Місячний календар городника та садівника 2022 рік: серпень

СЕРПЕНЬ 2022: Місячний посівний календар городника і садівника | Аптека Садівника
Провідний експерт

В останній місяць літа у городників та садівників настає приємний період, коли можна починати підбивати підсумки сезону.

СЕРПЕНЬ 2022: Місячний посівний календар городника і садівника | Аптека Садівника

В останній місяць літа у городників та садівників настає приємний період, коли можна починати підбивати підсумки сезону. Звичайно, багато культур дають урожай ще у вересні та жовтні, але вже у серпні швидкий темп робіт трохи сповільнюється.

Найголовніше завдання цього місяця — вчасно збирати врожай, закладати його у погріб на подальше зберігання чи переробляти. Овочі, фрукти, ягоди потрібно збирати вчасно, щоб вони не переростали. Плоди обов'язково потрібно перебрати, щоб не відправити в погріб підгнилі або заражені разом зі здоровими. Інакше є ризик, що вони заразять здорові екземпляри. Крім того, перезрілі яблука, груші та інші фрукти просто втратять свої корисні та смакові якості.

Серпень може бути досить спекотним місяцем, тому деякі культури ще варто поливати. Але не потрібно це робити безпосередньо перед збиранням урожаю. Не сплять ще й шкідливі комахи, тому дерева та кущі потребують обробки препаратами проти них. А значні перепади температури вдень і вночі можуть спричинити грибкові захворювання. Тож обробки фунгіцидами теж не варто поки що відкладати на наступний сезон. Цього місяця також активно висаджують суницю, тому що зараз закладаються квіткові бруньки.

На городі теж триває активний збір врожаю. І найголовніше завдання — викопування картоплі. Збирають дачники і врожай інших культур, а також підгодовують їх (наприклад, огірки), оскільки низькі нічні температури негативно позначаються на їхньому стані. Городні грядки, як і раніше, потребують стандартного догляду: видалення бур'янів, розпушування ґрунту, поливу та підживлення.

Ще можна висівати скоростиглі культури, наприклад зелень, тому знайдіть місце для кропу або шпинату. Свіжа зелень зараз буде як ніколи доречною. Роботи на ділянці ще вистачає, хоч і вже можна насолоджуватися плодами своєї праці. Щоб встигнути зібрати весь урожай і при цьому не забути про інші важливі роботи, рекомендуємо звернутися до місячного календаря на серпень. Він підкаже відповідні дні для викопування картоплі, поливу рослин або посіву зелені. Поради в календарі з посіву та збору врожаю допоможуть дачнику спланувати роботи на місяць вперед, а також визначити, коли можна відпочивати, а коли більше попрацювати.

1 серпня

Як говорить нам місячний посівний календар на серпень, у Діві небажані посіви овочів чи інших культур, що дають плоди. Натомість це чудовий період для квітникарів. На початку серпня ще можна висівати багаторічні квіти насінням у відкритий ґрунт. Це дозволить рослинам добре вкоренитися до початку холодів та успішно перезимувати. А навесні ви заощадите час, який витратили б на вирощування розсади. Багаторічники зацвітуть наступного року і порадують гарними та яскравими квіточками. Тому можна сіяти дельфініум, китайську гвоздику, багаторічну великоквіткову ромашку. Посадіть і ті декоративні рослини, які не плодоносять, але стануть окрасою ландшафту.

Займіться обрізанням кісточкових культур (наприклад, черешні та вишні), коли вони вже перестали плодоносити. Можна видалити сухі гілки, а також уражені хворобою або шкідниками. Рослини, які потребують підживлення, можна підгодувати мінеральними добривами.

2 серпня

Хоч Місяць і перейшов у Терези, можна продовжувати займатися квітником. Особливо добре зараз висаджувати квіткові чагарники, а також в’юнкі рослини та пряні трави. Останні швидко ростуть, особливо якщо серпень видався теплим. Тож висівати насіння базиліка, кропу чи м'яти можна на грядках, що звільнилися від інших культур. Перш, ніж їх посіяти, очистіть ділянку від бур'янів, рослинних решток і розрівняйте ґрунт.

Вдалий день, щоб збирати врожай. Можна копати картоплю, перебрати її і відправити у погріб зберігатися. Не варто зараз обробляти рослини препаратами проти попелиці, совок чи інших шкідників, а також проти хвороб.

