Гербіциди для малини: як вивести бур’яни

Як обрати гербіциди для малини | Аптека садівника
Провідний експерт

Малина і бур’яни – вічні сусіди. З одного боку, ягідні кущі отримують від них тінь та вологість, які рятують від посухи у спеку. Але з іншого, бур’яни (чистотіл, кропива, ромашка, осот, пирій, щириця, мишій) забирають усі поживні речовини із землі, що негативно впливає на ріст малини. Звичайно, можна час від часу просапувати, але чи не краще обробити один раз і на весь сезон забути про бур’яни?
Нижче я розповім, як використовувати гербіциди в насадженнях малини, щоб позбутися небажаних рослин без шкоди для врожаю.

Як обрати гербіциди для малини | Аптека садівника

Народні засоби від бур’янів у малині

Садівникам та городникам відомо, як визначати закисленість ґрунту – за рослинами, які на ньому ростуть. Сама малина потребує нейтрального ґрунту із показником pH 6,5-7 (менше цих показників – кислий ґрунт).

Якщо поміж кущів малини росте кислиця, дикий щавель, хвощ польовий, подорожник, м’ята, мати-й-мачуха, ромашка – це показники кислого ґрунту, а рослині такий ґрунт не подобається: гірше поглинаються мінеральні речовини, а це впливає на імунітет та плодоношення... Як же змінити цю ситуацію? Дуже просто – розкисліть землю, і бур’яни не ростимуть на цій ділянці. Один із найкращих способів – внесення попелу (склянка попелу на 1 м. кв.)  навесні й восени, а також регулярний полив впродовж сезону розчином попелу. Результат буде помітний за рік-два, бо розклад попелу на мікроелементи це тривалий процес. Також можна провести вапнування: внести кальцієву селітру або доломітове борошно (до 500 г на м. кв). Такий підхід доволі кропіткий, займає багато часу, тому для малиннику я раджу розкислювати землю заздалегідь.

Гербіциди для малини

Паралельно із розкисленням ґрунтів обробляють бур’яни спеціальними препаратами. Я не чекаю, поки в кущах малини будуть непрохідні хащі бур’янів, інакше згодом за ними прийдуть хвороби на листі та плодах.

Ранньої весни перед обробкою від хвороб і шкідників я намагаюсь вирвати всі сходи бур’янів та просапати, після цього вношу добрива в ґрунт. Другий раз просапую зазвичай до цвітіння. Якщо в малиннику завівся пирій – навіть регулярне сапання не допоможе, адже кореневищні бур’яни марно викопувати: вони розмножуються шматочком кореня й стають постійними жителями грядки. Їх неможливо викопати повністю, не пошкодивши кущі.

Тому у квітні молодий пирій у кущах малини до її цвітіння (висотою до 10–15 см) я обробляю препаратом Антипирій від Аптеки Садівника.

За два тижні трава пожовтіє та посохне, а всі поживні речовини із землі дістануться малині.

Якщо ж в малиннику переважають звичайні дводольні, широколисті бур’яни – найкращим рішенням буде обприскати міжряддя готовим рішенням із гербіцидів Мастак. Це спеціалізований препарат, розроблений спеціально для полуниці та малини. Обприскування проводять до початку вегетації, в період вегетації у міжряддях або після збору ягід. Зазвичай вистачає однієї обробки за сезон.

Про те, які бувають гербіциди та в яких випадках їх варто застосовувати, читайте тут.

Дуже прошу не поєднувати обробку від бур’янів з обробкою від хвороб і шкідників. Спершу вилікуйте рослини, а вже через кілька днів обробіть гербіцидами.

Я знаю дачників, які на боротьбу із бур’янами поклали все життя – очищати город та сад від бур’янів стало їхнім хобі. Я нічого не кажу їм, адже це їхній вибір і вони можуть робити так, як звикли. Але тим, хто цінує свій час та економить сили, раджу застосовувати сучасні вітчизняні препарати, щоб полегшити ріст своїм рослинкам.

Достатньо вибрати годину-дві за сезон у своєму щільному графіку й тримати малинник чистим від бур’янів, що я і роблю на своєму прикладі і вам раджу.

