Посадка черешні

Посадка черешні | Аптека садівника
Провідний експерт

Селекціонери вивели багато районованих сортів черешні, які можна успішно вирощувати в усіх регіонах України. Потрібно враховувати — це щеплені рослини на стійких до холодів прищепах. Трохи вище кореневої шийки розташований досить помітний горбик — місце щеплення. Саджанці реалізують із відкритою та закритою кореневими системами. Посадка черешні проводиться одно або дворічними деревцями з добре розвиненим корінням.

ТМ «Аптека Садівника» розробила та успішно впроваджує комплексну захисну систему, застосування якої значно підвищує врожайність черешні, допомагає протистояти поширенню захворювань грибкової природи, відбивати напад профільних комах шкідників.

Посадка черешні | Аптека садівника

Терміни посадки черешні

Вибираючи відповідний період, коли садити черешню, рекомендується враховувати переважну погоду взимку. Якщо різка зміна холоду та відлига — досить часте явище, краще посадити дерево навесні (на півночі нашої країни). Південні та центральні регіони цілком підходять для посадки кісточкової культури як восени, так і навесні.

Посадку черешні навесні важливо встигнути закінчити до спекотної погоди. Саджанець вимагає рясного поливу (8–10 літрів води за 1 раз), поки не вкорениться на новому місці. Найкращий період для посадки — до розпускання бруньок на дереві.

Рекомендується правильно розрахувати час посадки черешні восени:

●       До початку стійкого похолодання має залишитися не менше 1 місяця, щоб саджанець добре укоренився.

●       Тривале потепління може спричинити зростання молодих гілок, які загинуть узимку.

Отримані восени саджанці краще прикопати в траншеї на зимовий період.

cherry-g9b237d604_1920.jpg

Вибір сорту черешні

Для посадки черешні варто вибирати районовані в конкретній місцевості сорти, які стійкі до погодних умов, поширених захворювань, комах-шкідників. Дерева черешні за строком дозрівання плодів поділяються на:

●       ранні сорти — Валерій Чкалов, Травнева, Василина, Казка, Віра, Ярославна;

●       середньостиглі — Донецька Красуня, Великоплідна, Знахідка, Престижна;

●       пізньостиглі — Анонс, Регіна, Відрада.

Більшість холодостійких сортів культури вирізняються самобезплідністю, тому для щорічного одержання високих урожаїв на садовій ділянці необхідно посадити понад два дерева.

Підготовчі роботи перед посадкою черешні

Для посадки вибирають теплий похмурий день. Дерево віддає перевагу легкому дренованому ґрунту із заляганням ґрунтових вод не вище 2,5 метри. Коріння культури при підвищеній вологості легко піддається гниттюя. Під посадку вибирають добре освітлене сонцем місце, захищене від наскрізних холодних вітрів. Краще скористатися невеликою (30 см) височиною або насипати відповідною висоти горбик.

Який ґрунт любить черешня:

●       Кислотність нейтральна або слаболужна. Якщо pH нижче 4 або вище 9, розвиток дерева уповільнюється, плоди відрізняються дерев’янистістю волокон та поганим смаком.

●       Оптимальна структура землі — супісок, суглинок. У складі не допускається понад 50% глини чи каміння. Не підходить піщаний ґрунт.

●       Не можна садити рослину на схилі з кутом понад 20°.

Перед тим, як посадити черешню на постійне місце, рекомендується обробити кореневу систему розчином протруйника «Антихрущ», замочивши її на 1–2 години. Процедура захищає коріння саджанця від шкідників, що гризуть рослину.

Щоб визначити, на якій відстані садити черешню, варто з’ясувати силу зростання підщепи:

●       Між сильнорослими деревами (понад 4,5 метри) дотримуються відстані 4–5 метрів.

●       Для середньорослих (нижче 4,2 м) оптимальним вважається проміжок 3,5–4 м.

●       Карликові деревця заввишки трохи понад 3 метри розміщують через 2,5–3 метри.

