Обробка смородини навесні

Обробка смородини навесні | Аптека садівника
Провідний експерт

Як тільки в саду розтане сніг і встановиться плюсова температура повітря, кущі чорної, білої, червоної смородини потребують профілактичної (лікувальної) обробки проти зимуючих шкідників, хвороботворних мікроорганізмів, грибкових спор. ТМ «Аптека Садівника» розроблено комплексну програму захисту смородини. Експерти інтернет-магазину пропонують унікальні препарати (інсектициди, фунгіциди, гербіциди), виготовлені в Україні для боротьби з поширеними захворюваннями культури, знищення бур’янів, припинення нашестя шкідливих комах.

Обробка смородини навесні | Аптека садівника

Підготовка до весняної обробки

Багато шкідників та збудників грибкових хвороб легко переносять зимові морози та снігопади. До розпускання бруньок на чагарнику рекомендується провести обробку смородини навесні, використовуючи змішаний розчин ад'юванту з інсектицидними властивостями «Захват Ойл» та фунгіциду «Гарт». Комплекс препаратів активно ліквідує зимуючі колонії попелиці та кліщів. Разом із цим знищуються спори борошнистої роси.

Неможливо розраховувати на результативність навіть найякіснішої обробки, якщо проігнорувати попередні заходи:

●       Проводить санітарну обрізку підмерзлих, пошкоджених комахами гілок.

●       Очищення простору біля куща від торішніх рослинних залишків, які часто вибирають шкідники, як укриття від негоди.

●       Підв’язка нижніх гілок до кілочків, щоб зручніше обприскувати чагарник.

Обприскування куща хімічними препаратами краще проводити в суху безвітряну погоду. Якщо впродовж доби після процедури випадуть опади, потрібно повторити обробку.

Профілактичну обробку смородини навесні повторюють через 10–14 днів.

Графік обробки смородини

Не варто очікувати на видимі прояви захворювань, пошкодження рослини шкідниками. Краще проводити попереджувальні (профілактичні) обприскування смородини навесні, у період настання відповідних умов активування збудників грибкових хвороб, масового розмноження комах. Нашою компанією розроблено чіткий графік обробки смородини ранньою весною, дотримуючись якого садівники гарантовано отримують високий урожай корисних плодів. Терміни вивірені на підставі досліджень вчених біологів щодо поведінки комах шкідників у весняно-літній період. Завдяки ретельному вивченню кліматичних особливостей України виявлено оптимальні умови для зараження рослин грибковими хворобами, вірусами та іншими збудниками поширених хвороб.

Необхідно якомога раніше виконати першу обробку смородини навесні — шкідники прокидаються до розпускання листя на чагарнику. Важливо знищити осередки зараження раніше «прокидання» рослини та її цвітіння.

Не варто роздумувати та вибирати, чим обробити смородину навесні до розпускання бруньок. Надійно знищити зимуючих шкідників, обприскуванням кущів можна препаратом «Захват Ойл». Рекомендується ретельно змочувати гілки чагарнику, щоб засіб дістав комах, що ховаються в пошкоджених ділянках кори, різної фази розвитку.

currant-896233_1920.jpg

Обробка від шкідників

Щоб ефективно протистояти ураженню плодового чагарнику шкідливими комахами, необхідно знати основні види «противника». Садівникам варто регулярно оглядати кущі ягідника, щоб не пропустити їх і вчасно виконати обробку смородини навесні від шкідників. Найбільших збитків завдають такі комахи:

  1. Гусениці склівки вигризають нутрощі пагонів, спускаючись до їхньої основи. Це сприяє в'яненню листя і відмирання пагонів. Рекомендується вирізати та знищити уражені гілки. Чагарник обприскують препаратами «Антиколорад Макс», «Жук OFF», «АТО Жук», «Гудвін», «Колібріс».
  2. Листова та галова попелиця вражає всі види смородини. Шкідник висмоктує клітинний сік із листя чагарнику. Внаслідок цього на верхній частині листя утворюються вишнево-червоні галли. Листя скручується і відмирає. Також ці шкідники можуть переносити вірусні захворювання. Для профілактики використовують розчин препарату "Захват Ойл". А ось чим обробити смородину навесні від колоній попелиці, вибирають із переліку інсектицидів "Антиколорад Макс", "Гудвін", "АТО Жук", "Колібріс". Препарати можна чергувати.
  3. Личинки чорносмородинного жовтого пильника вигризають отвори та об'їдають тканину листочків до головної жили. Для захисту від цих шкідників використовують перекопування ґрунту в міжряддях, а також обробку інсектицидами, такими як: "Антиколорад Макс", "Ато Жук", "Фас", "Колібріс".
  4. Ураження ягідника кліщем можна помітити по бруньках, що здулися, з яких не з’являється листя. Втрачений час для обробки смородини навесні від кліща обертається невиліковним захворюванням — махровість (безплідність). Якщо понад половина рослини вражені шкідником, кущ підлягає викорчовуванню та ліквідації.

