Сорти моркви: для літа та зими

Сорти моркви: які обрати? | Аптека Садівника
Провідний експерт

Морква – незамінний овоч на нашому столі завдяки відмінному смаку та корисним властивостям. Тому для господарів завжди актуально знати про найкращі сорти моркви для зберігання й споживання влітку. Адже всім хочеться, щоб коренеплоди виросли солодкі, великі і гарно зберігались.
Нижче в статті я розповім про високоврожайні сорти моркви як для зберігання, так і для того, щоб ними влітку, в червні-липні, могли поласувати діти. Які б сорти моркви в Україні ви не сіяли, в нашому кліматі вони встигають до морозів набрати потрібну масу. Дотримуйтесь при цьому важливої умови щедрого врожаю – не сійте насіння в надто кислий ґрунт.

Сорти моркви: які обрати? | Аптека Садівника

Ранні сорти моркви

Які сорти моркви вибрати, щоб ними можна було ласувати якомога раніше? Звісно, це ранні сорти. Так, якщо висіяти моркву в листопаді після настання заморозків, то вона зійде весною з першим теплом і дасть урожай на 2 тижні раніше за посіяну у березні-квітні. Сорти для підзимнього посіву – Нантська-4, Шантане-2461.


Сатурно F1 – ранній гібрид (50–55 днів), який підходить для вирощування під агроволокном. Дає солодкі та тверді циліндричні коренеплоди з гострим кінчиком, завдовжки 18–19 см. Така морква стійка до хвороб, не тріскається.

Каротель Паризька – середньорання морква (70–85 днів) із маленькими коренеплодами (5–15 см) вагою 40–70 г. Солодка, соковита. Має високу урожайність – до 5,5 кг з 1 кв. м.

Нантська-4 – середньостигла морква (80–100 днів), яка належить до європейського сортотипу Нантська. Коренеплоди яскраво-оранжеві, циліндричні, тупі на кінці. Середня вага морквин – 90–160 г, довжина – 14–17 см. Урожайність – до 6,5 кг з 1 кв. м. Морква тверда, солодка, гарно зберігається.

Шантане-2461 – французький сорт, який вирощують у наших краях більше половини століття. У цього сорту коренеплоди із заокругленим кінчиком, яскраво-оранжеві, довжиною 10–15 см і вагою до 200 г. Морква тверда, солодка, соковита. Урожайність сортотипу Шантане (різновидів із різним терміном дозрівання – 90–130 днів) – 5–10 кг із 1 кв. м. Сорт доволі невибагливий, коренеплоди не тріскаються, стійкі до багатьох хвороб, транспортабельні.

Сорти моркви для зимового зберігання

Кращі сорти моркви з гарною лежкістю – пізні, з терміном вегетації 130–150 днів. Одним із них є пізньостиглий різновид сорту Шантане (130 днів), який здатен зберігатися 8 місяців.

Королева осені – пізній сорт (120–130 днів) із довгими коренеплодами (до 30 см) із гострим кінчиком, вагою 150–200 г. Морква оранжева, тверда, солодка і соковита. Сорт стійкий до хвороб і розтріскування, гарно зберігається. Урожайність – 5–9 кг з 1 кв. м.


Йєллоустоун – жовта пізня морква (120–140 днів). Коренеплоди великі (до 25 см), вагою до 200 г, веретеноподібні, солодкі, із середньою твердістю м’якоті. Сорт стійкий до хвороб.

Вітамінна 6 – пізній сорт (113–125 днів) російської селекції. Коренеплоди темно-оранжеві, тверді, солодкі, вагою 60–165 г. Форма – циліндрична із заокругленим кінцем. Середня довжина – 15 см. Урожайність 6–10 кг з 1 кв. м.

Обираючи сорти моркви для зберігання, зверніть увагу на пізні сорти. Ранні сорти можна використовувати в стравах та консервації. Чим темніший колір коренеплоду, тим він корисніший.

Також вам може бути цікаво:
Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Особливості зберігання цибулі та часнику
Виростити урожай – це лише половина справи, не менш важливо зберегти його до весни. Тривалість зберігання часнику і цибулі залежить від кількох умов: температури, вологості та вентиляції.
Нижче в статті я розповім, які прийоми допоможуть зберегти до весни часник, зберігання якого є складнішим, ніж цибулі. Також ви дізнаєтеся про правильне збирання і зберігання цибулі.
Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Вирощування зеленої цибулі: секрети отримання вітамінів
Як виростити зелену цибулю вдома, щоб не лише не купувати перші вітаміни до салату, а й заробити на цьому? Вирощування зеленої цибулі справа настільки проста, що буде під силу будь-якому господарю. І навіть міські жителі можуть навчити, як виростити зелену цибулю – наприклад, у мішках. Нижче у статті я розповім про тонкощі агротехніки за порядком.
Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Хвороби і шкідники цибулі: як вберегти урожай
Цибуля, як і більшість городніх культур, потребує захисту від шкідників та хвороб. На щастя, ця культура не надто вибаглива, тому впоратися із можливими проблемами за умови вчасного піклування нескладно.
Нижче в статті я розповім, чому жовтіє листя цибулі та як позбутися шкідників цибулі, щоб отримати здоровий урожай.
Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Посадка цибулі: поради для доброго урожаю

Садіння цибулі – справа нехитра, але не всім вдається зібрати й зберегти високий урожай. У кожної культури є секрети вирощування, і треба точно знати, коли садити цибулю та як підготувати цибулю до посадки. Також дуже важливий вибір ділянки, інакше посадка цибулі не принесе очікуваних результатів. Нижче в статті спробуємо розібратись, які фактори є запорукою якісного урожаю цибулі, щоб зберегти овоч до весни в коморі.

Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Посадка цибулі на зиму

Отримати ранній урожай корисного овоча можна, посадивши насіння або дрібну ріпку під зиму. Грядки готують за 2–3 тижні до початку заходу. Необхідно скопати ділянку на багнет лопати, ретельно вибрати коріння багаторічних бур’янів, внести органічні добрива (гній, перегній, компост). Не придатні важкі, кислі, з високою вологістю ґрунти, затінені будівлями або деревами місця. При посадці цибулі під зиму кращими попередниками вважаються огірок, томат, рання картопля, зернові та зернобобові культури. Не варто садити цибулю і баштанні рослини, петрушку, часнику — насадження можуть вражатися загальними шкідниками та хворобами.

Як правильно підібрати посадковий матеріал, визначити оптимальний термін заходів, застосувати відповідні засоби захисту рослин, консультують досвідчені агрономи інтернет-магазину «Аптека Садівника».

Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Система захисту цибулі
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити культурні рослини від шкідників, хвороб і бур'янів.