Як правильно доглядати за декоративними рослинами

Все про догляд за декоративними культурами | Блог Аптека Садівника
Провідний експерт

Кожному садівникові хочеться, щоб пишні пахощі плодових і декоративних культур не припинялися якомога довше. Але з початком літа починаються клопоти по догляду за багаторічними і однорічними квітами, фруктовими, ягідними деревами і кущами. Роботи на садовій ділянці завжди дуже багато. Тому потрібно так організувати свою діяльність, щоб мінімізувати матеріальні і часові витрати. Кваліфіковані експерти-агрономи інтернет-магазину "Аптека Садівника" завжди готові поділитися секретами того, як краще підгодовувати і поливати насадження.

Все про догляд за декоративними культурами | Блог Аптека Садівника

Забезпечення рясного цвітіння і плодоношення саду

Існує безліч видів квітучих рослин — можна створити воістину "райський" куточок, де одні культури змінюють інші, забезпечуючи безперервний цикл цвітіння. Для цього необхідні родючість ґрунту, достатній полив, підживлення "вихованців" потрібними елементами. Також слід правильно підбирати декоративні саджанці, враховуючи сприятливе сусідство, світлове оформлення, черговість за часом цвітіння.

Правила мульчування

У дикій природі немає порожніх ділянок без рослинності, якщо підходить клімат і є волога. Поверхня з часом поступово покривається сухими залишками трави, опалим листям та іншими рослинними рештками. Під впливом тепла і вологи відбувається перетворення рослинних решток на родючий шар. Населяють ґрунт комахи, які проривають ходи і тунелі, забезпечуючи коріння рослин повітрям. Процес постійно поновлюється зі зміною теплого і холодного періоду.

Бажано організувати такий же цикл у саду, щоб рослини відрізнялися силою, витривалістю і красою. Штучний шар — мульчу — можна сформувати з різних рослинних решток.

shutterstock_1899521335 (1).jpg

Матеріал

Обов'язкова умова — матеріал для мульчування повинен мати органічне походження. Кращі джерела: перегній, перепрілий повністю компост, торф.

Використовують тирсу хвойних і листяних порід дерев, дрібно порубані шматочки гілок, деревну кору. Попередньо ґрунт рясно зволожують.

Можна застосовувати свіжу або суху траву, солому. Бажано поступово збільшувати шар до 8-10 см, регулярно ворушити пласт вилами. Також площу засівають сидератами — рослинами, які за короткий період утворюють велику масу зелені. Бадилля скошують до цвітіння, подрібнюють і заорюють у ґрунт на глибину 5-10 см. Щоб прискорити процес утворення родючого шару, рекомендується підтримувати мульчу у вологому стані. Можна внести азотні добрива.

Добрива

Для зростання і цвітіння потрібні регулярні підживлення рослин поживними речовинами, що містять комплекс мікро- та макроелементів. Універсальними характеристиками володіє "Авангард Квіти, Трави". Препарат легко розчиняється у воді, проникає до судинної системи через кілька годин після обробки, підвищує захисний механізм культури, повністю забезпечує поживними речовинами вегетативну рослину. Рекомендується додавати засіб "Авангард Стимул", азотисті препарати, інші компоненти захисної властивості. Протипоказана суміш з добривами сульфатного і лужного складу, бордоською рідиною.

30 мл препарату "Авангард Квіти, Трави" достатньо для приготування 5-8 літрів готового розчину, яким можна обробити від 2 до 3 дерев, залежно від віку, позакореневим способом. За сезон допускається до 5 обприскувань, останній раз за 2-3 тижні до збору врожаю.

Розпушування

Щоб маса мульчі не злежувалася, перекриваючи до коріння доступ повітря, потрібно регулярно піднімати і перевертати органічний шар. Можна використовувати звичайні вила чи граблі. Коли субстрат набуває пухкої консистенції, органіка швидше перетворюється на живильний шар. Доступ сонячного світла і тепла прискорює процес.

При жаркій погоді мульча охороняє ґрунт від пересихання і перегріву. Розпушування попереджає грибкові захворювання.

Коли необхідний полив

Багато з садівників неправильно поливають дерева і чагарники, що ростуть на ділянці. Зволоження малими порціями не приносить очікуваного ефекту. Краще поливати насадження рідше, але досхочу. За місяць достатньо провести захід 2-3 рази. Якщо настала посушлива погода, варто збільшити кратність поливу. Перевірити, як глибоко промочився ґрунт, можна, копнувши його совком або лопаткою.

Як поливати плодові дерева

Коренева структура плодового дерева за площею розростання приблизно відповідає відображенню крони. Тому важливо, щоб усі підземні відростки отримували таку необхідну вологу. По контуру крони рекомендується викопати канавку глибиною 15-20 см, куди слід заливати воду до повного всотування. Глибина зволоженого шару повинна досягати 40-50 см, щоб коріння увібрало воду у верхньому секторі ґрунту.

gooseberry-g144c9f70c_1920.jpg

Також полив можна поєднати з підживленням мінеральними добривами. Інтернет-магазин "Аптека Садівника" пропонує розчинний засіб "Авангард Плодово-Ягідні" в нормі 30 мл на 5-8 літрів води, який придатний до вживання на всій території України.

