Обробка смородини навесні

Обробка смородини навесні | Аптека садівника
Провідний експерт

Як тільки в саду розтане сніг і встановиться плюсова температура повітря, кущі чорної, білої, червоної смородини потребують профілактичної (лікувальної) обробки проти зимуючих шкідників, хвороботворних мікроорганізмів, грибкових спор. ТМ «Аптека Садівника» розроблено комплексну програму захисту смородини. Експерти інтернет-магазину пропонують унікальні препарати (інсектициди, фунгіциди, гербіциди), виготовлені в Україні для боротьби з поширеними захворюваннями культури, знищення бур’янів, припинення нашестя шкідливих комах.

Обробка смородини навесні | Аптека садівника

Підготовка до весняної обробки

Багато шкідників та збудників грибкових хвороб легко переносять зимові морози та снігопади. До розпускання бруньок на чагарнику рекомендується провести обробку смородини навесні, використовуючи змішаний розчин ад'юванту з інсектицидними властивостями «Захват Ойл» та фунгіциду «Гарт». Комплекс препаратів активно ліквідує зимуючі колонії попелиці та кліщів. Разом із цим знищуються спори борошнистої роси.

Неможливо розраховувати на результативність навіть найякіснішої обробки, якщо проігнорувати попередні заходи:

●       Проводить санітарну обрізку підмерзлих, пошкоджених комахами гілок.

●       Очищення простору біля куща від торішніх рослинних залишків, які часто вибирають шкідники, як укриття від негоди.

●       Підв’язка нижніх гілок до кілочків, щоб зручніше обприскувати чагарник.

Обприскування куща хімічними препаратами краще проводити в суху безвітряну погоду. Якщо впродовж доби після процедури випадуть опади, потрібно повторити обробку.

Профілактичну обробку смородини навесні повторюють через 10–14 днів.

Графік обробки смородини

Не варто очікувати на видимі прояви захворювань, пошкодження рослини шкідниками. Краще проводити попереджувальні (профілактичні) обприскування смородини навесні, у період настання відповідних умов активування збудників грибкових хвороб, масового розмноження комах. Нашою компанією розроблено чіткий графік обробки смородини ранньою весною, дотримуючись якого садівники гарантовано отримують високий урожай корисних плодів. Терміни вивірені на підставі досліджень вчених біологів щодо поведінки комах шкідників у весняно-літній період. Завдяки ретельному вивченню кліматичних особливостей України виявлено оптимальні умови для зараження рослин грибковими хворобами, вірусами та іншими збудниками поширених хвороб.

Необхідно якомога раніше виконати першу обробку смородини навесні — шкідники прокидаються до розпускання листя на чагарнику. Важливо знищити осередки зараження раніше «прокидання» рослини та її цвітіння.

Не варто роздумувати та вибирати, чим обробити смородину навесні до розпускання бруньок. Надійно знищити зимуючих шкідників, обприскуванням кущів можна препаратом «Захват Ойл». Рекомендується ретельно змочувати гілки чагарнику, щоб засіб дістав комах, що ховаються в пошкоджених ділянках кори, різної фази розвитку.

currant-896233_1920.jpg

Обробка від шкідників

Щоб ефективно протистояти ураженню плодового чагарнику шкідливими комахами, необхідно знати основні види «противника». Садівникам варто регулярно оглядати кущі ягідника, щоб не пропустити їх і вчасно виконати обробку смородини навесні від шкідників. Найбільших збитків завдають такі комахи:

  1. Гусениці склівки вигризають нутрощі пагонів, спускаючись до їхньої основи. Це сприяє в'яненню листя і відмирання пагонів. Рекомендується вирізати та знищити уражені гілки. Чагарник обприскують препаратами «Антиколорад Макс», «Жук OFF», «АТО Жук», «Гудвін», «Колібріс».
  2. Листова та галова попелиця вражає всі види смородини. Шкідник висмоктує клітинний сік із листя чагарнику. Внаслідок цього на верхній частині листя утворюються вишнево-червоні галли. Листя скручується і відмирає. Також ці шкідники можуть переносити вірусні захворювання. Для профілактики використовують розчин препарату "Захват Ойл". А ось чим обробити смородину навесні від колоній попелиці, вибирають із переліку інсектицидів "Антиколорад Макс", "Гудвін", "АТО Жук", "Колібріс". Препарати можна чергувати.
  3. Личинки чорносмородинного жовтого пильника вигризають отвори та об'їдають тканину листочків до головної жили. Для захисту від цих шкідників використовують перекопування ґрунту в міжряддях, а також обробку інсектицидами, такими як: "Антиколорад Макс", "Ато Жук", "Фас", "Колібріс".
  4. Ураження ягідника кліщем можна помітити по бруньках, що здулися, з яких не з’являється листя. Втрачений час для обробки смородини навесні від кліща обертається невиліковним захворюванням — махровість (безплідність). Якщо понад половина рослини вражені шкідником, кущ підлягає викорчовуванню та ліквідації.

Важко переоцінити важливість ранньовесняних профілактичних обробок чагарнику від шкідників, що зимують. Унаслідок цього значно зменшується ризик ураження рослини в літній період.

currant-g181909815_1920.jpg

Обробка від хвороб

Спори грибків можуть зимувати в рослинних рештках та ґрунті під ягідними кущами. Тому важливо правильно вибрати препарати для обробки смородини навесні, які знешкоджують збудників хвороб до активації їх на бруньках, листках, ягодах рослин. Найбільшу небезпеку становлять такі ураження:

  1. При антракнозі спочатку на листі з'являються невеликі блискучі плями, які поступово зливаються, набуваючи бурого відтінку. Відсутність профілактичних заходів призводить до опадання листя, відмирання молодих стебел та різкого зменшення кількості врожаю.
  2. Борошниста роса проявляється білим нальотом усім частинах чагарника. Згодом наліт ущільнюється і стає коричневим, а пізніше взагалі чорним. Листя жовтіє і гофрується. Стебла припиняють рости, а ягоди залишаються маленькими та кислими. Для боротьби з ним виконують кілька обробок смородини навесні та впродовж усього сезону фунгіцидами «Захисник», «Інферно», «Самшит».
  3. Іржа вражається тільки листя, на верхній частині якого з'являються хлоротичні плями, а на нижній – помаранчеві цятки досить швидко поширюються по всій листовій поверхні.
  4. Септоріоз проявляється на листі у вигляді круглих плям з темно-бурим обрамленням, а на ягодах – трохи вдавленими бурими плямами. На плодах симптоми проявляються перед дозріванням. Це захворювання викликає зниження врожайності культури у 1,5 рази, яке може не відновитися навіть на наступний рік.
Профілактична обробка кущів смородини навесні допомагає запобігти захворюванням грибкової природи.

