Ефективні засоби від колорадського жука у 2022 році

Ефективні засоби від колорадського жука у 2022 | Аптека Садівника
Провідний експерт

Найпоширенішим і найшкідливішим для картоплі, а також томату, солодкого перцю та інших пасльонових є колорадський жук.

Ефективні засоби від колорадського жука у 2022 | Аптека Садівника

Кліматичні умови та родючий ґрунт в Україні дозволяють вирощувати картоплю у будь-якому куточку країни. Тому вирощують цю культуру як великі фермери у промислових масштабах, так і дачники та городники, що називається, для себе. Картопля не вимагає особливої ​​агротехніки, тому виростити культуру може і городник-початківець. Однак те, що необхідно зробити кожному городнику — це захистити від шкідливих комах рослини. Найпоширенішим і найшкідливішим для картоплі, а також томату, солодкого перцю та інших пасльонових є колорадський жук. Цей шкідник щорічно з'являється на ділянках і шкодить культурним рослинам. Незважаючи на його розміри, він досить ненажерливий, тому якщо не вести боротьбу з цим жуком, можна частково чи навіть повністю втратити врожай.

Регулярно городники шукають ефективні засоби від колорадського жука, але проблема залишається. До багатьох препаратів у шкідника з'являється звикання, тому питання залишається відкритим. Сьогодні спробуємо розібратися, які засоби кращі від колорадського жука, а також поговоримо про різні способи боротьби зі шкідником.

1_Колорадський_жук_та_його_личинки.jpg

Які культури вражає колорадський жук

Колорадський картопляний жук (наукова назва шкідника) відноситься до сімейства жуків–листоїдів. Дорослі жуки в довжину досягають до 12 мм і мають характерні темні смуги на надкрилах, за якими його легко помітити на ділянці. Завдяки крилам шкідник може пересуватися на відстані до 500 м.

Зимує колорадський жук у ґрунті на глибині 0,2–1 м. Залежно від погоди жук залишає місце зимівлі, починає активно харчуватися та розмножуватися. У південних областях України це відбувається з середини квітня до середини травня, у центральних та північних — у середині травня. За один раз самка відкладає до 80 яєць, які розвиваються протягом 1–2 тижнів. Потім з яєць з'являються личинки, які активно ростуть та розвиваються. Личинки дуже ненажерливі, харчуються листям картоплі та інших пасльонових культур. Їжу вони знаходять усюди, де ростуть баклажани, томати, картопля, солодкий перець. Крім того, шкідник може поїдати дикорослі рослини, які входять до сімейства пасльонових.

Жук знаходить посадки картоплі завдяки гарному нюху, хоча іноді допомагає і гострий зір. У личинок такого чуття немає, проте самка яйця відкладає з нижнього боку листя картоплі чи інших культур, якими вони харчуються. Коли личинки з'являються на світ, вони відразу починають харчуватися соком листя. А завдяки тому, що яйця відкладаються знизу листя, їх не одразу можна побачити.

Як зрозуміти, що на рослинах оселився жук

Насамперед шкідник починає поїдати молоде листя картоплі, поселяється на розсаді томату або солодкого перцю і поїдає її. Личинки, які тільки з'явилися, поїдають м'якуш листя з нижнього боку, поступово переходять на верхню сторону і з'їдають листок повністю, залишаючи тільки жилки. Знищивши листя однієї рослини, личинки переходять до наступної.

Оскільки шкідник досить ненажерливий і активно розмножується, за літо може повністю знищити врожай картоплі і переселитися на город сусіда. Якщо не використовувати засоби від колорадського жука, не проводити профілактичні заходи, популяція жука збільшиться — і потім буде набагато складніше позбутися цього шкідника.

Колорадський жук..jpg

Профілактика боротьби зі шкідником

Недосвідчений городник, який лише зіткнувся з такою проблемою, як колорадський жук, може подумати, що позбутися його неможливо. Але не треба панікувати. Спочатку поговоримо про агротехнічні прийоми, які дозволять знизити ризик появи цього злісного шкідника на грядках. Звісно, ​​профілактика не може гарантувати на 100%, що колорадського жука на городі не буде. Однак ви точно зменшите його популяцію.