3 серпня

Продовжуйте висівати пряні трави та зелень на грядках. Якщо посіяти зараз крес-салат, щавель, кріп, шпинат, вони швидко виростуть — і ви насолодитеся соковитою вітамінною зеленню вже за кілька тижнів.

shutterstock_415540666.jpg

Викопуйте не тільки картоплю, можна прибирати на зберігання коренеплоди, а також займатися збором на насіння. У саду доглядайте за чагарниками та деревами: їм потрібна обрізка та омолоджування крони. Тому видаліть сухі гілки та зайву поросль. Якщо погода суха, а врожай збирати доки не плануєте, полийте рослини. Після поливу бажано розпушити ґрунт, щоб не утворилася кірка. Огірки або інші культури, які зараз страждають від низьких температур у нічний час, можна підгодувати.

Приділіть увагу винограду — йому зараз потрібне підживлення для кращого дозрівання плодів, а також розпушування землі. Вчасно збирайте опалі ягоди та фрукти з дерев, а хворобливі плоди відразу видаляйте.

4 серпня

Слідкуйте за деревами, які зараз плодоносять. Під вагою плодів гілки можуть зламатися, якщо дерево молоде. Тому рекомендуємо встановити зараз під них підпірки, а щоб не травмувати рослину, можна підкласти папір чи тканину. Якщо ж гілка надламалася, не поспішайте її спилювати. Спочатку спробуйте «підлікувати» - накладіть трохи вище надлому пов'язку і стягніть дротом. Щілину можна замазати сумішшю коров'яку та глини.

Ще небажано обробляти рослини хімікатами для захисту, але можна проводити інші агротехнічні заходи. Поливайте рослини, розпушуйте ґрунт (це стосується не лише овочевих культур, а й чагарників чи винограду). Збирайте лікарські трави на заготівлі, складайте у погріб урожай картоплі та коренеплодів. Якщо зрізати зараз квіти, вони довго стоятимуть у вазі і не в'янутимуть.

5 серпня

Посадкові дні у серпні не такі важливі, як навесні, але якщо й садити щось зараз, то це у Скорпіоні. Навіть якщо не збираєтеся сіяти нічого, крім зелені, зробити це краще зараз. Урожай буде рясним і порадує навіть досвідченого дачника. З інших культур, які можна зараз посіяти: редис, капуста, спаржа, горох. Рослини, які посадити або посіяти зараз, будуть стійкими до хвороб, швидко ростимуть і дадуть смачні плоди.

Не варто зараз обрізати рослини (причому це стосується і кімнатних квітів), оскільки рани довго гояться і через них потрапить інфекція. Не варто зараз і копати картоплю, щоб вона не була водянистою.

6 серпня

Нарешті можна обробити рослини, якщо помітили на них шкідників або ознаки захворювання. Навіть після збору врожаю кісточкові культури можуть вражати молі та попелиці. А із хвороб — парша, кокомікоз, кучерявість листя персика. Тому якщо після збирання врожаю минуло 3 тижні, можна обробити дерева препаратами Ато Жук + Гарт. Перший препарат — інсектицид, який ефективний навіть за низьких температур повітря і не викликає стійкості у шкідників. Три діючі речовини мають різні механізми дії, завдяки чому можливий швидкий і хороший результат. Фунгіцид Гарт ефективний проти багатьох збудників хвороб та починає діяти відразу після застосування.

Покосіть газон, якщо хочете, щоб трава не так швидко росла, а також відправляйте органічні відходи в компостну яму. Зібраний урожай можна перебрати, щоб викинути зіпсовані екземпляри, а здорові переробити і зробити заготовки про запас.

7 серпня

Згідно з календарем городника на серпень, у Стрільці можна більше приділити увагу заготовкам. Багато плодів зібрано з грядки, у саду, тому можна зайнятися ними. Переберіть, щоб одразу видалити підгнилі або уражені хворобою. А далі можна робити консервацію: готуйте варення, джеми, соки, закривайте в банки огірки, помідори, солодкий перець. Також можна сушити ягоди та фрукти, заморожувати, робити вино.

jam-g196195d41_1920.jpg

Збирайте насіння із плодів, які хочете посіяти наступного року. Пам'ятайте, що з гібридів насіння не збирають, тільки із сортових культур. Насіннєвий матеріал потрібно висушити та відправити зберігатися. Покосіть траву на сіно та підсушіть. Також можна покосити газон, щоб він не так швидко зростав.

Відкладіть поки полив; обрізка теж не піде на користь, оскільки рослини зараз чутливі до таких маніпуляцій.

