Стимулятор росту картоплі: дбаємо про улюблений овоч

Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника
Провідний експерт

Вирощуємо ми ранні сорти картоплі під агроволокном чи просто садимо сорокаденку на початку квітня, посадковий матеріал однаково необхідно обробити для покращення і пришвидшення росту. Тому часто городників цікавлять стимулятори росту для картоплі. Й звісно, мова йде не про густе бадилля, а про отримання якісних бульб. В цій статті я розкажу вам про період спокою бульб та способи прискорення їхнього пробудження до росту.

Стимулятори росту для картоплі | Аптека садівника

Прогрівання як стимулятор росту картоплі

Всі рослини в нашій місцевості взимку переживають період спокою. Бульби, коренеплоди та цибулини переносять період спокою в холоді. В цей час в них утворюються різні речовини та закладаються квіткові бруньки, з яких потім утворяться квіти та насіння (якщо мова йде про цибулю або цибулинні квіти).

Якщо в підвалі чи погребі взимку тепло, картопля сприймає це як початок весни і починає рости. Тому для зниження температури час від часу провітрюйте сховище. Обривайте паростки, які з’явились, щоб рослина не витрачала зайві сили.

У холоді притуплюється ріст вічок (ростових бруньок), проте активізується розвиток коренів. Тому досвідчені городники виймають картоплю для прогрівання приблизно за місяць-півтора до посадки, для чого виносять її на сонце. Науковою мовою це називається яровизація.

Пам’ятайте, що у пізнішого сорту довше утворюються стимулятори росту для картоплі.

Найкращий час для стимуляції бульб до проростання – з 10-12 березня. Оптимально висаджувати їх до середини квітня, інакше в теплому ґрунті затримуватиметься ріст корінців і вся сила піде у пагони. Перед посадкою обірвіть з картоплини бокові вічка, залишаючи два-три на верхівці – в цій частині бульби найбільше власних стимуляторів росту. Також непогані результати дає посадка бульб вічками донизу: пагони тягнутимуться до світла, попутно нарощуючи додаткові корінці.

Стимулятори росту для картоплі: їх особливості

стимулятори росту для картоплі: результат застосування

Речовини, які забезпечують інтенсивний ріст рослин, називаються фітогормонами. Їх також можна синтезувати з природної сировини, наприклад, грибів, бактерій чи водоростей. Детальніше про те, які речовини виступають стимуляторами росту для різних культур, читайте тут.

В сільському господарстві широко використовують комплексні стимулятори, випробувані на різних культурах. Їх суттєвими перевагами є те, що вони підвищують стійкість рослин до хвороб, подовжують період вегетації, покращують смак і лежкість плодів, при цьому залишаючись безпечними для навколишнього середовища та здоров’я людини.

Стимулятори росту для картоплі: як вони діють

Якщо ви шукаєте стимулятори росту для картоплі, рекомендую звернути увагу на комплексний препарат вітчизняного виробництва – антистресант Авангард Стимул. Він містить усі необхідні речовини для забезпечення зростання не тільки картоплі, але й капусти, перцю, баклажанів, огірків та томатів, що добре позначається на врожайності. Також препарат підвищує стійкість рослин до несприятливих погодних умов та хвороб.

Перед посадкою обприскайте картоплю розчином цього препарату – 30 мл розчиніть у 500-700 мл води. Через кілька годин посадіть оброблені бульби звичайним способом. Вдруге грядки обробляють під час вегетації та цвітіння: кроплять розчином із 10-15 мл засобу на 5 л води з розрахунку на сотку.

Погана екологія, погода, виснаженість ґрунтів, виродження сортів – поширені проблеми наших господарів останніми роками. Так само, як лікарі радять окрім збалансованого харчування вживати комплексні вітаміни з мінералами, так і я раджу застосовувати регулятори та стимулятори росту для картоплі та інших культур, які підвищують імунітет і сприяють отриманню максимального врожаю.

