Стимулятор росту картоплі: дбаємо про улюблений овоч

Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Провідний експерт

Вирощуємо ми ранні сорти картоплі під агроволокном чи просто садимо сорокаденку на початку квітня, посадковий матеріал однаково необхідно обробити для покращення і пришвидшення росту. Тому часто городників цікавлять стимулятори росту для картоплі. Й звісно, мова йде не про густе бадилля, а про отримання якісних бульб. В цій статті я розкажу вам про період спокою бульб та способи прискорення їхнього пробудження до росту.

Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника

Вирощуємо ми ранні сорти картоплі під агроволокном чи просто садимо сорокаденку на початку квітня, посадковий матеріал однаково необхідно обробити для покращення і пришвидшення росту. Тому часто городників цікавлять стимулятори росту для картоплі. Й звісно, мова йде не про густе бадилля, а про отримання якісних бульб.

В цій статті я розкажу вам про період спокою бульб та способи прискорення їхнього пробудження до росту.

Прогрівання як стимулятор росту картоплі

Всі рослини в нашій місцевості взимку переживають період спокою. Бульби, коренеплоди та цибулини переносять період спокою в холоді. В цей час в них утворюються різні речовини та закладаються квіткові бруньки, з яких потім утворяться квіти та насіння (якщо мова йде про цибулю або цибулинні квіти).

Якщо в підвалі чи погребі взимку тепло, картопля сприймає це як початок весни і починає рости. Тому для зниження температури час від часу провітрюйте сховище. Обривайте паростки, які з’явились, щоб рослина не витрачала зайві сили.

У холоді притуплюється ріст вічок (ростових бруньок), проте активізується розвиток коренів. Тому досвідчені городники виймають картоплю для прогрівання приблизно за місяць-півтора до посадки, для чого виносять її на сонце. Науковою мовою це називається яровизація.

Пам’ятайте, що у пізнішого сорту довше утворюються стимулятори росту для картоплі.

Найкращий час для стимуляції бульб до проростання – з 10-12 березня. Оптимально висаджувати їх до середини квітня, інакше в теплому ґрунті затримуватиметься ріст корінців і вся сила піде у пагони. Перед посадкою обірвіть з картоплини бокові вічка, залишаючи два-три на верхівці – в цій частині бульби найбільше власних стимуляторів росту. Також непогані результати дає посадка бульб вічками донизу: пагони тягнутимуться до світла, попутно нарощуючи додаткові корінці.

Стимулятори росту для картоплі: їх особливості

стимулятори росту для картоплі: результат застосування

Речовини, які забезпечують інтенсивний ріст рослин, називаються фітогормонами. Їх також можна синтезувати з природної сировини, наприклад, грибів, бактерій чи водоростей. Детальніше про те, які речовини виступають стимуляторами росту для різних культур, читайте тут.

В сільському господарстві широко використовують комплексні стимулятори, випробувані на різних культурах. Їх суттєвими перевагами є те, що вони підвищують стійкість рослин до хвороб, подовжують період вегетації, покращують смак і лежкість плодів, при цьому залишаючись безпечними для навколишнього середовища та здоров’я людини.

Стимулятори росту для картоплі: як вони діють

Якщо ви шукаєте стимулятори росту для картоплі, рекомендую звернути увагу на комплексний препарат вітчизняного виробництва – антистресант Гулівер Стимул. Він містить усі необхідні речовини для забезпечення зростання не тільки картоплі, але й капусти, перцю, баклажанів, огірків та томатів, що добре позначається на врожайності. Також препарат підвищує стійкість рослин до несприятливих погодних умов та хвороб.

Перед посадкою обприскайте картоплю розчином цього препарату – 30 мл розчиніть у 500-700 мл води. Через кілька годин посадіть оброблені бульби звичайним способом. Вдруге грядки обробляють під час вегетації та цвітіння: кроплять розчином із 10-15 мл засобу на 5 л води з розрахунку на сотку.

Погана екологія, погода, виснаженість ґрунтів, виродження сортів – поширені проблеми наших господарів останніми роками. Так само, як лікарі радять окрім збалансованого харчування вживати комплексні вітаміни з мінералами, так і я раджу застосовувати регулятори та стимулятори росту для картоплі та інших культур, які підвищують імунітет і сприяють отриманню максимального врожаю.

