Обробка смородини навесні

Обробка смородини навесні | Аптека садівника
Провідний експерт

Як тільки в саду розтане сніг і встановиться плюсова температура повітря, кущі чорної, білої, червоної смородини потребують профілактичної (лікувальної) обробки проти зимуючих шкідників, хвороботворних мікроорганізмів, грибкових спор. ТМ «Аптека Садівника» розроблено комплексну програму захисту смородини. Експерти інтернет-магазину пропонують унікальні препарати (інсектициди, фунгіциди, гербіциди), виготовлені в Україні для боротьби з поширеними захворюваннями культури, знищення бур’янів, припинення нашестя шкідливих комах.

Обробка смородини навесні | Аптека садівника

Підготовка до весняної обробки

Багато шкідників та збудників грибкових хвороб легко переносять зимові морози та снігопади. До розпускання бруньок на чагарнику рекомендується провести обробку смородини навесні, використовуючи змішаний розчин ад'юванту з інсектицидними властивостями «Захват Ойл» та фунгіциду «Гарт». Комплекс препаратів активно ліквідує зимуючі колонії попелиці та кліщів. Разом із цим знищуються спори борошнистої роси.

Неможливо розраховувати на результативність навіть найякіснішої обробки, якщо проігнорувати попередні заходи:

●       Проводить санітарну обрізку підмерзлих, пошкоджених комахами гілок.

●       Очищення простору біля куща від торішніх рослинних залишків, які часто вибирають шкідники, як укриття від негоди.

●       Підв’язка нижніх гілок до кілочків, щоб зручніше обприскувати чагарник.

Обприскування куща хімічними препаратами краще проводити в суху безвітряну погоду. Якщо впродовж доби після процедури випадуть опади, потрібно повторити обробку.

Профілактичну обробку смородини навесні повторюють через 10–14 днів.

Графік обробки смородини

Не варто очікувати на видимі прояви захворювань, пошкодження рослини шкідниками. Краще проводити попереджувальні (профілактичні) обприскування смородини навесні, у період настання відповідних умов активування збудників грибкових хвороб, масового розмноження комах. Нашою компанією розроблено чіткий графік обробки смородини ранньою весною, дотримуючись якого садівники гарантовано отримують високий урожай корисних плодів. Терміни вивірені на підставі досліджень вчених біологів щодо поведінки комах шкідників у весняно-літній період. Завдяки ретельному вивченню кліматичних особливостей України виявлено оптимальні умови для зараження рослин грибковими хворобами, вірусами та іншими збудниками поширених хвороб.

Необхідно якомога раніше виконати першу обробку смородини навесні — шкідники прокидаються до розпускання листя на чагарнику. Важливо знищити осередки зараження раніше «прокидання» рослини та її цвітіння.

Не варто роздумувати та вибирати, чим обробити смородину навесні до розпускання бруньок. Надійно знищити зимуючих шкідників, обприскуванням кущів можна препаратом «Захват Ойл». Рекомендується ретельно змочувати гілки чагарнику, щоб засіб дістав комах, що ховаються в пошкоджених ділянках кори, різної фази розвитку.

currant-896233_1920.jpg

Обробка від шкідників

Щоб ефективно протистояти ураженню плодового чагарнику шкідливими комахами, необхідно знати основні види «противника». Садівникам варто регулярно оглядати кущі ягідника, щоб не пропустити їх і вчасно виконати обробку смородини навесні від шкідників. Найбільших збитків завдають такі комахи:

  1. Гусениці склівки вигризають нутрощі пагонів, спускаючись до їхньої основи. Це сприяє в'яненню листя і відмирання пагонів. Рекомендується вирізати та знищити уражені гілки. Чагарник обприскують препаратами «Антиколорад Макс», «Жук OFF», «АТО Жук», «Гудвін», «Колібріс».
  2. Листова та галова попелиця вражає всі види смородини. Шкідник висмоктує клітинний сік із листя чагарнику. Внаслідок цього на верхній частині листя утворюються вишнево-червоні галли. Листя скручується і відмирає. Також ці шкідники можуть переносити вірусні захворювання. Для профілактики використовують розчин препарату "Захват Ойл". А ось чим обробити смородину навесні від колоній попелиці, вибирають із переліку інсектицидів "Антиколорад Макс", "Гудвін", "АТО Жук", "Колібріс". Препарати можна чергувати.
  3. Личинки чорносмородинного жовтого пильника вигризають отвори та об'їдають тканину листочків до головної жили. Для захисту від цих шкідників використовують перекопування ґрунту в міжряддях, а також обробку інсектицидами, такими як: "Антиколорад Макс", "Ато Жук", "Фас", "Колібріс".
  4. Ураження ягідника кліщем можна помітити по бруньках, що здулися, з яких не з’являється листя. Втрачений час для обробки смородини навесні від кліща обертається невиліковним захворюванням — махровість (безплідність). Якщо понад половина рослини вражені шкідником, кущ підлягає викорчовуванню та ліквідації.

