Обробка смородини навесні

Обробка смородини навесні | Аптека садівника
Провідний експерт

Як тільки в саду розтане сніг і встановиться плюсова температура повітря, кущі чорної, білої, червоної смородини потребують профілактичної (лікувальної) обробки проти зимуючих шкідників, хвороботворних мікроорганізмів, грибкових спор. ТМ «Аптека Садівника» розроблено комплексну програму захисту смородини. Експерти інтернет-магазину пропонують унікальні препарати (інсектициди, фунгіциди, гербіциди), виготовлені в Україні для боротьби з поширеними захворюваннями культури, знищення бур’янів, припинення нашестя шкідливих комах.

Обробка смородини навесні | Аптека садівника

Підготовка до весняної обробки

Багато шкідників та збудників грибкових хвороб легко переносять зимові морози та снігопади. До розпускання бруньок на чагарнику рекомендується провести обробку смородини навесні, використовуючи змішаний розчин ад'юванту з інсектицидними властивостями «Захват Ойл» та фунгіциду «Гарт». Комплекс препаратів активно ліквідує зимуючі колонії попелиці та кліщів. Разом із цим знищуються спори борошнистої роси.

Неможливо розраховувати на результативність навіть найякіснішої обробки, якщо проігнорувати попередні заходи:

●       Проводить санітарну обрізку підмерзлих, пошкоджених комахами гілок.

●       Очищення простору біля куща від торішніх рослинних залишків, які часто вибирають шкідники, як укриття від негоди.

●       Підв’язка нижніх гілок до кілочків, щоб зручніше обприскувати чагарник.

Обприскування куща хімічними препаратами краще проводити в суху безвітряну погоду. Якщо впродовж доби після процедури випадуть опади, потрібно повторити обробку.

Профілактичну обробку смородини навесні повторюють через 10–14 днів.

Графік обробки смородини

Не варто очікувати на видимі прояви захворювань, пошкодження рослини шкідниками. Краще проводити попереджувальні (профілактичні) обприскування смородини навесні, у період настання відповідних умов активування збудників грибкових хвороб, масового розмноження комах. Нашою компанією розроблено чіткий графік обробки смородини ранньою весною, дотримуючись якого садівники гарантовано отримують високий урожай корисних плодів. Терміни вивірені на підставі досліджень вчених біологів щодо поведінки комах шкідників у весняно-літній період. Завдяки ретельному вивченню кліматичних особливостей України виявлено оптимальні умови для зараження рослин грибковими хворобами, вірусами та іншими збудниками поширених хвороб.

Необхідно якомога раніше виконати першу обробку смородини навесні — шкідники прокидаються до розпускання листя на чагарнику. Важливо знищити осередки зараження раніше «прокидання» рослини та її цвітіння.

Не варто роздумувати та вибирати, чим обробити смородину навесні до розпускання бруньок. Надійно знищити зимуючих шкідників, обприскуванням кущів можна препаратом «Захват Ойл». Рекомендується ретельно змочувати гілки чагарнику, щоб засіб дістав комах, що ховаються в пошкоджених ділянках кори, різної фази розвитку.

currant-896233_1920.jpg

Обробка від шкідників

Щоб ефективно протистояти ураженню плодового чагарнику шкідливими комахами, необхідно знати основні види «противника». Садівникам варто регулярно оглядати кущі ягідника, щоб не пропустити їх і вчасно виконати обробку смородини навесні від шкідників. Найбільших збитків завдають такі комахи:

  1. Гусениці склівки вигризають нутрощі пагонів, спускаючись до їхньої основи. Це сприяє в'яненню листя і відмирання пагонів. Рекомендується вирізати та знищити уражені гілки. Чагарник обприскують препаратами «Антиколорад Макс», «Жук OFF», «АТО Жук», «Гудвін», «Колібріс».
  2. Листова та галова попелиця вражає всі види смородини. Шкідник висмоктує клітинний сік із листя чагарнику. Внаслідок цього на верхній частині листя утворюються вишнево-червоні галли. Листя скручується і відмирає. Також ці шкідники можуть переносити вірусні захворювання. Для профілактики використовують розчин препарату "Захват Ойл". А ось чим обробити смородину навесні від колоній попелиці, вибирають із переліку інсектицидів "Антиколорад Макс", "Гудвін", "АТО Жук", "Колібріс". Препарати можна чергувати.
  3. Личинки чорносмородинного жовтого пильника вигризають отвори та об'їдають тканину листочків до головної жили. Для захисту від цих шкідників використовують перекопування ґрунту в міжряддях, а також обробку інсектицидами, такими як: "Антиколорад Макс", "Ато Жук", "Фас", "Колібріс".
  4. Ураження ягідника кліщем можна помітити по бруньках, що здулися, з яких не з’являється листя. Втрачений час для обробки смородини навесні від кліща обертається невиліковним захворюванням — махровість (безплідність). Якщо понад половина рослини вражені шкідником, кущ підлягає викорчовуванню та ліквідації.

