Що таке ремонтантний сорт

Що таке ремонтантний сорт | Блог Аптека Садівника
Провідний експерт

Здатність ягідних і квіткових культур постійно цвісти та плодоносити (ремонтантність) приваблює багатьох власників дачних ділянок. Щоб ласувати солодкими ягодами весь літньо-осінній період, необхідно забезпечити правильний догляд за рослинами: регулярні підживлення, надійний захист від шкідників, хвороб, погодних аномалій. Секретами успішного розведення ягідних і рожевих чагарників діляться експерти компанії «Аптека Садівника».

Що таке ремонтантний сорт | Блог Аптека Садівника

Ремонтантність: основні характеристики

Що таке ремонтантна культура, можна зрозуміти з французького перекладу — це здатність знову підійматися, цвісти, плодоносити упродовж одного вегетаційного періоду. Великі плоди полуниці та суниці, отримані того ж року вирощування, стають значно меншого розміру на другий і наступні роки. Чагарник використовується 1–2 роки, після чого старі кущі викорчовують.

Рослини, що володіють ремонтантністю, мають ряд суттєвих недоліків. Миттєвий варіант дозрівання ягід не формує масового врожаю, достатнього для заготовлення продукції на зиму. У плодів красива щільна шкірка, яка не пошкоджується при перевезенні, але м’якоть на смак значно поступається звичайним сортам. Тільки кущі, вирощені вегетативним способом, повторюють батьківські якості. Через короткий життєвий цикл кущі не встигають самостійно розмножуватися, тому для відродження посадженої плантації необхідно постійно докуповувати рослини.

Ремонтантний сорт — це практично безперервне цвітіння і плодоношення культури, що вимагає максимальної віддачі життєвих сил. За сезон потрібно 8–10 відновлювальних підживлень через кожні 7–10 днів. Необхідними якостями характеризується препарат «Авангард NPK +M/E Плодово-ягідні», комплекс мікроелементів якого надходить у клітини рослини через 2–5 годин після проведення позакореневого обприскування.

Чим відрізняються ремонтантні рослини

Селекціонерами виведені ремонтантні сорти полуниці, малини, суниці та троянд. Рослини здатні цвісти та плодоносити з весни до осені при відповідному догляді: поливі, підживленні, профілактики захворювань, боротьбі зі шкідниками та бур’янами.

Полуниця

Постійне перевантаження при формуванні ягідного врожаю призводить до вирощування ремонтантної полуниці в 1–2 роки. Потім ягоди стають значно дрібніші, погіршується смак плодів. 30 % врожаю збирають на першому етапі плодоношення, 70 % припадає на осінь. Кущики мають менше листків в порівнянні зі звичайними сортами. Щоб омолодити рослину, обрізають старе прикореневе листя з червоним відтінком. Розрізняють великоплідні та дрібноплідні види. Видалення квітконосів стимулює утворення вусів, що важливо для самостійного розмноження. При посіві насіння з рослини втрачаються властивості ремонтантності.

shutterstock_2101974466.jpg

Малина

Характерною особливістю ремонтантної малини вважається здатність формувати плоди на однорічних гілках у рік посадки. Потужні гілки не вимагають підв’язки, не ламаються під вагою достиглих ягід. Багато сортів не утворюють кореневої порослі. У південних областях вирощують два врожаї культури — літній та осінній. Це сильно виснажує рослину, яка входить у зиму не підготовленою і часто вимерзає. У центральній і північній частині країни вигідно вирощувати тільки осінній урожай, вирізати гілки, які відплодоносили під корінь. Коріння чагарнику мульчують перегноєм, тирсою, іншими органічними залишками. Більш пізні терміни цвітіння і формування плодів сприяють меншому ураження чагарнику шкідниками та хворобами. Ягоди добре транспортуються, мають приємний аромат і смак.

garden-5494504_1920.jpg

Суниця

За потреби освітлення ремонтантна суниця підрозділяється на культуру довгого або нейтрального світлового дня. У першому випадку цвітіння і плодоношення наступають 2–3 рази за сезон. Другий варіант відрізняється практично безперервним циклом освітлення ягід не тільки на маточних кущах, але й на молодих розетках. Культура виведена для цілорічного вирощування в опалювальних теплицях. Також рослина успішно культивується у відкритому ґрунті південних і центральних регіонів України.

Троянди

Першим ремонтантним сортам Жозефіна Антуанетта, виведеним французом Лаффан, уже виповнилося понад 200 років. Сьогодні вченими розроблені сучасні сорти повторного цвітіння на основі схрещування чайних, бурбонських, дамаських, бенгальських і інших видів рослин. Чагарник ремонтантних троянд відрізняється потужними прямостоячими пагонами заввишки 2–2,5 метрів, ароматними квітами діаметром 8–16 см, різне забарвлення. Розмножується культура окуліруванням, живці приживаються слабо.

