Догляд за городом

Як доглядати за городом | Аптека Садівника
Провідний експерт

Продумуючи, як доглядати за городом правильно, складно обійтися без хімічних засобів захисту рослин від шкідників, хвороб, бур’янів. ТМ «Аптека Садівника» пропонує розроблені в Україні препарати, що враховують місцеві кліматичні умови, особливості ґрунтів, профільні захворювання культур, види поширених шкідників.

Як доглядати за городом | Аптека Садівника

Щоб виростити вагомий врожай овочів на городі, рекомендується:

●       в зимовий період розробити план сівозміни та сумісності культур;

●       навесні висадити розсаду, та з настанням тепла посіяти насіння у відкритий ґрунт;

●       влітку забезпечити відповідні умови для зростання й розвитку рослин;

●       восени зібрати урожай і створити умови для зберігання плодів.

Догляд за городом: перелік заходів

Набагато легше здійснювати догляд за городом по заздалегідь наміченому планом. На кожен сезон рекомендується розробити комплекс і черговість необхідних заходів:

●       Взимку проводиться закупівля якісного насіння овочевих культур. Варто підготувати та відремонтувати інструменти з догляду за ділянкою, перевірити стан теплиці, парника. У січні-лютому висаджують на розсаду перець, пізні сорти томатів.

●       З таненням снігу навесні можна починати підготовку ділянки до посіву ранніх овочів і зелені. У теплиці та парнику пікірують підрослу розсаду. У березні розкладають посадкову картоплю для пророщування, а з кінця квітня до середини травня — оптимальний термін посадки картоплі в ґрунт. Необхідно прополоти багаторічні овочі: ревінь, щавель, зелену цибулю та інші. Коли ґрунт прогріється до 13–15°C на глибині 15–25 см, можна садити баштанні культури, висаджувати розсаду томатів, перцю, баклажанів, пізньої капусти.

●       Влітку календар робіт у городі включає регулярне видалення бур’янів, підживлення культур мінеральними добривами, боротьбу зі шкідниками та хворобами. У спеку необхідно забезпечити достатній полив рослин. Починається збір врожаю.

●       Осінні заходи полягають у повному прибиранні пізніх сортів капусти, моркви, картоплі. До настання заморозків потрібно прибрати баштанні культури. У жовтні починається зимовий посів овочів для літнього вживання в їжу та посадка часнику. З городу прибирають залишки гички, закладаючи здорові частини в компостну купу.

Дотримуючись розробленого плану, важливо своєчасно виконувати намічені операції з догляду за культурною рослинністю.

shutterstock_2102232430.jpg

Боротьба зі шкідниками та бур’янами

Після кожного дощу на ділянці починають проростати сплячі в ґрунті насіння бур’янів. Можна по-старому озброїтися сапою і виполювати бур’ян у грядках і міжряддях. Коли культура тільки проростає, ніжні сходи висмикуються разом із корінням бур’янів. У овочів порушується коренева система, провокуючи відставання в рості та зниження врожайності. Обираючи надійний засіб від бур’яну на городі, зверніть увагу на гербіциди від «Аптеки Садівника». Препаратами суцільної дії — «Антибур’ян», «Галант», «Гліфовіт Екстра» — знищуються багаторічні та однорічні бур’яни, які складно викорінити механічно. Засоби застосовуються до посадки культур і після збирання вирощеного врожаю.

Обираючи спосіб того, як позбутися від бур’янів на городі, рекомендується застосовувати гербіциди вибіркової дії — препарат знищує широкий спектр бур’янів, але не шкодить культурним рослинам:

●       На посадках картоплі, цибулі, томатів, буряка, моркви, пізньої капусти застосовують препарат «Антипирій» ефективно знищує однорічні та багаторічні злакові бур’яни.

●       Гербіциди «Антисапа» і «Антисапа Ліквід» у посадках картоплі та томатів знищують такі бур’яни, що важко вивести, як жовтий осот, портулак, амброзія, щириця, лобода, галинсога дрібноквіткова.

