт.).

Кількість поколінь: 3, 4 – в умовах теплого клімату.

Зимуюча стадія: лялечки у склеєних павутиною листках 
самшиту.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (1 мл на 3-5 л води), Антиколорад Макс + Тандем (2+10 мл на 6-10 л води), Антигусінь* + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 мл води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5+10 мл на 9-10 л води), Жук OFF (1.5 мл на 3 л води), Колібріс (3-5 мл на 3-5 л води), Фас* (1-1.5 мл на 3 л води).
rudyi_sosnovyi_pilshchik.png

РУДИЙ СОСНОВИЙ ПИЛЬЩИК

Поширення: по всій території України.

Декоративні рослини, які пошкоджує: різні види сосни, найчастіше – сосна звичайна, сосна Банкса та інші хвойні.

Шкоди завдають: личинки.

Характер пошкодження: личинки молодших віків об’їдають хвоїнки з країв, а старших – з’їдають їх повністю. Спочатку живляться старою хвоєю, якщо корму не вистачає, переходять на молоду. Тримаються разом, по кілька десятків особин. Також личинки перегризають пагони. Одна личинка за період живлення з’їдає 0.9 г хвої (20-30 хвоїнок). 

Розвиток: відроджуються личинки з яєць, що перезимували, в кінці квітня або на початку травня. З яєць, що були відкладені шкідником після його перезимівлі та заляльковування, личинки відроджуються пізніше. Личинки відразу після відродження починають живлення. Їх розвиток триває 20-27 діб. Личинки проходять 5-6 віків. В останньому віці личинки припиняють живлення і в кінці червня переходять для коконування в лісову підстилку. Орієнтовно, половина особин впадають в діапаузу до весни наступного року, а частина – до 2-3 років, решта заляльковується. У серпні-вересні з’являються дорослі особини, які не потребують додаткового живлення. Самки відкладають яйця найчастіше в молоду (однорічну) хвою, в «кишеньки». Яйця на хвої знаходяться окремо, на відстані 1-1.5 мм одне від одного. Початкові етапи ембріонального розвитку розпочинаються ще восени, а завершуються весною.

Плодючість: 100-150 яєць.

Кількість поколінь: 1.

Зимуюча стадія: яйця всередині хвоїнок, еонімфи – в лісовій підстилці.

Заходи захисту: обробка інсектицидами: Антиколорад Макс (2-2.5 мл на 5-8 л води), Антиколорад Макс + Тандем (2+10 мл на 5-10 л води), Антигусінь* + Самшит (4+3 мл на 3 л води), Ато Жук, Ато Жук + Авангард Стимул (1.5 мл на 3 л води), Гудвін (1.5 мл на 3 мл води), Гудвін + Авангард Гроу Аміно (5+10 мл на 9-10 л води), Жук OFF (1.5 мл на 3 л води), Колібріс (3-5 мл на 5-8 л води), Колібріс + Страж (3+3 мл на 5-8 л води), Фас* (1-1.5 мл на 3-5 л води).

*в період льоту імаго
ОСНОВНІ ХВОРОБИ

shutte.png

ЗВИЧАЙНЕ ШЮТТЕ СОСНИ

Поширення: в розсадниках і молодих соснових насадженнях.

Декоративні рослини, які уражує: сосна звичайна, незначної шкоди завдає чорній, кримській, гірській сосні. Інші види сосни уражуються меншою мірою.

Оптимальні умови розвитку: температура повітря +20…+25°С та наявність краплинної вологи.

Симптоми: восени на хвої з’являються дрібні жовтуваті плями, спостерігається пожовтіння кінчиків хвої (перші ознаки захворювання). В березні-квітні після першого потепління хвоя набуває червоно-бурого забарвлення, але  залишається соковитою, а пагони та бруньки в уражених рослин – живими. Одночасно з побурінням на хвої з’являються дрібні чорні крапки. У квітні-травні хвоя опадає. Літом на опалій хвої в місцях чорних крапок або в інших  місцях утворюються чорні овальні подушечки (апотеції). Також характерною ознакою хвороби є утворення на хвої чорних поперечних ліній. Апотеції дозрівають в кінці червня. Після цього відбувається зараження молодої хвої. Цей  процес триває до серпня і довше. Найбільшої шкоди шютте завдає молодим рослинам (1-5 років) і може призводити до повного відмирання дерев.

