Стимулятор росту картоплі: дбаємо про улюблений овоч

Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Провідний експерт

Вирощуємо ми ранні сорти картоплі під агроволокном чи просто садимо сорокаденку на початку квітня, посадковий матеріал однаково необхідно обробити для покращення і пришвидшення росту. Тому часто городників цікавлять стимулятори росту для картоплі. Й звісно, мова йде не про густе бадилля, а про отримання якісних бульб. В цій статті я розкажу вам про період спокою бульб та способи прискорення їхнього пробудження до росту.

Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника

Прогрівання як стимулятор росту картоплі

Всі рослини в нашій місцевості взимку переживають період спокою. Бульби, коренеплоди та цибулини переносять період спокою в холоді. В цей час в них утворюються різні речовини та закладаються квіткові бруньки, з яких потім утворяться квіти та насіння (якщо мова йде про цибулю або цибулинні квіти).

Якщо в підвалі чи погребі взимку тепло, картопля сприймає це як початок весни і починає рости. Тому для зниження температури час від часу провітрюйте сховище. Обривайте паростки, які з’явились, щоб рослина не витрачала зайві сили.

У холоді притуплюється ріст вічок (ростових бруньок), проте активізується розвиток коренів. Тому досвідчені городники виймають картоплю для прогрівання приблизно за місяць-півтора до посадки, для чого виносять її на сонце. Науковою мовою це називається яровизація.

Пам’ятайте, що у пізнішого сорту довше утворюються стимулятори росту для картоплі.

Найкращий час для стимуляції бульб до проростання – з 10-12 березня. Оптимально висаджувати їх до середини квітня, інакше в теплому ґрунті затримуватиметься ріст корінців і вся сила піде у пагони. Перед посадкою обірвіть з картоплини бокові вічка, залишаючи два-три на верхівці – в цій частині бульби найбільше власних стимуляторів росту. Також непогані результати дає посадка бульб вічками донизу: пагони тягнутимуться до світла, попутно нарощуючи додаткові корінці.

Стимулятори росту для картоплі: їх особливості

стимулятори росту для картоплі: результат застосування

Речовини, які забезпечують інтенсивний ріст рослин, називаються фітогормонами. Їх також можна синтезувати з природної сировини, наприклад, грибів, бактерій чи водоростей. Детальніше про те, які речовини виступають стимуляторами росту для різних культур, читайте тут.

В сільському господарстві широко використовують комплексні стимулятори, випробувані на різних культурах. Їх суттєвими перевагами є те, що вони підвищують стійкість рослин до хвороб, подовжують період вегетації, покращують смак і лежкість плодів, при цьому залишаючись безпечними для навколишнього середовища та здоров’я людини.

Стимулятори росту для картоплі: як вони діють

Якщо ви шукаєте стимулятори росту для картоплі, рекомендую звернути увагу на комплексний препарат вітчизняного виробництва – антистресант Авангард Стимул. Він містить усі необхідні речовини для забезпечення зростання не тільки картоплі, але й капусти, перцю, баклажанів, огірків та томатів, що добре позначається на врожайності. Також препарат підвищує стійкість рослин до несприятливих погодних умов та хвороб.

Перед посадкою обприскайте картоплю розчином цього препарату – 30 мл розчиніть у 500-700 мл води. Через кілька годин посадіть оброблені бульби звичайним способом. Вдруге грядки обробляють під час вегетації та цвітіння: кроплять розчином із 10-15 мл засобу на 5 л води з розрахунку на сотку.

Погана екологія, погода, виснаженість ґрунтів, виродження сортів – поширені проблеми наших господарів останніми роками. Так само, як лікарі радять окрім збалансованого харчування вживати комплексні вітаміни з мінералами, так і я раджу застосовувати регулятори та стимулятори росту для картоплі та інших культур, які підвищують імунітет і сприяють отриманню максимального врожаю.

Також вам може бути цікаво:
Підготовка цибулі до посадки | Аптека садівника
Особливості зберігання цибулі та часнику
Виростити урожай – це лише половина справи, не менш важливо зберегти його до весни. Тривалість зберігання часнику і цибулі залежить від кількох умов: температури, вологості та вентиляції.
Нижче в статті я розповім, які прийоми допоможуть зберегти до весни часник, зберігання якого є складнішим, ніж цибулі. Також ви дізнаєтеся про правильне збирання і зберігання цибулі.
Підготовка цибулі до посадки | Аптека садівника
Обробка цибулі перед посадкою: перша битва за врожай
Цибуля на нашому столі – чи не найперший і найцінніший постачальник вітамінів. Проте доволі часто при вирощуванні та зберіганні на цибулю полюють безліч хвороб і шкідників. Вберегти рослини від них можна своєрідною «вакцинацією», тобто обробкою цибулі перед посадкою.
Найчастіше ми вирощуємо ріпчасту цибулю з дрібних цибулинок – діток, сіянки (до 3 см у діаметрі), які торік виросли з насіння. Саме для них і використовується передпосадкова обробка. Проведіть експеримент: посадіть на одній грядці цибулини без обробки, а на іншій після замочування, і ви переконаєтесь, що оброблена цибуля сходить швидше, й урожайність у неї краща.
Підготовка цибулі до посадки | Аптека садівника
Вирощування зеленої цибулі: секрети отримання вітамінів
Як виростити зелену цибулю вдома, щоб не лише не купувати перші вітаміни до салату, а й заробити на цьому? Вирощування зеленої цибулі справа настільки проста, що буде під силу будь-якому господарю. І навіть міські жителі можуть навчити, як виростити зелену цибулю – наприклад, у мішках. Нижче у статті я розповім про тонкощі агротехніки за порядком.
Підготовка цибулі до посадки | Аптека садівника
Хвороби і шкідники цибулі: як вберегти урожай
Цибуля, як і більшість городніх культур, потребує захисту від шкідників та хвороб. На щастя, ця культура не надто вибаглива, тому впоратися із можливими проблемами за умови вчасного піклування нескладно.
Нижче в статті я розповім, чому жовтіє листя цибулі та як позбутися шкідників цибулі, щоб отримати здоровий урожай.
Підготовка цибулі до посадки | Аптека садівника
Посадка цибулі на зиму

Отримати ранній урожай корисного овоча можна, посадивши насіння або дрібну ріпку під зиму. Грядки готують за 2–3 тижні до початку заходу. Необхідно скопати ділянку на багнет лопати, ретельно вибрати коріння багаторічних бур’янів, внести органічні добрива (гній, перегній, компост). Не придатні важкі, кислі, з високою вологістю ґрунти, затінені будівлями або деревами місця. При посадці цибулі під зиму кращими попередниками вважаються огірок, томат, рання картопля, зернові та зернобобові культури. Не варто садити цибулю і баштанні рослини, петрушку, часнику — насадження можуть вражатися загальними шкідниками та хворобами.

Як правильно підібрати посадковий матеріал, визначити оптимальний термін заходів, застосувати відповідні засоби захисту рослин, консультують досвідчені агрономи інтернет-магазину «Аптека Садівника».

Підготовка цибулі до посадки | Аптека садівника
Система захисту цибулі
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити культурні рослини від шкідників, хвороб і бур'янів.