Місячний календар городника та садівника 2022 рік: Грудень

ГРУДЕНЬ 2022: Місячний посівний календар городника і садівника | Аптека Садівника
Провідний експерт

Оскільки агрозаходи, що плануються у грудні, не такі трудомісткі, є час підбити підсумки року.

ГРУДЕНЬ 2022: Місячний посівний календар городника і садівника | Аптека Садівника

Ось і настав останній місяць року, який принесе морози, сніг, довгі темні вечори. Здавалося б, нарешті дачник може добре відпочити після тяжкого сезону. Звісно, у порівнянні з весняними та літніми місяцями зараз роботи набагато менше. Однак дещо все ж таки варто виконати.

Оскільки агрозаходи, що плануються у грудні, не такі трудомісткі, є час підбити підсумки року. Яким він був для вас? Навіть у дачників із багаторічним досвідом бувають помилки, а що казати про новачків. Тому зараз саме час для того, щоб проаналізувати свої помилки під час вирощування культур, щоб уникнути їх у наступному сезоні. Можна навіть завести спеціальний щоденник для цього, щоб нотувати в ньому вдалі та не дуже посадки, складати план дій.

Щодо планування наступного дачного сезону, цим також можна зайнятися у грудні. Можна накреслити на папері план дачі, вказавши грядки, які були удобрені восени, а також ті, підживленням яких треба зайнятися з настанням весни. Не забуваймо відзначати, які культури росли на тій чи іншій гряді. Цього ж місяця вже час задуматися про придбання насіння, добрив та садового інвентарю.

Окрім планування майбутніх посадок, у грудні потрібно приділяти час уже існуючим посадкам. Так, продовжуйте заготівлю живців для весняного прищеплення. Саджанці та молоді дерева, які восени огортали ялиновим гіллям від гризунів, варто постійно оглядати. У разі пошкодження захисту його треба одразу ж поновити, інакше голодні зайці зіпсують кору молодого деревця.

Грудень з року в рік вражає своєю погодою: може бути досить теплим, а може випасти сніг шаром до 10 см. Якщо сніговий покрив великий, під його вагою гілля дерев та кущів може ламатися. Тому сніг постійно струшують, а там, де були підзимні посіви — навпаки нагортають для утеплення.

Якщо погодні умови дозволяють, у грудні деякі городники навіть проводять посіви листкової петрушки, гірчиці, кропу. Таке насіння добре загартовується, а рослини потім краще витримують весняні приморозки. Найкращі дні, коли можна провести посіви, підкаже місячний календар городника на грудень 2022. У ньому можна підгледіти кращі дні й для інших агрозаходів, які плануєте провести в цьому місяці. Більш детально про кожен день грудня розповімо нижче.

1 грудня

Місяць зараз знаходиться в Рибах, а це означає, що можна провести зимовий посів деяких культур, якщо дозволяють погодні умови. Під час так званих теплих “вікон” городники висівають гірчицю, шпинат, листову петрушку, щоб навесні отримати ранній врожай. Окрім того, насіння під впливом низької температури краще загартовується, а з нього виростають рослини, стійкі до весняних заморозків. Якщо ви ще не пробували сіяти в теплі грудневі дні насіння у відкритий ґрунт, можете спробувати зараз.

Та якщо ви не хочете ризикувати, насіння зелені висівають і дома для вирощування на балконі чи підвіконні. Головне — забезпечити рослинам достатньо освітлення. Поставте ємності з посівами на підвіконні, що виходить на південний бік. В іншому випадку доведеться досвічувати посіви лампами.

2 грудня

Згідно з календарем городника та садівника на грудень, у Овні висівати овочі та зелень небажано. Окрім того, перенесіть обрізку рослин, якщо не виконали її раніше. Не пересаджуйте та не поливайте кімнатні рослини.

flower-g2a06e9d4d_1920.jpg

У ящиках та горщиках кімнатних рослин можна замінити ґрунт. А якщо висівали рослини в теплиці або вирощуєте вдома, прорідіть сходи. Можна обробити кімнатні рослини від борошнистої роси. Вражає хвороба фіалки, петунію, каланхое, азалію та багато інших рослин, що ростуть у квартирі, теплиці чи оранжереї. Помітивши перші ознаки хвороби, потрібно видалити уражені частини та обробити рослини препаратом Флористин.

