Що таке ремонтантний сорт

Що таке ремонтантний сорт | Блог Аптека Садівника
Провідний експерт

Здатність ягідних і квіткових культур постійно цвісти та плодоносити (ремонтантність) приваблює багатьох власників дачних ділянок. Щоб ласувати солодкими ягодами весь літньо-осінній період, необхідно забезпечити правильний догляд за рослинами: регулярні підживлення, надійний захист від шкідників, хвороб, погодних аномалій. Секретами успішного розведення ягідних і рожевих чагарників діляться експерти компанії «Аптека Садівника».

Що таке ремонтантний сорт | Блог Аптека Садівника

Ремонтантність: основні характеристики

Що таке ремонтантна культура, можна зрозуміти з французького перекладу — це здатність знову підійматися, цвісти, плодоносити упродовж одного вегетаційного періоду. Великі плоди полуниці та суниці, отримані того ж року вирощування, стають значно меншого розміру на другий і наступні роки. Чагарник використовується 1–2 роки, після чого старі кущі викорчовують.

Рослини, що володіють ремонтантністю, мають ряд суттєвих недоліків. Миттєвий варіант дозрівання ягід не формує масового врожаю, достатнього для заготовлення продукції на зиму. У плодів красива щільна шкірка, яка не пошкоджується при перевезенні, але м’якоть на смак значно поступається звичайним сортам. Тільки кущі, вирощені вегетативним способом, повторюють батьківські якості. Через короткий життєвий цикл кущі не встигають самостійно розмножуватися, тому для відродження посадженої плантації необхідно постійно докуповувати рослини.

Ремонтантний сорт — це практично безперервне цвітіння і плодоношення культури, що вимагає максимальної віддачі життєвих сил. За сезон потрібно 8–10 відновлювальних підживлень через кожні 7–10 днів. Необхідними якостями характеризується препарат «Авангард NPK +M/E Плодово-ягідні», комплекс мікроелементів якого надходить у клітини рослини через 2–5 годин після проведення позакореневого обприскування.

Чим відрізняються ремонтантні рослини

Селекціонерами виведені ремонтантні сорти полуниці, малини, суниці та троянд. Рослини здатні цвісти та плодоносити з весни до осені при відповідному догляді: поливі, підживленні, профілактики захворювань, боротьбі зі шкідниками та бур’янами.

Полуниця

Постійне перевантаження при формуванні ягідного врожаю призводить до вирощування ремонтантної полуниці в 1–2 роки. Потім ягоди стають значно дрібніші, погіршується смак плодів. 30 % врожаю збирають на першому етапі плодоношення, 70 % припадає на осінь. Кущики мають менше листків в порівнянні зі звичайними сортами. Щоб омолодити рослину, обрізають старе прикореневе листя з червоним відтінком. Розрізняють великоплідні та дрібноплідні види. Видалення квітконосів стимулює утворення вусів, що важливо для самостійного розмноження. При посіві насіння з рослини втрачаються властивості ремонтантності.

shutterstock_2101974466.jpg

Малина

Характерною особливістю ремонтантної малини вважається здатність формувати плоди на однорічних гілках у рік посадки. Потужні гілки не вимагають підв’язки, не ламаються під вагою достиглих ягід. Багато сортів не утворюють кореневої порослі. У південних областях вирощують два врожаї культури — літній та осінній. Це сильно виснажує рослину, яка входить у зиму не підготовленою і часто вимерзає. У центральній і північній частині країни вигідно вирощувати тільки осінній урожай, вирізати гілки, які відплодоносили під корінь. Коріння чагарнику мульчують перегноєм, тирсою, іншими органічними залишками. Більш пізні терміни цвітіння і формування плодів сприяють меншому ураження чагарнику шкідниками та хворобами. Ягоди добре транспортуються, мають приємний аромат і смак.

garden-5494504_1920.jpg

Суниця

За потреби освітлення ремонтантна суниця підрозділяється на культуру довгого або нейтрального світлового дня. У першому випадку цвітіння і плодоношення наступають 2–3 рази за сезон. Другий варіант відрізняється практично безперервним циклом освітлення ягід не тільки на маточних кущах, але й на молодих розетках. Культура виведена для цілорічного вирощування в опалювальних теплицях. Також рослина успішно культивується у відкритому ґрунті південних і центральних регіонів України.

