Догляд за городом

Як доглядати за городом | Аптека Садівника
Провідний експерт

Продумуючи, як доглядати за городом правильно, складно обійтися без хімічних засобів захисту рослин від шкідників, хвороб, бур’янів. ТМ «Аптека Садівника» пропонує розроблені в Україні препарати, що враховують місцеві кліматичні умови, особливості ґрунтів, профільні захворювання культур, види поширених шкідників.

Як доглядати за городом | Аптека Садівника

Щоб виростити вагомий врожай овочів на городі, рекомендується:

●       в зимовий період розробити план сівозміни та сумісності культур;

●       навесні висадити розсаду, та з настанням тепла посіяти насіння у відкритий ґрунт;

●       влітку забезпечити відповідні умови для зростання й розвитку рослин;

●       восени зібрати урожай і створити умови для зберігання плодів.

Догляд за городом: перелік заходів

Набагато легше здійснювати догляд за городом по заздалегідь наміченому планом. На кожен сезон рекомендується розробити комплекс і черговість необхідних заходів:

●       Взимку проводиться закупівля якісного насіння овочевих культур. Варто підготувати та відремонтувати інструменти з догляду за ділянкою, перевірити стан теплиці, парника. У січні-лютому висаджують на розсаду перець, пізні сорти томатів.

●       З таненням снігу навесні можна починати підготовку ділянки до посіву ранніх овочів і зелені. У теплиці та парнику пікірують підрослу розсаду. У березні розкладають посадкову картоплю для пророщування, а з кінця квітня до середини травня — оптимальний термін посадки картоплі в ґрунт. Необхідно прополоти багаторічні овочі: ревінь, щавель, зелену цибулю та інші. Коли ґрунт прогріється до 13–15°C на глибині 15–25 см, можна садити баштанні культури, висаджувати розсаду томатів, перцю, баклажанів, пізньої капусти.

●       Влітку календар робіт у городі включає регулярне видалення бур’янів, підживлення культур мінеральними добривами, боротьбу зі шкідниками та хворобами. У спеку необхідно забезпечити достатній полив рослин. Починається збір врожаю.

●       Осінні заходи полягають у повному прибиранні пізніх сортів капусти, моркви, картоплі. До настання заморозків потрібно прибрати баштанні культури. У жовтні починається зимовий посів овочів для літнього вживання в їжу та посадка часнику. З городу прибирають залишки гички, закладаючи здорові частини в компостну купу.

Дотримуючись розробленого плану, важливо своєчасно виконувати намічені операції з догляду за культурною рослинністю.

shutterstock_2102232430.jpg

Боротьба зі шкідниками та бур’янами

Після кожного дощу на ділянці починають проростати сплячі в ґрунті насіння бур’янів. Можна по-старому озброїтися сапою і виполювати бур’ян у грядках і міжряддях. Коли культура тільки проростає, ніжні сходи висмикуються разом із корінням бур’янів. У овочів порушується коренева система, провокуючи відставання в рості та зниження врожайності. Обираючи надійний засіб від бур’яну на городі, зверніть увагу на гербіциди від «Аптеки Садівника». Препаратами суцільної дії — «Антибур’ян», «Галант», «Гліфовіт Екстра» — знищуються багаторічні та однорічні бур’яни, які складно викорінити механічно. Засоби застосовуються до посадки культур і після збирання вирощеного врожаю.

Обираючи спосіб того, як позбутися від бур’янів на городі, рекомендується застосовувати гербіциди вибіркової дії — препарат знищує широкий спектр бур’янів, але не шкодить культурним рослинам:

●       На посадках картоплі, цибулі, томатів, буряка, моркви, пізньої капусти застосовують препарат «Антипирій» ефективно знищує однорічні та багаторічні злакові бур’яни.

●       Гербіциди «Антисапа» і «Антисапа Ліквід» у посадках картоплі та томатів знищують такі бур’яни, що важко вивести, як жовтий осот, портулак, амброзія, щириця, лобода, галинсога дрібноквіткова.

●       Великий перелік злакових і дводольних бур’янів можна знищити засобом «Селефіт», яке не перешкоджає зростанню картоплі, моркви, соняшнику, сої та багатьох скоростиглих культур:горох, коріандр, селера, часник, кріп, кмин, квасоля, петрушка.

