Осіння обробка винограду

Осіння обробка винограду | Аптека садівника
Провідний експерт

Комахи-шкідники влаштовуються на зимівлю в тріщинах кори, між лусочками бруньок, в сухих гронах винограду. Укриття рослини захисним матеріалом від зимових морозів створює комфортні умови для захисту від холоду шкідливих комах практично в будь-якій стадії розвитку. Також добре зберігаються спори грибків.

Осіння обробка винограду | Аптека садівника

Навіщо проводять обробку винограду восени

Після збору врожаю та опадання листя проводять обробку винограду восени від хвороб та шкідників. Обприскують із двох сторін лозу та прикущову поверхню ґрунту дієвими препаратами профілактичного та винищувального напряму. Ефективно знищуються зимуючі стадії шкідників та збудників хвороб.

Застосовують обробку винограду восени від оїдіуму, антракнозу, сірої гнилі. Попереджають появу та розвиток мілдью.

ТМ «Аптека Садівника» пропонує придбати інноваційні засоби захисту рослин, розроблені українськими вченими, з максимальним урахуванням місцевих особливостей вирощування винограду. Тут же можна отримати грамотну консультацію з питань обробки винограду восени та правильного догляду за культурою.

Коли проводити обробку винограду восени

Важко передбачити певний термін, коли виконується осіння обробка винограду. Відповідний час розраховують за сукупністю зовнішніх ознак. Чагарник має підготуватися до зимівлі: на лозі не залишається живого листя, гілки повністю визріли, бруньки закрилися. Щоби даремно не витрачати робочий розчин, рекомендується виконати обрізку куща. Здорові живці можна використовувати для розмноження.

Обприскування винограду восени фунгіцидами, інсектицидами, акарицидами проводиться комплексно. Якщо спостерігаються симптоми грибкового ураження, обробку проводять через 10–12 днів після збирання врожаю. Попередньо треба зрізати та утилізувати уражене листя, гілки, грона.

Чим бризкати виноград восени

Вибираючи придатні для обприскування культури препарати, необхідно враховувати, що народні засоби використовуються лише для профілактики. Для лікування розроблено спеціальні речовини високої ефективності. Тільки, застосовуючи комплексну систему захисту виноградника впродовж усього терміну вегетації, можна отримати здорові рослини та високі врожаї.

Препарати

Перед зимівлею ефективна обробка культури залізним купоросом із додаванням засобу «Захват Ойл». Для лікування та профілактики використовують фунгіциди «Гарт».

Бордоська суміш

Бордоську суміш можна приготувати самостійно, змішавши розчин мідного купоросу з приготовленим вапняним молочком. Отриманий препарат відрізняється слабокислою чи нейтральною реакцією. Засіб ефективно «працює» проти збудників мілдью та оїдіуму. Одночасно збільшується стійкість виноградника проти холодної погоди.

Сечовина

Обробка винограду восени сечовиною концентрації 3% здатна знищити більшість шкідників винограду практично на будь-якій стадії розвитку. Розчин карбаміду використовують перед самим укриттям чагарнику на зиму. Для профілактичного обприскування здорових ліан дозування зменшують у 3 рази.

Мідний купорос

Для осіннього обприскування використовують дозування 3–5 % речовини. Обробкою знищується грибкова інфекція на лозі та поверхні землі. Для зручності гілки збирають пучком, ретельно оббризкуючи розчином. Щоби ліки не змилися дощем, додають прилипач «Тандем». Також для цього можна використовувати мильний розчин.

Залізний купорос

Сіль заліза та сірчаної кислоти ефективно використовуються для обробки винограду восени. Розчин речовини з водою (3–5 %) успішно застосовують для лікування та профілактики борошнистої та несправжньої борошнистої роси (оїдіум та мілдью), запобігання появи лишайників. Обприскування проводять після обпадання листя та обрізки. Рекомендується утилізувати рослинні залишки та бур’яни під кущами, щоби ретельно обробити поверхню ґрунту.

Сода та марганцівка

Запобігає появі та розвитку борошнистої роси обробка рослин харчовою содою. Як прилипач можна використовувати рідку рослинну олію. Для приготування розчину інгредієнти відміряють 1 столовою ложкою на 10 літрів рідини.

Обробка йодом (2–3 мл на 10 літрів води) допомагає позбавитися загрози появи різної гнилі на ягодах рослини. знезаражувальним ефектом на спори та міцелій грибків відрізняється розчин марганцівки (5 г на відро води). Якщо додати 10 г порошку борної кислоти, суміш придатна для підживлення винограду.

Осіннє обприскування винограду протигрибковими препаратами запобігає зараженню чагарнику небезпечними хворобами (мілдью, оїдіум, антракноз та ін.), знищує шкідників, що зимують, та їх личинок. Та краще за все використовувати надійні, перевірені та професійні препарати для обробки рослин.