Троянди

Першим ремонтантним сортам Жозефіна Антуанетта, виведеним французом Лаффан, уже виповнилося понад 200 років. Сьогодні вченими розроблені сучасні сорти повторного цвітіння на основі схрещування чайних, бурбонських, дамаських, бенгальських і інших видів рослин. Чагарник ремонтантних троянд відрізняється потужними прямостоячими пагонами заввишки 2–2,5 метрів, ароматними квітами діаметром 8–16 см, різне забарвлення. Розмножується культура окуліруванням, живці приживаються слабо.

Молоді кущі формують із 5–6 сильних гілок, у старих залишають до 10 гілок. Пагони обрізають на 10–12 бруньок, щоб стимулювати рясне цвітіння. На тонких паростках залишають 5–7 бруньок, закладаючи урожай на наступний сезон. Старі рослини омолоджують, досить коротко підрізаючи всі гілки. Стимулює формування нових бутонів видалення зрілих суцвіть.

rose-g1a14f987c_1920.jpg

Щоб ремонтантні рослини активно цвіли, плодоносили, розмножувалися, рекомендується організувати необхідний догляд. Культури потребують рясного поливу, особливо в період утворення ягід. Краще облаштувати на ділянці крапельне зрошення або наливати воду у спеціально вириті вздовж рядків борозенки. Дощування викликає ризик зараження грибковими інфекціями, культура сприйнятлива до збудників борошнистої роси. У період вегетації проводиться профілактичне оброблення чагарника фунгіцидами Захисник, Гарт та Страж. На зиму варто захистити коріння рослини мульчів, при морозі нижче 20 градусів чагарник може загинути.
Також вам може бути цікаво:
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту та теплиці
Селекціонери вивели багато різноманітних сортів огірків, які дають ранній урожай або навпаки, плодоносять майже до осені, з великими плодами, мілкими, гладенькими чи цупкими…
У цій статті я розповім, які сорти огірків краще сіяти для отримання раннього врожаю, а які плодоноситимуть ще у вересні. Також розглянемо найкращі сорти огірків для теплиці.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Павутинний кліщ на огірках: 7 засобів від шкідника
Павутинний кліщ на огірках – досить небезпечний шкідник, який здатний у лічені дні знищити рослини. Якщо ви помітили, що листя на огірках сохне й втрачає колір у суху спекотну погоду, уважніше придивіться, швидше за все на ваших грядках оселився шкідник. Павутинний кліщ на огірках висмоктує сік із рослини, забираючи в неї сили та заплітаючи листя тонкою павутинкою.
Неозброєним оком роздивитися шкідника важко, а от сліди його діяльності дуже красномовні. Щоб вберегти огірочки від цього шкідника, нижче в статті я поділюсь, якою має бути боротьба з павутинним кліщем на огірках.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Борошниста роса на огірках: лікування та профілактика
Найпоширеніші хвороби огірків – справжня та несправжня борошниста роса. Це грибки, які можуть призвести до загибелі всієї рослини. Умови для розвитку хвороби: погана вентиляція, висока вологість, низька температура. Тобто окрім поганої вентиляції дві останні умови – практично те, що любить огірок. Давайте розберемося, чим обробляти та як лікувати огірки від борошнистої роси, та які існують способи профілактики хвороб.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Обробка огірків сироваткою, марганцівкою, мідним купоросом
Чим обробити огірки – запитання, яке ставить перед собою кожен городник, коли хоче виростити здорові рослини та отримати від них добрий врожай.
Піклуючись про город, ми наче піклуємося про свою сім’ю – рослини є не тільки їжею, а й вітамінами, а іноді і ліками. Тому кожен городник намагається вилікувати рослину, якщо помічає, як жовтіє листя огірків або сохне.
Як саме та чим обробити огірки залежно від симптомів я розповім нижче.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Полив огірків: як напоїти найбільших водолюбів
Як правильно і як часто поливати огірки, щоб отримати не лише гарний врожай, але й подовжити плодоношення? Чи помічали ви, що у багатьох господарів перші огірки з’являються вже у липні, а до середини серпня урожаю більше нема та все гудиння посохло? Колись я провів експеримент із щоденним поливом, в результаті якого збирав урожай у вересні, а з пізніше посіяних рослин – до середини жовтня у відкритому ґрунті.
Яким би неможливим це не здавалося, але спробуйте забезпечити рослинам необхідний догляд і ви здивуєтеся, як вони згодом вам віддячать. Оскільки огірки найбільш вологолюбні рослини на городі після капусти, нехтувати їхнім поливом не можна ніяк.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Як вирощувати огірки: секрети догляду