Супутні товари
Авангард (Гулівер) Стимул
55.00 грн
Авангард Гроу Аміно
60.00 грн
Авангард NPK+M/E Овочеві
8.00 грн
АС-Селектив + Авангард Комплекс Картопля
57.00 грн
Ато Жук + Авангард Стимул
10.00 грн
Гудвін + Авангард Гроу Аміно
12.00 грн
Антиколорад Макс + Тандем
9.00 грн
Тройсет 25 г
30.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Як правильно обрізати малину | Обрізання малини: поради
Сорти малини: обираємо цікавинки селекції
Сорти малини в Україні, які садівники вирощують останніми роками, допомагають не лише забезпечити сім’ю рясними врожаями, а й заробити на продажі ягід. Запити щодо сортів малини зростають, тому селекціонери постійно пропонують нові цікаві сорти з різними характеристиками. Пріоритетні якості нових сортів малини – великоплідність, високоврожайність, транспортабельність і відмінний смак.
Нижче в статті я розповім, яку малину вибрати, щоб її виросло багато, і вона була смачною, а врожаю ягід вистачило б на варення та компоти.
Як правильно обрізати малину | Обрізання малини: поради
Боротьба зі шкідниками малини: способи захистити ягідник
Боротьба зі шкідниками малини – один із важливих етапів вирощування цієї культури. Шкідники малини здатні не лише зіпсувати цьогорічний урожай, а й поставити під сумнів ягоди наступного року. Здебільшого боротьба зі шкідниками малини обов’язкова, бо заражені стебла без обробки загинуть.
Нижче в статті я розповім, які шкідники часто оселяються в малинниках і як з ними краще боротися.
Як правильно обрізати малину | Обрізання малини: поради
Обробка малини навесні та восени
Чим обприскувати малину, щоб позбутися хвороб і шкідників? Це залежить від того, яка саме напасть з’явилася у вашому малиннику. Зауважу, що найважливіша обробка малини ранньої весни – це як мінімум половина успіху в боротьбі зі шкідниками.
Давайте розберемося, чим необхідно бризкати малину для профілактики, а чим для лікування. І найголовніше – коли це треба робити.
Як правильно обрізати малину | Обрізання малини: поради
Мульчування малини соломою, хвоєю, тирсою
Навіщо і як мульчувати малину та інші кущі в саду, чи може мульча зашкодити і як правильно обробляти землю під покривом – ці питання хвилюють багатьох садівників, які вивчають різні підходи до вирощування урожайних культур. Мульчування малини напряму пов’язано із поліпшенням якості ґрунту, що, у свою чергу, гарантує здоров’я рослинам та потужні врожаї. Нижче я розповім, що таке мульча, які види її бувають та чим мульчувати малину.
Як правильно обрізати малину | Обрізання малини: поради
Хвороби малини та боротьба з ними
Малина – настільки цінна ягода, що її вирощують у кожному обійсті. Але кожен господар уже на другий-третій рік вирощування малини стикається з відомою проблемою: хвороби малини. Зазвичай ознаками хвороб є жовте листя та гниль плодів. Основна причина – грибкові хвороби, хороші умови для розвитку яких дають загущені посадки, невчасна або недостатня обробка кущів.
Нижче у статті я розповім про основні хвороби малини та як обробляти малину для їхньої профілактики та лікування.
Як правильно обрізати малину | Обрізання малини: поради
Гербіциди для малини: як вивести бур’яни
Малина і бур’яни – вічні сусіди. З одного боку, ягідні кущі отримують від них тінь та вологість, які рятують від посухи у спеку. Але з іншого, бур’яни (чистотіл, кропива, ромашка, осот, пирій, щириця, мишій) забирають усі поживні речовини із землі, що негативно впливає на ріст малини. Звичайно, можна час від часу просапувати, але чи не краще обробити один раз і на весь сезон забути про бур’яни?
Нижче я розповім, як використовувати гербіциди в насадженнях малини, щоб позбутися небажаних рослин без шкоди для врожаю.
Як правильно обрізати малину | Обрізання малини: поради
Вирощування малини: секрети агротехніки
Я дуже радію, коли люди запитують, як вирощувати малину правильно. Це означає, що людині небайдужі її малинові посадки, і вона дійсно піклується про свій сад.
Вирощування малини – справа нескладна, та й сам догляд за малиною приносить задоволення, коли спостерігаєш, як гарно розпускаються листочки, наливаються ягідки та росте молоде покоління пагонів, на яких закладається майбутній урожай.
Як правильно обрізати малину | Обрізання малини: поради
Посадка малини восени

Питання, коли краще садити малину, навесні або восени, актуальне постійно. Прихильники того чи іншого методу перераховують свої доводи й переваги. Визріли за літній період стебла культури з розвиненою мичкуватою кореневою системою краще ростуть і розвиваються за посадки малини восени. Агрономи ТМ «Аптека Садівника» радять допомогти рослині подолати отриманий стрес: підгодувати поживними речовинами й мікроелементами, убезпечити від навали шкідників, знищити бур’яни, розпушити ґрунт, збагачуючи родючий шар киснем, провести профілактику поширених захворювань.

Як правильно обрізати малину | Обрізання малини: поради
Правильна посадка малини навесні

Перевагу насадженням малини навесні віддають у північних та центральних регіонах України, де зимовий період характеризується безсніжною погодою з частими відлигами. Коренева система малини знаходиться у верхньому шарі ґрунту (до 45 см). З висаджених під зиму саджанців 30% не переживають холодної пори року.

Як правильно обрізати малину | Обрізання малини: поради
Як обрізати малину навесні

Щоб щороку отримувати рясні врожаї солодкої корисної ягоди, необхідно регулярно обрізувати чагарник навесні. Рослина, залежно від виду, формує плоди на річних та дворічних пагонах. Розвиток бічних відростків після обрізки суттєво збільшує розмір та кількість смачних ягід.

Фахівці ТМ «Аптека Садівника» завжди готові підказати, як правильно доглядати малинником: за допомогою обрізки сформувати плодові кущі малини, провести профілактику поширених захворювань, захистити культуру від шкідників, здійснити відповідний догляд за рослиною.
Як правильно обрізати малину | Обрізання малини: поради
Система захисту малини
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити культурні рослини від шкідників, хвороб і бур'янів.