Гербіциди для малини: як вивести бур’яни

Як обрати гербіциди для малини | Аптека садівника
Провідний експерт

Малина і бур’яни – вічні сусіди. З одного боку, ягідні кущі отримують від них тінь та вологість, які рятують від посухи у спеку. Але з іншого, бур’яни (чистотіл, кропива, ромашка, осот, пирій, щириця, мишій) забирають усі поживні речовини із землі, що негативно впливає на ріст малини. Звичайно, можна час від часу просапувати, але чи не краще обробити один раз і на весь сезон забути про бур’яни?
Нижче я розповім, як використовувати гербіциди в насадженнях малини, щоб позбутися небажаних рослин без шкоди для врожаю.

Як обрати гербіциди для малини | Аптека садівника

Народні засоби від бур’янів у малині

Садівникам та городникам відомо, як визначати закисленість ґрунту – за рослинами, які на ньому ростуть. Сама малина потребує нейтрального ґрунту із показником pH 6,5-7 (менше цих показників – кислий ґрунт).

Якщо поміж кущів малини росте кислиця, дикий щавель, хвощ польовий, подорожник, м’ята, мати-й-мачуха, ромашка – це показники кислого ґрунту, а рослині такий ґрунт не подобається: гірше поглинаються мінеральні речовини, а це впливає на імунітет та плодоношення... Як же змінити цю ситуацію? Дуже просто – розкисліть землю, і бур’яни не ростимуть на цій ділянці. Один із найкращих способів – внесення попелу (склянка попелу на 1 м. кв.)  навесні й восени, а також регулярний полив впродовж сезону розчином попелу. Результат буде помітний за рік-два, бо розклад попелу на мікроелементи це тривалий процес. Також можна провести вапнування: внести кальцієву селітру або доломітове борошно (до 500 г на м. кв). Такий підхід доволі кропіткий, займає багато часу, тому для малиннику я раджу розкислювати землю заздалегідь.

Гербіциди для малини

Паралельно із розкисленням ґрунтів обробляють бур’яни спеціальними препаратами. Я не чекаю, поки в кущах малини будуть непрохідні хащі бур’янів, інакше згодом за ними прийдуть хвороби на листі та плодах.

Ранньої весни перед обробкою від хвороб і шкідників я намагаюсь вирвати всі сходи бур’янів та просапати, після цього вношу добрива в ґрунт. Другий раз просапую зазвичай до цвітіння. Якщо в малиннику завівся пирій – навіть регулярне сапання не допоможе, адже кореневищні бур’яни марно викопувати: вони розмножуються шматочком кореня й стають постійними жителями грядки. Їх неможливо викопати повністю, не пошкодивши кущі.

Тому у квітні молодий пирій у кущах малини до її цвітіння (висотою до 10–15 см) я обробляю препаратом Антипирій від Аптеки Садівника.

За два тижні трава пожовтіє та посохне, а всі поживні речовини із землі дістануться малині.

Якщо ж в малиннику переважають звичайні дводольні, широколисті бур’яни – найкращим рішенням буде обприскати міжряддя готовим рішенням із гербіцидів Мастак. Це спеціалізований препарат, розроблений спеціально для полуниці та малини. Обприскування проводять до початку вегетації, в період вегетації у міжряддях або після збору ягід. Зазвичай вистачає однієї обробки за сезон.

Про те, які бувають гербіциди та в яких випадках їх варто застосовувати, читайте тут.

Дуже прошу не поєднувати обробку від бур’янів з обробкою від хвороб і шкідників. Спершу вилікуйте рослини, а вже через кілька днів обробіть гербіцидами.

Я знаю дачників, які на боротьбу із бур’янами поклали все життя – очищати город та сад від бур’янів стало їхнім хобі. Я нічого не кажу їм, адже це їхній вибір і вони можуть робити так, як звикли. Але тим, хто цінує свій час та економить сили, раджу застосовувати сучасні вітчизняні препарати, щоб полегшити ріст своїм рослинкам.

Достатньо вибрати годину-дві за сезон у своєму щільному графіку й тримати малинник чистим від бур’янів, що я і роблю на своєму прикладі і вам раджу.