Варто оглянути рослини в саду, вкриті на зиму. Особливо якщо у якості укривного матеріалу використовували агроволокно. Важливо, щоб під ним була циркуляція повітря.

3 грудня

Загляньте до сховища, де тримаєте зібраний врожай овочів та фруктів. Їх потрібно регулярно оглядати, чи не з’явилися ознаки хвороб на яблуках, грушах, капусті та інших овочах. У разі виявлення таких зіпсованих екземплярів, їх потрібно одразу видалили, щоб вони не заразили весь врожай.

В саду приділіть час саджанцям, якщо потрібно, додатково вкрийте їх ґрунтом. Захисну сітку від гризунів, за потреби, відремонтуйте чи замініть. Її могли пошкодити зайці, намагаючись дістатись до дерева. Якщо розкладали приманки від мишей та щурів, у місця закладки також треба навідуватися і, за необхідності, оновлювати їх. Для знищення гризунів на присадибній ділянці та у закритих приміщеннях (сховищах, складах) можна застосувати приманку Капкан. Гризуни добре її поїдають та не потребують попереднього підгодовування.

4 грудня

Якщо не зробили цього восени, саме час заготівлі живців дерев. Робити це потрібно, коли рослини скинуть листя і увійдуть у стан спокою. Заготовляти живці варто, якщо стоїть ясна погода без опадів. Обирайте для цього молоді та здорові гілки. Не робіть живці, якщо гілля старе, пошкоджене чи хворе. Радимо заготовити більшу кількість живців, ніж потрібно — за зиму частина може загинути. Зберігати живці можна у вологому піску, торфі чи у снігу.

Огляньте садові рослини, чи немає на них павутинних коконів, муміфікованих плодів, листя. Якщо помітили такі, то знімайте — в них можуть зимувати численні шкідники.

Нагадуємо, що поки не потрібно поливати рослини, підгодовувати їх та висівати нові культури.

5 грудня

У Тельці найкращий період, щоб садити багаторічні рослини. Звісно, для плодових дерев це вже запізно, однак багато садівників практикують зимову посадку хвойних рослин. Особливо добре реагують на зимову пересадку дорослі рослини. Однак робити це потрібно, якщо земля ще не замерзла. Якщо ви мрієте про живопліт на присадибній ділянці або хочете пересадити доросле хвойне дерево, робити це можна зараз.

Згідно з місячним календарем садівника на грудень, нині ще й вдалий час для поливів. Якщо погода досить суха, садові рослини можуть потребувати вологи. Також зараз вдалий час для позакореневого підживлення та боротьби зі шкідниками. До прикладу, білокрилка оранжерейна може вражати орхідею, фуксію, цитрусові та інші рослини, що ростуть у приміщенні. Для захисту кімнатних рослин радимо застосовувати препарат Флористин, обробивши ним заселені шкідником частини рослин.

6 грудня

Продовжуйте посадки вічнозелених рослин на ділянці. Такі рослини будуть добре переносити перепади температур, відрізнятимуться морозостійкістю та менше хворітимуть.

В домі можна посіяти насіння деяких невибагливих культур, які швидко розвинуться і до кінця місяця вже зможуть віддати врожай. Швидко росте на підвіконні листовий салат, шпинат, цибулю на перо. Пам’ятайте, що таким рослинам для повноцінного розвитку потрібен регулярний полив та достатня кількість світла. Забезпечте їм комфортні умови — і ближче до Нового року отримаєте свіжу соковиту зелень до столу.

Усі роботи, які будете виконувати з рослинами в саду та закритому ґрунті виконуйте так, щоб не зашкодити корінню — зараз воно вкрай чутливе.

