Стимулятор росту картоплі: дбаємо про улюблений овоч

Блог
Провідний експерт

Вирощуємо ми ранні сорти картоплі під агроволокном чи просто садимо сорокаденку на початку квітня, посадковий матеріал однаково необхідно обробити для покращення і пришвидшення росту. Тому часто городників цікавлять стимулятори росту для картоплі. Й звісно, мова йде не про густе бадилля, а про отримання якісних бульб. В цій статті я розкажу вам про період спокою бульб та способи прискорення їхнього пробудження до росту.

Блог

Вирощуємо ми ранні сорти картоплі під агроволокном чи просто садимо сорокаденку на початку квітня, посадковий матеріал однаково необхідно обробити для покращення і пришвидшення росту. Тому часто городників цікавлять стимулятори росту для картоплі. Й звісно, мова йде не про густе бадилля, а про отримання якісних бульб.

В цій статті я розкажу вам про період спокою бульб та способи прискорення їхнього пробудження до росту.

Прогрівання як стимулятор росту картоплі

Всі рослини в нашій місцевості взимку переживають період спокою. Бульби, коренеплоди та цибулини переносять період спокою в холоді. В цей час в них утворюються різні речовини та закладаються квіткові бруньки, з яких потім утворяться квіти та насіння (якщо мова йде про цибулю або цибулинні квіти).

Якщо в підвалі чи погребі взимку тепло, картопля сприймає це як початок весни і починає рости. Тому для зниження температури час від часу провітрюйте сховище. Обривайте паростки, які з’явились, щоб рослина не витрачала зайві сили.

У холоді притуплюється ріст вічок (ростових бруньок), проте активізується розвиток коренів. Тому досвідчені городники виймають картоплю для прогрівання приблизно за місяць-півтора до посадки, для чого виносять її на сонце. Науковою мовою це називається яровизація.

Пам’ятайте, що у пізнішого сорту довше утворюються стимулятори росту для картоплі.

Найкращий час для стимуляції бульб до проростання – з 10-12 березня. Оптимально висаджувати їх до середини квітня, інакше в теплому ґрунті затримуватиметься ріст корінців і вся сила піде у пагони. Перед посадкою обірвіть з картоплини бокові вічка, залишаючи два-три на верхівці – в цій частині бульби найбільше власних стимуляторів росту. Також непогані результати дає посадка бульб вічками донизу: пагони тягнутимуться до світла, попутно нарощуючи додаткові корінці.

Стимулятори росту для картоплі: їх особливості

стимулятори росту для картоплі: результат застосування

Речовини, які забезпечують інтенсивний ріст рослин, називаються фітогормонами. Їх також можна синтезувати з природної сировини, наприклад, грибів, бактерій чи водоростей. Детальніше про те, які речовини виступають стимуляторами росту для різних культур, читайте тут.

В сільському господарстві широко використовують комплексні стимулятори, випробувані на різних культурах. Їх суттєвими перевагами є те, що вони підвищують стійкість рослин до хвороб, подовжують період вегетації, покращують смак і лежкість плодів, при цьому залишаючись безпечними для навколишнього середовища та здоров’я людини.

Стимулятори росту для картоплі: як вони діють

Якщо ви шукаєте стимулятори росту для картоплі, рекомендую звернути увагу на комплексний препарат вітчизняного виробництва – антистресант Гулівер Стимул. Він містить усі необхідні речовини для забезпечення зростання не тільки картоплі, але й капусти, перцю, баклажанів, огірків та томатів, що добре позначається на врожайності. Також препарат підвищує стійкість рослин до несприятливих погодних умов та хвороб.

Перед посадкою обприскайте картоплю розчином цього препарату – 30 мл розчиніть у 500-700 мл води. Через кілька годин посадіть оброблені бульби звичайним способом. Вдруге грядки обробляють під час вегетації та цвітіння: кроплять розчином із 10-15 мл засобу на 5 л води з розрахунку на сотку.

Погана екологія, погода, виснаженість ґрунтів, виродження сортів – поширені проблеми наших господарів останніми роками. Так само, як лікарі радять окрім збалансованого харчування вживати комплексні вітаміни з мінералами, так і я раджу застосовувати регулятори та стимулятори росту для картоплі та інших культур, які підвищують імунітет і сприяють отриманню максимального врожаю.