Джерела інфекції: уражені рослинні рештки.

Заходи захисту: використання здорового садивного матеріалу, правильний вибір місця посадки (поблизу розсадника не повинно бути соснових насаджень (в радіусі 150 м), які є джерелом інфекції), терміни посадки, знищення  опалої хвої, обробка фунгіцидами: Гарт (40-50 г на 10 л води), Інферно (50-80 г на 10 л води), Фундазим (15-20 г на 8-10 л води).
puhirchasta_irza.png

ПУХИРЧАСТА ІРЖА

Поширення: по всій території України.

Декоративні рослини, які уражує: сосна звичайна, веймутова, кедрова сибірська, рідше – гірська і чорна.

Оптимальні умови розвитку: температура повітря +16°С та вологість вище 70%.

Симптоми: перші ознаки ураження проявляються восени у вигляді жовтих плям на хвої. Біля основи хвоїнок кора здувається та набуває оранжевого забарвлення. Пізніше збудник проникає в молоді пагони, гілки та стовбур, де  продовжує свій розвиток. Внаслідок ураження відбувається руйнування смоляних ходів і активне виділення смоли. При цьому уражена частина стовбура покривається жовто-бурими краплями (смоляний плач). Поступово на стовбурі і гілках утворюються потовщення овальної форми, які розростаються та перетворюються в багаторічні рани, з яких витікає смола. На третій рік після ураження на стовбурі і гілках утворюються жовто-оранжеві пустули, які  виступають із розривів кори. Внаслідок ураження засихають гілки, розміщенні вище ран. Утворення ран в середній частині крони призводить до часткового засихання гілок і ослаблення дерев, в нижній – до швидкого всихання всього дерева.

Джерела інфекції: спори на уражених частинах дерев, рослинні рештки, проміжні господарі.

Заходи захисту: використання здорового посадкового матеріалу, видалення уражених частин рослин, обробка препаратом Антигусінь + Самшит, 4+3 мл на 5-8 л води.
boroshnysta_rosa.duba.png

БОРОШНИСТА РОСА

Поширення: по всій території України.

Декоративні рослини, які уражує: європейський дуб (скельний, пухнастий), рідше – північний (північно-американського походження), бук, їстівний каштан.

Оптимальні умови розвитку: температура повітря +16…+21°С, вологість 76-96%.

Симптоми: перші ознаки ураження проявляються весною. На молодих листках з’являється білий борошнистий наліт, на якому згодом утворюються округлі чорні плодові тіла. Хвороба розвивається на молодих листках і пагонах сіянців. Найбільшої шкоди збудник завдає рослинам віком до 5 років. Внаслідок ураження хворобою листки скручуються, буріють і опадають, пагони деформуються, їх приріст знижується.

Джерела інфекції: грибниця в уражених бруньках і пагонах, уражене опале листя.

Заходи захисту: знищення уражених рослинних решток, обробка фунгіцидами: Захисник (15 мл на 5 л води), Інферно (50-80 г на 10 л води), Фундазим (15-20 г на 10 л води).