●       Великий перелік злакових і дводольних бур’янів можна знищити засобом «Селефіт», яке не перешкоджає зростанню картоплі, моркви, соняшнику, сої та багатьох скоростиглих культур:горох, коріандр, селера, часник, кріп, кмин, квасоля, петрушка.

●       Застосовуючи препарат «Тівітус», захищають від бур’янів посадки картоплі, томатів і кукурудзи.

Великих збитків приносять шкідники городу, якщо не вжити заходів, що попереджають їх розмноження й розвиток. Ручний збір жуків, личинок і гусениць практично не приносить результату. Нашою компанією розроблена комплексна система профілактичних заходів:

  1. Насіннєвий матеріал перед посівом необхідно замочити в розчині протруйника «АС-Селектив» на кілька годин. Засіб ефективно оберігає молоді рослини від більшості хвороб (парши, фузаріозу, альтернаріозу, фомозу) і профільних шкідників (всіх стадій розвитку колорадського жука, попелиці, дротянки, хруща, блішок, капустянки та інших) у період вегетації овочевої культури.
  2. Бульби картоплі (крім ранніх сортів) перед посадкою рекомендується окропити розчином препарату «Матадор» або комплектом «АС Селектив» з мікродобривом «Авангард Комплекс Картопля». Процедура сприяє підвищенню захисних сил рослини, протидії захворювань (парша, фузаріоз, ризоктоніоз, альтернаріоз, фомоз). Попереджається пошкодження кореневої системи та молодої зелені. Також в робочому розчині можна замочувати коріння розсадних овочів (на 3-4 години), захищаючи рослини від молі, блішок, дротяників, попелиць, колорадських жуків і травневих личинок.
  3. Від підземних шкідників (личинки хруща, дротяники) обприскують поверхню ґрунту, борозни або лунки розчином «Антихрущ». Варто використовувати протруйники для передпосадкової обробки кореневої системи розсади пасльонових та інших видів овочів (картоплі, розсади томатів, капусти).
  4. З масовою появою профільних шкідників на картоплі та надземної частини інших овочевих культур ефективно використовувати інсектициди «Антикліщ Про», «Антиколорад Макс», «АТО Жук», «Гудвін», «Жук OFF», «Колібріс», «Фас».

З масовою появою профільних шкідників на картоплі та надземної частини інших овочевих культур ефективно використовувати інсектициди:

●      "Антікліщ Про" знищує кліщів, трипсів на цибулевих рослинах.

●      "Антиколорад Макс" ліквідує колорадського жука, трипсів, клопів, блішок, совок і тлю в посадках картоплі та томатів; шкідників капусти (капустяного білана, молі, блішок, совки, попелиці), буряка (бурякового довгоносика, блішок, щитоносика, тлі), бобових рослин (плодожерки, горохової зернівки, тлі, довгоносика, трипсів).

●      "АТО Жук" протидіє розмноженню колорадського жука, трипсів, клопів, попелиці, совки на картоплі; щитоносців, блішки, попелиці, бурякового довгоносика на рослинах кормових та столових буряків; капустяного білана, капустяних та морквяних мух, совки, попелиці, блішок серед моркви та капусти.

●      "Гудвін" запобігає звиканню шкідників до препаратів інсектицидної дії та активно знищує в посадках картоплі колорадського жука і личинок, совок, трипсів, попелиць; в буряках ліквідують бурякових довгоносиків, блішок, тлю, щитоносця; на плантаціях з капустою, морквою, огірками та баштанними насадженнями ефективно знищують капустяного білана, тлю, листогризучих совок, блішок, морквяну та капустяну муху, міль.

●      "Жук ОFF" застосовується проти поширених шкідників картоплі, огірків, баштанних культур, огірків і капусти.

●      "Колібріс" здатний блокувати перехід комах з різних вікових стадій, сприяючи масовому знищенню шкідників картоплі, томатів та капусти.