8 серпня

Скопайте грядки, які вже звільнилися, видаліть всі рослинні рештки та розрівняйте землю. Тепер вони будуть готові до підзимніх посівів цибулі, часнику чи інших культур. Сходи, які з'явилися, потрібно прорідити, видалити бур'яни. На користь піде і обробка від хвороб чи шкідників. Причому захист потрібний не тільки овочам чи плодовим деревам, а й квітам. Троянду можуть вражати як шкідливі комахи, так і хвороби (наприклад, сіра гниль чи іржа). Для захисту троянди рекомендуємо використовувати комплект препаратів Антигусінь + Самшит. Ним можна обробляти кущі у якості профілактики і за перших ознак зараження. Препарат також ефективний проти поширених шкідників та хвороб ягідників, декоративних насаджень, плодових.

Можна збирати лікарські та пряні трави, викопувати цибулини та бульби на зберігання, прибирати у погріб коренеплоди та цибулеві.

9 серпня

У Козерозі, за місячним календарем на серпень, можна зібраний урожай закладати у погріб і прибирати на насіння — зберігатиметься такий урожай довго і без втрати смакових якостей. Крім того, вдалий час зробити щось із зібраним урожаєм. Адже недостатньо просто вчасно знімати плоди сливи чи яблуні, треба ще встигнути переробити їх. Так, можна заготовляти на зиму варення та соки, сушити фрукти та ягоди, солити огірки та квасити капусту.

Підходящий час і для посадок або посівів багаторічників, які мають зимувати у відкритому ґрунті. Тому це ще один вдалий день, щоб посіяти багаторічні квіти на клумбі, в саду або вздовж доріжок. Такий посів мальви, дельфініуму та інших квітів практикують багато квітникарів. Він дозволяє заощадити час навесні, коли потрібно висівати на розсаду овочі.

10 серпня

Ще хочете поласувати смачним свіжим базиліком, шпинатом чи кропом? Тоді висівайте насіння зараз — зелень та пряні трави можна сіяти з інтервалом у 7–10 днів, щоб постійно мати на столі вітаміни.

Посадити можна і дерева або чагарники — вони хоч і будуть повільно рости, але в результаті виростуть міцними, наростять потужне коріння, довго плодоноситимуть. Посадіть саджанці персика, сливи, яблуні. А ще в серпні слушний момент для посадки суниці садової. Молоді кущі бажано підгодувати — багато садівників використовують для цього розчин сечовини.

11 серпня

У Водолії небажані масштабні починання. Краще дати відпочити рослинам та взяти перерву самому. Цей день можна присвятити прибиранню у будинку або приготуванню особливої ​​вечері. Але якщо ви все ж таки приїхали на дачу, займіться пустими грядками. Їх можна зорати і розпушити ґрунт, щоб не утворювалася кірка. Густі сходи можна прорідити, а також видалити бур'ян.

Обріжте сухі гілки чагарників та дерев, сформуйте крону. Також можна обрізати зайві вуса суниці та обрізати кімнатні квіти. Не висівайте зараз нічого, хіба що хочете поекспериментувати та посіяти квіти, щоб отримати незвичайні екземпляри за формою та відтінками.

Відповідний час, щоб збирати врожай. Викопайте картоплю (робити це потрібно в суху та сонячну погоду), зберіть урожай спаржі та квасолі, регулярно знімайте помідори в міру їхньої зрілості. Відберіть якісні плоди на насіння та зберігайте їх окремо.

12 серпня

За календарем садівника на серпень, у Повний Місяць краще знизити активність і щонайменше чіпати рослини, оскільки вони вкрай чутливі. Найкраще у цей день більше відпочивати. Але якщо видалася гарна погода, можна зайнятися грядками, де вже зібрано врожай. Бур'яни та інші залишки рослин слід видалити за межі городу. Потім перекопати та розрівняти землю. Тепер грядки можуть чекати на підзимні посіви.

Якщо ночі вже холодні, теплолюбні культури можна вкрити плівкою. Так ви не тільки захистите їх від холоду, а й продовжите термін плодоношення. Зібрані пряні трави можна вивісити для просушування у приміщенні, яке добре провітрюється.

13 серпня

У Рибах зазвичай місячний посівний календар на серпень рекомендує проводити посіви. Знову можна посіяти зелень чи інші скоростиглі культури, які за 2–3 тижні вже порадують урожаєм. Також можна висаджувати розсаду, що зміцніла, на грядку або в теплицю.