Якщо застосувати формувальну обрізку на кшталт веретена, іспанського куща з видаленням центрального стовбура, кутових систем із двома напрямними, висота дорослого дерева перевищує  3,5 метра. Збирати врожай можна без додаткових висотних пристроїв. Не варто висаджувати дерева на відстані понад 30 метрів, дотримуючись дальності поширення пилку при запиленні.

cherries-g0de891866_1920.jpg

Як садити черешню

Щоб дерево прижилося та посилено розвивалося, важливо дотримуватися основних правил посадки черешні:

●       Посадкову яму діаметром 60–80 см і такою ж глибиною садівники готують за 3–4 тижні до початку заходу.

●       Родючий шар рекомендується змішати з перегноєм, компостом, піском, торфом у рівних частках та заповнити сумішшю заглиблення на третину.

●       По центру вбивають кілочок завдовжки 2,5 м для підв’язки саджанця.

●       Формують горбик, на поверхні якого розправляють коріння молодого деревця.

●       Коренева шийка при посадці саджанців черешні має виступати над поверхнею землі на 5–6 см.

●       Акуратно присипають кореневу систему землею, ущільнюючи субстрат довкола стовбура, поливають рослину відром води.

Навколо пристовбурового кола необхідно спорудити ґрунтовий валик заввишки 10–15 см для затримки рідини при поливі. Стовбур саджанця підв’язують до кілочка вузлом «вісімка».

Методи розмноження рослини

Сорти культури, які сподобалися, можна розмножити в домашніх умовах. Як посадковий матеріал садівники використовують кісточки зі стиглих плодів або зелені живці. Необхідно враховувати, що тільки в другому варіанті отримують деревце, за характеристиками ідентичне материнському. У результаті розмноження кісточкою можна отримати дичку з дрібними кислими плодами. Часто садівники використовують вирощені саджанці, як підщепу під щеплення.

Як садити саджанці черешні живцями

Посадковий матеріал заготовляють влітку, на початку червня. Довжина живців 15–20 см. На верхівці залишають 1–2 листочки, решту обрізають. Живці замочують на 3–4 години в стимуляторі зростання «Авангард Гроу Аміно». Вихід готових саджанців становить 10–50 %, що вважається гарним результатом.

Підготовлені живці висаджують у теплицю, де підтримується постійна температура 24–26°C тепла. Землю досить часто поливають теплою водою, щоб повітря містило до 95% вологи. Перед настанням холодів теплицю розкривають, залишаючи живці на зимівлю. Весною обережно викопують саджанці вилами. Рослини, у яких утворилося коріння, висаджують на дорощування, забезпечуючи поливом, підживленням, розпушуванням ґрунту, захистом від комах та хвороб. Весною наступного року готові саджанці висаджують на постійне місце. У плодоношення рослина вступає на 3–4 рік.

cherry-g69d95a116_1920.jpg

Як посадити черешню з кісточки

Кісточки заготовляють із добре дозрілих плодів районованої селекції. Матеріал потрібно добре промити, видаляючи залишки м’якоті. Насіння обов’язково проходить стратифікацію в штучних (у холодильнику) чи природних умовах. Відсоток виживання саджанців приблизно такий же, як при живцюванні. Перевірити якість отриманих рослин можна в період плодоношення — через 5–7 років.

Як посадити кісточки черешні правильно:

●       Для стимуляції ростової функції кісточки замочують у розчині препарату «Авангард Гроу Аміно» на 3–4 години.

●       Садять кісточки в ґрунт на глибину 2–3 см, залишаючи між ними відстань у 15–20 см, міжряддя витримують у 35–40 см.

●       Грядку й кожний рядок рекомендується позначити кілочками.

●       У період вирощування необхідно забезпечувати стандартний догляд рослин.

Готові саджанці висаджують на постійне місце наступної весни. Щеплення роблять на дворічні саджанці.

Догляд за черешнею після посадки

Після посадки дерево вимагає стандартного догляду:

●       Обрізання та формування крони за обраною методикою.

