Пікірування перцю: як виконати процедуру правильно

Пікірування перцю | Аптека садівника
Провідний експерт

Перець на розсаду висівають у січні — лютому. Рослина має тривалий період вегетації, теплого сезону в наших широтах не вистачає для вирощування культури від посіву насіння до збирання врожаю у відкритому ґрунті. У квартирі проблематично виділити місце для посіву кількох десятків рослин в окремі стаканчики ємністю 200–300 мл кожен. Тому насіння висівають у компактні скриньки або по кілька штук у торф’яні горщики.

Пікірування перцю | Аптека садівника

Що таке пікірування перцю?

Чимало садівників запитують: чи треба пікірувати перець для вирощування міцної розсади? Призначення цієї процедури — підрізання кінчика стрижневого кореня, що стимулює утворення додаткових бічних відростків. Але перцева культура дуже болісно реагує на будь-яке пошкодження кореневої системи, значно затримується зростання рослин. У нашому випадку пікірування перцю означає пересадку саджанця в тару більшого розміру з грудкою землі, щоб не пошкодити ніжне коріння.

Чи пікірують перець досвідчені агрономи — про особливості заходу докладно розповідають експерти ТМ «Аптека Садівника». Чим варто знезаразити посівний матеріал, підживлювати молоді рослини, як правильно захистити розсаду від грибкової інфекції, чим краще знищити шкідливих комах — усі проблеми допомагають вирішити консультанти нашої компанії.

Терміни пікірування перцю

При вирощуванні розсади важливо не пропустити терміни пікірування перцю. Пересадку краще переносять молоді рослини з нерозвиненою кореневою системою. Після сходів сіянцям потрібен доступ кисню до коріння, тому виправданим є посів у неглибоку тару. Поступово розвиваючись, рослина потребує дедалі більше живлення. Стрижень кореня проростає крізь дренажні отвори, звідки складно витягти його без ушкодження. Пікірування перцю виконують у період від утворення сім’ядольних листочків до 2–3 справжніх листків (3 тижні). Надалі коріння сусідніх рослин так сильно переплітається, що розділити їх без шкоди практично неможливо.

Проводимо пікірування перцю

Пікірування перцю в стаканчики починається з підготовки ґрунту. Субстрат має бути поживним і розсипчастим одночасно — при намоканні суміш не злипається в грудку. Найкращі складові — дернова земля навпіл із компостом. Для пухкості додають пісок, тирсу листяних порід. Збагачують ґрунт необхідними мікроелементами, додаючи склянку золи на 10 літрів готового ґрунту. Знезаразити ґрунтову суміш допомагає прогрівання до утворення пари. Також можна полити суміш окропом.

Процедуру правильного пікірування перцю проводять у кілька етапів:

●       Ретельно поливають розсаду за 2–3 години до пересадки.

●       Заповнюють підготовлені ємності ґрунтом на ⅔ глибини, щоб залишити місце для земляної грудки на корінні.

●       Роблять у центрі заглиблення, щоб помістити стрижневий корінь на всю довжину.

●       Дістають рослину разом із грудкою землі від основи посадкової тари вилкою або невеликою лопаткою.

●       Висаджують паросток у нову ємність, заглиблюючи до сім’ядолі.

●       Поливають висаджену рослину, додаючи ґрунт при усадці.

При пікіруванні розсади перцю не варто заглиблювати сіянці. Практичним досвідом садівників доведено, що перерозподіл живлення на користь кореневої системи в цьому випадку затримує розвиток та строк плодоношення культури. Захід допустимий в умовах теплого клімату з тривалим літнім періодом.

Якщо в стаканчику виросли 2 саджанці, не варто їх роз’єднувати при пересадці у велику тару. Багато городників висаджують у лунки відкритого ґрунту по 2 рослини одночасно, які надалі добре розвиваються і плодоносять. Головне, щоб сіянці були одного сорту чи з однаковими характеристиками.