 • Дотримання сівозміни. Одне з головних правил, щоб знизити ризик зараження грибковими хворобами, а також ураження шкідниками. Дотримуйтесь сівозміни, щоб захистити культурні рослини. Наприклад, найкращі попередники картоплі — озимі зернові, бобові, ріпак. Не висаджуйте картоплю та інші пасльонові поруч на ділянці.

 • Глибока оранка з осені. Зібравши врожай, видаліть з ділянки залишки бадилля та інші частини рослин, винесіть за межі городу, тому що на них можуть бути яйця шкідника. Ґрунт потрібно перекопати на довжину полотна лопати або зорати — так жуки, які залягли на зиму в ґрунт, знову потраплять нагору. Знижена температура повітря є смертельною якщо не для всіх, то для значної частини особин колорадського жука.

 • Підгортання сходів. Робіть високі гребні, коли підгортаєте картоплю — це знищує личинки та кладки яєць.

 • Дотримання агротехніки культур. Не забувайте про полив, розпушування ґрунту, внесення підживлення — все це покращує імунітет рослин, а значить вони будуть більш стійкими до впливу шкідливих комах.

 • По периметру або міжряддям висадіть рослини, які мають сильний запах, перебиваючи картопляний. Наприклад, часник, кріп чи календулу.

 • За 10 днів до збору врожаю бадилля скошують і виносять з ділянки або знищують на місці.

 • Жуки вражають насамперед слабкі рослини, наприклад, уражені вірусними захворюваннями. Тому посадковий матеріал рекомендується міняти кожні 3–4 роки.

 • Так звані приманки ефективні до появи сходів рослин. Розкладіть на грядках лушпиння картоплі. Коли жук з'явиться на поверхні ґрунту, він почне харчуватись цим лушпинням. Вам залишається лише зібрати жуків та знищити.

Дотримуючись таких простих правил, можна знизити активність шкідника на ділянці, але повністю його, на жаль, не позбутися. Тому важливо також застосовувати ефективні засоби від колорадського жука, які при цьому не вплинуть на розвиток культурних рослин та якість урожаю.

shutterstock_284991530.jpg

Ефективні засоби проти колорадського жука

Деякі городники вважають, що використовувати хімічні препарати на грядках неприпустимо. Таким чином хочуть виростити повністю органічний продукт без різних добавок. Однак, якщо не обробляти насадження картоплі, томату та інших культур, які любить цей жук, можна залишитись без урожаю буквально за тиждень. Оскільки через листові пластини рослина поглинає поживні речовини, сонячне світло, знищивши листові пластини, жук у такий спосіб знищує і майбутні плоди, які тільки-но почали розвиватися.

Застосовуючи ефективні препарати проти колорадського жука та інших шкідників, ви захищаєте майбутній урожай. А якщо засоби підібрані правильно, дотримані терміни та норми обробки, такі препарати не завдають шкоди плодам культури.

Досить часто городники та фермери застосовують протруювання бульб перед посадкою. Рекомендується вибирати препарати, які мають тривалий період захисту, і в найнебезпечніший момент вони захистять рослини. Однак з обережністю потрібно використовувати їх на ранніх сортах картоплі, оскільки такі препарати мають високу дозу діючих речовин.

Звичніший спосіб боротися з таким шкідником як колорадський жук - обприскування в період вегетації рослин, коли шкідник відкладає яйця або помітні личинки, що поїдають листя. Щоб відповісти на запитання: «який засіб кращий від колорадського жука?», спочатку потрібно розібратися, які інсектициди бувають (препарати проти шкідників та їхніх личинок).

 • Контактні препарати — коли шкідник контактує з обробленою поверхнею рослини, у його тіло проникає препарат, знищуючи шкідника.

 • Системні поглинаються рослиною і прямують до пагонів по судинній системі. Коли шкідник харчується обробленими рослинами,препарат його знищує.