Поливи можливі, але стежте, щоб не залити рослини і щоб вода не потрапляла на листя. Це стосується і підживлення — не перегодуйте рослини, щоб не викликати гниль та грибкові хвороби.

Покосіть газон, а також траву на сіно, в компостну яму закладіть органіку. Обрізати рослини зараз небажано, як і використовувати хімзасоби проти попелиці, молі чи грибка.

14 серпня

Можна посіяти дворічні та багаторічні квіти, якщо впевнені, що вони встигнуть зміцніти до холодів. Перш ніж висівати різні квіткові культури, розплануйте, де і які квіти повинні рости, щоб створити гарну композицію.

Внесіть мінеральне підживлення, тільки дозування потрібно дотримуватися, щоб не перегодувати рослини. Можна заготовити живці або вкорінювати ті, які раніше заготовили. Також закладіть у яму компост.

Що можна зараз посіяти: огірки, капусту, крес-салат, базилік. Також можна висадити підрослу розсаду на постійне місце.

15 серпня

В Овні саме час для збору дозрілого врожаю. Оглядайте дерева та чагарники, щоб вчасно знімати ягоди та фрукти. Крім того, збирайте й ті плоди, які впали — якщо вони підгнили, краще одразу такі плоди викинути.

Також можна викопувати картоплю, але перед цим краще скосити бадилля, щоб знищити грибок чи хвороби, які на них можуть бути. Також покіс бадилля прискорить процес дозрівання картоплі. Копати картоплю краще за сухої погоди, а бадилля не викидати на компост, а знищувати.

shutterstock_1007288440.jpg

Після збору врожаю малини рослину можуть уражати ґрунтові шкідники. Щоб захистити рослини, профілактично та за перших симптом появи шкідників рекомендується пролити ґрунт препаратом Антихрущ. Робочий розчин роблять із розрахунку 10 мл препарату на 5 л води. Інші ягідні культури (аґрус, смородина чорна, порічки) теж можуть уражатися попелицею або борошнистою росою, іржею, антракнозом. Після збору врожаю їх можна обробити препаратами Антигусінь + Самшит.

16 серпня

Продовжуйте збирати врожай різноманітних культур. Особливо зараз активно плодоносять томати. Збирати врожай помідорів потрібно двічі на тиждень і так, щоби плоди не перезрівали. Якщо вирощуєте томати в теплиці, у серпні вони ще можуть цвісти, тому їм потрібно багато сонця та тепла. А от поливи всіх культур поки що краще відкласти, тому що Овен вважається найбільш посушливим знаком. Навіть добрива бажано вносити в сухій формі.

В останній літній місяць ще може вражати томати фітофтороз. Боротися з цією хворобою дуже складно, але якщо вона все ж таки з'явилася, потрібно провести обробки фунгіцидами. Препарат Тройсет ефективний проти фітофторозу картоплі та томатів, має період очікування 20 днів. Також проти хвороби можна використовувати фунгіцид Цілитель.

17 серпня

У Тельці можна висаджувати багато культур, але особливо добре ростуть багаторічники. Вони виростають міцними, нарощують хорошу кореневу систему. Такі рослини стійко переноситимуть перепади температури і довгі роки плодоноситимуть. І хоча для посадки саджанців найкращим часом вважається весна чи осінь, рослини із закритою кореневою системою можна посадити і влітку. Тож садіть вишню, яблуню, черешню, сливу.

Корисним вже буде і полив — якщо погода суха, він просто необхідний рослинам. Але пам'ятайте, що перед збором урожаю поливати рослини не рекомендується. Робіть заготовки з ягід, овочів та фруктів: соліть, консервуйте, заморожуйте.

18 серпня

Зараз небажано щось робити в зоні коріння рослин, щоб не зачепити його. Справа в тому, що коріння зараз вкрай чутливе. Тому якщо зібралися розпушувати землю, зону біля коріння краще не чіпати.

Інші роботи на ділянці цілком доречні. У другій половині серпня можна висаджувати кущі бузку — вони встигнуть добре прижитися, якщо видалити квіткові бруньки. Інші квіти зараз потребують догляду. Можна підв'язати високорослі квіти, такі як мальва. Видаліть дику поросль декоративних чагарників. З однорічних квітів зберіть насіння, висушіть його та відправте зберігатися.

