Правильна посадка малини навесні

Все про правильну посадку малини навесні | Блог Аптека Садівника
Провідний експерт

Перевагу насадженням малини навесні віддають у північних та центральних регіонах України, де зимовий період характеризується безсніжною погодою з частими відлигами. Коренева система малини знаходиться у верхньому шарі ґрунту (до 45 см). З висаджених під зиму саджанців 30% не переживають холодної пори року.

Все про правильну посадку малини навесні | Блог Аптека Садівника

Необхідно встигнути посадити малину навесні до набухання-розпускання бруньок на чагарнику. Посадкові лунки краще готувати з осені. Між підготовкою ґрунту та початком заходу має пройти не менше 3 тижнів, щоби земля встигла осісти. Весняний період найбільше підходить для посадки малинових кущів на ґрунті важкого складу. Якщо ґрунт із низькою родючістю, ямку роблять глибшою, додаючи перепрілий гній, компост. Вчасно висаджена рослина плодоносить на рік посадки. Інакше врожай очікується наступного року.

Чимало дачників цікавляться: чи можна садити малину навесні, чи залежить термін висадження від конкретного сорту. Агрономи-експерти ТМ «Аптека Садівника» з радістю діляться секретами весняної посадки малинових рослин, необхідним доглядом за культурою, захистом насаджень від шкідників, хвороб, бур’янів, несприятливих примх погоди.

Коли найкраще садити малину навесні 

Терміни посадки малини навесні залежать від кліматичного поясу розташування дачної ділянки. На півночі країни захід проводять із настанням теплої погоди. Орієнтовні терміни: кінець березня — середина травня. Коли температура ґрунту підіймається вище нуля градусів за Цельсієм, рослина йде в зріст. Якщо вже утворилися листочки, чагарник приживається гірше: недорозвинене коріння не може забезпечити поживними речовинами молоді пагони. Рекомендується коротко обрізати гілки до бруньок, що не розпустилися (20–25 см). Земля під кущем має бути постійно вологою, прикореневе коло мульчують торфом. Бажано садити малину навесні слабо морозостійких сортів ремонтантних видів. Варто вибирати саджанці з добре розвиненим корінням (довжина 10–15 см). Оптимально наявність 1–3 гілок завтовшки 0,5 см. При насадженні коренева шийка розташовується на рівні поверхні ґрунту. Надмірне заглиблення провокує відставання куща в зростанні та розвитку. На шийці, що стирчить над поверхнею, можуть засохнути підземні бруньки.

Вибираємо місце для посадки малини та готуємо ґрунт

Від правильного вибору місця для посадки малини навесні часом залежить не тільки врожайність та здоров’я куща, а й смак, аромат ягоди. Малина не любить пагорбів та западин. На височини корінням не вистачає вологи, а в низині її дуже багато. Найкраще розташування грядки — рівна сонячна ділянка, захищена від холодного вітру, з ґрунтовими водами не вище 1 метра від поверхні. Спрямованість бажано витримувати північ-південь, щоби рослина освітлювалася сонцем по максимуму. На одному місці чагарник росте приблизно 10 років.

shutterstock_1708735834.jpg

Сусіди малини

Бажано висаджувати малинник неподалік кущів червоної бузини (відлякує шкідників), ялівцю, барбарису, насаджень троянд. Вишня, смородина, аґрус, обліпиха мають пригнічуючий вплив на рослину.

Щоби захистити насадження від мимовільного поширення, по периметру вкопують листи шиферу на глибину 20–30 см. Природною перешкодою виступає смуга (50 см) щавлю або обсадження навколо кількома рядами кущової квасолі.

Попередники малини

При виборі місця під посадку малини навесні рекомендується враховувати, що старий малинник небезпечний шкідниками та спорами грибків, що залишилися в ґрунті, а личинки малиново-суничного довгоносика залишаються на плантаціях після викорчовування суниці, полуниці. Найкращими попередниками вважаються овочеві культури.

Відстань між лунками

При рядковому методі насаджень відстань між рослинами витримується 40–50 см, міжряддя становить 1,8–2 метри. Так зручніше доглядати за чагарником, збирати врожай. У траншеях кущі розміщують через 40-50 см. Між окремими рослинами рекомендується залишити відстань 1-1,2 метра в ряду (середній кущ складається з 9-12 стебел), міжряддя — 1,8 метра.

Підготовка ґрунту

З осені рекомендується підготувати майданчик під весняну посадку малини, знищивши бур’ян. Використовуються гербіциди суцільної дії «Галант», «Антибур’ян», «Гліфовіт Екстра», якими можна знешкодити не лише траву та коріння, а й насіння бур’янів. Восени або за 2–3 тижні вносяться органічні добрива.