7 грудня

У Близнюках, згідно з місячним календарем на грудень 2022 року, небажано займатися посівами та посадками. Найкращий час зараз для того, щоб оглянути підзимові посіви на клумбі та грядках. Якщо ви посіяли пізньої осені моркву, редис, одно- та багаторічні квіти, огляньте шар мульчі, який поклали на посіви. За необхідності оновіть його, а якщо випав сніг — додатково утепліть ним грядки та квітник.

Взимку кращий час, щоб спиляти старі або сильно пошкоджені дерева. І часу більше, і мінімум небезпеки для городу, якщо старе або пошкоджене дерево впаде. А навесні, коли земля відтає, можна викорчувати пеньок або покреативити. Всередині пенька облаштовують клумби, розмальовують їх або ж використовують як столик — на все ваша фантазія.

Depositphotos_329592694_XL.jpg

8 грудня

У Повний Місяць краще не починати масштабних робіт на ділянці. Це період, коли рослинам потрібен спокій. Тому ви також можете у цей день відпочити.

Але тим городникам, яким не сидиться на місці, радимо зайнятися підготовкою до наступного сезону. А саме скласти план ділянки, вказавши, де щось посіяно з осені, які ділянки удобрені тощо. Відмітьте, де і які культури росли в цьому році, щоб дотриматися сівозміни в наступному.

Огляньте свої запаси насіння, орієнтуючись на заплановані площі посадок, прикиньте, чи вистачає вам заздалегідь заготовленого насіння. Далі складіть список покупок насіннєвого матеріалу, а також добрив, засобів захисту тощо. Такий список допоможе уникнути імпульсивних покупок.

9 грудня

Найбільш плодючим знаком вважається Рак. Тому влітку та навесні городники намагаються висівати овочі та зелень саме під цим знаком. А у грудні можна замочити посівний матеріал, адже деяке насіння потребує попереднього замочування. Також можна посіяти зелень та балконну грядку, які ростимуть у квартирі чи будинку. Балконна грядка створена спеціально для того, щоб мати в домі свіжі овочі та зелень цілий рік. Такі рослини люблять багато світла, зволожене повітря та поливи.

Небажано зараз застосовувати засоби захисту на рослинах, а також садити в’юнкі та ампельні рослини. Огляньте дерева в саду та за необхідності оновіть побілку стовбурів дерев. Вона захищає від морозів і опіків на сонці.

10 грудня

Згідно з місячним календарем на грудень, якщо день видався погожий, можна заготовляти живці для весняного щеплення. Пам’ятайте, з яких гілок варто та не рекомендується нарізати живці. Нарізають живці з однорічного приросту довжиною 30-40 см та зберігають у вологому піску чи просто в снігу. Живці потрібно буде регулярно оглядати, щоб вони не пересохли або ж щоб на них не утворилася цвіль.

Якщо грудень досить теплий, рослини у відкритому ґрунті потребують поливу. Також варто підживити рослини, якщо не зробили цього восени. Вносьте добрива, якщо земля ще не замерзла.

На початку зими добре зайнятися вигонкою цибулинних квітів. Цибулини саджають у горщик у поживний субстрат, тримають у холодильнику та регулярно поливають.

11 грудня

Продовжуйте посіви зелені та балконної грядки на підвіконні. Це змога отримати свіжі корисні овочі своїми руками. Тож всю зиму у вас завжди будуть огірки чи помідори для приготування страв.

У південних регіонах, якщо земля не замерзла, висівають у відкритому ґрунті кріп, листову петрушку, гірчицю. Так ви не лише загартуєте насіння змінами температур взимку, а й отримаєте більш ранній врожай, ніж при весняному посіві.

Зараз уже можна запасатися ємностями для майбутньої розсади. Це можуть бути як звичайні пластикові стаканчики, так і торф’яні таблетки або касети для розсади, які можна придбати разом з посівним матеріалом у спеціалізованому магазині.

12 грудня

У Левові передбачається, що рослинам потрібно більше спокою. Зараз не варто нічого саджати, хіба що пересадити декоративні рослини в новий горщик. Окрім того, небажані поливи та внесення підживлення.