19 серпня

Продовжуйте висівати насіння на грядках скоростиглих культур, а також на розсаду тих, які хочете виростити в теплиці. Наприклад, скоростиглі сорти та гібриди огірків для збирання врожаю восени.

За місячним календарем на серпень можна висівати практично всі культури, які ще виростуть до холодів або дадуть урожай наступного сезону. Але не менш зручний період зараз і для збору врожаю, закладки його у погріб. Із помідорів, перцю та інших овочів можна робити консервацію, а з ягід та фруктів — соки, джеми.

Не забувайте, що зараз коріння рослин чутливе, його, як і раніше, не варто чіпати.

20 серпня

У Близнюках не варто висаджувати більшість культурних рослин. Тому можна зосередитись на інших роботах. Обріжте кісточкові культури, видаляючи сухі гілки або ті, що вразили захворювання. Так, при ураженні моніліозом обрізати потрібно із захватом до 10 см живої деревини. Не забувайте, що ягіднику теж потрібне регулярне видалення бур'янів та внесення добрив, зокрема фосфорних.

Приділіть увагу винограднику. Ґрунт потрібно добре розпушувати, а рослини — підгодовувати органічним розчином. Щоб плоди краще дозрівали, можна видалити те листя, яке закриває грона.

Можна копати картоплю, а також коренеплоди.

21 серпня

Якщо потрібно розпушити ґрунт у саду або на грядках, робіть це по сухому, тому що поливи зараз небажані. Можна підгорнути сходи, а занадто густі прорідити. Видаляйте бур'ян і вносьте добрива, якщо рослини їх потребують.

Проведіть санітарне очищення малини, абрикосу, персика та інших плодових, які вже віддали врожай. Потрібно прочистити крону від сухих та хворобливих гілок, а також видалити зайву поросль.

Збирайте врожай різних культур: викопайте картоплю, збирайте помідори, гарбузи, капусту. Зібраний урожай переберіть: найкращі плоди заберіть на насіння, решту переробіть або сховайте зберігатися. Заготовляйте на зиму дрова, а худобі косіть траву на сіно.

pumpkin-g20a86cd4c_1920.jpg

22 серпня

Сприятливі дні для посадки у серпні наступають у Раку. Хоча сезон вже добігає кінця, все ще можна висівати зелень і пряні трави — вони швидко дадуть сходи, а через 2–3 тижні їх вже можна зрізати та вживати в їжу. Також можна посадити декоративні рослини, які стануть окрасою ландшафту.

Якщо помітили, що рослини змінили забарвлення або стали млявими, можливо, їм потрібне підживлення мінеральними або органічними добривами. Також зараз можна поливати рослини, а потім розпушувати міжряддя.

Не варто зараз обприскувати рослини хімічними засобами, а також викопувати бульбоплоди та коренеплоди.

23 серпня

На розсаду посійте однорічні квіти або овочі (капусту, огірки, солодкий перець), щоб потім пересадити в закритий ґрунт. А на грядці ще встигне вирости крес–салат, шпинат, коріандр. Також у серпні деякі садівники саджають плодові дерева, у яких коренева система закрита.

Збирайте врожай, але лише той, що росте над поверхнею землі. Копати картоплю чи збирати коренеплоди зараз небажано. Те, що вже зібрали раніше, переробіть і зробіть сік чи варення на зиму, засушіть ягоди, заморозьте фрукти. Органічні відходи відправте до компостної ями.

24 серпня

Займайтеся тими ж роботами, що й на два дні раніше, тому що Місяць все ще в Раку. Можна зайнятися виноградом на дачі: видалити листя, яке заважає гронам дозрівати, а також зробити чеканку пагонів. Листя в саду вже починає трохи опадати, але не варто поспішати його прибирати, якщо воно здорове. Зів'яле або з ознаками захворювань листя потрібно винести за межі саду та знищити.

Теплолюбні культури на грядці, які ще плодоносять, краще вкрити на ніч, якщо спостерігаються низькі температури повітря.

Якщо на ділянці є теплиця з томатами, її потрібно регулярно провітрювати, а під час негоди добре закривати. Фітофтороз вражає рослини і в теплиці, і на городі, тому ретельно спостерігайте за томатами, щоб хвороба не знищила врожай.

25 серпня

У знаку Лев практично нічого садити не можна, але й сезон вже не сприяє активним посадкам. Зате сьогодні можна збирати врожай. Місячний календар городника на серпень говорить про те, що зараз можна викопувати картоплю та складати її зберігатися у погріб. Збирайте врожай томатів, перцю, яблук, груш — наприкінці літа дозріває багато культур, потрібно тільки встигати вчасно знімати плоди.

