Сорти моркви: для літа та зими

Сорти моркви: які обрати? | Аптека Садівника
Провідний експерт

Морква – незамінний овоч на нашому столі завдяки відмінному смаку та корисним властивостям. Тому для господарів завжди актуально знати про найкращі сорти моркви для зберігання й споживання влітку. Адже всім хочеться, щоб коренеплоди виросли солодкі, великі і гарно зберігались.
Нижче в статті я розповім про високоврожайні сорти моркви як для зберігання, так і для того, щоб ними влітку, в червні-липні, могли поласувати діти. Які б сорти моркви в Україні ви не сіяли, в нашому кліматі вони встигають до морозів набрати потрібну масу. Дотримуйтесь при цьому важливої умови щедрого врожаю – не сійте насіння в надто кислий ґрунт.

Сорти моркви: які обрати? | Аптека Садівника

Ранні сорти моркви

Які сорти моркви вибрати, щоб ними можна було ласувати якомога раніше? Звісно, це ранні сорти. Так, якщо висіяти моркву в листопаді після настання заморозків, то вона зійде весною з першим теплом і дасть урожай на 2 тижні раніше за посіяну у березні-квітні. Сорти для підзимнього посіву – Нантська-4, Шантане-2461.


Сатурно F1 – ранній гібрид (50–55 днів), який підходить для вирощування під агроволокном. Дає солодкі та тверді циліндричні коренеплоди з гострим кінчиком, завдовжки 18–19 см. Така морква стійка до хвороб, не тріскається.

Каротель Паризька – середньорання морква (70–85 днів) із маленькими коренеплодами (5–15 см) вагою 40–70 г. Солодка, соковита. Має високу урожайність – до 5,5 кг з 1 кв. м.

Нантська-4 – середньостигла морква (80–100 днів), яка належить до європейського сортотипу Нантська. Коренеплоди яскраво-оранжеві, циліндричні, тупі на кінці. Середня вага морквин – 90–160 г, довжина – 14–17 см. Урожайність – до 6,5 кг з 1 кв. м. Морква тверда, солодка, гарно зберігається.

Шантане-2461 – французький сорт, який вирощують у наших краях більше половини століття. У цього сорту коренеплоди із заокругленим кінчиком, яскраво-оранжеві, довжиною 10–15 см і вагою до 200 г. Морква тверда, солодка, соковита. Урожайність сортотипу Шантане (різновидів із різним терміном дозрівання – 90–130 днів) – 5–10 кг із 1 кв. м. Сорт доволі невибагливий, коренеплоди не тріскаються, стійкі до багатьох хвороб, транспортабельні.

Сорти моркви для зимового зберігання

Кращі сорти моркви з гарною лежкістю – пізні, з терміном вегетації 130–150 днів. Одним із них є пізньостиглий різновид сорту Шантане (130 днів), який здатен зберігатися 8 місяців.

Королева осені – пізній сорт (120–130 днів) із довгими коренеплодами (до 30 см) із гострим кінчиком, вагою 150–200 г. Морква оранжева, тверда, солодка і соковита. Сорт стійкий до хвороб і розтріскування, гарно зберігається. Урожайність – 5–9 кг з 1 кв. м.


Йєллоустоун – жовта пізня морква (120–140 днів). Коренеплоди великі (до 25 см), вагою до 200 г, веретеноподібні, солодкі, із середньою твердістю м’якоті. Сорт стійкий до хвороб.

Вітамінна 6 – пізній сорт (113–125 днів) російської селекції. Коренеплоди темно-оранжеві, тверді, солодкі, вагою 60–165 г. Форма – циліндрична із заокругленим кінцем. Середня довжина – 15 см. Урожайність 6–10 кг з 1 кв. м.

Обираючи сорти моркви для зберігання, зверніть увагу на пізні сорти. Ранні сорти можна використовувати в стравах та консервації. Чим темніший колір коренеплоду, тим він корисніший.