Якщо на присадибній ділянці є теплиця, її потрібно весь час оглядати. Якщо теплиця зроблена з полікарбонату, з неї потрібно струшувати сніг, щоб дах не деформувався та не провалився.

greenhouse-g26b7641d8_1920.jpg

Разом із заготовкою ємностей для розсади час подумати і про субстрат. Його можна придбати готовий, або ж заготовити самостійно. Суміш із ґрунту, торфу та компосту потрібно знезаразити. Для цього суміш тримають у розігрітій духовці або кілька днів на морозі. Придбати ґрунтосуміш для розсади можна зараз разом із насінням, оскільки в грудні зазвичай попит на них менший.

13 грудня

Варто постійно оглядати врожай у сховищі, а також посадковий матеріал, який збираєтеся висадити навесні. Наприклад, у сховищі завжди має бути темно, а вентиляційна система — справно працювати. Огляньте цибулини квітів, які викопали і заклали зберігатися. Вони повинні бути в сухому місці, щоб не з’явилася гниль.

Не забувайте оглядати врожай, адже гниль з одного плоду швидко розповсюдиться по всьому сховищі. Заодно перевірте, чи з’їли гризуни приманку, якщо ви розкладали у місцях зберігання врожаю. Можливо, принади Капкану потрібно оновити. Поливати рослини зараз не рекомендується, а також підживлювати їх.

14 грудня

У Діві, як зазначає місячний посівний календар садівника на грудень, вдалий час для квітів та декоративних рослин. Якщо тому сприяє погода, можна посадити хвойні дерева, кущі та ґрунтопокривні рослини. А ті хвойники, які вже є не ділянці, потребують формуючої обрізки. Перш, ніж переходити до обрізки, огляньте дерева, чи їм дійсно потрібна така процедура. Видалити слід хворі, сухі та пошкоджені шкідниками гілки.

Кімнатні рослини також огляньте, якщо помітили на них шкідників, варто одразу провести обробку засобами захисту. Із таким завданням добре справиться Флористин.

Не найкращий час для того, щоб висівати нові культури, навіть якщо це непримхлива зелень або цибуля на перо. Також не варто замочувати зараз насіннєвий матеріал.

15 грудня

В середині грудня вже може випасти досить великий шар снігу, тому завітайте в садок, щоб струсити його з гілок дерев та кущів. Особливо це стосується саджанців, адже у них ще досить тонке гілля, яке може зламатися під вагою снігу. Натомість на грядках та клумбах, де посіяні під зиму культури, сніг навпаки краще нагорнути, щоб зберегти тепло.

Ще один важливий елемент у догляді за садом — підгодовування пташок. Змайструйте годівничку, покладіть туди шматки сала, насіння, зерно та повішайте в саду. Так за зиму ви привчите птахів до свого саду, і влітку вони прилітатимуть та знищуватимуть шкідників дерев та кущів.

16 грудня

Займіться кімнатними рослинами, адже зараз їм потрібна увага не менше, ніж влітку. Взимку, під час опалювального сезону повітря у кімнатах занадто сухе для вазонів. Можна поставити недорогий зволожувач повітря у кімнаті з рослинами, або ж зволожувати листя. Також зараз доречною буде боротьба із хворобами та шкідниками. Борошниста роса, сіра гниль, іржа — це далеко не повний список хвороб, які можуть виникнути на кімнатних рослинах. Позбутися їх, а також шкідників допоможе препарат Флористин. Зараз також вдалий час для перевалки квітучих та неквітучих кімнатних рослин, а також внесення підживлень, якщо це потрібно.

Не варто замочувати посівний матеріал, а також сіяти овочі та зелень.

17 грудня

У Терезах, відповідно до місячного календаря садівника на грудень 2022, можна вже більше зайнятися рослинами на ділянці. Зокрема, заготовити живці для майбутнього щеплення. Можливо, ви заготували їх раніше, але деякі вже втратили в результаті несприятливих погодних умов. Тож зараз саме час нарізати більше живців.