Правильна посадка малини

Кожен садівник самостійно вибирає, як садити малину навесні. Якщо саджанців багато, застосовують стрічковий спосіб. Не рекомендується садити поруч високорослі та низькі сорти — у боротьбі за світло та тепло сильна культура гнітить слабшу. Також окремо садять кущі з різним забарвленням ягід. Уздовж рядів рекомендується вкопати опорні стовпчики для шпалер. Для підв’язки малинових пагонів від зламання вітром або під вагою врожаю, на встановлені коли натягують по три ряди міцного дроту.

shutterstock_1958381278.jpg

Рівчаковий спосіб

При посадці малини навесні часто використовують рів, який замінює низку лунок. Цей захід вимагає певних зусиль, які окупаються шляхом простоти догляду малинових кущів. Викопують рів завширшки 60 см, завглибшки 40 см. Для зручності родючий шар землі викладають з одного боку канави, неродючий — з іншого. На дно укладають перегній або компост шаром 10–15 см. Коріння саджанців попередньо замочують у глиняній бовтанці (1,5 частини глини, 1,6 частини перегною, 2 частини води) з додаванням протруйника «Антихрущ». Під кожен кущик підсипають по склянці деревної золи. Після ущільнення ґрунту організують полив рослин. Оптимальний об’єм води — 5 літрів під кожен кущ.

Ямковий (кущовий) спосіб

При правильній посадці малини навесні рослини можна висаджувати в індивідуально підготовлені ямки, глибина яких приблизно 40 см, а ширина 40–60 см. Розмір лунки залежить від структури та родючості ґрунту. Декоративно виглядають малинові кущі (5–6 штук), висаджені навколо опорного стовпа. З вершини опори протягнуті напрямні шнури, що є своєрідною підтримкою пагонів.

Посадка ремонтантної малини навесні — особливості

Щоби при посадці малини навесні саджанець добре прижився, необхідно дотримуватися низки умов:

● варто замочити коріння на 3–4 години в розчині мікродобрива «Авангард NPK+M/E Плодово-ягідні»;

● для повноцінного зростання та розвитку найбільш підходить родючий ґрунт нейтральної кислотності;

● малина погано росте на болотистих ґрунтах із застоєм води;

● ділянку вибирають на відкритому сонці або півтіні;

● прикореневе коло бажано замульчувати тирсою, соломою для кращого збереження вологи в ґрунті.

Набухання бруньок та поява молодих листочків — ознака, що рослина прижилася.

Садимо малину навесні в рів із відривом 50 см друг від друга. При дворядній посадці зберігаємо відстань між кущами в 70 см, міжряддя — 150 см. Щоби зібрати врожай приблизно 20 кг смачних ягід, достатньо посадити 8–10 кущів малини, яким можна організувати правильний догляд та своєчасний полив.