Супутні товари
Антибур`ян

Пакування

78.00 грн
Гліфовіт Екстра 100 мл
78.00 грн
Селефіт

Пакування

82.00 грн
Антисапа Ліквід

Пакування

266.00 грн
Антигусінь + Самшит

Пакування

15.00 грн
Цілитель

Пакування

48.00 грн
Авангард NPK+M/E Овочеві

Пакування

8.50 грн
Тройсет

Пакування

32.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Кращі сорти полуниці
Кінець серпня і вересень – чудовий час для вибору сортів полуниці та їх посадки. В цей час дорослі кущики вже мають вуса, більшість сортів відплодоносили і відновилися, а до холодів як раз вистачить часу на вкорінення.
Нижче в статті я розповім, які цікаві сорти полуниці можна посадити, щоб мати перші ароматні ягоди вже у травні, а останні – в листопаді. Також ви прочитаєте про сорти полуниці, яка дає рекордно великі і транспортабельні ягоди. Посадивши кілька таких різних сортів полуниці, можна ласувати ягодами все літо і навіть на початку осені!
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Ковдрочка для полуниці: якою мульчою застелити землю
Мульчування полуниці вже багато років не новина. Сіно, тирса, спеціальна плівка часто використовується як мульча для полуниці. Для чого потрібно мульчування полуниці? Одна з відповідей така: це дає чисті, сухі та блискучі, а не заляпані болотом ягідки.
Як мульча для полуниці також підійде солома, хвоя, тирса, скошена трава, чорна мульчувальна плівка. Нижче у статті я розповім детальніше про кожен з видів, а ви оберете для себе, який підійде саме вам.
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Хвороби полуниці та їх лікування: збираймо ягоди, а не гриби
Хвороби полуниці – знайома проблема майже кожної ділянки через велику вразливість цієї культури. Захворювань, від яких потерпає полуниця, чимало, і краще знати напевне, від чого жовтіє листя полуниці та якою має бути обробка полуниці від сірої гнилі.
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Обробка полуниці навесні та після збору врожаю
Здається, ось посадив кущики ягід, вони всі прийнялись і більше нічого робити не треба – тільки чекати врожаю. Але так буває не завжди, оскільки хвороби і шкідники полуниці завжди її підстерігають.
Щоб не допустити цього, важливо обробити полуницю навесні.
Нижче в статті я поділюся досвідом, як має проводитися весняна обробка полуниці.
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Полив полуниці: як правильно напоїти ягоди
Полив полуниці – одна з найважливіших складових догляду за цією культурою. Немає гіршого видовища для ока господині, як бачити полуниці з пов’ялим листям. Це багаторічна культура й тому полив полуниці – запорука врожаю не лише цьогорічного, а й наступного сезону. Крім того, без поливу життєздатність рослин буде під загрозою.
Нижче в статті я розповім, як правильно проводити полив полуниці, коли його потребує рослина найбільше та як це впливає на здоров’я ягідних кущиків загалом.
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Високі грядки для полуниці: як збирати ягоди на два тижні раніше
Теплі грядки для полуниці, або, як їх ще називають, розумні чи високі грядки – це спосіб посадки рослин не в ґрунт, а у спеціально відведені ділянки, підняті над землею. В такій грядці багато шарів, включаючи органіку, завдяки розкладу якої виділяється тепло, а корені гріються. Основна мета грядок – максимально використати площу ділянки та отримати врожай на 10–14 днів раніше, ніж це можливо на звичайному городі. Також із високої грядки набагато зручніше збирати врожай, бо не треба нахилятися низько до землі.
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Вирощування полуниці: як нагодувати ягодами всіх
Урожайність полуниці напряму залежить від способу вирощування та догляду за цією культурою.
Вирощування полуниці в домашніх умовах може стати надзвичайно вигідним, якщо садити хороші сорти та правильно підживлювати й поливати. Для садівників, які люблять новинки в агротехніці, буде цікавим вирощування полуниці в теплиці, в мішках або просто неба під агроволокном.
Єдине, що зупиняє знайомих мені селян від вирощування полуниці на городі – це необхідність у чималих ділянках для вирощування, щоб урожай полуниці виявився відчутним.
Нижче у статті спробуємо розібратись, як вирощувати полуницю так, щоб бути задоволеними кількістю та якістю ягід.
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Підживлення полуниці навесні карбамідом та дріжджами
Маленькі кущики полуниці дарують нам чималі ягоди з яскравим насиченим смаком. А щоб рослина і далі радувала нас, а плоди були великими та соковитими, їй необхідне підживлення.
Але як у будь-якій справі, тут має бути міра. Наприклад, перегодована гноєм полуниця не матиме міцного смаку. Ягоди дійсно будуть рекордних розмірів, як і сам кущ із листям, але на смак вони будуть водянистими, без цукристості. Таку полуницю господарі здебільшого вирощують на продаж.
Про правила вирощування та догляду за полуницями читайте тут.
Нижче в статті спробуємо розібратися, чим краще підживлювати наші ягідки, щоб не наїстися нітратів.
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Гербіцид для полуниці: як вивести бур’яни?
Полуниця – смачна рання ягода, агротехніка вирощування якої не дуже складна до моменту, як починають рости бур’яни. Що частіше ми поливаємо та підживлюємо полуницю, щоб отримати високий врожай, то краще ростуть поряд із нею дикі рослини, які суттєво шкодять якості плодів.
Отже, спробуємо нижче розібратись, як вивести бур’яни з-поміж полуниці, а також який використати гербіцид для полуниці.
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Шкідники полуниці: як боротися із хрущами та довгоносиками
Полуниця – ягода, яку полюбляють усі, однак її також дуже люблять шкідники, тож безліч садівників ламає голову, як позбутися личинок хруща (борозняків), слимаків та довгоносиків.
Чи існують способи вивести усіх цих шкідників, які не лише псують урожай полуниці, але й нищать самі посадки? Звісно, є. Нижче я розповім вам про народні способи боротьби зі шкідниками полуниці, а тоді про перевірені професійні.
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Розсада полуниці: ремонтантна, фріго чи звичайна?
Посадка полуничної грядки – це завжди спокуса для кожного господаря. Чи буде це десяток кущиків, чи ціла плантація – завжди виникає питання: яку розсаду полуниці краще купити, який сорт полуниці ремонтантний, а яку розсаду краще вирощувати за методом Фріго? А ще – як виростити власну розсаду полуниці, адже на розкладках стільки привабливого насіння?
Сподіваюсь, що мої поради та досвід стануть вам у нагоді!
Як правильно садити полуницю | Аптека садівника
Система захисту полуниці садової (суниці)
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити полуницю від шкідників, хвороб і бур'янів.