Важко переоцінити важливість ранньовесняних профілактичних обробок чагарнику від шкідників, що зимують. Унаслідок цього значно зменшується ризик ураження рослини в літній період.

currant-g181909815_1920.jpg

Обробка від хвороб

Спори грибків можуть зимувати в рослинних рештках та ґрунті під ягідними кущами. Тому важливо правильно вибрати препарати для обробки смородини навесні, які знешкоджують збудників хвороб до активації їх на бруньках, листках, ягодах рослин. Найбільшу небезпеку становлять такі ураження:

  1. При антракнозі спочатку на листі з'являються невеликі блискучі плями, які поступово зливаються, набуваючи бурого відтінку. Відсутність профілактичних заходів призводить до опадання листя, відмирання молодих стебел та різкого зменшення кількості врожаю.
  2. Борошниста роса проявляється білим нальотом усім частинах чагарника. Згодом наліт ущільнюється і стає коричневим, а пізніше взагалі чорним. Листя жовтіє і гофрується. Стебла припиняють рости, а ягоди залишаються маленькими та кислими. Для боротьби з ним виконують кілька обробок смородини навесні та впродовж усього сезону фунгіцидами «Захисник», «Інферно», «Самшит».
  3. Іржа вражається тільки листя, на верхній частині якого з'являються хлоротичні плями, а на нижній – помаранчеві цятки досить швидко поширюються по всій листовій поверхні.
  4. Септоріоз проявляється на листі у вигляді круглих плям з темно-бурим обрамленням, а на ягодах – трохи вдавленими бурими плямами. На плодах симптоми проявляються перед дозріванням. Це захворювання викликає зниження врожайності культури у 1,5 рази, яке може не відновитися навіть на наступний рік.
Профілактична обробка кущів смородини навесні допомагає запобігти захворюванням грибкової природи.