Також вам може бути цікаво:
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту та теплиці
Селекціонери вивели багато різноманітних сортів огірків, які дають ранній урожай або навпаки, плодоносять майже до осені, з великими плодами, мілкими, гладенькими чи цупкими…
У цій статті я розповім, які сорти огірків краще сіяти для отримання раннього врожаю, а які плодоноситимуть ще у вересні. Також розглянемо найкращі сорти огірків для теплиці.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Павутинний кліщ на огірках: 7 засобів від шкідника
Павутинний кліщ на огірках – досить небезпечний шкідник, який здатний у лічені дні знищити рослини. Якщо ви помітили, що листя на огірках сохне й втрачає колір у суху спекотну погоду, уважніше придивіться, швидше за все на ваших грядках оселився шкідник. Павутинний кліщ на огірках висмоктує сік із рослини, забираючи в неї сили та заплітаючи листя тонкою павутинкою.
Неозброєним оком роздивитися шкідника важко, а от сліди його діяльності дуже красномовні. Щоб вберегти огірочки від цього шкідника, нижче в статті я поділюсь, якою має бути боротьба з павутинним кліщем на огірках.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Попелиця на огірках: як боротися із шкідниками
Мене часто запитують, якщо з’явилась тля на огірках – як боротись? Попелиця на огірках, на щастя, не часте явище, але з теплою весною буває вже в червні. Якщо з’явилась чорна тля на огірках чи зелена – особливої різниці немає, обидві шкодять рослині, висмоктуючи сік із листочків, квітів і бутонів так сильно, що вся рослина гине. Попелиця на огірках небезпечна тим, що є переносником вірусної мозаїки – хвороби, від якої немає лікування.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Борошниста роса на огірках: лікування та профілактика
Найпоширеніші хвороби огірків – справжня та несправжня борошниста роса. Це грибки, які можуть призвести до загибелі всієї рослини. Умови для розвитку хвороби: погана вентиляція, висока вологість, низька температура. Тобто окрім поганої вентиляції дві останні умови – практично те, що любить огірок. Давайте розберемося, чим обробляти та як лікувати огірки від борошнистої роси, та які існують способи профілактики хвороб.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Обробка огірків сироваткою, марганцівкою, мідним купоросом
Чим обробити огірки – запитання, яке ставить перед собою кожен городник, коли хоче виростити здорові рослини та отримати від них добрий врожай.
Піклуючись про город, ми наче піклуємося про свою сім’ю – рослини є не тільки їжею, а й вітамінами, а іноді і ліками. Тому кожен городник намагається вилікувати рослину, якщо помічає, як жовтіє листя огірків або сохне.
Як саме та чим обробити огірки залежно від симптомів я розповім нижче.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Полив огірків: як напоїти найбільших водолюбів
Як правильно і як часто поливати огірки, щоб отримати не лише гарний врожай, але й подовжити плодоношення? Чи помічали ви, що у багатьох господарів перші огірки з’являються вже у липні, а до середини серпня урожаю більше нема та все гудиння посохло? Колись я провів експеримент із щоденним поливом, в результаті якого збирав урожай у вересні, а з пізніше посіяних рослин – до середини жовтня у відкритому ґрунті.
Яким би неможливим це не здавалося, але спробуйте забезпечити рослинам необхідний догляд і ви здивуєтеся, як вони згодом вам віддячать. Оскільки огірки найбільш вологолюбні рослини на городі після капусти, нехтувати їхнім поливом не можна ніяк.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Як вирощувати огірки: секрети догляду
Можливо, у вас може виникнути закономірне запитання: «Навіщо знатися на агротехніці вирощування огірків, якщо ми всі їх якось вирощуємо?» Не новачки в городній справі давно помітили, що урожай огірків в Україні з року в рік не приходиться. Буває, що вже банки та бочки закінчилися, а город видає врожай як конвеєр. А буває, що вже липень, а домашніх огірків на ринку немає, продаються лише фермерські. Звичайно, багато залежить від погоди, а також від деяких помилок у підході городників до вирощування огірків.
Давайте разом спробуємо розібратися, як краще вирощувати огірки Найперше, що варто знати: під погоду можна підлаштуватися та зменшити її вплив, якщо правильно доглядати за цією загалом непримхливою культурою.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Шкідники огірків: знищуємо білокрилку, трипси, попелицю
Поки ми чекаємо на врожай, шкідники огірків не втрачають часу й на повну силу ласують ним. Але ж ми стільки праці вкладаємо не для того, щоб годувати шкідників! Тому дуже важливо час від часу ретельно оглядати свої насадження і своєчасно реагувати на непроханих гостей.
Розповім про основних шкідників огірків та способи боротьби з ними.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Такі різнокольорові хвороби огірків
Що робити, якщо листя біліє, жовтіє, сохне та скручується?
Майже щороку доводиться чути розповіді дачників про кислотні дощі, начебто через які огірки за тиждень пожовтіли та посохли. «Згоріли від хімії», – найпоширеніше пояснення очевидних хвороб огірків: борошнистої роси, пероноспорозу та антракнозу. Можливо, дощі також винні, але по-перше, це не таке часте явище, а по-друге, якої ж концентрації мали бути ці дощі, щоб надати такий ефект? Тож спершу я розпитую симптоми можливих хвороб, щоб знати, від чого рятувати врожай.
У цій статті я пропоную навчитися ставити правильно «діагноз» огіркам та своєчасно їх лікувати.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Розсада огірків: коли та як сіяти
Кожному городнику знайома ситуація, коли сусід смакує огірочками вже в червні, а на вашому городі на огірках лише самі квіточки, та й секретами вирощування і раннього врожаю ніхто не поспішає ділитися. Не всі знають, наприклад, що посадка огірків розсадою пришвидшує отримання плодів на 2 тижні. Тож розберемося разом, як же правильно вирощувати розсаду огірків та висаджувати її на грядку.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Посадка огірків: маленькі секрети для раннього врожаю
Якщо помідори – королеви нашого стола, то огірки – королі. Важко уявити собі город в Україні, на якому б не росли огіркові ліани. Ті, хто не можуть дочекатися сезонного врожаю в червні-липні, висівають огірки у парниках та на теплих грядках, щоб мати перші плоди вже у травні.
Я хочу поділитися з вами різними способами висівання та посадки огірків, щоб виростити максимальну кількість плодів.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Підживлення огірків: чим поливати у відкритому ґрунті
Огірок настільки поширена культура, що здається, нібито особливих умов для її вирощування не потрібно. Тому часто господарі нехтують підживленням огірків, не розуміючи, що передчасне всихання гудиння та хвороби листя – це наслідок ослабленого імунітету. А щоб отримати здорові рослини, треба вчасно підживлювати їх необхідними елементами.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті

Огірки ростуть практично на кожній городній ділянці в Україні, але не всі городники домагаються високої врожайності культурних рослин. Щоб правильно посадити та доглядати за баштанною культурою, варто скористатися рекомендаціями агрономів-експертів інтернет-магазину «Аптека Садівника». Компанією впроваджується унікальна система комплексних заходів щодо захисту огіркових посадок від шкідників, хвороб, бур’янів, погодних аномалій.

Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Система захисту огірків
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити огірки від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.
Чому жовтіє листя огірків - догляд за огірками на городі
Вирощування огірків у теплиці
Використання теплиць для вирощування огірків дає змогу значно продовжити період урожаю навесні та восени. В холодний період також можна отримувати рясний урожай овочів, оскільки ТМ «Аптека Садівника» пропонує препарат “Енергодар” для захисту рослин від хвороб.