●       Застосовуючи препарат «Тівітус», захищають від бур’янів посадки картоплі, томатів і кукурудзи.

Великих збитків приносять шкідники городу, якщо не вжити заходів, що попереджають їх розмноження й розвиток. Ручний збір жуків, личинок і гусениць практично не приносить результату. Нашою компанією розроблена комплексна система профілактичних заходів:

  1. Насіннєвий матеріал перед посівом необхідно замочити в розчині протруйника «АС-Селектив» на кілька годин. Засіб ефективно оберігає молоді рослини від більшості хвороб (парши, фузаріозу, альтернаріозу, фомозу) і профільних шкідників (всіх стадій розвитку колорадського жука, попелиці, дротянки, хруща, блішок, капустянки та інших) у період вегетації овочевої культури.
  2. Бульби картоплі (крім ранніх сортів) перед посадкою рекомендується окропити розчином препарату «Матадор» або комплектом «АС Селектив» з мікродобривом «Авангард Комплекс Картопля». Процедура сприяє підвищенню захисних сил рослини, протидії захворювань (парша, фузаріоз, ризоктоніоз, альтернаріоз, фомоз). Попереджається пошкодження кореневої системи та молодої зелені. Також в робочому розчині можна замочувати коріння розсадних овочів (на 3-4 години), захищаючи рослини від молі, блішок, дротяників, попелиць, колорадських жуків і травневих личинок.
  3. Від підземних шкідників (личинки хруща, дротяники) обприскують поверхню ґрунту, борозни або лунки розчином «Антихрущ». Варто використовувати протруйники для передпосадкової обробки кореневої системи розсади пасльонових та інших видів овочів (картоплі, розсади томатів, капусти).
  4. З масовою появою профільних шкідників на картоплі та надземної частини інших овочевих культур ефективно використовувати інсектициди «Антикліщ Про», «Антиколорад Макс», «АТО Жук», «Гудвін», «Жук OFF», «Колібріс», «Фас».

З масовою появою профільних шкідників на картоплі та надземної частини інших овочевих культур ефективно використовувати інсектициди:

●      "Антікліщ Про" знищує кліщів, трипсів на цибулевих рослинах.

●      "Антиколорад Макс" ліквідує колорадського жука, трипсів, клопів, блішок, совок і тлю в посадках картоплі та томатів; шкідників капусти (капустяного білана, молі, блішок, совки, попелиці), буряка (бурякового довгоносика, блішок, щитоносика, тлі), бобових рослин (плодожерки, горохової зернівки, тлі, довгоносика, трипсів).

●      "АТО Жук" протидіє розмноженню колорадського жука, трипсів, клопів, попелиці, совки на картоплі; щитоносців, блішки, попелиці, бурякового довгоносика на рослинах кормових та столових буряків; капустяного білана, капустяних та морквяних мух, совки, попелиці, блішок серед моркви та капусти.

●      "Гудвін" запобігає звиканню шкідників до препаратів інсектицидної дії та активно знищує в посадках картоплі колорадського жука і личинок, совок, трипсів, попелиць; в буряках ліквідують бурякових довгоносиків, блішок, тлю, щитоносця; на плантаціях з капустою, морквою, огірками та баштанними насадженнями ефективно знищують капустяного білана, тлю, листогризучих совок, блішок, морквяну та капустяну муху, міль.

●      "Жук ОFF" застосовується проти поширених шкідників картоплі, огірків, баштанних культур, огірків і капусти.

●      "Колібріс" здатний блокувати перехід комах з різних вікових стадій, сприяючи масовому знищенню шкідників картоплі, томатів та капусти.

●      "Фас" застосовується на посадках картоплі, буряка і капусти для масового знищення листогризучих комах.

shutterstock_2143658631.jpg

Як доглядати за городом восени та навесні

Після збору врожаю на звільнених ділянках сіють сидерати. Рослини, які швидко набирають рясну зелену масу, служать додатковим харчуванням для ґрунтових мікроорганізмів, збільшують родючий шар ґрунту. Бобові культури сприяють накопиченню в землі азотистих речовин, які сприяють нарощуванню надземної частини культурних рослин. Восени сіють горох, люпин, коріандр, льон, фацелію, редьку, гірчицю. Можна використовувати одну культуру або суміш. Головне, щоб зелень густо покривала ґрунт.