Також вам може бути цікаво:
Блог
Зберігання картоплі: як зберігати смачний урожай
Восени настає пора копати картоплю: от її дбайливо викопали, пораділи врожаю, що ж, тепер можна й розслабитися? А от і ні! Адже залишається не менш відповідальна частина роботи – зберігання картоплі в домашніх умовах. Від того, в яких умовах ви триматимете «другий хліб» взимку, залежить не лише термін зберігання картоплі, а й її смак.
Блог
Коли копати картоплю: поради господарю
Збирання картоплі в Україні зазвичай заведено проводити в останні вихідні серпня, коли вся рідня з’їжджається допомагати в села та на дачі. Залежно від сорту та погоди деякі господарі нерідко вирішують, коли копати картоплю: в кінці вересня чи у жовтні? І на врожай не нарікають. То коли викопувати картоплю, щоб бульби були максимально великі, дозрілі, але не почали гнити в землі? Давайте спробуємо розібратись нижче в статті, коли проводити прибирання картоплі.
Блог
Фітофтороз картоплі: найефективніші методи контролю
Фітофтороз картоплі відомий понад 100 років. Хвороба поширена по всій Україні і знайома кожному господарю, хто вирощує цю культуру. Захворювання викликає грибок фітофтора. Через те, що останніми роками він сильно видозмінився, першочергове завдання городника – вчасно виявити і знешкодити ворога.
Блог
Обираємо другий хліб – найсмачніші сорти картоплі
Найпоширеніша культура в Україні – картопля. Ми посідаємо четверте місце у світі за обсягами її врожаїв – 22 млн тонн на рік.
Цікаво, що 85% всього об’єму вирощують приватні господарства, а це доволі нелегка справа. Але вона того варта: особливо якщо правильно обрати кращі сорти картоплі.
Про ранні високоврожайні та найсмачніші сорти картоплі я розповім далі. Але й українські кращі сорти картоплі в Україні нічим не поступаються розробкам іноземних селекціонерів, а деколи і перевершують їх.
Блог
Парша картоплі: як виростити здорову картоплю
Парша на картоплі – це одна з найпоширеніших грибкових хвороб цієї культури. Інфекція викликає погіршення товарного вигляду та смакових якостей: така бульба стає практично не придатною до споживання.
Відомо п’ять різновидів: звичайна парша картоплі, чорна, порошиста (порохувата), срібляста та горбкувата. Серед них перші три є найпоширенішими, отже на них я і зупинюсь детальніше в цій статті.
Блог
Ручний окучник для картоплі: як зробити своїми руками
Окучник – це пристрій, призначений спеціально для підгортання землі на великих площах, де із сапою не впоратися. Окучник своїми руками зроблений – найкращий варіант для сільського господаря, який не має мотоблока, але хоче зекономити час на обробку (та й посадку картоплі) на городі.
Блог
Дротяник на картоплі: 9 способів позбутися шкідника
Дротяник в картоплі залишає сліди, які неможливо не помітити – наскрізні ходи псують чималу частину врожаю. Найгірше, що такі пробуравлені бульби швидко гниють і мають поганий товарний вигляд. З іншого боку, визначити, що картопля піддасться атаці дротяника важко, адже цей ворог – підземний, але є певні ознаки, що ділянка заражена, про які трохи нижче.
Як позбавитися від дротяника на картоплі? Нижче у статті я розповім про кілька дієвих способів, а ви оберіть той, який вам підходить.
Блог
Шкідники картоплі: як боротися з ведмедкою, дротяником і міллю
Із картоплею у нас зазвичай асоціюється один шкідник – колорадський жук, а проте культура потерпає й від інших комах. Боротьба із ведмедкою на картоплі не менш важлива, ніж боротьба з дротяником. Крім цих ґрунтових шкідників рослину вражає також картопляна міль і попелиця. Як боротись зі шкідниками картоплі – нижче в статті.
Блог
Колорадський жук: як позбутися шкідників на городі
Колорадський жук – воістину страшний сон городника через те, що шкідник розмножується шаленими темпами і завдає колосальної шкоди урожаю, а знищити його повністю майже неможливо. Колорадський жук поїдає листя та цвіт усіх пасльонових: картоплі, помідорів, перцю, баклажанів. Що вища температура повітря, то активніший цей шкідник.

Блог
Посадка картоплі мотоблоком та під лопату
Коли садити картоплю під лопату та як правильно це робити – думаю, кожний досвідчений городник визначився з часом та способом посадки. Картопля і досі залишається королевою городу та основним «стратегічним» продуктом українців. Проте садити цю культуру звичайним способом доволі трудомістко, зважаючи на масштаби посадок. Тому нижче я поділюсь із вами секретами, як садити картоплю мотоблоком та плугом-підгортальником.
Блог
Підживлення картоплі: внесення карбаміду та нітроамофоски
Однією з умов потужного врожаю є достатнє підживлення картоплі, в тому числі й позакореневе. Тому багатьох господарів цікавлять норми внесення карбаміду та нітроамофоски.
Листове підживлення ефективне до цвітіння – до цього часу запас азоту і калію з фосфором у рослини вже наполовину використаний. Тому позакореневе підживлення сечовиною стимулює утворення зеленої маси. А після цвітіння всі поживні речовини йдуть на формування бульб – якраз в цей час рослини удобрюють нітроамофоскою. Давайте разом розберемося, як правильно проводити підживлення картоплі.
Блог
Вирощування картоплі: як отримати великий ранній урожай
Вирощування картоплі ‒ настільки звична для нас справа, що, здавалося б, ми знаємо про неї все. Але чому тоді ми не перестаємо цікавитися високоврожайними і ранніми сортами, прагнемо отримати кращий результат за меншого вкладання сил? Річ у тім, що технологія вирощування картоплі не стоїть на місці. Щороку з’являються якісь хитрощі та нові сорти, тому можна щорічно вирощувати багато смачної картопельки.
Блог
Відео: пророщування, обробка та посадка картоплі
Блог
Обробка картоплі перед посадкою: професійні протруйники та народні способи
За роки роботи агрономом я багато разів давав поради з приводу догляду за садовими та городніми культурами. Одне з поширених запитань ‒ обробка картоплі перед посадкою. Адже немає нічого гіршого, аніж важка марна праця – коли ти вкладаєш у рослини стільки сил та любові, а отримуєш погризені шкідниками недоїдки. Або ще підступніше – коли взимку запаси, на які ти розраховував, починають гнити через грибок.
Блог
Гербіциди для картоплі: як вивести бур’яни без шкоди для овочів
Кожен господар щороку має проблему засилля бур’янів на городі.
Чисті грядки – це візитівка городника, тоді як забур’янені – головний біль та клопіт.
Тож гербіциди для картоплі – це те, що приходить на думку щовесни багатьом, але лякає невідомими наслідками.
Маючи багаторічний досвід вирощування різних овочів на власному городі, я розповім про принцип дії гербіцидів на бур’яни.