Варто зазначити, що найбільш ефективними препаратами проти жука колорадського та інших шкідників вважаються ті, у яких не одна діюча речовина, а відразу дві. Це перешкоджає появі у комах резистентності.

Як правильно використовувати інсектициди:

 • Уважно вивчіть інструкцію, щоб розрахувати точне дозування.

 • Не вживайте їжу та воду, не куріть під час обробки рослин.

 • Використовуйте для обприскування спеціальний обприскувач, а не підручні засоби.

 • Одягайте маску та рукавички, щоб захистити відкриті ділянки шкіри.

 • Після обробки зніміть та виперіть одяг, у якому працювали. Прийміть душ.

 • Відразу після обприскування не виходьте на грядки для проведення ручних та механізованих робіт (терміни зазвичай вказані в інструкції препарату).

Для обробки по листу картоплі не тільки від колорадського жука, а й попелиці, совок та інших шкідників, рекомендуємо використовувати бінарний комплект Гудвін + Авангард Гроу Аміно. Це інсектицид контактно–системної дії та антистресант, які використовуються для обробки культури при виявленні шкідників. За сезон достатньо провести два обприскування препаратом не пізніше ніж за 30 днів до збору врожаю. Такий комплекс не просто захищає насадження від шкідливих комах, він також позитивно впливає на розвиток рослин, підвищує їхнє протистояння стресам. Для обприскування 2 соток посадок картоплі потрібно упаковки препаратів (5 та 10 мл) розвести у 8-10 л води. Обробку варто проводити в ранкові та вечірні години, коли температура не вища 25 °С і стоїть безвітряна погода. Якщо обробку проводите за більш високої температури, варто додати до робочого розчину прилипач.

koloradskyi_zhuk_ly4ynka.jpg

Народні методи боротьби

Поруч із сучасними засобами боротьби з колорадським жуком є ​​і народні методи. Цей шкідник у Європі з’явився ще у часи Першої світової війни, коли не існувало сучасних препаратів боротьби з ним. Тому аграрії та городники шукали різні способи порятунку від шкідника.

Сьогодні деякі городники відмовляються від використання інсектицидів на користь народних методів. Тому не можна оминути деякі з них.

Механічний спосіб боротьби використовували ще наші бабусі. Збір жуків та їхніх личинок вручну підходить лише якщо у вас невеликі грядки з пасльоновими. Жуків складають у банку, куди заздалегідь додали сольовий розчин. Такий спосіб боротися із шкідливими комахами довгий та фізично складний. Тому якщо грядки з посадками не дуже маленькі, краще вдатися до інших способів.

Одним із популярних засобів від колорадського жука серед народних вважається опудрювання золою. Проводити захід потрібно вранці, коли ще стоїть роса або після дощу. Тільки золи знадобиться багато: 10 кг на 1 сотку посадок. Перший результат буде помітний за 24–48 годин. На початкових етапах розвитку процедуру проводять раз на 14 днів, після закінчення цвітіння картоплі — раз на місяць.

Існують також рецепти різних настоїв, що застосовуються проти жука. Один з таких — розчин гірчиці. Щоб зробити робочий розчин, до 1 л води додають 3 ст. ложки гірчиці у порошку. Настоюють розчин добу та обприскують культури. Настій полину приготувати просто, тому що трава росте практично скрізь. На 10 л гарячої води візьміть 1 л дрібно нарізаної трави та залиште на 2 години. Додайте склянку золи та потримайте ще годину — настій готовий.

Такі засоби від колорадського жука застосовувати краще в теплу безвітряну погоду у вечірні години. Недолік народних засобів у тому, що шкідник швидко до них звикає, тому такі методи потрібно постійно чергувати.

Колорадський жук — головний біль кожного, хто хоча б раз вирощував картоплю на ділянці або в полі. Позбутися від нього повністю не виходить — як би добре ви не доглядали за своїм городом, він може перенестися із сусідської ділянки і заселити грядки знову. Тому дотримуватись профілактичних заходів потрібно постійно. Так ви хоча б зможете контролювати чисельність шкідників на грядках. Не менш важливо підібрати найкращий засіб від колорадського жука та його личинок. До деяких препаратів шкідник звикає після першої обробки, тому краще вибирати ті, у яких дві діючі речовини. Сподіваємось, наші рекомендації допоможуть вам захистити посадки від такого злісного шкідника та отримати здоровий урожай картоплі.