Як правильно провести обприскування винограду

Від правильності проведення заходу залежить ефект лікування та профілактики. Обприскування проводять у суху безвітряну погоду. Щоб убезпечити себе під час обробки виноградної лози восени, необхідно використовувати засоби захисту в індивідуальному порядку: окуляри, маску, спецодяг. Робочий розчин застосовують відразу після приготування. У процесі роботи рекомендується регулярно збовтувати вміст обприскувача.

Порядок осінньої обробки винограду:

  • Необхідно ретельно очистити пристовбурний простір від бур’янів та залишків листя, плодів. З виноградного стовбура рекомендується видалити бруд та нарости лишайників. Ґрунт біля винограду варто розпушити.
  • Підготовлену суміш використовують одразу, інакше ефективність розчину знижується.
  • На дорослу рослину потрібно 3–5 літри «ліків». Необхідно запобігти стіканню препарату, додавши прилипач або мильний розчин.
  • Після обприскування винограду восени сильнодіючими хімічними препаратами на ділянку можна виходити через 7 днів.
  • Залишок розчину можна вилити під корінь рослини, якщо немає заборони в інструкції.

Обробка винограду на зиму

Здоровим ліанам без видимих ​​ознак ураження грибковою інфекцією потрібна осіння обробка винограду перед укриттям на зиму. Мета заходу — захист чагарнику від збудників хвороб та шкідників, що зимують на лозі, поверхні ґрунту. Урожай уже зібраний, листя опало, тому не варто побоюватися опіку листя, псування ягід унаслідок обприскування.

Коли середня температура опускається до 2–4°C, необхідно виконати фунгіцидну обробку винограду перед укриттям. Якщо сховати рослину передчасно, у теплі можуть прокинутися бруньки, що дуже небажано. При тривалій відлизі необхідно провітрити укриття, щоби не зіпріла коренева шийка культури.

Щоби постійно отримувати високий урожай культури, варто регулярно проводити обробку винограду на зиму проти шкідників, що зимують і грибкових збудників.