Також вам може бути цікаво:
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Обприскування томатів: все про профілактику
Обприскування томатів – важлива частина догляду за цією культурою, як і позакореневе живлення, яке є профілактикою розвитку хвороб. Основна турбота більшості господарів – обробка томатів від фітофторозу, адже він часто призводить до загибелі цих рослин.
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Чорна ніжка томатів – як запобігти хворобі
Чорна ніжка томатів знайома всім, хто вирощував розсаду. Це коренева гниль, яка раптово проявляється почорнінням кореневої шийки й виляганням стебел. Коли з’являється чорна ніжка, захист решти розсади стає нагальною проблемою господаря.
Нижче у статті я розповім, як не втратити розсаду з необережності та чим обробити її для профілактики цієї інфекції.
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Полив помідорів: п’ять порад господарю
Помідори – незамінний овоч на нашому столі протягом усього року. Здається, немає господаря, який би не вирощував томати, щоб запастися консервацією на зиму. Знання про правильний полив помідорів допомагають зібрати якісний та щедрий урожай.
Полив помідорів є важливою частиною догляду, і від нього залежить, чи хворітимуть рослини та чи витримають натиск шкідників. Я розповім про тонкощі догляду за томатами в цій статті.
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Відео: помідори та інші овочі без бур'янів!
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Вершинна гниль томатів: заходи боротьби із гниллю помідорів
Вершинна гниль, або вершинка, як це захворювання називають городники, виникає на різних сортах помідорів: і на великих крупноплідних, і на видовжених сливочках. І хоча вершинна гниль на помідорах виникає не через інфекцію, це фізіологічна хвороба, однак вона створює умови для розвитку грибків, наприклад, альтернаріозу. Вона здатна знищити практично третину врожаю, спричиняючи усихання м’якоті плодиків, які щойно зав’язались. Ві такої хвороби страждають судини та ускладнюється транспорт поживних елементів по них, зокрема кальцію. При цьому верхівки пагонів як би зупиняються в рості, стають хирлявими.
Нижче я розповім, як позбутися вершинної гнилі на городі.
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Розсада помідорів: вирощування від посіву до пересадки в грунт
Всі, хто має бодай маленький клаптик землі, знають про самостійне висівання помідорів на розсаду. Хто не обпікався на купованій розсаді, отримавши замість ранніх низькорослих соковитих сортів пізні двометрові стебла зі сливочками? Тож перше правило городника: сій своє. Власна розсада на підвіконні або в парнику не підведе! Головне – розібратися, коли сіяти помідори та як садити помідори на розсаду.
Здавалося б, нічого складного: посіяв, розсадив, пересадив. Але скільки розчарувань чекатиме на господаря, якщо не підготуватися як слід та не дотримуватися технології вирощування томатів! Ось уже перші сходи, перша пара листочків тішить око, і вже уявляються рекордні плоди на майбутніх могутніх кущах… Але стебельця чомусь ростуть кволі, довгі, бліді. Одразу виникають запитання: як правильно сіяти помідори, як виростити розсаду помідорів, щоб стебла були могутніми і здоровими.
Отож, щоб таке не трапилось із вами, розповім по порядку. Розсада помідорів і її вирощування – не така вже й складна наука!
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Шкідники томатів та боротьба з ними
Коли добросовісний господар помічає перші сліди, які залишають шкідники на помідорах, боротьба з ними виходить на перший план. Поїдене листя – це найменше зло, та більшість комах ціляться на найніжніші частини рослини: зав’язь та цвіт. А які шкідники томатів тільки не зустрічаються: попелиця, гусениці совок, дротяники, личинки хруща й дуже поширений колорадський жук!
Раніше ми писали про передпосадкову обробку корінців розсади від хвороб та шкідників, аби запобігти лиху. Якщо шкоди вже завдано, швидко та ефективно вивести шкідників ви зможете за допомогою моїх порад.
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Хвороби томатів та як з ними боротися
Висадка виплеканої розсади у відкритий ґрунт – це завжди невеликий стрес як для рослин, так і для городника. Як тільки рослина приживиться на новому місці, на неї чекають різні шкідники, хвороби помідорів та інфекції у ґрунті тут як тут. Вони тільки й роблять, що чекають сприятливого моменту для атаки. Тож одразу після посадки розсади важливо прискіпливо стежити за будь-якими змінами на томатних грядках.
Давайте розберемося, на що перш за все необхідно звертати увагу та у чому полягає захист помідорів від хвороб, щоб можна було швидко позбутися загрози.
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Чому скручується листя на помідорах
Одне із частих запитань, яке хвилює господарів: чому скручуються листки на розсаді та дорослих кущах помідорів? Можу відповісти, що причин багато. Скручування може бути пов’язано з інфекцією, природними факторами або неправильним доглядом. Підказкою в такому випадку стане напрям, у який скручується листя помідорів – догори чи вниз.
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Обережно, фітофтороз томатів!
Коли всі рослини на городі здорові та чудово ростуть – це просто втіха для ока городника. Але на жаль, постійно так не буває, й кожне літо господарі отримують нові виклики. Наприклад, із фітофторозом, який вражає не лише помідори, а й картоплю, баклажани та перець, доводиться боротися регулярно. Це одна з найбільш агресивних хвороб, від якої зрілі рослини можуть загинути за лічені дні. Спори цієї грибкової хвороби зберігаються у ґрунті та розносяться з вітром або краплями дощу.
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Секрети вирощування томатів та догляду за ними
Українці вже звикли, що у вирощування помідорів від посадки у відкритий ґрунт до періоду збору соковитих плодів закладено чимало праці. Спершу ми милуємося першими листочками на розсаді, коли за вікном ще ні травинки, й уявляємо майбутні салати, соки, консервацію. Потім починається догляд і полив, підживлення та обприскування.
Ми добре знаємо, що культура ця вибаглива й просто так урожаєм не віддячує. Тож аби мати гарантію, що зусилля окупляться сторицею, варто дотримуватись агротехніки вирощування томатів. Тому розповім про основні етапи догляду рослин, які краще не пропускати, та дам поради, як уникнути поширених помилок.
Чим підживити помідори | Підживка помідорів | Аптека садівника
Система захисту томатів
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити томати від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.