Також вам може бути цікаво:
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту та теплиці
Селекціонери вивели багато різноманітних сортів огірків, які дають ранній урожай або навпаки, плодоносять майже до осені, з великими плодами, мілкими, гладенькими чи цупкими…
У цій статті я розповім, які сорти огірків краще сіяти для отримання раннього врожаю, а які плодоноситимуть ще у вересні. Також розглянемо найкращі сорти огірків для теплиці.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Павутинний кліщ на огірках: 7 засобів від шкідника
Павутинний кліщ на огірках – досить небезпечний шкідник, який здатний у лічені дні знищити рослини. Якщо ви помітили, що листя на огірках сохне й втрачає колір у суху спекотну погоду, уважніше придивіться, швидше за все на ваших грядках оселився шкідник. Павутинний кліщ на огірках висмоктує сік із рослини, забираючи в неї сили та заплітаючи листя тонкою павутинкою.
Неозброєним оком роздивитися шкідника важко, а от сліди його діяльності дуже красномовні. Щоб вберегти огірочки від цього шкідника, нижче в статті я поділюсь, якою має бути боротьба з павутинним кліщем на огірках.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Борошниста роса на огірках: лікування та профілактика
Найпоширеніші хвороби огірків – справжня та несправжня борошниста роса. Це грибки, які можуть призвести до загибелі всієї рослини. Умови для розвитку хвороби: погана вентиляція, висока вологість, низька температура. Тобто окрім поганої вентиляції дві останні умови – практично те, що любить огірок. Давайте розберемося, чим обробляти та як лікувати огірки від борошнистої роси, та які існують способи профілактики хвороб.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Обробка огірків сироваткою, марганцівкою, мідним купоросом
Чим обробити огірки – запитання, яке ставить перед собою кожен городник, коли хоче виростити здорові рослини та отримати від них добрий врожай.
Піклуючись про город, ми наче піклуємося про свою сім’ю – рослини є не тільки їжею, а й вітамінами, а іноді і ліками. Тому кожен городник намагається вилікувати рослину, якщо помічає, як жовтіє листя огірків або сохне.
Як саме та чим обробити огірки залежно від симптомів я розповім нижче.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Полив огірків: як напоїти найбільших водолюбів
Як правильно і як часто поливати огірки, щоб отримати не лише гарний врожай, але й подовжити плодоношення? Чи помічали ви, що у багатьох господарів перші огірки з’являються вже у липні, а до середини серпня урожаю більше нема та все гудиння посохло? Колись я провів експеримент із щоденним поливом, в результаті якого збирав урожай у вересні, а з пізніше посіяних рослин – до середини жовтня у відкритому ґрунті.
Яким би неможливим це не здавалося, але спробуйте забезпечити рослинам необхідний догляд і ви здивуєтеся, як вони згодом вам віддячать. Оскільки огірки найбільш вологолюбні рослини на городі після капусти, нехтувати їхнім поливом не можна ніяк.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Як вирощувати огірки: секрети догляду
Можливо, у вас може виникнути закономірне запитання: «Навіщо знатися на агротехніці вирощування огірків, якщо ми всі їх якось вирощуємо?» Не новачки в городній справі давно помітили, що урожай огірків в Україні з року в рік не приходиться. Буває, що вже банки та бочки закінчилися, а город видає врожай як конвеєр. А буває, що вже липень, а домашніх огірків на ринку немає, продаються лише фермерські. Звичайно, багато залежить від погоди, а також від деяких помилок у підході городників до вирощування огірків.
Давайте разом спробуємо розібратися, як краще вирощувати огірки Найперше, що варто знати: під погоду можна підлаштуватися та зменшити її вплив, якщо правильно доглядати за цією загалом непримхливою культурою.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Чому жовтіє листя та зав’язі огірків: найпоширеніші причини
Щоліта той чи інший городник скаржиться на пожовтіння листя огірків. Як це не сумно, але причина зазвичай криється в неправильному догляді, хворобах або шкідниках. У будь-якому випадку ситуацію можна виправити, і я розповім, як саме допомогти рослині.
Поодиноке листя на огірках жовтіє через затінення або старість – це один з небагатьох випадків, коли робити нічого не потрібно, достатньо прибрати пожовклий листок.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Шкідники огірків: знищуємо білокрилку, трипси, попелицю
Поки ми чекаємо на врожай, шкідники огірків не втрачають часу й на повну силу ласують ним. Але ж ми стільки праці вкладаємо не для того, щоб годувати шкідників! Тому дуже важливо час від часу ретельно оглядати свої насадження і своєчасно реагувати на непроханих гостей.
Розповім про основних шкідників огірків та способи боротьби з ними.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Такі різнокольорові хвороби огірків
Що робити, якщо листя біліє, жовтіє, сохне та скручується?
Майже щороку доводиться чути розповіді дачників про кислотні дощі, начебто через які огірки за тиждень пожовтіли та посохли. «Згоріли від хімії», – найпоширеніше пояснення очевидних хвороб огірків: борошнистої роси, пероноспорозу та антракнозу. Можливо, дощі також винні, але по-перше, це не таке часте явище, а по-друге, якої ж концентрації мали бути ці дощі, щоб надати такий ефект? Тож спершу я розпитую симптоми можливих хвороб, щоб знати, від чого рятувати врожай.
У цій статті я пропоную навчитися ставити правильно «діагноз» огіркам та своєчасно їх лікувати.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Розсада огірків: коли та як сіяти
Кожному городнику знайома ситуація, коли сусід смакує огірочками вже в червні, а на вашому городі на огірках лише самі квіточки, та й секретами вирощування і раннього врожаю ніхто не поспішає ділитися. Не всі знають, наприклад, що посадка огірків розсадою пришвидшує отримання плодів на 2 тижні. Тож розберемося разом, як же правильно вирощувати розсаду огірків та висаджувати її на грядку.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка огірків: маленькі секрети для раннього врожаю
Якщо помідори – королеви нашого стола, то огірки – королі. Важко уявити собі город в Україні, на якому б не росли огіркові ліани. Ті, хто не можуть дочекатися сезонного врожаю в червні-липні, висівають огірки у парниках та на теплих грядках, щоб мати перші плоди вже у травні.
Я хочу поділитися з вами різними способами висівання та посадки огірків, щоб виростити максимальну кількість плодів.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Підживлення огірків: чим поливати у відкритому ґрунті
Огірок настільки поширена культура, що здається, нібито особливих умов для її вирощування не потрібно. Тому часто господарі нехтують підживленням огірків, не розуміючи, що передчасне всихання гудиння та хвороби листя – це наслідок ослабленого імунітету. А щоб отримати здорові рослини, треба вчасно підживлювати їх необхідними елементами.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті

Огірки ростуть практично на кожній городній ділянці в Україні, але не всі городники домагаються високої врожайності культурних рослин. Щоб правильно посадити та доглядати за баштанною культурою, варто скористатися рекомендаціями агрономів-експертів інтернет-магазину «Аптека Садівника». Компанією впроваджується унікальна система комплексних заходів щодо захисту огіркових посадок від шкідників, хвороб, бур’янів, погодних аномалій.

Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Система захисту огірків
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити огірки від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Вирощування огірків у теплиці
Використання теплиць для вирощування огірків дає змогу значно продовжити період урожаю навесні та восени. В холодний період також можна отримувати рясний урожай овочів, оскільки ТМ «Аптека Садівника» пропонує препарат “Енергодар” для захисту рослин від хвороб.