Молоді декоративні хвойні дерева та кущі варто до випадання снігу загорнути сіткою або обв’язати мотузкою. Не обв’язуйте занадто щільно, оскільки рослина може випріти зсередини. Рослини, які не дуже добре укорінилися, з настанням стійких заморозків рекомендується вкрити мішковиною чи спанбондом.

Зараз не найкращий час, щоб обробляти кімнатні рослини засобами захисту — відкладіть це на більш сприятливий день.

18 грудня

Рослини, які цього потребують, особливо кімнатні, варто полити. Та якщо зима суха і тепла, інколи поливу потребують і вуличні рослини. 

Займіться вигонкою цибулинних квітів. Вибирайте найміцніші та найважчі цибулини та посадіть їх у горщик. Цибулини садять на відстані один 1-1,5 сантиметрів, потім близько трьох місяців тримають у холодильнику, поливаючи кожні півтора тижні.

А ті квіткові культури, що посіяли під зиму на клумбі, гарно утепліть. Якщо шар мульчі не досить товстий, посіви можна додатково утеплити снігом або прикласти ялиновим гіллям. Усе ще не варто обприскувати кімнатні рослини інсектицидами та фунгіцидами.

19 грудня

Знак Скорпіона найбільш вдалий для нових посівів та посадок. Оскільки на вулиці вже досить холодно і земля промерзла, подумайте про вирощування овочів та зелені на балконі чи підвіконні. Обирайте не дуже примхливі культури, яким достатньо забезпечити багато світла та поливати. До речі, якщо висівати кріп чи петрушку з інтервалом 1-2 тижні, можна всю зиму отримувати зелену та соковиту зелень.

seedlings-gb4d446f92_1920.jpg

Зараз небажано виконувати обрізку, зокрема санітарну або заготовляти живці. Рани від зрізів будуть довго гоїтися. Також не потрібно пересаджувати рослини та розмножувати поділом коренів.

20 грудня

Оскільки більшість робіт на дачі та присадибній ділянці закінчені, час оглянути садовий інвентар. Як мінімум, він потребує чистки та миття. Очистіть сапу, вила від землі та бруду, секатор та інші інструменти — від рослинних решток. Далі частини інструментів, які пошкодилися, треба відремонтувати, а може й замінити. Тому внесіть садовий інвентар, який треба оновити, до списку з насінням та добривами. Купувати все разом буде простіше і займе не так багато часу.

Шпалери виноградника потрібно очистити від залишків лози, потім полагодіть їх або натягніть новий дріт, якщо потрібно. Переконайтеся, що кущі надійно вкриті. Якщо це не так, створіть рослинам додаткову теплоізоляцію, накинувши частину снігу, що випав, на виноградник.

21 грудня

У Стрільці, як каже нам місячний календар городника та садівника на грудень, рослини потребують мінімального догляду. Тому полив та обрізку одразу відкладіть. Рослини зараз дуже чутливі до механічних пошкоджень.

Чим же зайнятися тоді дачнику? Ну, ви можете нарешті відпочити повністю, забувши про дачні справи. Приділіть час дому або сімейним справам. Однак деякі затяті дачники не полишають думати про свою ділянку ні на мить. Радимо зараз більше приділити часу аналізу помилок, які були в цьому сезоні. Це допоможе уникнути їх в майбутньому. Також зараз можна потроху планувати наступний рік, складати списки покупок, придивитися до новинок сортів чи гібридів, які б хотіли виростити.

22 грудня

Продовжуйте займатися тими ж справами, що і днем раніше. Можна заглянути на сайти інтернет-магазинів, щоб прицінитися та можливо вполювати знижки на посівний матеріал, ємності для розсади, засоби захисту тощо.

В саду та сховищах огляньте місця, куди закладали приманки від гризунів, та оновіть їх. Якщо гризуни до цього часу не дошкуляли вам, однак зараз почали, можете спробувати парафінові брикети Захисник. Використовувати їх можна в оселі, на дачі та присадибній ділянці. Отруйна дія препарату настає вже після першого поїдання, при цьому принада не виділяє токсичних випарів і не алергенна.