Огляньте сад, чи є плоди, що опали. Їх треба теж зібрати та перебрати. Ті, які здорові, можна вживати чи переробити на консервацію. Якщо на плодах є ознаки грибкової хвороби, їх потрібно відразу видалити.

Щоб квіти довше зберігалися і мали свіжий вигляд, саме час їх зрізати. А ще вони легше транспортуватимуться.

26 серпня

Допускається зараз посадка декоративних чагарників та квітів. Але якщо вони призначені для прикраси території, а не з метою збирати з них плоди. Особливо це стосується посухостійких рослин.

Зараз можна обприскати рослини проти грибка, попелиці, молі та інших шкідників. Так, якщо ви посадили пізні сорти картоплі або вирощуєте її вдруге за сезон, під кінець вегетації рослини може вразити колорадський жук або фітофтороз. За 20 днів до збирання врожаю картоплю можна обробити препаратами Гудвін та Тройсет. Останній — фунгіцид, який має тривалий період захисної дії. Тройсет має не тільки захисну, а й лікувальну дію. Інсектицид Гудвін є ефективним проти шкідників, у яких виробилася стійкість до інших препаратів. Він захищає картоплю не лише від колорадського жука, а й попелиці, клопів, совок.

27 серпня

Так як сьогодні Молодий Місяць, це ще один день, коли можна відпочити від дачних справ. Присвятіть час сім'ї, приготуйте смачну вечерю чи проведіть легке прибирання вдома. Також це вдалий час, щоб зайнятися улюбленим хобі.

Якщо ви все ж таки приїхали на дачу, намагайтеся не чіпати рослини, а краще приділіть час грядкам, які вже звільнилися — під кінець літа їх достатньо. Землю потрібно перекопати, очистити від бур'янів та розрівняти. Також деякі городники вже зараз готують грядки для посівів під зиму, удобрюють їх.

28 серпня

Місяць знову в Діві, а значить можна поливати рослини і розпушувати ґрунт у міжряддях, під чагарниками чи деревами. Калійні добрива, якщо вони потрібні, добре вберуться рослинами і підуть лише на користь.

Багаторічні квіти можна розмножувати поділом чи відведенням. Збирайте врожай бульбоплодів та коренеплодів, знімайте плоди з дерев та чагарників. За місячним календарем садівника на серпень, особливу увагу варто приділити молодим насадженням. Якщо серпень все ще спекотний, їх потрібно постійно поливати, а також захищати від грибків та шкідників. Перед збором плодів рослини не поливають.

29 серпня

Посадіть декоративники, у яких коренева система закрита. Вони призначені для прикраси вашої ділянки. Такі рослини порадують гарним цвітінням. Також можна посіяти квіти, наприклад, для вирощування у горщиках чи теплиці. Інші культури сіяти зараз не варто.

shutterstock_190520711.jpg

Наприкінці серпня краще прищипувати верхівки перцю та томату. Якщо на кущах є квітки, видаліть їх. Це допоможе рослині пустити всі сили на дозрівання плодів. У кавунів і динь можна видалити зайве листя, яке закриває плоди від сонця.

30 серпня

У Терезах знову можна висівати овочеві культури, тому рекомендуємо облаштувати город у власному будинку. Візьміть контейнери та поживну ґрунтосуміш і посійте туди томати–чері, цибулю–шалот або зелень. Восени, коли врожай із відкритого ґрунту вже давно зібраний, такі рослини порадують свіжими плодами.

Продовжуйте своєчасний збір врожаю. Яблука та груші не можна обтрушувати з дерева, їх потрібно знімати спеціальним пристроєм з довгою ручкою. Томати акуратно знімайте з куща, коли вони вже повністю дозріли. Але якщо город знаходиться далеко від дому і очікується похолодання, можна зривати плоди бурими, щоб вони «дійшли» в теплому місці.

31 серпня

Продовжуйте збирати врожай та робити заготівлі. Так, вдалою вийде консервація з овочів, фруктів чи ягід. Також смачною вийде сьогодні випічка, тому із зібраних плодів у саду можна спекти смачний пиріг.

Небажане зараз обприскування хімпрепаратами для захисту рослин. Але можна зайнятися пустими грядками: перекопайте їх і підготуйте до підзимових посівів. Продовжуйте стандартний догляд за рослинами: полив, розпушування землі, видалення бур'янів.