Догляд за перцем після пікірування

Зменшити стрес після пікірування перців допомагає поміщення розсади в колишні умови на 2–3 дні. Якщо потрібно перенести рослини в парник або теплицю, варто спочатку притіняти рослини від потрапляння прямих сонячних променів. Рекомендується підтримувати температуру 23–25°C. При зменшенні тепла до 13° С зростання рослин припиняється. Зростаючі культури потребують регулярного поливу. Щоб унеможливити застій води, в розсадних стаканчиках роблять дренажні отвори в днищі. Перший полив після процедури проводять через 5–6 днів. Наступні — бажано проводити вранці з таким самим інтервалом. Для цього застосовують відстояну рідину температурою 20–25°C. Полив прохолодною (16–18°C) водою провокує грибкові захворювання коренів та стебла рослини.

Після пікірування розсада перцю потребує регулярного підживлення. Для молодих рослин достатньо поживних речовин, що містяться в ґрунті, але з розвитком коренів та стебла потреба збільшується. Рекомендується застосувати комплексне добриво «Авангард NPK+M/E Овочеві». Завдяки хелатній формі препарату всі мікроелементи надходять до клітин рослини через 1–5 годин після обприскування робочим розчином.

shutterstock_173863268.jpg

Вирощування перцю без пікірування — у чому різниця

Щоб порівняти методи розсаджування овочів у великі ємності та посадки перцю без пікірування, рекомендується уважно вивчити переваги та недоліки першого.

Переваги методики пікірування:

● Економія місця взимку внаслідок посіву насіння в розсадні ящики.

● Отримання рясного врожаю культури внаслідок вирощування численних сіянців.

● Рослини відрізняються сильною кореневою системою, стійкістю до поривів вітру.

● Розвинене коріння краще живить рослина, плоди смачніші й більші.

● Стебло має пружність і стійкість до надлому.

● Рослини менш схильні до хвороб і ураження комахами.

Недоліки:

● Трудомісткість процесу під час пересадки рослин.

● Зміна терміну плодоношення через затримку формування кореневої системи.

shutterstock_1718379988.jpg

Необхідно врахувати, що посів насіння відразу у великі ємності (500 мл-1 літр) може спричиняти в молодих рослин кисневе голодування. Тому оптимальним виходом вважається посів культури в пластиковий стаканчик об’ємом 0,2 л. При пересадці тара розрізається вздовж, вміст без порушення коріння висаджують у велику посудину, додаючи ґрунтосуміш.

Кожен городник самостійно вирішує, як краще вирощувати розсаду перців: без пікірування чи традиційним методом.
Супутні товари
Авангард (Гулівер) Стимул

Пакування

58.00 грн
Авангард NPK+M/E Овочеві

Пакування

8.50 грн
Антихрущ

Пакування

16.00 грн
Захисник

Пакування

26.00 грн
Гудвін

Пакування

51.00 грн
Енергодар

Пакування

518.00 грн
Цілитель

Пакування

48.00 грн
Фас

Пакування

7.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Коли садити картоплю в цьому році
Картоплю не просто так називають другим хлібом
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Хвороби пасльонових культур
Поговоримо про найбільш поширені хвороби пасльонових культур, їхні симптоми та за яких умов вони з’являються.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Зберігання картоплі: як зберігати смачний урожай

Восени настає пора копати картоплю: от її дбайливо викопали, пораділи врожаю, що ж, тепер можна й розслабитися? А от і ні! Адже залишається не менш відповідальна частина роботи – зберігання картоплі в домашніх умовах. Від того, в яких умовах ви триматимете «другий хліб» взимку, залежить не лише термін зберігання картоплі, а й її смак.

Далі в статті я розповім про оптимальні умови зберігання картоплі, якою має бути температура приміщення, щоб бульби не гнили, не проростали і не в’янули.

Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Коли копати картоплю: поради господарю
Збирання картоплі в Україні зазвичай заведено проводити в останні вихідні серпня, коли вся рідня з’їжджається допомагати в села та на дачі. Залежно від сорту та погоди деякі господарі нерідко вирішують, коли копати картоплю: в кінці вересня чи у жовтні? І на врожай не нарікають. То коли викопувати картоплю, щоб бульби були максимально великі, дозрілі, але не почали гнити в землі? Давайте спробуємо розібратись нижче в статті, коли проводити прибирання картоплі.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Фітофтороз картоплі: найефективніші методи контролю
Фітофтороз картоплі відомий понад 100 років. Хвороба поширена по всій Україні і знайома кожному господарю, хто вирощує цю культуру. Захворювання викликає грибок фітофтора. Через те, що останніми роками він сильно видозмінився, першочергове завдання городника – вчасно виявити і знешкодити ворога.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Обираємо другий хліб – найсмачніші сорти картоплі
Найпоширеніша культура в Україні – картопля. Ми посідаємо четверте місце у світі за обсягами її врожаїв – 22 млн тонн на рік.
Цікаво, що 85% всього об’єму вирощують приватні господарства, а це доволі нелегка справа. Але вона того варта: особливо якщо правильно обрати кращі сорти картоплі.
Про ранні високоврожайні та найсмачніші сорти картоплі я розповім далі. Але й українські кращі сорти картоплі в Україні нічим не поступаються розробкам іноземних селекціонерів, а деколи і перевершують їх.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Парша картоплі: як виростити здорову картоплю
Парша на картоплі – це одна з найпоширеніших грибкових хвороб цієї культури. Інфекція викликає погіршення товарного вигляду та смакових якостей: така бульба стає практично не придатною до споживання.
Відомо п’ять різновидів: звичайна парша картоплі, чорна, порошиста (порохувата), срібляста та горбкувата. Серед них перші три є найпоширенішими, отже на них я і зупинюсь детальніше в цій статті.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Ручний окучник для картоплі: як зробити своїми руками

Окучник – це пристрій, призначений спеціально для підгортання землі на великих площах, де із сапою не впоратися. Окучник своїми руками зроблений – найкращий варіант для сільського господаря, який не має мотоблока, але хоче зекономити час на обробку (та й посадку картоплі) на городі.

Окучник (підгортач) зручний тим, що він піднімає шар землі з центру міжряддя на два боки вгору, засипаючи відразу два рядки до половини. Пристрій складається з плуга (лемеша) або двох дисків, з’єднаних під кутом, при цьому обидва варіанти врізаються клином. Це будова ручного підгортача, на відміну від насадок до мотоблока.

Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Дротяник на картоплі: 9 способів позбутися шкідника
Дротяник в картоплі залишає сліди, які неможливо не помітити – наскрізні ходи псують чималу частину врожаю. Найгірше, що такі пробуравлені бульби швидко гниють і мають поганий товарний вигляд. З іншого боку, визначити, що картопля піддасться атаці дротяника важко, адже цей ворог – підземний, але є певні ознаки, що ділянка заражена, про які трохи нижче.
Як позбавитися від дротяника на картоплі? Нижче у статті я розповім про кілька дієвих способів, а ви оберіть той, який вам підходить.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Шкідники картоплі: як боротися з ведмедкою, дротяником і міллю
Із картоплею у нас зазвичай асоціюється один шкідник – колорадський жук, а проте культура потерпає й від інших комах. Боротьба із ведмедкою на картоплі не менш важлива, ніж боротьба з дротяником. Крім цих ґрунтових шкідників рослину вражає також картопляна міль і попелиця. Як боротись зі шкідниками картоплі – нижче в статті.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Колорадський жук: як позбутися від шкідника на картоплі

Колорадський жук – воістину страшний сон городника через те, що шкідник розмножується шаленими темпами і завдає колосальної шкоди урожаю, а знищити його повністю майже неможливо. Колорадський жук поїдає листя та цвіт усіх пасльонових: картоплі, помідорів, перцю, баклажанів. Що вища температура повітря, то активніший цей шкідник.

Колорадський жук з’явився в Європі після Другої світової війни, а на теренах Радянського Союзу – під час Холодної війни. Його батьківщиною помилково вважається штат Колорадо у США (хоча насправді це Мексика), особливо після випадка, коли жук повністю спустошив поля в однойменному штаті. Саме через це масове зараження полів колорадським жуком у СРСР приписували диверсії. Позбутися його було важко, шкідник швидко звикав до нової отрути.