Сопутствующие товары
Антиколорад Макс

Упаковка

33.00 грн
Антиколорад Макс + Тандем

Упаковка

9.00 грн
Антигусинь + Самшит

Упаковка

15.00 грн
Ато Жук

Упаковка

47.00 грн
Ато Жук + Авангард Стимул

Упаковка

11.00 грн
Гудвин

Упаковка

51.00 грн
Гудвин + Авангард Гроу Амино

Упаковка

13.00 грн
Жук OFF

Упаковка

4.00 грн
Колибрис + Страж

Упаковка

28.00 грн
Колибрис 15 мл
28.00 грн
Фас

Упаковка

7.00 грн
Гарт

Упаковка

78.00 грн
Инферно

Упаковка

24.00 грн
Фундазим

Упаковка

19.00 грн
Захисник

Упаковка

26.00 грн
Авангард (Гулливер) Стимул

Упаковка

58.00 грн
Также вам может быть интересно:
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Болезни огурцов в открытом грунте
Такая культура как огурец прекрасно растет в нашем климате
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Посев огурцов на рассаду
Вырастить рассаду огурцов можно самостоятельно из семян. Это не так сложно
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Лучшие сорта огурцов для открытого грунта и теплицы
Селекционеры вывели много разнообразных сортов огурцов, которые дают ранний урожай или наоборот, плодоносят почти до осени, с крупными плодами, мелкими, гладкими или плотными.
В этой статье я расскажу, какие сорта огурцов лучше сеять для получения раннего урожая, а какие будут плодоносить еще в сентябре. Также рассмотрим самые лучшие сорта огурцов для теплицы.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Паутинный клещ на огурцах 7 средств от вредителя
Паутинный клещ на огурцах – достаточно опасный вредитель, способный в считанные дни уничтожить растения. Если вы заметили, что листья на огурцах сохнут и теряют цвет в сухую жаркую погоду, повнимательнее присмотритесь, скорее всего на ваших грядках поселился вредитель. Паутинный клещ на огурцах высасывает сок из растения, забирая у него силы и заплетая листья тонкой паутинкой.
Невооруженным глазом разглядеть вредителя тяжело, а вот следы его деятельности очень красноречивы. Чтобы уберечь огурчики от этого вредителя, ниже в статье я поделюсь, какой должна быть борьба с паутинным клещом на огурцах.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Тля на огурцах: как бороться с вредителями
Меня часто спрашивают, если появилась тля на огурцах – как бороться? Тля на огурцах, к счастью, не частое явление, но с теплой весной бывает уже в июне. Тля на огурцах опасна тем, что является переносчиком вирусной мозаики – болезни, от которой нет лечения.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Мучнистая роса на огурцах: лечение и профилактика
Самые распространенные болезни огурцов – настоящая и ложная мучнистая роса. Это грибки, которые могут привести к гибели всего растения. Условия развития болезни: плохая вентиляция, высокая влажность, низкая температура. То есть, кроме плохой вентиляции, два последних условия – практически то, что любит огурец. Давайте разберемся, чем обрабатывать и как лечить огурцы от мучнистой росы, и какие способы профилактики болезней.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Обработка огурцов сывороткой, марганцовкой, медным купоросом
Чем обработать огурцы – вопрос, который задает каждый огородник, когда хочет вырастить здоровые растения и получить от них хороший урожай.
Заботясь о огороде, мы как заботимся о своей семье – растения являются не только едой, но и витаминами, а иногда и лекарствами. Поэтому каждый огородник пытается вылечить растение, если замечает, как желтеют листья огурцов или сохнут.
Как и чем обработать огурцы в зависимости от симптомов я расскажу ниже.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Полив огурцов: как напоить крупнейших водолюбов
Как правильно и как часто поливать огурцы, чтобы получить не только хороший урожай, но и продлить плодоношение? Замечали ли вы, что у многих хозяев первые огурцы появляются уже в июле, а к середине августа урожая больше нет и все растения посохло? Когда-то я провел эксперимент с ежедневным поливом, в результате которого собирал урожай в сентябре, а из позже посеянных растений – до середины октября в открытом грунте.
Каким бы невозможным это ни казалось, но попытайтесь обеспечить растениям необходимый уход и вы удивитесь, как они впоследствии вам отблагодарят. Поскольку огурцы наиболее влаголюбивые растения на огороде после капусты, пренебрегать их поливом нельзя никак.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Как выращивать огурцы: секреты ухода