Обробка городу восени включає знищення грибкової, бактеріальної, вірусної інфекції на грядках. Проти кили та чорної ніжки хрестоцвітих культур ґрунт рясно обробляють розчином препаратів «Фундазим» і «Інферно». Від фітофторозу застосовують обробку фунгіцидами «Гарт», «Цілитель», «Енергодар», знищують рештки бадилля. Рекомендується замінити верхній шар ґрунту в теплицях, щоб запобігти зимівлю шкідливих комах.

На городі восени висівають зимостійкі рослини для споживання в літній період. Морква, цибуля (насінням та сіянкою), кріп, коріандр, інші пряні рослини, посаджені перед заморозками, дають ранній урожай, який практично не придатний для зимового зберігання. Також висаджують на грядки часник, використовуючи певні зубчики, повітряне насіння або однорічну ріпку. Посіви ретельно мульчують тирсою або залишками рослинності, оберігаючи від вимерзання. У цей же період готують до весняної експлуатації парник і теплицю.

Підготовка городу навесні починається зі звільнення від рослинних решток й бур’янів. Залишки сидератів необхідно заорати. Ділянку викопують, обираючи коріння багаторічних бур’янів. Сильно зарослі бур’яном грядки рекомендується обробити гербіцидами. Термін від обробки до посадки основних культур становить не менше 14 днів.

Не варто занадто рано висівати насіння овочів на город навесні. Необхідно почекати, поки встановиться тепла погода з комфортною для проростання насіння температурою ґрунту.

Холодостійкі рослини (морква, петрушка, цибуля, салат, кінза, горох, рання капуста) починають проростати за температури ґрунту приблизно 5°С тепла на глибині заробки насіння. Також цей період підходить для висадки саджанців капусти раннього терміну дозрівання. За народними прикметами можна орієнтуватися на цвітіння мати-й-мачухи.

Коли розмір листочків берези досягне 1 см, пора сіяти різні види буряка й боби. Грунт на глибині заробки насіння прогрівається до 8–10°C.

Баштанні культури, базилік, фенхель і квасолю садять, коли починається масове цвітіння кульбаб. Грунт до цього періоду прогрівається до 12–15°C тепла.

Інструменти для садівника

Щоб ефективно обробляти дачну ділянку, потрібно такий мінімальний набір інструментів садівника:

  1. Для копання ґрунту частіше використовується штикова лопата з гострим кінцем. Більшою міцністю (і ціною) має здатність інструмент із титану. Оптимальний вибір для будь-яких видів ґрунтів — лопата з нержавійки. Для обробки важких ґрунтів використовують лезо з круглими або довгастими отворами.
  2. Форма та асортимент сапок залежить від щільності ґрунту. Цільне товсте лезо використовують на кам’янистому ґрунті, глинистих чорноземах.
  3. Вила — дуже важливі інструменти для садівника. Вилами з чотирма плоскими зубцями зручно копати ґрунт влітку. Вони використовують для навантаження гною. Пристосування з потовщенням на кінцях служить для збирання картоплі.
  4. Плоскоріз Фокіна оберігає спину городника від перенапруги й частих нахилів. Гостро заточений інструмент, у разі вмілого використання, виконує функції коси, мотики, сапи, граблів.
  5. Граблі для боронування і згрібання листя або інших рослинних залишків — необхідні інструменти садівника. Застосовуються прилади різного розміру і призначення.
  6. Ручний культиватор застосовується для обробки міжрядь. Вилами розпушувачами обробляють ґрунт біля рослин.

Для поливу ґрунту використовують лійки різної ємності та насадки для «душа» у разі поливу зі шланга. Траву скошують тримерами, косою або серпом. Під час навантажувальних робіт (збору урожаю, вивезення органіки та ін.) застосовують візок або легкі пластикові відра.

Кожен городник індивідуально обирає комплект зручних йому пристосувань, які треба утримувати в чистому вигляді. Для зберігання робочого інструменту варто виділити певне місце під укриттям від опадів.