Як позбутися жука, які існують отрути від колорадського жука та чи можлива боротьба з колорадським жуком без хімії? Спробуємо розібратися нижче в статті.

Якщо хочете дізнатись більше про особливості вирощування картоплі, можна ознайомитися зі статтею тут.

Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Посадка картоплі мотоблоком та під лопату
Коли садити картоплю під лопату та як правильно це робити – думаю, кожний досвідчений городник визначився з часом та способом посадки. Картопля і досі залишається королевою городу та основним «стратегічним» продуктом українців. Проте садити цю культуру звичайним способом доволі трудомістко, зважаючи на масштаби посадок. Тому нижче я поділюсь із вами секретами, як садити картоплю мотоблоком та плугом-підгортальником.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Підживлення картоплі: внесення карбаміду та нітроамофоски
Однією з умов потужного врожаю є достатнє підживлення картоплі, в тому числі й позакореневе. Тому багатьох господарів цікавлять норми внесення карбаміду та нітроамофоски.
Листове підживлення ефективне до цвітіння – до цього часу запас азоту і калію з фосфором у рослини вже наполовину використаний. Тому позакореневе підживлення сечовиною стимулює утворення зеленої маси. А після цвітіння всі поживні речовини йдуть на формування бульб – якраз в цей час рослини удобрюють нітроамофоскою. Давайте разом розберемося, як правильно проводити підживлення картоплі.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Вирощування картоплі: як отримати великий ранній урожай
Вирощування картоплі ‒ настільки звична для нас справа, що, здавалося б, ми знаємо про неї все. Але чому тоді ми не перестаємо цікавитися високоврожайними і ранніми сортами, прагнемо отримати кращий результат за меншого вкладання сил? Річ у тім, що технологія вирощування картоплі не стоїть на місці. Щороку з’являються якісь хитрощі та нові сорти, тому можна щорічно вирощувати багато смачної картопельки.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Відео: пророщування, обробка та посадка картоплі
Відео: посадка, пророщування, обробка картоплі
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Стимулятор росту картоплі: дбаємо про улюблений овоч
Вирощуємо ми ранні сорти картоплі під агроволокном чи просто садимо сорокаденку на початку квітня, посадковий матеріал однаково необхідно обробити для покращення і пришвидшення росту. Тому часто городників цікавлять стимулятори росту для картоплі. Й звісно, мова йде не про густе бадилля, а про отримання якісних бульб. В цій статті я розкажу вам про період спокою бульб та способи прискорення їхнього пробудження до росту.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Обробка картоплі перед посадкою: професійні протруйники та народні способи

За роки роботи агрономом я багато разів давав поради з приводу догляду за садовими та городніми культурами. Одне з поширених запитань ‒ обробка картоплі перед посадкою. Адже немає нічого гіршого, аніж важка марна праця – коли ти вкладаєш у рослини стільки сил та любові, а отримуєш погризені шкідниками недоїдки. Або ще підступніше – коли взимку запаси, на які ти розраховував, починають гнити через грибок.

Давайте розберемось, що або хто зводить нанівець наші труди, і як можна цьому зарадити.

Головний ворог нашої годувальниці-картоплі – це маленький смугастий тиран, колорадський жук. Він безжально поїдає молоді стебла та листочки, і, як наслідок, бульба не має змоги розвивати кореневу систему. Далі йдуть вовчок (ведмедка), личинки хруща, попелиця, трипси, молі, а також багато різних хвороб.

Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Гербіциди для картоплі: як вивести бур’яни без шкоди для овочів
Кожен господар щороку має проблему засилля бур’янів на городі.
Чисті грядки – це візитівка городника, тоді як забур’янені – головний біль та клопіт.
Тож гербіциди для картоплі – це те, що приходить на думку щовесни багатьом, але лякає невідомими наслідками.
Маючи багаторічний досвід вирощування різних овочів на власному городі, я розповім про принцип дії гербіцидів на бур’яни.
Засоби боротьби з колорадським жуком у 2023 році | Аптека Садівника
Система захисту картоплі
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити картоплю від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.