Возможно, у вас может возникнуть закономерный вопрос: «Зачем разбираться в агротехнике выращивания огурцов, если мы все их как-то выращиваем?» Не новички в огородном деле давно заметили, что урожай огурцов в Украине из года в год не приходится. Бывает, что банки и бочки уже закончились, а огород выдает урожай как конвейер. А бывает, что уже июль, а домашних огурцов на рынке нет, продаются только фермерские. Конечно, многое зависит от погоды, а также от некоторых ошибок в подходе огородников к выращиванию огурцов.
Давайте вместе попробуем разобраться, как лучше выращивать огурцы. Первое, что следует знать: под погоду можно подстроиться и уменьшить ее влияние, если правильно ухаживать за этой в общем-то неприхотливой культурой.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Почему желтеют листья и завязи огурцов: самые распространенные причины
Каждое лето тот или иной огородник жалуется на пожелтение листьев огурцов. Как это ни прискорбно, но причина обычно кроется в неправильном уходе, болезнях или вредителях. В любом случае ситуацию можно исправить, и я расскажу, как именно помочь растению.
Одиночные листья на огурцах желтеют из-за затенения или старости – это один из немногих случаев, когда делать ничего не нужно, достаточно убрать пожелтевший лист.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Такие разноцветные болезни огурцов
Что делать, если листья белеют, желтеют, сохнут и скручиваются?
Почти каждый год приходится слышать рассказы дачников о кислотных дождях, будто из-за которых огурцы за неделю пожелтели и засохли. «Сгорели от химии», – самое распространенное объяснение очевидных болезней огурцов: мучнистой росы, пероноспороза и антракноза. Возможно, дожди тоже виноваты, но во-первых, это не такое частое явление, а во-вторых, какой же концентрации должны быть эти дожди, чтобы оказать такой эффект? Сначала я расспрашиваю симптомы возможных болезней, чтобы знать, от чего спасать урожай.
В этой статье я предлагаю научиться ставить правильно диагноз огурцам и своевременно их лечить.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Рассада огурцов: когда и как сеять
Каждому огороднику знакома ситуация, когда сосед смакует огурчиками уже в июне, а на вашем огороде на огурцах только сами цветочки, и секретами выращивания и раннего урожая никто не спешит делиться. Не все знают, например, что посадка огурцов рассадой ускоряет получение плодов на 2 недели. Поэтому разберемся вместе, как правильно выращивать рассаду огурцов и высаживать ее на грядку.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Посадка огурцов: маленькие секреты для раннего урожая
Если помидоры – королевы нашего стола, то огурцы – короли. Трудно представить себе огород в Украине, на котором не росли бы огуречные лианы. Те, кто не могут дождаться сезонного урожая в июне-июле, высевают огурцы в парниках и на теплых грядках, чтобы иметь первые плоды уже в мае.
Я хочу поделиться с вами разными способами высева и посадки огурцов, чтобы вырастить максимальное количество плодов.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Подкормка огурцов: чем поливать в открытом грунте
Огурец настолько распространен, что кажется, будто особых условий для его выращивания не требуется. Поэтому часто хозяева пренебрегают подкормкой огурцов, не понимая, что преждевременное усыхание растений и болезни листьев – это следствие ослабленного иммунитета. А чтобы получить здоровые растения, нужно своевременно подпитывать их необходимыми элементами.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Посадка и выращивание огурцов в открытом грунте

Огурцы растут практически на каждом огородном участке в Украине, но не все овощеводы добиваются высокой урожайности культурных растений. Чтобы правильно посадить и ухаживать за бахчевой культурой, стоит воспользоваться рекомендациями агрономов-экспертов интернет-магазина “Аптека Садовода”. Компанией внедряется уникальная система комплексных мероприятий по защите огуречных посадок от вредителей, болезней, сорняков, погодных аномалий.

Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Система защиты огурцов
Из этого видео вы узнаете, как защитить культурные растения от вредителей, болезней и сорняков.
Обробка огірків від шкідників | Чим кропити огірки | Аптека садівника
Выращивание огурцов в теплице
Использование теплиц для выращивания огурцов позволяет значительно продлить период урожая весной и осенью. В холодный период также можно получать обильный урожай овощей, и для этого ТМ "АптекаСадовода" предлагает препарат “Энергодар” для защиты растений от болезней.