Супутні товари
Антипирій 100 мл
84.00 грн
Антипирій 250 мл
183.00 грн
Мастак 100 мл
139.00 грн
Авангард (Гулівер) Стимул
55.00 грн
Авангард NPK+M/E Плодово-ягідні
8.00 грн
Колібріс + Страж
27.00 грн
Антигусінь + Самшит
15.00 грн
Захисник 30 мл
25.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Чим підгодувати яблуню навесні перед цвітінням
Потрібно встигнути підготувати рослини до нового сезону, адже рослинам потрібні сили на цвітіння, формування листя, плодоношення
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Сорти яблунь: улюблені дерева на десятиліття
Яблуні в саду дають урожай протягом півстоліття, а першими плодами починають радувати вже на 3–4-й рік після посадки. Сорти яблук, поширені в Україні, здебільшого зимові, бо забезпечують нас вітамінами до наступного врожаю. Нижче в статті я розповім про кращі сорти яблунь і за якими характеристиками треба обирати дерева.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Зберігання яблук: всі секрети свіжих фруктів
Кожен садівник, який вирощує яблуні, може впевнено розповісти, як зберігати яблука на зиму. Але я з досвіду знаю, що чимало господарів допускають дрібні помилки в зберіганні та втрачають частину врожаю фруктів.
Пам’ятайте, що успіх зберігання яблук великою мірою залежить від термінів збору врожаю та акуратного зривання плодів з дерева. Вважається, що яблука, зірвані на 3–5 днів пізніше оптимального терміну (тобто більш стиглі), зберігаються на 2–3 місяці менше! Надто зелені, рано зірвані яблука теж довго не зберігаються.
Як же збирати врожай зимових сортів яблук, щоб вони долежали до весни і навіть більше (до 9 місяців)? Про це в статті далі.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Хвороби яблунь
Яблуня посідає почесне місце у саду кожного господаря ще з давніх давен. Проте вона часто піддається атаці різних хвороб, і щоб отримати щедрий врожай, необхідно постійно оглядати свої рослини й оперативно реагувати при появі перших симптомів.
Нижче в статті я розповім про найбільш поширені хвороби яблуні, включаючи хвороби кори яблунь.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Шкідники яблуні: боротьба за урожай
Плодожерка, листовійка, попелиця, щитівка, короїд на яблуні… Це лише невеличкий перелік шкідників, які завдають величезної шкоди деревам у саду, інколи позбавляючи нас половини або всього врожаю.
Садівники вважають боротьбу зі шкідниками основною роботою з догляду за яблунями. Та не всі знають, коли та чим правильно оброблювати дерева від шкідників. Нижче у статті я розповім, як позбутися небажаних комах.
Слід знати, що плодові дерева мають як спільних шкідників, так і притаманних лише певному виду рослини. То яких же комах-шкідників можна побачити здебільшого на яблуні?
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Щеплення яблуні: основні прийоми
Знаючи, як правильно щепити яблуню, можна братися до щеплення інших дерев у саду. Якщо ви хочете виростити новий сорт вже на наявному дереві або покращити стійкість яблуні до хвороб, щеплення – найкращий спосіб цього досягти. Коли та як щепити яблуню? 
Найкраще приживляються прищепи навесні. Для весни добре підійде щеплення живцями – частинами визрілих торішніх гілочок. Влітку в липні раджу щеплення вічком – окулірування. Взимку, в січні, можна щепити живцями на одно-дворічних викопаних підщепах для отримання нових саджанців. 
Щеплення яблуні восени не проводять.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Посадка яблуні навесні та восени
Як правильно посадити яблуню, здається, вчити нікого не треба. А що? Викопав собі яму, посадив, полив і чекай три-чотири роки на перший врожай. Та часом навіть досвідчені садівники роблять помилки й деревця повільно приймаються, погано ростуть, так що скуштувати перше яблучко все ніяк не вдається.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Обробка яблунь навесні: обприскування від шкідників та хвороб
Коли ви замислюєтесь, як і чим обприскувати яблуні, пам’ятайте, що це залежатиме від фази росту дерева. За правилами промислового вирощування, яблуні обприскують до 11 разів за сезон, бо це дерево атакують багато шкідників та хвороб: попелиця, плодожерка (гусінь), парша (сірі «веснянки» на плодах), плодова гниль, борошниста роса (білі плями на листі) тощо. Буває таке, що в деякі роки навесні крона рясно вкрита цвітом, а ось восени на дереві залишається лише 10 яблучок. Це знайомо всім садівникам, але багато хто вважає, що винувата погода, мовляв, яблука обсипались через спеку. Насправді у спеку активізуються шкідники, а дощова погода – рай для розвитку хвороб. Тож не стільки погода винувата, як треба вчасно обробляти яблуні від можливих проблем.
Скручене листя на яблуні: як лікувати? | Аптека садівника
Обрізка яблуні навесні та восени
Як правильно обрізати яблуню і коли це краще робити – одне із найпоширеніших запитань садівників. Відповідь одна: до початку сокоруху. Тобто можна обрізувати або ранньої весни до набубнявіння бруньок, або восени після того, як обпаде більшість листя.
Найоптимальніший час  кінець лютого – початок березня, щойно відступили морози.Обрізка яблунь не повинна стати для них шоком, тому не захоплюйтесь, обрізуйте не більше третини гілок за рік, а на молодих деревцях й того менше. Краще щороку потроху обрізати, аніж робити велику перерву, а тоді позбавити дерево половини крони.
Хоч і складна ця наука, але цілком по силах кожному дачнику!