Молоді кущі формують із 5–6 сильних гілок, у старих залишають до 10 гілок. Пагони обрізають на 10–12 бруньок, щоб стимулювати рясне цвітіння. На тонких паростках залишають 5–7 бруньок, закладаючи урожай на наступний сезон. Старі рослини омолоджують, досить коротко підрізаючи всі гілки. Стимулює формування нових бутонів видалення зрілих суцвіть.

rose-g1a14f987c_1920.jpg

Щоб ремонтантні рослини активно цвіли, плодоносили, розмножувалися, рекомендується організувати необхідний догляд. Культури потребують рясного поливу, особливо в період утворення ягід. Краще облаштувати на ділянці крапельне зрошення або наливати воду у спеціально вириті вздовж рядків борозенки. Дощування викликає ризик зараження грибковими інфекціями, культура сприйнятлива до збудників борошнистої роси. У період вегетації проводиться профілактичне оброблення чагарника фунгіцидами Захисник, Гарт та Страж. На зиму варто захистити коріння рослини мульчів, при морозі нижче 20 градусів чагарник може загинути.
Супутні товари
Авангард NPK+M/E Плодово-ягідні

Пакування

7.50 грн
Захисник

Пакування

21.00 грн
Гарт

Пакування

36.00 грн
Страж

Пакування

10.50 грн
Фундазим

Пакування

16.00 грн
Антигусінь + Самшит

Пакування

12.00 грн
Колібріс + Страж

Пакування

24.00 грн
АТО Жук

Пакування

573.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Сорти абрикосів: обираємо південне чудо
Без жовто-помаранчевих солодких абрикосів важко уявити собі українське літо: вони без проблем ростуть у більшості регіонах. Користь цих фруктів важко переоцінити – чого вартий лише великий вміст калію та заліза!
Які ж дерева абрикосів посадити в саду? Як орієнтуватися в сортах? Які сорти абрикосів ранні, а які пізні? В цій статті я розповім про різні сорти абрикоса, щоб можна було обрати по одному з різних категорій і без проблем забезпечити собі ціле абрикосове літо!
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Хвороби абрикоса та їх лікування
Хвороби абрикосових дерев не мають дуже яскравих ознак, тому в них непросто розібратися. Найпоширеніша хвороба, яку ні з чим не сплутаєш – моніліоз абрикоса, коли засихають гілки водночас із листям і цвітом. Будь-які плями на листі та цятки на плодах – це теж ознаки хвороб, і лікувати дерево після виявлення інфекції набагато складніше, ніж провести профілактику. Давайте розберемося, з якими неприємними проявами хвороб абрикоса ми стикаємося у нашому саду.
Більше про хвороби плодових дерев читайте тут.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Моніліоз абрикоса
Грибкове ураження моніліозу абрикоса викликається збудником Monilia cinerea. Захворювання досить поширене в регіонах України, де навесні тривалий час тримається прохолодна погода з дощем. Першими уражаються квіти культури, на яких буріють пелюстки. Цвітіння дерева починається при температурі повітря від +10 °С, комфортною температурою для поширення хвороби вважається прохолодна дощова погода в період цвітіння культур. Спори переносяться з уражених частин та рослинних решток, в яких зберігалася грибниця.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Як підготувати плодові дерева до зими
Підготовка дерев до зими включає цілу низку заходів
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Захист культур від попелиці
Ми розберемося які бувають види попелиці, а також розповімо про способи боротьби зі шкідником.

Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Як захистити врожай від шкідників
На шляху до здорового та багатого врожаю городникам та садівникам доводиться докладати чимало зусиль.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Зберігання фруктів: правила і секрети садівників

Умови зберігання фруктів чітко визначені у промислових сховищах, бо в домашніх умовах дотриматися їх непросто. Тим не менш, необхідно знати технологію зберігання фруктів та оптимальну температуру, за якої урожай зберігатиметься довше.

Нижче в статті я розповім, як правильно зберігати яблука, груші, айву, виноград, сливи.

Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Підживлення дерев навесні та восени: обираємо добрива
Підживлення плодових дерев актуально для саджанця трьох-чотирьох років. До цього часу запас поживних речовин, закладених при посадці дерева, вичерпується. І що ближче до початку плодоношення, то важливіше підживлення дерев. Нижче у статті я розповім, як правильно підживлювати дерева, коли це треба робити та які обрати добрива для плодових дерев.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Все про крапельний полив саду: автоматичний полив дерев і газону
Автоматичний полив саду – унікальне за простотою та користю рішення для економії сил, часу та води. Крапельне зрошення рослин водою під корінь удвічі економить витрату води, до того ж регулярність зволоження –  запорука хорошого здоров’я рослин. Нижче в статті я розповім про переваги, які має крапельний полив для дерев та як його можна облаштувати.