●       Прополка та своєчасний полив.

●       Підживлення живильними мікроелементами.

●       Обробка проти навали шкідливих комах.

●       Профілактика хвороб.

Завдяки правильній посадці та догляду, черешня добре приживається, обдаровуючи садівника щорічним солодким урожаєм.
Також вам може бути цікаво:
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту та теплиці
Селекціонери вивели багато різноманітних сортів огірків, які дають ранній урожай або навпаки, плодоносять майже до осені, з великими плодами, мілкими, гладенькими чи цупкими…
У цій статті я розповім, які сорти огірків краще сіяти для отримання раннього врожаю, а які плодоноситимуть ще у вересні. Також розглянемо найкращі сорти огірків для теплиці.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Павутинний кліщ на огірках: 7 засобів від шкідника
Павутинний кліщ на огірках – досить небезпечний шкідник, який здатний у лічені дні знищити рослини. Якщо ви помітили, що листя на огірках сохне й втрачає колір у суху спекотну погоду, уважніше придивіться, швидше за все на ваших грядках оселився шкідник. Павутинний кліщ на огірках висмоктує сік із рослини, забираючи в неї сили та заплітаючи листя тонкою павутинкою.
Неозброєним оком роздивитися шкідника важко, а от сліди його діяльності дуже красномовні. Щоб вберегти огірочки від цього шкідника, нижче в статті я поділюсь, якою має бути боротьба з павутинним кліщем на огірках.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Борошниста роса на огірках: лікування та профілактика
Найпоширеніші хвороби огірків – справжня та несправжня борошниста роса. Це грибки, які можуть призвести до загибелі всієї рослини. Умови для розвитку хвороби: погана вентиляція, висока вологість, низька температура. Тобто окрім поганої вентиляції дві останні умови – практично те, що любить огірок. Давайте розберемося, чим обробляти та як лікувати огірки від борошнистої роси, та які існують способи профілактики хвороб.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Обробка огірків сироваткою, марганцівкою, мідним купоросом
Чим обробити огірки – запитання, яке ставить перед собою кожен городник, коли хоче виростити здорові рослини та отримати від них добрий врожай.
Піклуючись про город, ми наче піклуємося про свою сім’ю – рослини є не тільки їжею, а й вітамінами, а іноді і ліками. Тому кожен городник намагається вилікувати рослину, якщо помічає, як жовтіє листя огірків або сохне.
Як саме та чим обробити огірки залежно від симптомів я розповім нижче.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Полив огірків: як напоїти найбільших водолюбів
Як правильно і як часто поливати огірки, щоб отримати не лише гарний врожай, але й подовжити плодоношення? Чи помічали ви, що у багатьох господарів перші огірки з’являються вже у липні, а до середини серпня урожаю більше нема та все гудиння посохло? Колись я провів експеримент із щоденним поливом, в результаті якого збирав урожай у вересні, а з пізніше посіяних рослин – до середини жовтня у відкритому ґрунті.
Яким би неможливим це не здавалося, але спробуйте забезпечити рослинам необхідний догляд і ви здивуєтеся, як вони згодом вам віддячать. Оскільки огірки найбільш вологолюбні рослини на городі після капусти, нехтувати їхнім поливом не можна ніяк.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Як вирощувати огірки: секрети догляду
Можливо, у вас може виникнути закономірне запитання: «Навіщо знатися на агротехніці вирощування огірків, якщо ми всі їх якось вирощуємо?» Не новачки в городній справі давно помітили, що урожай огірків в Україні з року в рік не приходиться. Буває, що вже банки та бочки закінчилися, а город видає врожай як конвеєр. А буває, що вже липень, а домашніх огірків на ринку немає, продаються лише фермерські. Звичайно, багато залежить від погоди, а також від деяких помилок у підході городників до вирощування огірків.
Давайте разом спробуємо розібратися, як краще вирощувати огірки Найперше, що варто знати: під погоду можна підлаштуватися та зменшити її вплив, якщо правильно доглядати за цією загалом непримхливою культурою.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Чому жовтіє листя та зав’язі огірків: найпоширеніші причини