Обріжте сухі чи пошкоджені гілки, омолодіть крону дерев, укореніть живці.


Також вам може бути цікаво:
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Хвороби пасльонових культур
Поговоримо про найбільш поширені хвороби пасльонових культур, їхні симптоми та за яких умов вони з’являються.
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Зберігання картоплі: як зберігати смачний урожай

Восени настає пора копати картоплю: от її дбайливо викопали, пораділи врожаю, що ж, тепер можна й розслабитися? А от і ні! Адже залишається не менш відповідальна частина роботи – зберігання картоплі в домашніх умовах. Від того, в яких умовах ви триматимете «другий хліб» взимку, залежить не лише термін зберігання картоплі, а й її смак.

Далі в статті я розповім про оптимальні умови зберігання картоплі, якою має бути температура приміщення, щоб бульби не гнили, не проростали і не в’янули.

Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Коли копати картоплю: поради господарю
Збирання картоплі в Україні зазвичай заведено проводити в останні вихідні серпня, коли вся рідня з’їжджається допомагати в села та на дачі. Залежно від сорту та погоди деякі господарі нерідко вирішують, коли копати картоплю: в кінці вересня чи у жовтні? І на врожай не нарікають. То коли викопувати картоплю, щоб бульби були максимально великі, дозрілі, але не почали гнити в землі? Давайте спробуємо розібратись нижче в статті, коли проводити прибирання картоплі.
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Фітофтороз картоплі: найефективніші методи контролю
Фітофтороз картоплі відомий понад 100 років. Хвороба поширена по всій Україні і знайома кожному господарю, хто вирощує цю культуру. Захворювання викликає грибок фітофтора. Через те, що останніми роками він сильно видозмінився, першочергове завдання городника – вчасно виявити і знешкодити ворога.
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Обираємо другий хліб – найсмачніші сорти картоплі
Найпоширеніша культура в Україні – картопля. Ми посідаємо четверте місце у світі за обсягами її врожаїв – 22 млн тонн на рік.
Цікаво, що 85% всього об’єму вирощують приватні господарства, а це доволі нелегка справа. Але вона того варта: особливо якщо правильно обрати кращі сорти картоплі.
Про ранні високоврожайні та найсмачніші сорти картоплі я розповім далі. Але й українські кращі сорти картоплі в Україні нічим не поступаються розробкам іноземних селекціонерів, а деколи і перевершують їх.
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Парша картоплі: як виростити здорову картоплю
Парша на картоплі – це одна з найпоширеніших грибкових хвороб цієї культури. Інфекція викликає погіршення товарного вигляду та смакових якостей: така бульба стає практично не придатною до споживання.
Відомо п’ять різновидів: звичайна парша картоплі, чорна, порошиста (порохувата), срібляста та горбкувата. Серед них перші три є найпоширенішими, отже на них я і зупинюсь детальніше в цій статті.
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Ручний окучник для картоплі: як зробити своїми руками

Окучник – це пристрій, призначений спеціально для підгортання землі на великих площах, де із сапою не впоратися. Окучник своїми руками зроблений – найкращий варіант для сільського господаря, який не має мотоблока, але хоче зекономити час на обробку (та й посадку картоплі) на городі.

Окучник (підгортач) зручний тим, що він піднімає шар землі з центру міжряддя на два боки вгору, засипаючи відразу два рядки до половини. Пристрій складається з плуга (лемеша) або двох дисків, з’єднаних під кутом, при цьому обидва варіанти врізаються клином. Це будова ручного підгортача, на відміну від насадок до мотоблока.

Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Шкідники картоплі: як боротися з ведмедкою, дротяником і міллю
Із картоплею у нас зазвичай асоціюється один шкідник – колорадський жук, а проте культура потерпає й від інших комах. Боротьба із ведмедкою на картоплі не менш важлива, ніж боротьба з дротяником. Крім цих ґрунтових шкідників рослину вражає також картопляна міль і попелиця. Як боротись зі шкідниками картоплі – нижче в статті.
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Колорадський жук: як позбутися від шкідника на картоплі

Колорадський жук – воістину страшний сон городника через те, що шкідник розмножується шаленими темпами і завдає колосальної шкоди урожаю, а знищити його повністю майже неможливо. Колорадський жук поїдає листя та цвіт усіх пасльонових: картоплі, помідорів, перцю, баклажанів. Що вища температура повітря, то активніший цей шкідник.

