Блог

Бобові

Блог
Сорти квасолі: яку квасолю краще вирощувати?
«Які цікаві сорти квасолі посіяти?» – так міркує господиня на початку сезону, зайшовши до магазину насіння. А на полицях красується й червона квасоля, і біла, і строката, і різнобарвна стручкова… Від такої різноманітності просто голова йде обертом! Тим більше, що дрібна біла добре розварюється, червона смакує у борщі, а велика ряба та стручкова найкраще підходить для консервації.
Провідний експерт
Детальніше
Блог
Вирощування квасолі: поради фахівця
Коли висівати квасолю так, щоб зібрати врожай вже в середині літа? Як правильно доглядати за квасолею, щоб отримати щедрий урожай та насіння без жучків і цвілі? Більшість господарів не замислюється про тонкощі вирощування квасолі, адже більшості вистачає 2–3 кг насіння на рік.  
Однак якщо ви плануєте отримати високий урожай, важливо пам’ятати про особливості вирощування квасолі, про які я розповім вам нижче.
Провідний експерт
Детальніше

Як вирощувати бобові культури – секрети досвідчених городників
Вирощування бобів: що необхідно знати про культурні рослини

Бобові культури – квасоля, нут, горох, боби – відзначаються високою поживною цінністю. Окремі види містять до 50% білка, мають велику кількість вуглеводів, насичені залізом, кальцієм, вітамінами.
Вирощування бобів не вимагає якихось особливих підходів до агротехніки. Бобові культури не потребують специфічного складу грунту, особливого місця для посадки. Але це не означає, що догляду за бобовими не потрібно приділяти належної уваги. Якщо ви хочете отримати щедрий урожай, важливо систематично і своєчасно доглядати за посівами.
Як виростити здорові смачні боби? Коли варто висівати насіння, як правильно доглядати за бобовими рослинами? Про всі тонкощі агротехніки розповість спілка “Аптека садівника”. Ми зібрали поради досвідчених дачників-городників, які дозволять вам з року в рік збирати хороший урожай бобів.

Бобові культури – вирощуємо квасолю, сою, горох

Якщо вчасно посадити і правильно доглядати за культурами, то шкідники і хвороби стрючкових не стануть для вас проблемою. Але городнику все одно слід знати, як вберегти врожай, щоб бути у всеозброєнні. Статті в розділі “Бобові культури” присвячені наступним темам:

  • посів насіння – коли висівати посівний матеріал, чи необхідно вносити добрива перед висіванням насіння;
  • система поливу сходів; підгодівля саджанців – коли вносити добрива, які препарати використовувати;
  • боротьба з бур’янами на грядках;
  • профілактика хвороб і знищення шкідників;
  • вирощування бобів різноманітних сортів.
Подбайте, щоб агротехніка за бобовими культурами була правильною та своєчасною. Адже тоді ви зможете зробити відмінний запас нуту, гороху, сої до нового сезону.

Вирощування бобових: запитайте експертів “Аптеки садівника”

Виникли труднощі під час вирощування бобових на городній ділянці? Зверніться за допомогою до досвідчених городників. Це можна зробити, зв’язавшись з нашими консультантами за телефоном гарячої лінії 0800 301 401, відправивши повідомлення через форму зворотного зв’язку або описавши проблему в рубриці “Запитати експерта”. Ми допоможемо вирішити вашу проблему, щоб ви могли насолодитися овочами з домашнього городу. Звертайтеся, будемо раді допомогти!
Беріть участь в обговореннях до статей, ваші рекомендації можуть допомогти не одному городнику-початківцю.