●      "Фас" застосовується на посадках картоплі, буряка і капусти для масового знищення листогризучих комах.

shutterstock_2143658631.jpg

Як доглядати за городом восени та навесні

Після збору врожаю на звільнених ділянках сіють сидерати. Рослини, які швидко набирають рясну зелену масу, служать додатковим харчуванням для ґрунтових мікроорганізмів, збільшують родючий шар ґрунту. Бобові культури сприяють накопиченню в землі азотистих речовин, які сприяють нарощуванню надземної частини культурних рослин. Восени сіють горох, люпин, коріандр, льон, фацелію, редьку, гірчицю. Можна використовувати одну культуру або суміш. Головне, щоб зелень густо покривала ґрунт.

Обробка городу восени включає знищення грибкової, бактеріальної, вірусної інфекції на грядках. Проти кили та чорної ніжки хрестоцвітих культур ґрунт рясно обробляють розчином препаратів «Фундазим» і «Інферно». Від фітофторозу застосовують обробку фунгіцидами «Гарт», «Цілитель», «Енергодар», знищують рештки бадилля. Рекомендується замінити верхній шар ґрунту в теплицях, щоб запобігти зимівлю шкідливих комах.

На городі восени висівають зимостійкі рослини для споживання в літній період. Морква, цибуля (насінням та сіянкою), кріп, коріандр, інші пряні рослини, посаджені перед заморозками, дають ранній урожай, який практично не придатний для зимового зберігання. Також висаджують на грядки часник, використовуючи певні зубчики, повітряне насіння або однорічну ріпку. Посіви ретельно мульчують тирсою або залишками рослинності, оберігаючи від вимерзання. У цей же період готують до весняної експлуатації парник і теплицю.

Підготовка городу навесні починається зі звільнення від рослинних решток й бур’янів. Залишки сидератів необхідно заорати. Ділянку викопують, обираючи коріння багаторічних бур’янів. Сильно зарослі бур’яном грядки рекомендується обробити гербіцидами. Термін від обробки до посадки основних культур становить не менше 14 днів.

Не варто занадто рано висівати насіння овочів на город навесні. Необхідно почекати, поки встановиться тепла погода з комфортною для проростання насіння температурою ґрунту.

Холодостійкі рослини (морква, петрушка, цибуля, салат, кінза, горох, рання капуста) починають проростати за температури ґрунту приблизно 5°С тепла на глибині заробки насіння. Також цей період підходить для висадки саджанців капусти раннього терміну дозрівання. За народними прикметами можна орієнтуватися на цвітіння мати-й-мачухи.

Коли розмір листочків берези досягне 1 см, пора сіяти різні види буряка й боби. Грунт на глибині заробки насіння прогрівається до 8–10°C.

Баштанні культури, базилік, фенхель і квасолю садять, коли починається масове цвітіння кульбаб. Грунт до цього періоду прогрівається до 12–15°C тепла.

Інструменти для садівника

Щоб ефективно обробляти дачну ділянку, потрібно такий мінімальний набір інструментів садівника:

  1. Для копання ґрунту частіше використовується штикова лопата з гострим кінцем. Більшою міцністю (і ціною) має здатність інструмент із титану. Оптимальний вибір для будь-яких видів ґрунтів — лопата з нержавійки. Для обробки важких ґрунтів використовують лезо з круглими або довгастими отворами.
  2. Форма та асортимент сапок залежить від щільності ґрунту. Цільне товсте лезо використовують на кам’янистому ґрунті, глинистих чорноземах.
  3. Вила — дуже важливі інструменти для садівника. Вилами з чотирма плоскими зубцями зручно копати ґрунт влітку. Вони використовують для навантаження гною. Пристосування з потовщенням на кінцях служить для збирання картоплі.
  4. Плоскоріз Фокіна оберігає спину городника від перенапруги й частих нахилів. Гостро заточений інструмент, у разі вмілого використання, виконує функції коси, мотики, сапи, граблів.
  5. Граблі для боронування і згрібання листя або інших рослинних залишків — необхідні інструменти садівника. Застосовуються прилади різного розміру і призначення.
  6. Ручний культиватор застосовується для обробки міжрядь. Вилами розпушувачами обробляють ґрунт біля рослин.