Також вам може бути цікаво:
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Зберігання картоплі: як зберігати смачний урожай
Восени настає пора копати картоплю: от її дбайливо викопали, пораділи врожаю, що ж, тепер можна й розслабитися? А от і ні! Адже залишається не менш відповідальна частина роботи – зберігання картоплі в домашніх умовах. Від того, в яких умовах ви триматимете «другий хліб» взимку, залежить не лише термін зберігання картоплі, а й її смак.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Коли копати картоплю: поради господарю
Збирання картоплі в Україні зазвичай заведено проводити в останні вихідні серпня, коли вся рідня з’їжджається допомагати в села та на дачі. Залежно від сорту та погоди деякі господарі нерідко вирішують, коли копати картоплю: в кінці вересня чи у жовтні? І на врожай не нарікають. То коли викопувати картоплю, щоб бульби були максимально великі, дозрілі, але не почали гнити в землі? Давайте спробуємо розібратись нижче в статті, коли проводити прибирання картоплі.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Фітофтороз картоплі: найефективніші методи контролю
Фітофтороз картоплі відомий понад 100 років. Хвороба поширена по всій Україні і знайома кожному господарю, хто вирощує цю культуру. Захворювання викликає грибок фітофтора. Через те, що останніми роками він сильно видозмінився, першочергове завдання городника – вчасно виявити і знешкодити ворога.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Обираємо другий хліб – найсмачніші сорти картоплі
Найпоширеніша культура в Україні – картопля. Ми посідаємо четверте місце у світі за обсягами її врожаїв – 22 млн тонн на рік.
Цікаво, що 85% всього об’єму вирощують приватні господарства, а це доволі нелегка справа. Але вона того варта: особливо якщо правильно обрати кращі сорти картоплі.
Про ранні високоврожайні та найсмачніші сорти картоплі я розповім далі. Але й українські кращі сорти картоплі в Україні нічим не поступаються розробкам іноземних селекціонерів, а деколи і перевершують їх.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Парша картоплі: як виростити здорову картоплю
Парша на картоплі – це одна з найпоширеніших грибкових хвороб цієї культури. Інфекція викликає погіршення товарного вигляду та смакових якостей: така бульба стає практично не придатною до споживання.
Відомо п’ять різновидів: звичайна парша картоплі, чорна, порошиста (порохувата), срібляста та горбкувата. Серед них перші три є найпоширенішими, отже на них я і зупинюсь детальніше в цій статті.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Ручний окучник для картоплі: як зробити своїми руками
Окучник – це пристрій, призначений спеціально для підгортання землі на великих площах, де із сапою не впоратися. Окучник своїми руками зроблений – найкращий варіант для сільського господаря, який не має мотоблока, але хоче зекономити час на обробку (та й посадку картоплі) на городі.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Дротяник на картоплі: 9 способів позбутися шкідника
Дротяник в картоплі залишає сліди, які неможливо не помітити – наскрізні ходи псують чималу частину врожаю. Найгірше, що такі пробуравлені бульби швидко гниють і мають поганий товарний вигляд. З іншого боку, визначити, що картопля піддасться атаці дротяника важко, адже цей ворог – підземний, але є певні ознаки, що ділянка заражена, про які трохи нижче.
Як позбавитися від дротяника на картоплі? Нижче у статті я розповім про кілька дієвих способів, а ви оберіть той, який вам підходить.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Шкідники картоплі: як боротися з ведмедкою, дротяником і міллю
Із картоплею у нас зазвичай асоціюється один шкідник – колорадський жук, а проте культура потерпає й від інших комах. Боротьба із ведмедкою на картоплі не менш важлива, ніж боротьба з дротяником. Крім цих ґрунтових шкідників рослину вражає також картопляна міль і попелиця. Як боротись зі шкідниками картоплі – нижче в статті.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Колорадський жук: як позбутися шкідників на городі
Колорадський жук – воістину страшний сон городника через те, що шкідник розмножується шаленими темпами і завдає колосальної шкоди урожаю, а знищити його повністю майже неможливо. Колорадський жук поїдає листя та цвіт усіх пасльонових: картоплі, помідорів, перцю, баклажанів. Що вища температура повітря, то активніший цей шкідник.

Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Посадка картоплі мотоблоком та під лопату
Коли садити картоплю під лопату та як правильно це робити – думаю, кожний досвідчений городник визначився з часом та способом посадки. Картопля і досі залишається королевою городу та основним «стратегічним» продуктом українців. Проте садити цю культуру звичайним способом доволі трудомістко, зважаючи на масштаби посадок. Тому нижче я поділюсь із вами секретами, як садити картоплю мотоблоком та плугом-підгортальником.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Підживлення картоплі: внесення карбаміду та нітроамофоски
Однією з умов потужного врожаю є достатнє підживлення картоплі, в тому числі й позакореневе. Тому багатьох господарів цікавлять норми внесення карбаміду та нітроамофоски.
Листове підживлення ефективне до цвітіння – до цього часу запас азоту і калію з фосфором у рослини вже наполовину використаний. Тому позакореневе підживлення сечовиною стимулює утворення зеленої маси. А після цвітіння всі поживні речовини йдуть на формування бульб – якраз в цей час рослини удобрюють нітроамофоскою. Давайте разом розберемося, як правильно проводити підживлення картоплі.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Вирощування картоплі: як отримати великий ранній урожай
Вирощування картоплі ‒ настільки звична для нас справа, що, здавалося б, ми знаємо про неї все. Але чому тоді ми не перестаємо цікавитися високоврожайними і ранніми сортами, прагнемо отримати кращий результат за меншого вкладання сил? Річ у тім, що технологія вирощування картоплі не стоїть на місці. Щороку з’являються якісь хитрощі та нові сорти, тому можна щорічно вирощувати багато смачної картопельки.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Відео: пророщування, обробка та посадка картоплі
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Обробка картоплі перед посадкою: професійні протруйники та народні способи
За роки роботи агрономом я багато разів давав поради з приводу догляду за садовими та городніми культурами. Одне з поширених запитань ‒ обробка картоплі перед посадкою. Адже немає нічого гіршого, аніж важка марна праця – коли ти вкладаєш у рослини стільки сил та любові, а отримуєш погризені шкідниками недоїдки. Або ще підступніше – коли взимку запаси, на які ти розраховував, починають гнити через грибок.
Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Гербіциди для картоплі: як вивести бур’яни без шкоди для овочів
Кожен господар щороку має проблему засилля бур’янів на городі.
Чисті грядки – це візитівка городника, тоді як забур’янені – головний біль та клопіт.
Тож гербіциди для картоплі – це те, що приходить на думку щовесни багатьом, але лякає невідомими наслідками.
Маючи багаторічний досвід вирощування різних овочів на власному городі, я розповім про принцип дії гербіцидів на бур’яни.