23 грудня

У Молодик, як і у Повню, варто менше часу приділяти рослинам, оскільки їм зараз легко нашкодити. Тому ви можете продовжити свій відпочинок, або ж зайнятися мінімальними справами на ділянці.

Розчистіть сніг з доріжок та прикидайте його у пристовбурні кола або на грядки з посівами. Навіть якщо ви не мульчували підзимові посіви, шар снігу добре їх утеплить. Окрім того, не забувайте струшувати сніг з гілок дерев, особливо саджанців. Огляньте захист стовбурів молодих дерев від зайців, якщо потрібно, оновіть чи замініть його.

Огляньте посіви зелені та овочів на підвіконні: після появи сходів потрібно зняти плівку та поставити ємності з розсадою у приміщення з комфортною для них температурою.

24 грудня

У Козерозі, за місячним календарем на грудень, можна виконувати майже все роботи, які ще залишилися на ділянці. Важливо лише не чіпати коріння рослин, бо це може дуже їм нашкодити.

Під час відносно теплого грудня не пізно провести обрізку зимостійких ягідних культур — барбарису, калини, аґрусу, смородини та шипшини. Видаляйте зламані гілки, оскільки через них в рослину потраплятиме інфекція. Місця зрізів обов’язково заробіть замазкою. Також зараз знову можна приступити до заготівлі живців. Періодично оглядайте пагони, що заготовили раніше. При виявленні на них плісняви негайно промийте чистою водою.

25 грудня

У Водолії краще не сіяти те, що планували виростити в домі, а доглядати за сіянцями, які вже з’явилися. Адже зима — не найбільш вдалий час для них, навіть якщо це непримхливі культури. До появи сходів ємності накривають плівкою, яку потрібно щодня протирати від конденсату. За появи сходів плівку знімають, але забезпечують тепло та полив рослинам. Усе це дуже важливо для того, щоб зелень та овочі виросли дійсно соковиті та смачні.

Час від часу навідуйтесь у льох для перевірки врожаю плодів та консервації. Зіпсовану продукцію негайно знищуйте, решту уважно огляньте. Повторюйте перевірку регулярно.

Depositphotos_84908650_XL.jpg

26 грудня

Якщо досі цього не зробили, складіть список покупок в садово-городньому магазині. Порахуйте, скільки насіння та яких культур потрібно, щоб засіяти вашу ділянку. Потім відправляйтеся в інтернет-магазин або звичайний та обирайте перевірені високоврожайні сорти та прикупіть кілька новинок. Окрім насіннєвого матеріалу одразу придбайте все необхідне для розсади.

Постійно перевіряйте годівничку, яку повісили в саду. Поповнюйте її запаси, щоб птахи завжди могли прилетіти і чимось поживитися. Заодно в саду перевірте стан дерев та кущів. Можливо, які потребують підв’язування чи захисту від гризунів або сонячних опіків.

27 грудня

У Рибах добре проводити підживлення та поливати рослини, які цього потребують. Однак суворо дотримуйтеся норм, щоб не перегодувати рослини. Їм це точно не піде на користь, особливо в зимовий період. Це ж стосується і поливу.

Згідно з місячним календарем садівника на грудень, у цьому місяці можна посіяти квіткові культури, у яких період до початку цвітіння становить 130-200 днів. Це примула, лаванда, еустома тощо. Насіння деяких з них потребує попередньої стратифікації, а значить, чим раніше ви почнете, тим більше у вас шансів побачити їхнє раннє цвітіння.

Не варто зараз проводити обробки рослин у закритому ґрунті від хвороб та шкідників.

28 грудня

Окрім того, що зараз не варто використовувати засоби захисту, потрібно відкласти обрізку рослин. Однак перевіряти нарізані раніше живці варто постійно. Дивіться, щоб вони зберігалися при потрібній температурі, інакше може виникнути загнивання чи з’явиться пліснява.

Також огляньте цибулини квітів, які викопали в саду. Якщо помітили зіпсовану цибулину, її потрібно одразу видалити, щоб гниль не перейшла на інші екземпляри. Це стосується і кореневищ калли — систематично обрізайте підгнилі і пошкоджені частини. Місця зрізів присипайте подрібненим деревним вугіллям.