Щоліта той чи інший городник скаржиться на пожовтіння листя огірків. Як це не сумно, але причина зазвичай криється в неправильному догляді, хворобах або шкідниках. У будь-якому випадку ситуацію можна виправити, і я розповім, як саме допомогти рослині.
Поодиноке листя на огірках жовтіє через затінення або старість – це один з небагатьох випадків, коли робити нічого не потрібно, достатньо прибрати пожовклий листок.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Шкідники огірків: знищуємо білокрилку, трипси, попелицю
Поки ми чекаємо на врожай, шкідники огірків не втрачають часу й на повну силу ласують ним. Але ж ми стільки праці вкладаємо не для того, щоб годувати шкідників! Тому дуже важливо час від часу ретельно оглядати свої насадження і своєчасно реагувати на непроханих гостей.
Розповім про основних шкідників огірків та способи боротьби з ними.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Такі різнокольорові хвороби огірків
Що робити, якщо листя біліє, жовтіє, сохне та скручується?
Майже щороку доводиться чути розповіді дачників про кислотні дощі, начебто через які огірки за тиждень пожовтіли та посохли. «Згоріли від хімії», – найпоширеніше пояснення очевидних хвороб огірків: борошнистої роси, пероноспорозу та антракнозу. Можливо, дощі також винні, але по-перше, це не таке часте явище, а по-друге, якої ж концентрації мали бути ці дощі, щоб надати такий ефект? Тож спершу я розпитую симптоми можливих хвороб, щоб знати, від чого рятувати врожай.
У цій статті я пропоную навчитися ставити правильно «діагноз» огіркам та своєчасно їх лікувати.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Розсада огірків: коли та як сіяти
Кожному городнику знайома ситуація, коли сусід смакує огірочками вже в червні, а на вашому городі на огірках лише самі квіточки, та й секретами вирощування і раннього врожаю ніхто не поспішає ділитися. Не всі знають, наприклад, що посадка огірків розсадою пришвидшує отримання плодів на 2 тижні. Тож розберемося разом, як же правильно вирощувати розсаду огірків та висаджувати її на грядку.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка огірків: маленькі секрети для раннього врожаю
Якщо помідори – королеви нашого стола, то огірки – королі. Важко уявити собі город в Україні, на якому б не росли огіркові ліани. Ті, хто не можуть дочекатися сезонного врожаю в червні-липні, висівають огірки у парниках та на теплих грядках, щоб мати перші плоди вже у травні.
Я хочу поділитися з вами різними способами висівання та посадки огірків, щоб виростити максимальну кількість плодів.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Підживлення огірків: чим поливати у відкритому ґрунті
Огірок настільки поширена культура, що здається, нібито особливих умов для її вирощування не потрібно. Тому часто господарі нехтують підживленням огірків, не розуміючи, що передчасне всихання гудиння та хвороби листя – це наслідок ослабленого імунітету. А щоб отримати здорові рослини, треба вчасно підживлювати їх необхідними елементами.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті

Огірки ростуть практично на кожній городній ділянці в Україні, але не всі городники домагаються високої врожайності культурних рослин. Щоб правильно посадити та доглядати за баштанною культурою, варто скористатися рекомендаціями агрономів-експертів інтернет-магазину «Аптека Садівника». Компанією впроваджується унікальна система комплексних заходів щодо захисту огіркових посадок від шкідників, хвороб, бур’янів, погодних аномалій.

Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Система захисту огірків
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити огірки від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Вирощування огірків у теплиці
Використання теплиць для вирощування огірків дає змогу значно продовжити період урожаю навесні та восени. В холодний період також можна отримувати рясний урожай овочів, оскільки ТМ «Аптека Садівника» пропонує препарат “Енергодар” для захисту рослин від хвороб.