Для поливу ґрунту використовують лійки різної ємності та насадки для «душа» у разі поливу зі шланга. Траву скошують тримерами, косою або серпом. Під час навантажувальних робіт (збору урожаю, вивезення органіки та ін.) застосовують візок або легкі пластикові відра.

Кожен городник індивідуально обирає комплект зручних йому пристосувань, які треба утримувати в чистому вигляді. Для зберігання робочого інструменту варто виділити певне місце під укриттям від опадів.

Супутні товари
Антибур`ян 100 мл
76.50 грн
Гліфовіт Екстра 100 мл
93.00 грн
Антипирій 100 мл
84.00 грн
Антисапа 50 г
153.00 грн
Антисапа Ліквід 100 мл
255.00 грн
Селефіт 100 мл
74.00 грн
Тівітус 2,5 г
17.00 грн
АС-Селектив 150 мл
228.00 грн
АС-Селектив + Авангард Комплекс Картопля
57.00 грн
Матадор 150 мл
150.00 грн
Антихрущ 10 мл
15.00 грн
Антикліщ Про 10 мл
12.00 грн
Антиколорад Макс 10 мл
33.00 грн
АТО Жук 15 мл
45.00 грн
Гудвін 25 мл
50.00 грн
Жук OFF 15 мл
32.00 грн
Колібріс 15 мл
41.00 грн
Фас 4 мл
7.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Мілдью винограду: розпізнати і перемогти
Влітку, коли погодні умови стають оптимальними, виникає загроза появи мілдью – несправжньої борошнистої роси винограду. Це одна із найпоширеніших і найнебезпечніших хвороб, що у вологі роки завдає виноградникам великої шкоди, бо ягоди, уражені мілдью, непридатні для вживання і виготовлення вина.
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Антракноз винограду: захистіть лозу від виноградної віспи
Після тривалих дощів я завжди із завмиранням серця оглядаю виноградники, бо висадила більше десятка хороших сортів. Не хочеться, щоб через погодні умови або недогляд рослини захворіли. Одна з найпідступніших хвороб – антракноз винограду.
Нижче у статті я розповім, як її можна визначити та що можна зробити, щоб інфекція не знищила кущі та врожай.
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Оїдіум винограду – лікуємо одну із найнебезпечніших хвороб винограду
Коли листя винограду стає тьмяним і вкривається плямами, ймовірна причина – хвороби винограду, з яких оїдіум відомий найбільше. Інша назва – борошниста роса винограду, що проявляється білим нальотом на листі. Це дуже поширена грибкова хвороба, настільки, що її можна вважати найбільшим ворогом виноградарів.
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Шкідники винограду: як позбутися небезпечних шкідників
Виноград – це чудова культура з відмінними смачними ягодами, що є окрасою всього саду. Але окрім краси та безсумнівної користі цієї культури, дачникам часто докучають шкідники винограду: попелиця, кліщі, червці, листовійки та довгоносики – загалом близько півсотні видів. Оскільки неспецифічних шкідників (тобто таких, які люблять не лише виноград, а й інші культури) у винограду багато, стає дуже важливою весняна обробка винограду від шкідників і хвороб.
Давайте розберемося, які саме шкідники пошкоджують виноградну лозу та як позбутися непроханих гостей.
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Хвороби винограду
Хвороби винограду і їх лікування турбують виноградаря з перших років після посадки лози. Що різноманітніші погодні умови, то більше сюрпризів у проявах хвороб. Візьми здогадайся, що то за білий наліт на винограді чи плями на листі. Хвороби оїдіум та мілдью виноградарі знають не з чуток, а от менш поширені хлороз винограду та альтернаріоз на лозі можуть налякати не лише своїм виглядом, але й невідомістю, як із ними боротися.
Нижче у статті я розповім, які інфекції трапляються на лозі та як їм зарадити.
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Осіння й весняна обрізка винограду: як формувати лозу
