Блог

Капуста

Блог
Хвороби капусти і їх лікування
Мабуть, немає такого господаря, який не вирощував би на своєму городі хоча б один вид капусти. Найбільш популярною є білоголова, менш популярні – брюсельська, броколі, кольрабі. Спільне для всіх видів є те, що вони хворіють однаковими хворобами і, відповідно, мають схожі методи їх контролю.
Хвороби капусти білоголової найчастіше уражують ослаблені рослини. Також важливо знати й не допустити сприятливі умови для розвитку хвороб. Нижче в статті я розповім, на що звертати увагу, щоб уникнути інфекцій на грядках і попередити хвороби розсади капусти ще до висадки у відкритий ґрунт.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Захист капусти від шкідників та хвороб

Чим кропити капусту? Це питання, над яким щороку задумується кожен господар. Часто мене запитують, які ефективні народні засоби я можу порадити.

Поширена обробка капусти від шкідників оцтом, а також іншими речовинами, про які я розповім нижче.

Провідний експерт
Детальніше
Блог
Попелиця – шкідник капусти: 10 методів контролю
Різні види капусти мають спільних шкідників. Один із них – попелиця. Тому досить часто до мене звертаються із питанням: «Як з’являється попелиця на капусті та які є методи боротьби з нею?»
Особливо актуальним це питання стає в роки її масового розмноження, адже мова йде про збереження всього врожаю. Звісно, тля на капусті сьогодні для господарів не є великою проблемою, адже вони навчилися виводити її народними методами, про що я неодмінно розповім трохи нижче. Найголовніше – не опускати руки, адже попелиця на капусті неодмінно зникне, якщо застосовувати системний захист. Більше про попелицю можна прочитати у цій статті.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Шкідники капусти: захист від непроханих гостей
Захист капусти від шкідників дуже важливий, якщо хочете отримати хороший врожай.  
Ледь не з перших днів після висадки у відкритий ґрунт на всі види капусти зазіхають шкідники капусти, такі як хрестоцвіті блішки, попелиці, слимаки. Кожного теплого дня їх більшає. Листя знебарвлюється, стає дірявим та скручується.  
Як не допустити появи та поширення незваних гостей та чим обробити капусту від шкідників, я розповім нижче в статті.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Вирощування капусти: від звичайної білоголової до брюссельської
Надивившись на асортимент капусти на прилавках, господарі також мріють про подібне різноманіття на городі. Щороку все більше людей хоче дізнатись про технологію вирощування капусти у відкритому ґрунті: цвітної, брюссельської чи пекінської. А втім, здебільшого не всі знають, як правильно вирощувати й звичайну білоголову капусту.
Давайте розберемося, що спільного та відмінного у різних видів капусти, та які краще вирощувати в наших умовах.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Види капусти: які є та що краще вирощувати
Що б ми робили, якби на нашому столі не було такого овочу, як капуста? Влітку ми смакуємо різними салатами із неї, а взимку – консервацією та квашениною. А все завдяки тому, що в нашій місцевості цей овоч – найпотужніша вітамінна бомба. Селекціонери вивели близько трьох десятків видів капусти. Які є види капусти і які ж з них краще обрати? Всі види капусти в наших краях вирощуються із розсади. Її пікірують після появи 4 листків, а за сприятливої температури пересаджують у відкритий ґрунт. Детальніше про всі тонкощі вирощування розсади капусти читайте у нашій статті.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Розсада капусти: від посіву до посадки у відкритий ґрунт
Королева столу – білоголова капуста – давно ділить трон з іншими смачними родичками, яких повно на прилавках. Яке ж воно, вирощування розсади капусти білоголової, цвітної, брюсельської, пекінської?
Чимало городників неодноразово пробували й покинули цю справу, залишивши її фермерам. Основна причина, звісно, погода. Капуста – рослина-водолюб, яка не любить спеку. Утворення головки напряму залежить від температури повітря.
Проте для дбайливого господаря немає задач без вирішення, тому я розповім, як сіяти розсаду різних видів.
Провідний експерт
Детальніше

Вирощування капусти: все, що потрібно знати про культуру
Вирощування капусти на дачі, городі – як зібрати високий урожай

Однією з основних овочевих культур, яка високо цінується за свої корисні властивості, велику кількість вітамінів, є капуста. Вирощування різних сортів культури вимагає окремого підходу. Але дотримуючись загальних рекомендацій – посилений полив на початку вегетаційного періоду, підживлення азотними добривами, своєчасний захист від шкідників, хвороб, бур’янів – ви зможете зібрати відмінний урожай овочів. Що необхідно робити, щоб качани під час росту не тріскалися і краще зберігалися. Які засоби захисту використовувати для обробки посівного матеріалу, сходів. Вирощування капусти різних сортів з насіння, розсади. Про все це розкажуть експерти спілки “Аптека садівника”.
Ми підготували ряд публікацій, з яких ви дізнаєтеся, як вирощувати капусту, щоб насолоджуватися смачними свіжими овочевими салатами влітку, консервацією і квашеною взимку.

Все про капусту – догляд, особливості агротехніки для високого врожаю

Якщо ви займаєтеся вирощуванням капусти на своїй городній або дачній ділянці, тоді повинні знати, як доглядати за овочами. Вирощування капусти з урахуванням кліматичних особливостей вашої території, дотриманням правил агротехніки дозволять зробити хороші запаси до наступного овочевого сезону. Матеріали на сайті присвячені наступним темам:

  • вирощування капусти білоголової, брюссельської, пекінської – як правильно вибрати місце для посадки, підживлення ґрунту, після яких рослин найкраще садити культуру;
  • як вирощувати капусту на розсаду – терміни і способи посіву насіння, пікіровка, висадка саджанців у відкритий ґрунт; 
  • методи профілактики захворювань, способи боротьби зі шкідниками, бур’янами;
  • внесення препаратів для стимуляції росту і дозрівання качанів;
  • підгодівля сходів добривами; 
  • особливості поливу.
Як вирощувати капусту – поради дачників-городників

Якщо виникла проблема, пов’язана з доглядом за капустою, і ви не знаєте як її вирішити, зверніться за допомогою до наших експертів. Це можна зробити за телефоном гарячої лінії 0800 301 401, залишивши коментар до статей або відправивши повідомлення через форму зворотного зв’язку. Також можна скористатися рубрикою “Запитати експерта”. Ми спробуємо допомогти вирішити вашу проблему, щоб максимально полегшити процес вирощування капусти.
Діліться своїми досягненнями, розкажіть про особистий городній досвід, успіх і помилки. Беріть участь в обговореннях, можливо ваші рекомендації допоможуть городникам-початківцям знайти ефективне рішення проблеми.