Сорти моркви: для літа та зими

Сорти моркви: які обрати? | Аптека Садівника
Провідний експерт

Морква – незамінний овоч на нашому столі завдяки відмінному смаку та корисним властивостям. Тому для господарів завжди актуально знати про найкращі сорти моркви для зберігання й споживання влітку. Адже всім хочеться, щоб коренеплоди виросли солодкі, великі і гарно зберігались.
Нижче в статті я розповім про високоврожайні сорти моркви як для зберігання, так і для того, щоб ними влітку, в червні-липні, могли поласувати діти. Які б сорти моркви в Україні ви не сіяли, в нашому кліматі вони встигають до морозів набрати потрібну масу. Дотримуйтесь при цьому важливої умови щедрого врожаю – не сійте насіння в надто кислий ґрунт.

Сорти моркви: які обрати? | Аптека Садівника

Ранні сорти моркви

Які сорти моркви вибрати, щоб ними можна було ласувати якомога раніше? Звісно, це ранні сорти. Так, якщо висіяти моркву в листопаді після настання заморозків, то вона зійде весною з першим теплом і дасть урожай на 2 тижні раніше за посіяну у березні-квітні. Сорти для підзимнього посіву – Нантська-4, Шантане-2461.


Сатурно F1 – ранній гібрид (50–55 днів), який підходить для вирощування під агроволокном. Дає солодкі та тверді циліндричні коренеплоди з гострим кінчиком, завдовжки 18–19 см. Така морква стійка до хвороб, не тріскається.

Каротель Паризька – середньорання морква (70–85 днів) із маленькими коренеплодами (5–15 см) вагою 40–70 г. Солодка, соковита. Має високу урожайність – до 5,5 кг з 1 кв. м.

Нантська-4 – середньостигла морква (80–100 днів), яка належить до європейського сортотипу Нантська. Коренеплоди яскраво-оранжеві, циліндричні, тупі на кінці. Середня вага морквин – 90–160 г, довжина – 14–17 см. Урожайність – до 6,5 кг з 1 кв. м. Морква тверда, солодка, гарно зберігається.

Шантане-2461 – французький сорт, який вирощують у наших краях більше половини століття. У цього сорту коренеплоди із заокругленим кінчиком, яскраво-оранжеві, довжиною 10–15 см і вагою до 200 г. Морква тверда, солодка, соковита. Урожайність сортотипу Шантане (різновидів із різним терміном дозрівання – 90–130 днів) – 5–10 кг із 1 кв. м. Сорт доволі невибагливий, коренеплоди не тріскаються, стійкі до багатьох хвороб, транспортабельні.

Сорти моркви для зимового зберігання

Кращі сорти моркви з гарною лежкістю – пізні, з терміном вегетації 130–150 днів. Одним із них є пізньостиглий різновид сорту Шантане (130 днів), який здатен зберігатися 8 місяців.

Королева осені – пізній сорт (120–130 днів) із довгими коренеплодами (до 30 см) із гострим кінчиком, вагою 150–200 г. Морква оранжева, тверда, солодка і соковита. Сорт стійкий до хвороб і розтріскування, гарно зберігається. Урожайність – 5–9 кг з 1 кв. м.


Йєллоустоун – жовта пізня морква (120–140 днів). Коренеплоди великі (до 25 см), вагою до 200 г, веретеноподібні, солодкі, із середньою твердістю м’якоті. Сорт стійкий до хвороб.

Вітамінна 6 – пізній сорт (113–125 днів) російської селекції. Коренеплоди темно-оранжеві, тверді, солодкі, вагою 60–165 г. Форма – циліндрична із заокругленим кінцем. Середня довжина – 15 см. Урожайність 6–10 кг з 1 кв. м.

Обираючи сорти моркви для зберігання, зверніть увагу на пізні сорти. Ранні сорти можна використовувати в стравах та консервації. Чим темніший колір коренеплоду, тим він корисніший.