Важко переоцінити важливість ранньовесняних профілактичних обробок чагарнику від шкідників, що зимують. Унаслідок цього значно зменшується ризик ураження рослини в літній період.

currant-g181909815_1920.jpg

Обробка від хвороб

Спори грибків можуть зимувати в рослинних рештках та ґрунті під ягідними кущами. Тому важливо правильно вибрати препарати для обробки смородини навесні, які знешкоджують збудників хвороб до активації їх на бруньках, листках, ягодах рослин. Найбільшу небезпеку становлять такі ураження:

  1. При антракнозі спочатку на листі з'являються невеликі блискучі плями, які поступово зливаються, набуваючи бурого відтінку. Відсутність профілактичних заходів призводить до опадання листя, відмирання молодих стебел та різкого зменшення кількості врожаю.
  2. Борошниста роса проявляється білим нальотом усім частинах чагарника. Згодом наліт ущільнюється і стає коричневим, а пізніше взагалі чорним. Листя жовтіє і гофрується. Стебла припиняють рости, а ягоди залишаються маленькими та кислими. Для боротьби з ним виконують кілька обробок смородини навесні та впродовж усього сезону фунгіцидами «Захисник», «Інферно», «Самшит».
  3. Іржа вражається тільки листя, на верхній частині якого з'являються хлоротичні плями, а на нижній – помаранчеві цятки досить швидко поширюються по всій листовій поверхні.
  4. Септоріоз проявляється на листі у вигляді круглих плям з темно-бурим обрамленням, а на ягодах – трохи вдавленими бурими плямами. На плодах симптоми проявляються перед дозріванням. Це захворювання викликає зниження врожайності культури у 1,5 рази, яке може не відновитися навіть на наступний рік.
Профілактична обробка кущів смородини навесні допомагає запобігти захворюванням грибкової природи.

Супутні товари
Захват Ойл 500 мл
150.00 грн
Антиколорад Макс

Пакування

33.00 грн
АТО Жук

Пакування

47.00 грн
Гудвін

Пакування

51.00 грн
Колібріс 3 мл

Пакування

5.00 грн
Фас

Пакування

7.00 грн
Страж

Пакування

12.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Шкідники смородини: як з ними боротися | Аптека садівника
Попелиця на смородині: захищаємо кущі від супершкідника
Найпоширеніші шкідники ягідних кущів – попелиці. Мене часто запитують, чому її так важко вивести та який метод найбільш ефективний. Боротьба з попелицею на смородині хоч і тривала, проте при комплексному підході ефективна.
Нижче в статті я розповім, як можна зарадити пошкодженню кущів та втраті ягід.
Шкідники смородини: як з ними боротися | Аптека садівника
Хвороби смородини та методи їх лікування
Хвороби і шкідники смородини знайомі всім, хто вирощував ці ягідні кущі. Як би ми не дбали про підживлення і полив рослин, основна причина, чому з’являються плями на листі й обсипається смородина – хвороби і шкідники. Визначити причину й терміново підібрати потрібне лікування стає першочерговою задачею.
Нижче в статті я розповім, коли та як правильно обробляти смородину та лікувати її хвороби.
Шкідники смородини: як з ними боротися | Аптека садівника
Вирощування смородини: посадка, догляд та розмноження
Кожна господиня знає, як заготовити ягоди смородини – хтось перетирає її з цукром, хтось варить варення. А от технологія вирощування смородини для багатьох чомусь як китайська грамота.
Шкідники смородини: як з ними боротися | Аптека садівника
Обрізка смородини: правила для червоної та чорної смородини
Для всіх ягідних кущів обрізка – це обов’язкова процедура! Без неї кущі старіють, а ягоди дрібніють. І якщо молодий кущ дає грона розміром ледь не з виноград, то старі мають вигляд, як баба-яга із покрученою ковінькою, та і ягоди у них завбільшки за просо.
Шкідники смородини: як з ними боротися | Аптека садівника
Догляд за смородиною: все від А до Я
Як доглядати за смородиною навесні, восени та влітку? Кущі, звісно, ростимуть і самі, а от врожай залежатиме лише від вашої турботи та прикладених зусиль!
Я хочу поділитися з вами знаннями, коли садити смородину, як і коли її обрізати, як обробити від шкідників та хвороб і чим підживлювати.
Догляд за чорною та червоною смородиною майже однаковий, відрізняється лише процедурою обрізки.
Шкідники смородини: як з ними боротися | Аптека садівника
Чорна смородина: сорти української та зарубіжної селекції
Як обрати найкращі сорти чорної смородини, рушаючи за саджанцями в розплідник? Коли мене про це питають, я уточнюю: «А яку ви більше любите: з кислинкою чи солодку? Із тонкою шкіркою чи більш товстою?» Адже ті, хто вирощує на продаж, обирають ранні сорти ягід із міцною шкіркою – вони більш транспортабельні. Якщо ж вирощують для себе, щоб ласували діти та внуки й можна було варити варення, тоді краще обирати пізніші сорти з м’якшими солодкими ягодами.
Шкідники смородини: як з ними боротися | Аптека садівника
Обробка смородини: чим обприскувати ягідні кущі
Коли в сусідів постає питання, як та чим обробити смородину навесні, щоб уникнути проблем із хворобами та шкідниками влітку – вони приходять до мене. Існує кілька перевірених народних способів, які я застосовую: полив гарячою водою та обприскування кущів різними розчинами для підвищення імунітету. Така весняна обробка необхідна як чорній, так і червоній смородині (порічці), але давайте по порядку.
Шкідники смородини: як з ними боротися | Аптека садівника
Обробка смородини навесні

Як тільки в саду розтане сніг і встановиться плюсова температура повітря, кущі чорної, білої, червоної смородини потребують профілактичної (лікувальної) обробки проти зимуючих шкідників, хвороботворних мікроорганізмів, грибкових спор. ТМ «Аптека Садівника» розроблено комплексну програму захисту смородини. Експерти інтернет-магазину пропонують унікальні препарати (інсектициди, фунгіциди, гербіциди), виготовлені в Україні для боротьби з поширеними захворюваннями культури, знищення бур’янів, припинення нашестя шкідливих комах.

Шкідники смородини: як з ними боротися | Аптека садівника
Система захисту чорної смородини, порічок та аґрусу
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити культурні рослини від шкідників, хвороб і бур'янів.