Супутні товари
Антибур`ян

Пакування

93.00 грн
Гліфовіт Екстра 100 мл
93.00 грн
Антипирій

Пакування

93.00 грн
Антисапа

Пакування

35.00 грн
Антисапа Ліквід

Пакування

266.00 грн
Селефіт

Пакування

82.00 грн
Тівітус

Пакування

17.00 грн
АС-Селектив

Пакування

214.00 грн
АС-Селектив + Авангард Комплекс Картопля

Пакування

57.00 грн
Матадор 150 мл
132.00 грн
Антихрущ

Пакування

16.00 грн
Антикліщ Про

Пакування

16.00 грн
Антиколорад Макс

Пакування

33.00 грн
АТО Жук

Пакування

47.00 грн
Гудвін

Пакування

203.00 грн
Колібріс 15 мл
203.00 грн
Фас

Пакування

7.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Сорти абрикосів: обираємо південне чудо
Без жовто-помаранчевих солодких абрикосів важко уявити собі українське літо: вони без проблем ростуть у більшості регіонах. Користь цих фруктів важко переоцінити – чого вартий лише великий вміст калію та заліза!
Які ж дерева абрикосів посадити в саду? Як орієнтуватися в сортах? Які сорти абрикосів ранні, а які пізні? В цій статті я розповім про різні сорти абрикоса, щоб можна було обрати по одному з різних категорій і без проблем забезпечити собі ціле абрикосове літо!
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Обрізка абрикоса двічі на рік: навіщо обрізати навесні та восени
Як правильно обрізати абрикос потрібно знати для того, щоб дерево залишалось здоровим та довгі роки рясно плодоносило. Тому весняна обрізка абрикоса так само важлива, як і осіння. А деколи необхідно вкоротити гілки й улітку. Дерево це росте майже у кожному садку, а от догляд за абрикосом часто неправильний. Всі з дитинства любили під’їдати на корі «мармелад» із застиглого соку. А от те, що такі «сльози» виснажують дерево, воно хворіє, про це господарі не замислюються. Важливо пам’ятати, що обрізати абрикос необхідно лише після початку сокоруху, а не до – це відрізняє його від всіх інших дерев. І так само осіння обрізка абрикоса проводиться до того, як листя остаточно обсиплеться.
Обрізати абрикос корисно для того, щоб регулювати урожай. Це одне з небагатьох дерев, яке намагається виростити до стану стиглості кожен плід. Тому часто після рясного цвітіння можна помітити безліч дрібних абрикосиків. Після обрізки плодів буде менше, але зате вони будуть набагато більше за розміром.
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Моніліоз абрикоса
Грибкове ураження моніліозу абрикоса викликається збудником Monilia cinerea. Захворювання досить поширене в регіонах України, де навесні тривалий час тримається прохолодна погода з дощем. Першими уражаються квіти культури, на яких буріють пелюстки. Цвітіння дерева починається при температурі повітря від +10 °С, комфортною температурою для поширення хвороби вважається прохолодна дощова погода в період цвітіння культур. Спори переносяться з уражених частин та рослинних решток, в яких зберігалася грибниця.
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Як підготувати плодові дерева до зими
Підготовка дерев до зими включає цілу низку заходів
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Захист культур від попелиці
Ми розберемося які бувають види попелиці, а також розповімо про способи боротьби зі шкідником.

Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Як захистити врожай від шкідників
На шляху до здорового та багатого врожаю городникам та садівникам доводиться докладати чимало зусиль.
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Зберігання фруктів: правила і секрети садівників

Умови зберігання фруктів чітко визначені у промислових сховищах, бо в домашніх умовах дотриматися їх непросто. Тим не менш, необхідно знати технологію зберігання фруктів та оптимальну температуру, за якої урожай зберігатиметься довше.

Нижче в статті я розповім, як правильно зберігати яблука, груші, айву, виноград, сливи.

Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Підживлення дерев навесні та восени: обираємо добрива
Підживлення плодових дерев актуально для саджанця трьох-чотирьох років. До цього часу запас поживних речовин, закладених при посадці дерева, вичерпується. І що ближче до початку плодоношення, то важливіше підживлення дерев. Нижче у статті я розповім, як правильно підживлювати дерева, коли це треба робити та які обрати добрива для плодових дерев.
Лікуємо хвороби абрикосових дерев | Аптека садівника
Все про крапельний полив саду: автоматичний полив дерев і газону
Автоматичний полив саду – унікальне за простотою та користю рішення для економії сил, часу та води. Крапельне зрошення рослин водою під корінь удвічі економить витрату води, до того ж регулярність зволоження –  запорука хорошого здоров’я рослин. Нижче в статті я розповім про переваги, які має крапельний полив для дерев та як його можна облаштувати.