Можливо, у вас може виникнути закономірне запитання: «Навіщо знатися на агротехніці вирощування огірків, якщо ми всі їх якось вирощуємо?» Не новачки в городній справі давно помітили, що урожай огірків в Україні з року в рік не приходиться. Буває, що вже банки та бочки закінчилися, а город видає врожай як конвеєр. А буває, що вже липень, а домашніх огірків на ринку немає, продаються лише фермерські. Звичайно, багато залежить від погоди, а також від деяких помилок у підході городників до вирощування огірків.
Давайте разом спробуємо розібратися, як краще вирощувати огірки Найперше, що варто знати: під погоду можна підлаштуватися та зменшити її вплив, якщо правильно доглядати за цією загалом непримхливою культурою.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Чому жовтіє листя та зав’язі огірків: найпоширеніші причини
Щоліта той чи інший городник скаржиться на пожовтіння листя огірків. Як це не сумно, але причина зазвичай криється в неправильному догляді, хворобах або шкідниках. У будь-якому випадку ситуацію можна виправити, і я розповім, як саме допомогти рослині.
Поодиноке листя на огірках жовтіє через затінення або старість – це один з небагатьох випадків, коли робити нічого не потрібно, достатньо прибрати пожовклий листок.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Шкідники огірків: знищуємо білокрилку, трипси, попелицю
Поки ми чекаємо на врожай, шкідники огірків не втрачають часу й на повну силу ласують ним. Але ж ми стільки праці вкладаємо не для того, щоб годувати шкідників! Тому дуже важливо час від часу ретельно оглядати свої насадження і своєчасно реагувати на непроханих гостей.
Розповім про основних шкідників огірків та способи боротьби з ними.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Такі різнокольорові хвороби огірків
Що робити, якщо листя біліє, жовтіє, сохне та скручується?
Майже щороку доводиться чути розповіді дачників про кислотні дощі, начебто через які огірки за тиждень пожовтіли та посохли. «Згоріли від хімії», – найпоширеніше пояснення очевидних хвороб огірків: борошнистої роси, пероноспорозу та антракнозу. Можливо, дощі також винні, але по-перше, це не таке часте явище, а по-друге, якої ж концентрації мали бути ці дощі, щоб надати такий ефект? Тож спершу я розпитую симптоми можливих хвороб, щоб знати, від чого рятувати врожай.
У цій статті я пропоную навчитися ставити правильно «діагноз» огіркам та своєчасно їх лікувати.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Розсада огірків: коли та як сіяти
Кожному городнику знайома ситуація, коли сусід смакує огірочками вже в червні, а на вашому городі на огірках лише самі квіточки, та й секретами вирощування і раннього врожаю ніхто не поспішає ділитися. Не всі знають, наприклад, що посадка огірків розсадою пришвидшує отримання плодів на 2 тижні. Тож розберемося разом, як же правильно вирощувати розсаду огірків та висаджувати її на грядку.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка огірків: маленькі секрети для раннього врожаю
Якщо помідори – королеви нашого стола, то огірки – королі. Важко уявити собі город в Україні, на якому б не росли огіркові ліани. Ті, хто не можуть дочекатися сезонного врожаю в червні-липні, висівають огірки у парниках та на теплих грядках, щоб мати перші плоди вже у травні.
Я хочу поділитися з вами різними способами висівання та посадки огірків, щоб виростити максимальну кількість плодів.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Підживлення огірків: чим поливати у відкритому ґрунті
Огірок настільки поширена культура, що здається, нібито особливих умов для її вирощування не потрібно. Тому часто господарі нехтують підживленням огірків, не розуміючи, що передчасне всихання гудиння та хвороби листя – це наслідок ослабленого імунітету. А щоб отримати здорові рослини, треба вчасно підживлювати їх необхідними елементами.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті

Огірки ростуть практично на кожній городній ділянці в Україні, але не всі городники домагаються високої врожайності культурних рослин. Щоб правильно посадити та доглядати за баштанною культурою, варто скористатися рекомендаціями агрономів-експертів інтернет-магазину «Аптека Садівника». Компанією впроваджується унікальна система комплексних заходів щодо захисту огіркових посадок від шкідників, хвороб, бур’янів, погодних аномалій.

Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Система захисту огірків
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити огірки від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Вирощування огірків у теплиці
Використання теплиць для вирощування огірків дає змогу значно продовжити період урожаю навесні та восени. В холодний період також можна отримувати рясний урожай овочів, оскільки ТМ «Аптека Садівника» пропонує препарат “Енергодар” для захисту рослин від хвороб.