Також вам може бути цікаво:
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Хвороби огірків у відкритому ґрунті
Така культура як огірок чудово росте у нашому кліматі
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Посів огірків на розсаду
Виростити розсаду огірків можна самостійно з насіння. Це не так складно
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту та теплиці
Селекціонери вивели багато різноманітних сортів огірків, які дають ранній урожай або навпаки, плодоносять майже до осені, з великими плодами, мілкими, гладенькими чи цупкими…
У цій статті я розповім, які сорти огірків краще сіяти для отримання раннього врожаю, а які плодоноситимуть ще у вересні. Також розглянемо найкращі сорти огірків для теплиці.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Павутинний кліщ на огірках: 7 засобів від шкідника
Павутинний кліщ на огірках – досить небезпечний шкідник, який здатний у лічені дні знищити рослини. Якщо ви помітили, що листя на огірках сохне й втрачає колір у суху спекотну погоду, уважніше придивіться, швидше за все на ваших грядках оселився шкідник. Павутинний кліщ на огірках висмоктує сік із рослини, забираючи в неї сили та заплітаючи листя тонкою павутинкою.
Неозброєним оком роздивитися шкідника важко, а от сліди його діяльності дуже красномовні. Щоб вберегти огірочки від цього шкідника, нижче в статті я поділюсь, якою має бути боротьба з павутинним кліщем на огірках.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Попелиця на огірках: як боротися із шкідниками
Мене часто запитують, якщо з’явилась тля на огірках – як боротись? Попелиця на огірках, на щастя, не часте явище, але з теплою весною буває вже в червні. Якщо з’явилась чорна тля на огірках чи зелена – особливої різниці немає, обидві шкодять рослині, висмоктуючи сік із листочків, квітів і бутонів так сильно, що вся рослина гине. Попелиця на огірках небезпечна тим, що є переносником вірусної мозаїки – хвороби, від якої немає лікування.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Борошниста роса на огірках: лікування та профілактика
Найпоширеніші хвороби огірків – справжня та несправжня борошниста роса. Це грибки, які можуть призвести до загибелі всієї рослини. Умови для розвитку хвороби: погана вентиляція, висока вологість, низька температура. Тобто окрім поганої вентиляції дві останні умови – практично те, що любить огірок. Давайте розберемося, чим обробляти та як лікувати огірки від борошнистої роси, та які існують способи профілактики хвороб.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Полив огірків: як напоїти найбільших водолюбів
Як правильно і як часто поливати огірки, щоб отримати не лише гарний врожай, але й подовжити плодоношення? Чи помічали ви, що у багатьох господарів перші огірки з’являються вже у липні, а до середини серпня урожаю більше нема та все гудиння посохло? Колись я провів експеримент із щоденним поливом, в результаті якого збирав урожай у вересні, а з пізніше посіяних рослин – до середини жовтня у відкритому ґрунті.
Яким би неможливим це не здавалося, але спробуйте забезпечити рослинам необхідний догляд і ви здивуєтеся, як вони згодом вам віддячать. Оскільки огірки найбільш вологолюбні рослини на городі після капусти, нехтувати їхнім поливом не можна ніяк.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Як вирощувати огірки: секрети догляду
Можливо, у вас може виникнути закономірне запитання: «Навіщо знатися на агротехніці вирощування огірків, якщо ми всі їх якось вирощуємо?» Не новачки в городній справі давно помітили, що урожай огірків в Україні з року в рік не приходиться. Буває, що вже банки та бочки закінчилися, а город видає врожай як конвеєр. А буває, що вже липень, а домашніх огірків на ринку немає, продаються лише фермерські. Звичайно, багато залежить від погоди, а також від деяких помилок у підході городників до вирощування огірків.
Давайте разом спробуємо розібратися, як краще вирощувати огірки Найперше, що варто знати: під погоду можна підлаштуватися та зменшити її вплив, якщо правильно доглядати за цією загалом непримхливою культурою.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Чому жовтіє листя та зав’язі огірків: найпоширеніші причини