Колорадський жук з’явився в Європі після Другої світової війни, а на теренах Радянського Союзу – під час Холодної війни. Його батьківщиною помилково вважається штат Колорадо у США (хоча насправді це Мексика), особливо після випадка, коли жук повністю спустошив поля в однойменному штаті. Саме через це масове зараження полів колорадським жуком у СРСР приписували диверсії. Позбутися його було важко, шкідник швидко звикав до нової отрути.

Як позбутися жука, які існують отрути від колорадського жука та чи можлива боротьба з колорадським жуком без хімії? Спробуємо розібратися нижче в статті.

Якщо хочете дізнатись більше про особливості вирощування картоплі, можна ознайомитися зі статтею тут.

Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Посадка картоплі мотоблоком та під лопату
Коли садити картоплю під лопату та як правильно це робити – думаю, кожний досвідчений городник визначився з часом та способом посадки. Картопля і досі залишається королевою городу та основним «стратегічним» продуктом українців. Проте садити цю культуру звичайним способом доволі трудомістко, зважаючи на масштаби посадок. Тому нижче я поділюсь із вами секретами, як садити картоплю мотоблоком та плугом-підгортальником.
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Підживлення картоплі: внесення карбаміду та нітроамофоски
Однією з умов потужного врожаю є достатнє підживлення картоплі, в тому числі й позакореневе. Тому багатьох господарів цікавлять норми внесення карбаміду та нітроамофоски.
Листове підживлення ефективне до цвітіння – до цього часу запас азоту і калію з фосфором у рослини вже наполовину використаний. Тому позакореневе підживлення сечовиною стимулює утворення зеленої маси. А після цвітіння всі поживні речовини йдуть на формування бульб – якраз в цей час рослини удобрюють нітроамофоскою. Давайте разом розберемося, як правильно проводити підживлення картоплі.
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Вирощування картоплі: як отримати великий ранній урожай
Вирощування картоплі ‒ настільки звична для нас справа, що, здавалося б, ми знаємо про неї все. Але чому тоді ми не перестаємо цікавитися високоврожайними і ранніми сортами, прагнемо отримати кращий результат за меншого вкладання сил? Річ у тім, що технологія вирощування картоплі не стоїть на місці. Щороку з’являються якісь хитрощі та нові сорти, тому можна щорічно вирощувати багато смачної картопельки.
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Відео: пророщування, обробка та посадка картоплі
Відео: посадка, пророщування, обробка картоплі
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Стимулятор росту картоплі: дбаємо про улюблений овоч
Вирощуємо ми ранні сорти картоплі під агроволокном чи просто садимо сорокаденку на початку квітня, посадковий матеріал однаково необхідно обробити для покращення і пришвидшення росту. Тому часто городників цікавлять стимулятори росту для картоплі. Й звісно, мова йде не про густе бадилля, а про отримання якісних бульб. В цій статті я розкажу вам про період спокою бульб та способи прискорення їхнього пробудження до росту.
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Обробка картоплі перед посадкою: професійні протруйники та народні способи

За роки роботи агрономом я багато разів давав поради з приводу догляду за садовими та городніми культурами. Одне з поширених запитань ‒ обробка картоплі перед посадкою. Адже немає нічого гіршого, аніж важка марна праця – коли ти вкладаєш у рослини стільки сил та любові, а отримуєш погризені шкідниками недоїдки. Або ще підступніше – коли взимку запаси, на які ти розраховував, починають гнити через грибок.

Давайте розберемось, що або хто зводить нанівець наші труди, і як можна цьому зарадити.

Головний ворог нашої годувальниці-картоплі – це маленький смугастий тиран, колорадський жук. Він безжально поїдає молоді стебла та листочки, і, як наслідок, бульба не має змоги розвивати кореневу систему. Далі йдуть вовчок (ведмедка), личинки хруща, попелиця, трипси, молі, а також багато різних хвороб.

Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Гербіциди для картоплі: як вивести бур’яни без шкоди для овочів
Кожен господар щороку має проблему засилля бур’янів на городі.
Чисті грядки – це візитівка городника, тоді як забур’янені – головний біль та клопіт.
Тож гербіциди для картоплі – це те, що приходить на думку щовесни багатьом, але лякає невідомими наслідками.
Маючи багаторічний досвід вирощування різних овочів на власному городі, я розповім про принцип дії гербіцидів на бур’яни.
Захист картоплі від дротяника | Дротяники на картоплі
Система захисту картоплі
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити картоплю від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.