Супутні товари
Антибур`ян

Пакування

81.00 грн
Гліфовіт Екстра 100 мл
81.00 грн
Селефіт

Пакування

72.00 грн
Антисапа Ліквід

Пакування

231.00 грн
Антигусінь + Самшит

Пакування

12.00 грн
Цілитель

Пакування

24.00 грн
Авангард NPK+M/E Овочеві

Пакування

7.50 грн
Тройсет

Пакування

27.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту та теплиці
Селекціонери вивели багато різноманітних сортів огірків, які дають ранній урожай або навпаки, плодоносять майже до осені, з великими плодами, мілкими, гладенькими чи цупкими…
У цій статті я розповім, які сорти огірків краще сіяти для отримання раннього врожаю, а які плодоноситимуть ще у вересні. Також розглянемо найкращі сорти огірків для теплиці.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Павутинний кліщ на огірках: 7 засобів від шкідника
Павутинний кліщ на огірках – досить небезпечний шкідник, який здатний у лічені дні знищити рослини. Якщо ви помітили, що листя на огірках сохне й втрачає колір у суху спекотну погоду, уважніше придивіться, швидше за все на ваших грядках оселився шкідник. Павутинний кліщ на огірках висмоктує сік із рослини, забираючи в неї сили та заплітаючи листя тонкою павутинкою.
Неозброєним оком роздивитися шкідника важко, а от сліди його діяльності дуже красномовні. Щоб вберегти огірочки від цього шкідника, нижче в статті я поділюсь, якою має бути боротьба з павутинним кліщем на огірках.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Попелиця на огірках: як боротися із шкідниками
Мене часто запитують, якщо з’явилась тля на огірках – як боротись? Попелиця на огірках, на щастя, не часте явище, але з теплою весною буває вже в червні. Якщо з’явилась чорна тля на огірках чи зелена – особливої різниці немає, обидві шкодять рослині, висмоктуючи сік із листочків, квітів і бутонів так сильно, що вся рослина гине. Попелиця на огірках небезпечна тим, що є переносником вірусної мозаїки – хвороби, від якої немає лікування.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Борошниста роса на огірках: лікування та профілактика
Найпоширеніші хвороби огірків – справжня та несправжня борошниста роса. Це грибки, які можуть призвести до загибелі всієї рослини. Умови для розвитку хвороби: погана вентиляція, висока вологість, низька температура. Тобто окрім поганої вентиляції дві останні умови – практично те, що любить огірок. Давайте розберемося, чим обробляти та як лікувати огірки від борошнистої роси, та які існують способи профілактики хвороб.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Обробка огірків сироваткою, марганцівкою, мідним купоросом
Чим обробити огірки – запитання, яке ставить перед собою кожен городник, коли хоче виростити здорові рослини та отримати від них добрий врожай.
Піклуючись про город, ми наче піклуємося про свою сім’ю – рослини є не тільки їжею, а й вітамінами, а іноді і ліками. Тому кожен городник намагається вилікувати рослину, якщо помічає, як жовтіє листя огірків або сохне.
Як саме та чим обробити огірки залежно від симптомів я розповім нижче.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Полив огірків: як напоїти найбільших водолюбів
Як правильно і як часто поливати огірки, щоб отримати не лише гарний врожай, але й подовжити плодоношення? Чи помічали ви, що у багатьох господарів перші огірки з’являються вже у липні, а до середини серпня урожаю більше нема та все гудиння посохло? Колись я провів експеримент із щоденним поливом, в результаті якого збирав урожай у вересні, а з пізніше посіяних рослин – до середини жовтня у відкритому ґрунті.
Яким би неможливим це не здавалося, але спробуйте забезпечити рослинам необхідний догляд і ви здивуєтеся, як вони згодом вам віддячать. Оскільки огірки найбільш вологолюбні рослини на городі після капусти, нехтувати їхнім поливом не можна ніяк.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Як вирощувати огірки: секрети догляду