Щоліта той чи інший городник скаржиться на пожовтіння листя огірків. Як це не сумно, але причина зазвичай криється в неправильному догляді, хворобах або шкідниках. У будь-якому випадку ситуацію можна виправити, і я розповім, як саме допомогти рослині.
Поодиноке листя на огірках жовтіє через затінення або старість – це один з небагатьох випадків, коли робити нічого не потрібно, достатньо прибрати пожовклий листок.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Шкідники огірків: знищуємо білокрилку, трипси, попелицю
Поки ми чекаємо на врожай, шкідники огірків не втрачають часу й на повну силу ласують ним. Але ж ми стільки праці вкладаємо не для того, щоб годувати шкідників! Тому дуже важливо час від часу ретельно оглядати свої насадження і своєчасно реагувати на непроханих гостей.
Розповім про основних шкідників огірків та способи боротьби з ними.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Такі різнокольорові хвороби огірків
Що робити, якщо листя біліє, жовтіє, сохне та скручується?
Майже щороку доводиться чути розповіді дачників про кислотні дощі, начебто через які огірки за тиждень пожовтіли та посохли. «Згоріли від хімії», – найпоширеніше пояснення очевидних хвороб огірків: борошнистої роси, пероноспорозу та антракнозу. Можливо, дощі також винні, але по-перше, це не таке часте явище, а по-друге, якої ж концентрації мали бути ці дощі, щоб надати такий ефект? Тож спершу я розпитую симптоми можливих хвороб, щоб знати, від чого рятувати врожай.
У цій статті я пропоную навчитися ставити правильно «діагноз» огіркам та своєчасно їх лікувати.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Розсада огірків: коли та як сіяти
Кожному городнику знайома ситуація, коли сусід смакує огірочками вже в червні, а на вашому городі на огірках лише самі квіточки, та й секретами вирощування і раннього врожаю ніхто не поспішає ділитися. Не всі знають, наприклад, що посадка огірків розсадою пришвидшує отримання плодів на 2 тижні. Тож розберемося разом, як же правильно вирощувати розсаду огірків та висаджувати її на грядку.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Посадка огірків: маленькі секрети для раннього врожаю
Якщо помідори – королеви нашого стола, то огірки – королі. Важко уявити собі город в Україні, на якому б не росли огіркові ліани. Ті, хто не можуть дочекатися сезонного врожаю в червні-липні, висівають огірки у парниках та на теплих грядках, щоб мати перші плоди вже у травні.
Я хочу поділитися з вами різними способами висівання та посадки огірків, щоб виростити максимальну кількість плодів.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Підживлення огірків: чим поливати у відкритому ґрунті
Огірок настільки поширена культура, що здається, нібито особливих умов для її вирощування не потрібно. Тому часто господарі нехтують підживленням огірків, не розуміючи, що передчасне всихання гудиння та хвороби листя – це наслідок ослабленого імунітету. А щоб отримати здорові рослини, треба вчасно підживлювати їх необхідними елементами.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті

Огірки ростуть практично на кожній городній ділянці в Україні, але не всі городники домагаються високої врожайності культурних рослин. Щоб правильно посадити та доглядати за баштанною культурою, варто скористатися рекомендаціями агрономів-експертів інтернет-магазину «Аптека Садівника». Компанією впроваджується унікальна система комплексних заходів щодо захисту огіркових посадок від шкідників, хвороб, бур’янів, погодних аномалій.

Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Система захисту огірків
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити огірки від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.
Як обробити огірки: сироваткою, мідним купоросом, марганцівкою
Вирощування огірків у теплиці
Використання теплиць для вирощування огірків дає змогу значно продовжити період урожаю навесні та восени. В холодний період також можна отримувати рясний урожай овочів, оскільки ТМ «Аптека Садівника» пропонує препарат “Енергодар” для захисту рослин від хвороб.