29 грудня

Якщо ви власник чи власниця красуні орхідеї, то знаєте, що вони люблять зацвісти у грудні. Для того, щоб домогтися від них пишного і тривалого цвітіння в той час, коли світловий день короткий, організуйте для квітів досвічування. Світловий день, якого потребують ці рослини, становить не менше 12 годин.

До речі, досвічувати у грудні, коли дні такі пасмурні, потрібно й інші посіви зелені чи овочів. Для цього використовують люмінесцентні лампи, лампи-економки тощо. Існує безліч способів досвітити розсаду чи квіти, тому обирайте той, який вам ближчий та доступніший.

Усе ще не можна проводити обрізку, потрібно обережно поливати й проводити підживлення.

30 грудня

Оскільки за місячним календарем городника на грудень у Овні роботи не так багато, радимо трохи відпочити. Цей день можна присвятити прибиранню вдома, приготуванню смачної вечері або підготовці до святкування Нового року.

Та якщо погода дозволяє, можна оглянути посадки цибулинних квітів. Взимку їм, як і саджанцям дерев, можуть нашкодити гризуни. Для того, щоб цього не сталося, розмістіть по периметру посадок приманки з отрутою. У якості приманки можна використати препарат Захисник. Він добре працює на присадибних ділянках та у приміщеннях, досить безпечний для застосування та має форму, яку зручно закладати в нору.

31 грудня

Оскільки в останній день року мало хто займається активними роботами на ділянці, можемо порадити розчистити сніг, якщо такий випав. Заберіть його зі стежок та прикидайте пристовбурні кола для додаткового тепла. Також снігом прикидають підзимові посіви або вкриті на зиму троянди.

Не бажано зараз обрізати рослини, зокрема й кімнатні, поливати їх, проводити підживлення. Висівати насіння також не рекомендується.


