Сидерати
Алла asked 2 роки ago

Вітаю вас. У мене є частина земельної ділянки, якою я не планую на наступний рік користуватися. Віддати її на поталу бур’янам не хочеться. Читала про посів сидератів – і корисно землі, і не росте зілля. Підкажіть який з сидератів краще посіяти на земельну ділянку, щоб від весни до осені не потрібен був особливий догляд. Читала про фацелію, ніби має гарний вплив на землю. Розкажіть детально коли сіяти і які етапи роботи здійснювати протягом весни-літа-осені. Можливо порадите інший сидерат.
Дуже дякую

1 Answers
Олександр Тараненко Staff answered 2 роки ago

Доброго дня, пані Алло!

Я рекомендував би використовувати люпин. Адже люпин – одна із небагатьох культур, яка володіє високим ступенем придатності в якості сидерату, невимоглива до умов вирощування, здатна нагромаджувати велику кількість біомаси та насичена елементами живлення, що робить її найбільш ефективним зеленим добривом.

Вирощування люпину в якості сидерату відносно не дорогий і ефективний спосіб покращення структури грунту. Рослина володіє багатьма позитивними якостями.

  • Потужна коренева система проникає в землю на глибину 1-1,5 м, розчиняє моногідрофосфати і піднімає їх у верхні шари грунту.
  • Люпин розрихлює грунт і збагачує його азотом.
  • Завдяки алкалоїдам, які містяться в сортах люпину кислий грунт стає більш лужним.
  • Алкалоїди, які виділяє коренева система люпину допомагають боротись із дротяниками і пригнічують розвиток шкідливих бактерій.
  • Забезпечує високу урожайність зеленої маси – 45-60 т/га
  • Являється скоростиглим сидератом. Максимальну віддачу можна отримати уже через 50 днів після посіву.
  • Посіви люпину не потребують особливого догляду.
  • Пригнічує розвиток бур’янів, так як має високу конкурентну здатність.

Для люпину підходять різні грунти, крім важких суглинків і торфяників. Перед посадкою землю достатньо прорихлити культиватором. Азотні добрива і гній вносити не рекомендовано, щоб не перешкоджати азотфіксації бульбочкових бактерій. Висівають люпин як сидерат пізньою весною у другій половині травня.

Глибина посіву – 2,5 – 4 см, сіють вузькими рядами (ширина міжряддя 15-30 см). Відстань між насінням 5-15 см. Насіння варто скарифікувати – пошкодити верхню оболонку для кращого проростання.

Через 2 місяці після посіву, відразу після цвітіння і появи зелених стручків посів підрізають плоскорізом, злегка змішують із грунтом зелену масу і залишають для перегнивання. При сухій погоді краще полити сидерат водою.

Після люпину гарно росте картопля, суниця, помідори, перець, капуста, огірки, баклажані та ін. овочеві культури.

Your Answer