Можливо, у вас може виникнути закономірне запитання: «Навіщо знатися на агротехніці вирощування огірків, якщо ми всі їх якось вирощуємо?» Не новачки в городній справі давно помітили, що урожай огірків в Україні з року в рік не приходиться. Буває, що вже банки та бочки закінчилися, а город видає врожай як конвеєр. А буває, що вже липень, а домашніх огірків на ринку немає, продаються лише фермерські. Звичайно, багато залежить від погоди, а також від деяких помилок у підході городників до вирощування огірків.
Давайте разом спробуємо розібратися, як краще вирощувати огірки Найперше, що варто знати: під погоду можна підлаштуватися та зменшити її вплив, якщо правильно доглядати за цією загалом непримхливою культурою.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Чому жовтіє листя та зав’язі огірків: найпоширеніші причини
Щоліта той чи інший городник скаржиться на пожовтіння листя огірків. Як це не сумно, але причина зазвичай криється в неправильному догляді, хворобах або шкідниках. У будь-якому випадку ситуацію можна виправити, і я розповім, як саме допомогти рослині.
Поодиноке листя на огірках жовтіє через затінення або старість – це один з небагатьох випадків, коли робити нічого не потрібно, достатньо прибрати пожовклий листок.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Шкідники огірків: знищуємо білокрилку, трипси, попелицю
Поки ми чекаємо на врожай, шкідники огірків не втрачають часу й на повну силу ласують ним. Але ж ми стільки праці вкладаємо не для того, щоб годувати шкідників! Тому дуже важливо час від часу ретельно оглядати свої насадження і своєчасно реагувати на непроханих гостей.
Розповім про основних шкідників огірків та способи боротьби з ними.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Такі різнокольорові хвороби огірків
Що робити, якщо листя біліє, жовтіє, сохне та скручується?
Майже щороку доводиться чути розповіді дачників про кислотні дощі, начебто через які огірки за тиждень пожовтіли та посохли. «Згоріли від хімії», – найпоширеніше пояснення очевидних хвороб огірків: борошнистої роси, пероноспорозу та антракнозу. Можливо, дощі також винні, але по-перше, це не таке часте явище, а по-друге, якої ж концентрації мали бути ці дощі, щоб надати такий ефект? Тож спершу я розпитую симптоми можливих хвороб, щоб знати, від чого рятувати врожай.
У цій статті я пропоную навчитися ставити правильно «діагноз» огіркам та своєчасно їх лікувати.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Розсада огірків: коли та як сіяти
Кожному городнику знайома ситуація, коли сусід смакує огірочками вже в червні, а на вашому городі на огірках лише самі квіточки, та й секретами вирощування і раннього врожаю ніхто не поспішає ділитися. Не всі знають, наприклад, що посадка огірків розсадою пришвидшує отримання плодів на 2 тижні. Тож розберемося разом, як же правильно вирощувати розсаду огірків та висаджувати її на грядку.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Посадка огірків: маленькі секрети для раннього врожаю
Якщо помідори – королеви нашого стола, то огірки – королі. Важко уявити собі город в Україні, на якому б не росли огіркові ліани. Ті, хто не можуть дочекатися сезонного врожаю в червні-липні, висівають огірки у парниках та на теплих грядках, щоб мати перші плоди вже у травні.
Я хочу поділитися з вами різними способами висівання та посадки огірків, щоб виростити максимальну кількість плодів.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Підживлення огірків: чим поливати у відкритому ґрунті
Огірок настільки поширена культура, що здається, нібито особливих умов для її вирощування не потрібно. Тому часто господарі нехтують підживленням огірків, не розуміючи, що передчасне всихання гудиння та хвороби листя – це наслідок ослабленого імунітету. А щоб отримати здорові рослини, треба вчасно підживлювати їх необхідними елементами.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Система захисту огірків
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити огірки від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті | Посадка | Догляд | Поради
Вирощування огірків у теплиці
Використання теплиць для вирощування огірків дає змогу значно продовжити період урожаю навесні та восени. В холодний період також можна отримувати рясний урожай овочів, оскільки ТМ «Аптека Садівника» пропонує препарат “Енергодар” для захисту рослин від хвороб.