Супутні товари
Флористін

Пакування

109.00 грн
Віоліс

Пакування

595.00 грн
Захват Ойл 500 мл
150.00 грн
Гарт

Пакування

78.00 грн
АТО Жук 75 мл
78.00 грн
Авангард NPK+M/E Квіти, трави

Пакування

8.50 грн
Авангард (Гулівер) Стимул

Пакування

58.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Мульчування малини соломою й не тільки | Аптека садівника
Сорти малини: обираємо цікавинки селекції
Сорти малини в Україні, які садівники вирощують останніми роками, допомагають не лише забезпечити сім’ю рясними врожаями, а й заробити на продажі ягід. Запити щодо сортів малини зростають, тому селекціонери постійно пропонують нові цікаві сорти з різними характеристиками. Пріоритетні якості нових сортів малини – великоплідність, високоврожайність, транспортабельність і відмінний смак.
Нижче в статті я розповім, яку малину вибрати, щоб її виросло багато, і вона була смачною, а врожаю ягід вистачило б на варення та компоти.
Мульчування малини соломою й не тільки | Аптека садівника
Боротьба зі шкідниками малини: способи захистити ягідник
Боротьба зі шкідниками малини – один із важливих етапів вирощування цієї культури. Шкідники малини здатні не лише зіпсувати цьогорічний урожай, а й поставити під сумнів ягоди наступного року. Здебільшого боротьба зі шкідниками малини обов’язкова, бо заражені стебла без обробки загинуть.
Нижче в статті я розповім, які шкідники часто оселяються в малинниках і як з ними краще боротися.
Мульчування малини соломою й не тільки | Аптека садівника
Обробка малини навесні та восени
Чим обприскувати малину, щоб позбутися хвороб і шкідників? Це залежить від того, яка саме напасть з’явилася у вашому малиннику. Зауважу, що найважливіша обробка малини ранньої весни – це як мінімум половина успіху в боротьбі зі шкідниками.
Давайте розберемося, чим необхідно бризкати малину для профілактики, а чим для лікування. І найголовніше – коли це треба робити.
Мульчування малини соломою й не тільки | Аптека садівника
Хвороби малини та боротьба з ними
Малина – настільки цінна ягода, що її вирощують у кожному обійсті. Але кожен господар уже на другий-третій рік вирощування малини стикається з відомою проблемою: хвороби малини. Зазвичай ознаками хвороб є жовте листя та гниль плодів. Основна причина – грибкові хвороби, хороші умови для розвитку яких дають загущені посадки, невчасна або недостатня обробка кущів.
Нижче у статті я розповім про основні хвороби малини та як обробляти малину для їхньої профілактики та лікування.
Мульчування малини соломою й не тільки | Аптека садівника
Гербіциди для малини: як вивести бур’яни
Малина і бур’яни – вічні сусіди. З одного боку, ягідні кущі отримують від них тінь та вологість, які рятують від посухи у спеку. Але з іншого, бур’яни (чистотіл, кропива, ромашка, осот, пирій, щириця, мишій) забирають усі поживні речовини із землі, що негативно впливає на ріст малини. Звичайно, можна час від часу просапувати, але чи не краще обробити один раз і на весь сезон забути про бур’яни?
Нижче я розповім, як використовувати гербіциди в насадженнях малини, щоб позбутися небажаних рослин без шкоди для врожаю.
Мульчування малини соломою й не тільки | Аптека садівника
Вирощування малини: секрети агротехніки
Я дуже радію, коли люди запитують, як вирощувати малину правильно. Це означає, що людині небайдужі її малинові посадки, і вона дійсно піклується про свій сад.
Вирощування малини – справа нескладна, та й сам догляд за малиною приносить задоволення, коли спостерігаєш, як гарно розпускаються листочки, наливаються ягідки та росте молоде покоління пагонів, на яких закладається майбутній урожай.
Мульчування малини соломою й не тільки | Аптека садівника
Обрізка малини: всі тонкощі та секрети
Рання весна – час обрізати малину. Це найбільш популярна ягода на ділянці завдяки унікальним лікувальним властивостям, тож мало в якому саду не вирощують ці кущі.
А от як правильно обрізати малину навесні чи восени, знають не всі.
Як у ситуації з іншими кущами, дачники часто залишають цю культуру рости, як їй заманеться. А потім дивуються, чому так мало ягідок?
Адже обрізка для малини – це основна запорука отримання врожаю.
Мульчування малини соломою й не тільки | Аптека садівника
Посадка малини восени

Питання, коли краще садити малину, навесні або восени, актуальне постійно. Прихильники того чи іншого методу перераховують свої доводи й переваги. Визріли за літній період стебла культури з розвиненою мичкуватою кореневою системою краще ростуть і розвиваються за посадки малини восени. Агрономи ТМ «Аптека Садівника» радять допомогти рослині подолати отриманий стрес: підгодувати поживними речовинами й мікроелементами, убезпечити від навали шкідників, знищити бур’яни, розпушити ґрунт, збагачуючи родючий шар киснем, провести профілактику поширених захворювань.

Мульчування малини соломою й не тільки | Аптека садівника
Правильна посадка малини навесні

Перевагу насадженням малини навесні віддають у північних та центральних регіонах України, де зимовий період характеризується безсніжною погодою з частими відлигами. Коренева система малини знаходиться у верхньому шарі ґрунту (до 45 см). З висаджених під зиму саджанців 30% не переживають холодної пори року.

Мульчування малини соломою й не тільки | Аптека садівника
Як обрізати малину навесні

Щоб щороку отримувати рясні врожаї солодкої корисної ягоди, необхідно регулярно обрізувати чагарник навесні. Рослина, залежно від виду, формує плоди на річних та дворічних пагонах. Розвиток бічних відростків після обрізки суттєво збільшує розмір та кількість смачних ягід.

Фахівці ТМ «Аптека Садівника» завжди готові підказати, як правильно доглядати малинником: за допомогою обрізки сформувати плодові кущі малини, провести профілактику поширених захворювань, захистити культуру від шкідників, здійснити відповідний догляд за рослиною.
Мульчування малини соломою й не тільки | Аптека садівника
Система захисту малини
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити культурні рослини від шкідників, хвороб і бур'янів.