Черешня
Людмила asked 1 рік ago

Добрий день! На черешні почало скручуватися листя ,таке враження ніби йому не вистачає вологи, чкрешня отримує достатню кількість вологи. Крім того, з”явився пасинок на дереві, чи можна його видаляти влітку? Дякую!

З повагою – Людмила.

2 Answers
Олександр Тараненко Staff answered 1 рік ago

Доброго дня, пані Людмило!
Без попереднього огляду важко надати певні рекомендації.
Надішліть, будь-ласка, фото дерева та листочків на нашу електронну адресу apteka.sadivnyka@gmail.com, щоб можна було краще розібратися в чому проблема.
Дякуємо за ваше запитання!

Олександр Тараненко Staff answered 1 рік ago

Доброго дня.
Якщо пошкоджена кора – це відкриті «ворота» для багатьох збудників як бактеріальних так і грибкових хвороб. Якщо кора в такому стані уже рік (з минулого літа), цілком можливо, що патогени і бактерії уже поселились на стовбурі. До того ж на ослабленому дереві можуть заселитись шкідники деревини, так як у них немає природного бар’єру, який запобігає проникненню всередину. Тому, варто замазати пошкоджені частини садовим варом або спеціальними препаратами для загоювання ран садових дерев.
З приводу пасинку – дійсно не рекомендується проводити обрізку в період інтенсивного сокоруху, тому краще це буде зробити в кінці серпня – на початку вересня.
Щодо скручування листя: це проявляється на всіх деревах? Чи це лише на тих, де пошкоджена кора? Можливо причина в тому, що всі поживні речовини і волога ідуть на загоювання ран кори і не надходять в достатній кількості до листя. Є імовірність, що це може бути якась хвороба, але для цього потрібно зробити чітке фото ураженого листка.

Your Answer