Як позбавитися від тарганів за тиждень

Як позбавитися від тарганів за тиждень

Не перестаєш дивуватися, наскільки часто чуєш питання про те, як вивести тарганів. Звісно! Бо ці домашні шкідники живуть не тільки в містах. Їх цілком влаштовують дачні, сільські будинки, літні кухні.

Знищення тарганів має стати завданням номер один, оскільки крім псування продуктів вони разом з брудом розносять бактерії. Нижче в статті я розповім, як боротися з тарганами, щоб подбати про своє здоров’я і чистоту будинку.

Як вивести тарганів ‒ турбота про здоров’я

У будинках зазвичай можна зустріти три види тарганів: руді (прусаки), чорні і темно-коричневі (американські). Найчастіше зустрічаються руді. Вони приносять безліч турбот. Шкідники можуть з’явитися з вентиляції, сміттєпроводу, горища, підвалу. Зазвичай ці місця далекі від поняття «чисте», тому комахи на лапках можуть принести як мінімум бруд, а як максимум яйця глистів, збудників хвороб (дизентерію, сальмонельоз, пневмонію, менінгіт). Ось чому так важливо знати, як позбутися від них максимально швидко.

Таргани ‒ нічні жителі. Їх активність починається тоді, коли людина лягає спати. Ось тоді шкідник поїдає залишки їжі, корм тварин, залишений в мисці на підлозі, крихти хліба тощо. У деяких людей на їхні яйця і хітиновий покрив розвивається алергія. В результаті чого може проявитися астма і дерматит. Думаю, не залишилося сумнівів в необхідності знати, як вивести тарганів.

Крім них жителям можуть також докучати мурахи в саду або квартирі, а також гризуни. У відповідних статтях за посиланнями можна дізнатися поради, як позбутися комах і гризунів.

Як вивести тарганів: способи боротьби

Давайте розглянемо методи як вивести тарганів у порядку згідно з їх ефективністю.

  • як вивести тарганівВідремонтуйте всю сантехніку, всі крани, що протікають. Ніде не залишайте в доступі воду. Комахи дуже залежать від води: навіть якщо ви прихлопнули його, а поруч буде вода, він на поламаних ніжках доповзе до неї і оживе. Тому ніякої пролитої рідини!
  • Наведіть чистоту, прибравши всі крихти і будь-яку їжу з відкритого доступу. Вимийте посуд, винесіть сміття, витріть крихти зі столу, вимийте підлогу. Осушіть раковину від крапель води. Такі несподівані гості не приходять в чистоту.
  • Ультразвуковий відлякувач ‒ один з методів як вивести тарганів. Він частково викликає дискомфорт у комах. На жаль, більш потужні відлякувачі можуть шкодити і домашнім тваринам.
  • Розставте пляшки із солодким сиропом на дні. Шкідники не зможуть вибратися з них і потонуть.
  • Розсипте борну кислоту або змішайте її з цукром або вареним жовтком. Розкладіть її по кутах у щілинах, плінтусах. При попаданні на хітиновий покрив борна кислота викликає сильний свербіж у комах, що призводить до їх загибелі.
  • Професійні засоби ‒ це відповідь на питання як вивести тарганів від професіоналів. Про них йтиметься нижче.

Як вивести тарганів: професійні засоби

Ви перепробували всі народні засоби, а шкідники досі відчувають себе господарями на вашій кухні. Що робити? Досвід показує, що немає більш ефективного способу, як позбутися від тарганів, ніж за допомогою отрут.

У студентські роки я жив в гуртожитку з цими комахами. Ми  з іншими студентами дуже замучились, намагаючись їх вивести. Проте тепер я знаю, як вивести тарганів надовго.

Хороший ефект дають спеціальні гелі. Їх наносять в кутах, біля щілин, під умивальником, на задніх стінках кухонних меблів. Тарганів привертає запах гелю, навіть якщо навколо буде повно іншої їжі. Отруйні речовини не тільки вбивають їх, а й перешкоджають їхньому розмноженню. Через 5-7 днів все сімейство комах зникне. Щоб попередити появу інших непрошених гостей, через 7-14 днів проводять повторну обробку для профілактики. Одне-два нанесення гелю в прихованих місцях гарантує, що в наступні 2 роки ви точно не побачите їх у себе вдома. Я раджу застосовувати гелі Ефект Плюс (5 мл на 1 кв.м) або Ультравіт-гель (2‒4 краплі діаметром до 5 мм на 1 кв.м).

Якщо у вас є діти або домашні тварини, які випадково можуть дістатися до місця з гелем, є ще один метод як вивести тарганів. Це абсолютно екологічний засіб ‒ картонна пастка-будиночок Капкан (1 пастка на 5‒10 кв. v) з клейкою принадою, яка дуже привабливо пахне для тарганів. Поставте кілька таких пасток в місцях, де ви найчастіше їх бачите. Вже через тиждень-другий зможете викинути їх з «уловом» шкідників.

Хтось писав, що після ядерної війни одними з тих, хто виживуть, обов’язково будуть таргани. Частково він має рацію: це така комаха, яка вміє пристосовуватися до будь-яких обставин. Але це не означає, що з ними не можна боротися! Можна і потрібно знати методи як вивести тарганів. При цьому використовуйте всі доступні засоби ‒ від народних до перевірених вітчизняних препаратів і пасток.

Leave a reply

Your email address will not be published.