Також вам може бути цікаво:
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту та теплиці
Селекціонери вивели багато різноманітних сортів огірків, які дають ранній урожай або навпаки, плодоносять майже до осені, з великими плодами, мілкими, гладенькими чи цупкими…
У цій статті я розповім, які сорти огірків краще сіяти для отримання раннього врожаю, а які плодоноситимуть ще у вересні. Також розглянемо найкращі сорти огірків для теплиці.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Павутинний кліщ на огірках: 7 засобів від шкідника
Павутинний кліщ на огірках – досить небезпечний шкідник, який здатний у лічені дні знищити рослини. Якщо ви помітили, що листя на огірках сохне й втрачає колір у суху спекотну погоду, уважніше придивіться, швидше за все на ваших грядках оселився шкідник. Павутинний кліщ на огірках висмоктує сік із рослини, забираючи в неї сили та заплітаючи листя тонкою павутинкою.
Неозброєним оком роздивитися шкідника важко, а от сліди його діяльності дуже красномовні. Щоб вберегти огірочки від цього шкідника, нижче в статті я поділюсь, якою має бути боротьба з павутинним кліщем на огірках.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Попелиця на огірках: як боротися із шкідниками
Мене часто запитують, якщо з’явилась тля на огірках – як боротись? Попелиця на огірках, на щастя, не часте явище, але з теплою весною буває вже в червні. Якщо з’явилась чорна тля на огірках чи зелена – особливої різниці немає, обидві шкодять рослині, висмоктуючи сік із листочків, квітів і бутонів так сильно, що вся рослина гине. Попелиця на огірках небезпечна тим, що є переносником вірусної мозаїки – хвороби, від якої немає лікування.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Борошниста роса на огірках: лікування та профілактика
Найпоширеніші хвороби огірків – справжня та несправжня борошниста роса. Це грибки, які можуть призвести до загибелі всієї рослини. Умови для розвитку хвороби: погана вентиляція, висока вологість, низька температура. Тобто окрім поганої вентиляції дві останні умови – практично те, що любить огірок. Давайте розберемося, чим обробляти та як лікувати огірки від борошнистої роси, та які існують способи профілактики хвороб.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Обробка огірків сироваткою, марганцівкою, мідним купоросом
Чим обробити огірки – запитання, яке ставить перед собою кожен городник, коли хоче виростити здорові рослини та отримати від них добрий врожай.
Піклуючись про город, ми наче піклуємося про свою сім’ю – рослини є не тільки їжею, а й вітамінами, а іноді і ліками. Тому кожен городник намагається вилікувати рослину, якщо помічає, як жовтіє листя огірків або сохне.
Як саме та чим обробити огірки залежно від симптомів я розповім нижче.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Полив огірків: як напоїти найбільших водолюбів
Як правильно і як часто поливати огірки, щоб отримати не лише гарний врожай, але й подовжити плодоношення? Чи помічали ви, що у багатьох господарів перші огірки з’являються вже у липні, а до середини серпня урожаю більше нема та все гудиння посохло? Колись я провів експеримент із щоденним поливом, в результаті якого збирав урожай у вересні, а з пізніше посіяних рослин – до середини жовтня у відкритому ґрунті.
Яким би неможливим це не здавалося, але спробуйте забезпечити рослинам необхідний догляд і ви здивуєтеся, як вони згодом вам віддячать. Оскільки огірки найбільш вологолюбні рослини на городі після капусти, нехтувати їхнім поливом не можна ніяк.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Як вирощувати огірки: секрети догляду
Можливо, у вас може виникнути закономірне запитання: «Навіщо знатися на агротехніці вирощування огірків, якщо ми всі їх якось вирощуємо?» Не новачки в городній справі давно помітили, що урожай огірків в Україні з року в рік не приходиться. Буває, що вже банки та бочки закінчилися, а город видає врожай як конвеєр. А буває, що вже липень, а домашніх огірків на ринку немає, продаються лише фермерські. Звичайно, багато залежить від погоди, а також від деяких помилок у підході городників до вирощування огірків.
Давайте разом спробуємо розібратися, як краще вирощувати огірки Найперше, що варто знати: під погоду можна підлаштуватися та зменшити її вплив, якщо правильно доглядати за цією загалом непримхливою культурою.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Шкідники огірків: знищуємо білокрилку, трипси, попелицю
Поки ми чекаємо на врожай, шкідники огірків не втрачають часу й на повну силу ласують ним. Але ж ми стільки праці вкладаємо не для того, щоб годувати шкідників! Тому дуже важливо час від часу ретельно оглядати свої насадження і своєчасно реагувати на непроханих гостей.
Розповім про основних шкідників огірків та способи боротьби з ними.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Такі різнокольорові хвороби огірків
Що робити, якщо листя біліє, жовтіє, сохне та скручується?
Майже щороку доводиться чути розповіді дачників про кислотні дощі, начебто через які огірки за тиждень пожовтіли та посохли. «Згоріли від хімії», – найпоширеніше пояснення очевидних хвороб огірків: борошнистої роси, пероноспорозу та антракнозу. Можливо, дощі також винні, але по-перше, це не таке часте явище, а по-друге, якої ж концентрації мали бути ці дощі, щоб надати такий ефект? Тож спершу я розпитую симптоми можливих хвороб, щоб знати, від чого рятувати врожай.
У цій статті я пропоную навчитися ставити правильно «діагноз» огіркам та своєчасно їх лікувати.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Розсада огірків: коли та як сіяти
Кожному городнику знайома ситуація, коли сусід смакує огірочками вже в червні, а на вашому городі на огірках лише самі квіточки, та й секретами вирощування і раннього врожаю ніхто не поспішає ділитися. Не всі знають, наприклад, що посадка огірків розсадою пришвидшує отримання плодів на 2 тижні. Тож розберемося разом, як же правильно вирощувати розсаду огірків та висаджувати її на грядку.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Посадка огірків: маленькі секрети для раннього врожаю
Якщо помідори – королеви нашого стола, то огірки – королі. Важко уявити собі город в Україні, на якому б не росли огіркові ліани. Ті, хто не можуть дочекатися сезонного врожаю в червні-липні, висівають огірки у парниках та на теплих грядках, щоб мати перші плоди вже у травні.
Я хочу поділитися з вами різними способами висівання та посадки огірків, щоб виростити максимальну кількість плодів.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Підживлення огірків: чим поливати у відкритому ґрунті
Огірок настільки поширена культура, що здається, нібито особливих умов для її вирощування не потрібно. Тому часто господарі нехтують підживленням огірків, не розуміючи, що передчасне всихання гудиння та хвороби листя – це наслідок ослабленого імунітету. А щоб отримати здорові рослини, треба вчасно підживлювати їх необхідними елементами.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті

Огірки ростуть практично на кожній городній ділянці в Україні, але не всі городники домагаються високої врожайності культурних рослин. Щоб правильно посадити та доглядати за баштанною культурою, варто скористатися рекомендаціями агрономів-експертів інтернет-магазину «Аптека Садівника». Компанією впроваджується унікальна система комплексних заходів щодо захисту огіркових посадок від шкідників, хвороб, бур’янів, погодних аномалій.

Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Система захисту огірків
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити огірки від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Вирощування огірків у теплиці
Використання теплиць для вирощування огірків дає змогу значно продовжити період урожаю навесні та восени. В холодний період також можна отримувати рясний урожай овочів, оскільки ТМ «Аптека Садівника» пропонує препарат “Енергодар” для захисту рослин від хвороб.