Також вам може бути цікаво:
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Сорти яблунь: улюблені дерева на десятиліття
Яблуні в саду дають урожай протягом півстоліття, а першими плодами починають радувати вже на 3–4-й рік після посадки. Сорти яблук, поширені в Україні, здебільшого зимові, бо забезпечують нас вітамінами до наступного врожаю. Нижче в статті я розповім про кращі сорти яблунь і за якими характеристиками треба обирати дерева.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Зберігання яблук: всі секрети свіжих фруктів
Кожен садівник, який вирощує яблуні, може впевнено розповісти, як зберігати яблука на зиму. Але я з досвіду знаю, що чимало господарів допускають дрібні помилки в зберіганні та втрачають частину врожаю фруктів.
Пам’ятайте, що успіх зберігання яблук великою мірою залежить від термінів збору врожаю та акуратного зривання плодів з дерева. Вважається, що яблука, зірвані на 3–5 днів пізніше оптимального терміну (тобто більш стиглі), зберігаються на 2–3 місяці менше! Надто зелені, рано зірвані яблука теж довго не зберігаються.
Як же збирати врожай зимових сортів яблук, щоб вони долежали до весни і навіть більше (до 9 місяців)? Про це в статті далі.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Хвороби яблунь
Яблуня посідає почесне місце у саду кожного господаря ще з давніх давен. Проте вона часто піддається атаці різних хвороб, і щоб отримати щедрий врожай, необхідно постійно оглядати свої рослини й оперативно реагувати при появі перших симптомів.
Нижче в статті я розповім про найбільш поширені хвороби яблуні, включаючи хвороби кори яблунь.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Шкідники яблуні: боротьба за урожай
Плодожерка, листовійка, попелиця, щитівка, короїд на яблуні… Це лише невеличкий перелік шкідників, які завдають величезної шкоди деревам у саду, інколи позбавляючи нас половини або всього врожаю.
Садівники вважають боротьбу зі шкідниками основною роботою з догляду за яблунями. Та не всі знають, коли та чим правильно оброблювати дерева від шкідників. Нижче у статті я розповім, як позбутися небажаних комах.
Слід знати, що плодові дерева мають як спільних шкідників, так і притаманних лише певному виду рослини. То яких же комах-шкідників можна побачити здебільшого на яблуні?
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Щеплення яблуні: основні прийоми
Знаючи, як правильно щепити яблуню, можна братися до щеплення інших дерев у саду. Якщо ви хочете виростити новий сорт вже на наявному дереві або покращити стійкість яблуні до хвороб, щеплення – найкращий спосіб цього досягти. Коли та як щепити яблуню? 
Найкраще приживляються прищепи навесні. Для весни добре підійде щеплення живцями – частинами визрілих торішніх гілочок. Влітку в липні раджу щеплення вічком – окулірування. Взимку, в січні, можна щепити живцями на одно-дворічних викопаних підщепах для отримання нових саджанців. 
Щеплення яблуні восени не проводять.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Посадка яблуні навесні та восени
Як правильно посадити яблуню, здається, вчити нікого не треба. А що? Викопав собі яму, посадив, полив і чекай три-чотири роки на перший врожай. Та часом навіть досвідчені садівники роблять помилки й деревця повільно приймаються, погано ростуть, так що скуштувати перше яблучко все ніяк не вдається.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Обробка яблунь навесні: обприскування від шкідників та хвороб
Коли ви замислюєтесь, як і чим обприскувати яблуні, пам’ятайте, що це залежатиме від фази росту дерева. За правилами промислового вирощування, яблуні обприскують до 11 разів за сезон, бо це дерево атакують багато шкідників та хвороб: попелиця, плодожерка (гусінь), парша (сірі «веснянки» на плодах), плодова гниль, борошниста роса (білі плями на листі) тощо. Буває таке, що в деякі роки навесні крона рясно вкрита цвітом, а ось восени на дереві залишається лише 10 яблучок. Це знайомо всім садівникам, але багато хто вважає, що винувата погода, мовляв, яблука обсипались через спеку. Насправді у спеку активізуються шкідники, а дощова погода – рай для розвитку хвороб. Тож не стільки погода винувата, як треба вчасно обробляти яблуні від можливих проблем.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Обрізка яблуні навесні та восени
Як правильно обрізати яблуню і коли це краще робити – одне із найпоширеніших запитань садівників. Відповідь одна: до початку сокоруху. Тобто можна обрізувати або ранньої весни до набубнявіння бруньок, або восени після того, як обпаде більшість листя.
Найоптимальніший час  кінець лютого – початок березня, щойно відступили морози.Обрізка яблунь не повинна стати для них шоком, тому не захоплюйтесь, обрізуйте не більше третини гілок за рік, а на молодих деревцях й того менше. Краще щороку потроху обрізати, аніж робити велику перерву, а тоді позбавити дерево половини крони.
Хоч і складна ця наука, але цілком по силах кожному дачнику!