Важко переоцінити важливість ранньовесняних профілактичних обробок чагарнику від шкідників, що зимують. Унаслідок цього значно зменшується ризик ураження рослини в літній період.

currant-g181909815_1920.jpg

Обробка від хвороб

Спори грибків можуть зимувати в рослинних рештках та ґрунті під ягідними кущами. Тому важливо правильно вибрати препарати для обробки смородини навесні, які знешкоджують збудників хвороб до активації їх на бруньках, листках, ягодах рослин. Найбільшу небезпеку становлять такі ураження:

  1. При антракнозі спочатку на листі з'являються невеликі блискучі плями, які поступово зливаються, набуваючи бурого відтінку. Відсутність профілактичних заходів призводить до опадання листя, відмирання молодих стебел та різкого зменшення кількості врожаю.
  2. Борошниста роса проявляється білим нальотом усім частинах чагарника. Згодом наліт ущільнюється і стає коричневим, а пізніше взагалі чорним. Листя жовтіє і гофрується. Стебла припиняють рости, а ягоди залишаються маленькими та кислими. Для боротьби з ним виконують кілька обробок смородини навесні та впродовж усього сезону фунгіцидами «Захисник», «Інферно», «Самшит».
  3. Іржа вражається тільки листя, на верхній частині якого з'являються хлоротичні плями, а на нижній – помаранчеві цятки досить швидко поширюються по всій листовій поверхні.
  4. Септоріоз проявляється на листі у вигляді круглих плям з темно-бурим обрамленням, а на ягодах – трохи вдавленими бурими плямами. На плодах симптоми проявляються перед дозріванням. Це захворювання викликає зниження врожайності культури у 1,5 рази, яке може не відновитися навіть на наступний рік.
Профілактична обробка кущів смородини навесні допомагає запобігти захворюванням грибкової природи.

Супутні товари
Захват Ойл 500 мл
150.00 грн
Антиколорад Макс

Пакування

171.00 грн
АТО Жук

Пакування

573.00 грн
Гудвін

Пакування

42.00 грн
Колібріс 3 мл

Пакування

4.50 грн
Фас

Пакування

6.00 грн
Страж

Пакування

10.50 грн
Також вам може бути цікаво:
Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Особливості зберігання цибулі та часнику
Виростити урожай – це лише половина справи, не менш важливо зберегти його до весни. Тривалість зберігання часнику і цибулі залежить від кількох умов: температури, вологості та вентиляції.
Нижче в статті я розповім, які прийоми допоможуть зберегти до весни часник, зберігання якого є складнішим, ніж цибулі. Також ви дізнаєтеся про правильне збирання і зберігання цибулі.
Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Вирощування зеленої цибулі: секрети отримання вітамінів
Як виростити зелену цибулю вдома, щоб не лише не купувати перші вітаміни до салату, а й заробити на цьому? Вирощування зеленої цибулі справа настільки проста, що буде під силу будь-якому господарю. І навіть міські жителі можуть навчити, як виростити зелену цибулю – наприклад, у мішках. Нижче у статті я розповім про тонкощі агротехніки за порядком.
Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Хвороби і шкідники цибулі: як вберегти урожай
Цибуля, як і більшість городніх культур, потребує захисту від шкідників та хвороб. На щастя, ця культура не надто вибаглива, тому впоратися із можливими проблемами за умови вчасного піклування нескладно.
Нижче в статті я розповім, чому жовтіє листя цибулі та як позбутися шкідників цибулі, щоб отримати здоровий урожай.
Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Посадка цибулі: поради для доброго урожаю

Садіння цибулі – справа нехитра, але не всім вдається зібрати й зберегти високий урожай. У кожної культури є секрети вирощування, і треба точно знати, коли садити цибулю та як підготувати цибулю до посадки. Також дуже важливий вибір ділянки, інакше посадка цибулі не принесе очікуваних результатів. Нижче в статті спробуємо розібратись, які фактори є запорукою якісного урожаю цибулі, щоб зберегти овоч до весни в коморі.

Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Посадка цибулі на зиму

Отримати ранній урожай корисного овоча можна, посадивши насіння або дрібну ріпку під зиму. Грядки готують за 2–3 тижні до початку заходу. Необхідно скопати ділянку на багнет лопати, ретельно вибрати коріння багаторічних бур’янів, внести органічні добрива (гній, перегній, компост). Не придатні важкі, кислі, з високою вологістю ґрунти, затінені будівлями або деревами місця. При посадці цибулі під зиму кращими попередниками вважаються огірок, томат, рання картопля, зернові та зернобобові культури. Не варто садити цибулю і баштанні рослини, петрушку, часнику — насадження можуть вражатися загальними шкідниками та хворобами.

Як правильно підібрати посадковий матеріал, визначити оптимальний термін заходів, застосувати відповідні засоби захисту рослин, консультують досвідчені агрономи інтернет-магазину «Аптека Садівника».

Дієва обробка цибулі перед посадкою | Аптека садівника
Система захисту цибулі
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити культурні рослини від шкідників, хвороб і бур'янів.