Обрізка винограду (виноградної лози) необхідна для двох цілей: покращення плодоношення та розрідження гілок. А пасинкування винограду необхідне для поліпшення кількості та якості плодів. Якщо виноград ростиме, як йому заманеться, він пустить соки на листя й верхівку, а в нижній частині не утворить грон або вони будуть дрібними. Правильна обрізка винограду восени або навесні та видалення пагонів стане запорукою того, що на нижніх рукавах (основних гілках) ягоди будуть великого розміру, а їх смак значно покращиться.
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Підживлення винограду: чим удобрити лозу навесні та восени
Без підживлення винограду не буде налитих солодких соком грон, які є винагородою господарю за його труди. Добрива регулюють ріст листя, пагонів та квітів. Нижче я розповім, яку роль відіграють різні види підживлення винограду: нітроамофоскою, курячим послідом, попілом.
Використовуючи добриво для винограду, пам’ятайте, що забагато азоту викликає надмірний ріст листя та пагонів замість квітів та плодів. Калійні добрива потрібні для достигання плодів та поліпшення морозостійкості. Також калій поліпшує утворення цукрів – завдяки йому ягоди стануть солодшими. Фосфор відповідає за зміцнення імунітету та визрівання грон.
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Полив винограду: коли і скільки води лити
Чимало садівників, які садять лозу, часто забувають про полив винограду. Це пояснюється тим, що корені культури розміщені доволі глибоко, тому рослина добре витримує посуху і зовні не одразу покаже ознаки нестачі води. Згодна, лоза просто так не всохне. Але й від нестачі вологи вона гірше ростиме, а це, звичайно ж, вплине на врожай.
Нижче я розповім, навіщо потрібен полив винограду навесні, як поливати саджанця, та в яких випадках крапельний полив винограду найкращий.
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Вирощування винограду: догляд від А до Я
Вирощування винограду – вищий пілотаж у садівництві. Щоб отримати гідний врожай, слід вивчити всі особливості вирощування цієї культури. Коли ви навчитеся, як вирощувати виноград, наскільки складний чи навпаки, простий догляд за виноградом, можете сміливо вважати себе садівником із великої літери! Виноградарство – дуже вдячна справа, адже за умілого підходу лози радуватимуть вас гронами щонайменше в кілограм ваги. Отже, почнемо вивчення цієї відповідальної та захопливої справи!
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Весняна обробка винограду – перший крок до щедрого врожаю
Кожен садівник добре знає, що виплекати лозу, яка з року в рік стабільно тішитиме наливними гронами – це вищий пілотаж у садівництві. Адже якою б великою не була любов господаря до своєї рослини, виноград украй вразливий до різного роду хвороб, що в лічені дні поширюються листям, зав’яззю та ягодами. І як би садівник не намагався врятувати своє, з таким трудом та любов’ю вирощене дитя після весняних та літніх дощів, пошесть бере гору й зводить нанівець усі зусилля отримати якісний врожай. Тож щороку виноградарі втрачають від 30 до 50% очікуваних ягід, якщо вчасно не потурбувалися про захист насаджень.
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Посадка винограду: основні правила
Побачивши саджанці винограду в продажу, важко втриматися від покупки, дивлячись на фото стиглих ягід. Багато хто сумнівається, що справиться із такою складною культурою. Найперше перед садівником постає питання, як садити виноград та коли садити. Сама посадка винограду нескладна, важливо правильно вибрати саджанець.
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Система захисту винограду
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити виноград від шкідників, хвороб і бур'янів.
Найпопулярніші сорти винограду України | Аптека Садівника
Осіння обробка винограду
Комахи-шкідники влаштовуються на зимівлю в тріщинах кори, між лусочками бруньок, в сухих гронах винограду. Укриття рослини захисним матеріалом від зимових морозів створює комфортні умови для захисту від холоду шкідливих комах практично в будь-якій стадії розвитку. Також добре зберігаються спори грибків.