Полив квітів

Щоб зів'ялі і пониклі квіткові бутони реанімувати, рекомендується організувати правильний полив. Необхідно розпушити ґрунт навколо рослини, сформувавши поглиблення з квіткою у центрі. Культура повинна розташовуватися в ямці, щоб рідина не розтікалася по поверхні ґрунту.

Зменшити випаровування вологи допомагає мульчування ґрунту навколо рослини.

Чи промочить ґрунт дощ

Довгоочікуваний дощ не завжди здатний задовольнити потребу рослини. При сильній зливі нетривалого характеру земля не встигає насититися вологою. Краще підходить затяжний "добовий" дощ середньої інтенсивності. Варто зібрати дощову воду для подальшого поливу підігрітим на сонці складом.

Якщо сад розташований на похилому схилі, оформлення території горизонтальними терасами допомагає затримати воду.

Супутні товари
Авангард (Гулівер) Стимул

Пакування

51.00 грн
Авангард NPK+M/E Квіти, трави

Пакування

7.50 грн
Авангард Гроу Аміно

Пакування

57.00 грн
Авангард NPK+M/E Плодово-ягідні

Пакування

7.50 грн
Антихрущ

Пакування

13.00 грн
Інферно

Пакування

21.00 грн
Гарт

Пакування

36.00 грн
Фундазим

Пакування

16.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Сорти абрикосів: обираємо південне чудо
Без жовто-помаранчевих солодких абрикосів важко уявити собі українське літо: вони без проблем ростуть у більшості регіонах. Користь цих фруктів важко переоцінити – чого вартий лише великий вміст калію та заліза!
Які ж дерева абрикосів посадити в саду? Як орієнтуватися в сортах? Які сорти абрикосів ранні, а які пізні? В цій статті я розповім про різні сорти абрикоса, щоб можна було обрати по одному з різних категорій і без проблем забезпечити собі ціле абрикосове літо!
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Хвороби абрикоса та їх лікування
Хвороби абрикосових дерев не мають дуже яскравих ознак, тому в них непросто розібратися. Найпоширеніша хвороба, яку ні з чим не сплутаєш – моніліоз абрикоса, коли засихають гілки водночас із листям і цвітом. Будь-які плями на листі та цятки на плодах – це теж ознаки хвороб, і лікувати дерево після виявлення інфекції набагато складніше, ніж провести профілактику. Давайте розберемося, з якими неприємними проявами хвороб абрикоса ми стикаємося у нашому саду.
Більше про хвороби плодових дерев читайте тут.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Моніліоз абрикоса
Грибкове ураження моніліозу абрикоса викликається збудником Monilia cinerea. Захворювання досить поширене в регіонах України, де навесні тривалий час тримається прохолодна погода з дощем. Першими уражаються квіти культури, на яких буріють пелюстки. Цвітіння дерева починається при температурі повітря від +10 °С, комфортною температурою для поширення хвороби вважається прохолодна дощова погода в період цвітіння культур. Спори переносяться з уражених частин та рослинних решток, в яких зберігалася грибниця.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Як підготувати плодові дерева до зими
Підготовка дерев до зими включає цілу низку заходів
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Захист культур від попелиці
Ми розберемося які бувають види попелиці, а також розповімо про способи боротьби зі шкідником.

Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Як захистити врожай від шкідників
На шляху до здорового та багатого врожаю городникам та садівникам доводиться докладати чимало зусиль.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Зберігання фруктів: правила і секрети садівників

Умови зберігання фруктів чітко визначені у промислових сховищах, бо в домашніх умовах дотриматися їх непросто. Тим не менш, необхідно знати технологію зберігання фруктів та оптимальну температуру, за якої урожай зберігатиметься довше.

Нижче в статті я розповім, як правильно зберігати яблука, груші, айву, виноград, сливи.

Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Підживлення дерев навесні та восени: обираємо добрива
Підживлення плодових дерев актуально для саджанця трьох-чотирьох років. До цього часу запас поживних речовин, закладених при посадці дерева, вичерпується. І що ближче до початку плодоношення, то важливіше підживлення дерев. Нижче у статті я розповім, як правильно підживлювати дерева, коли це треба робити та які обрати добрива для плодових дерев.
Як обрізати абрикос | Обрізка абрикоса | Аптека садівника
Все про крапельний полив саду: автоматичний полив дерев і газону
Автоматичний полив саду – унікальне за простотою та користю рішення для економії сил, часу та води. Крапельне зрошення рослин водою під корінь удвічі економить витрату води, до того ж регулярність зволоження –  запорука хорошого здоров’я рослин. Нижче в статті я розповім про переваги, які має крапельний полив для дерев та як його можна облаштувати.