Як правильно доглядати за декоративними рослинами

Все про догляд за декоративними культурами | Блог Аптека Садівника
Провідний експерт

Кожному садівникові хочеться, щоб пишні пахощі плодових і декоративних культур не припинялися якомога довше. Але з початком літа починаються клопоти по догляду за багаторічними і однорічними квітами, фруктовими, ягідними деревами і кущами. Роботи на садовій ділянці завжди дуже багато. Тому потрібно так організувати свою діяльність, щоб мінімізувати матеріальні і часові витрати. Кваліфіковані експерти-агрономи інтернет-магазину "Аптека Садівника" завжди готові поділитися секретами того, як краще підгодовувати і поливати насадження.

Все про догляд за декоративними культурами | Блог Аптека Садівника

Забезпечення рясного цвітіння і плодоношення саду

Існує безліч видів квітучих рослин — можна створити воістину "райський" куточок, де одні культури змінюють інші, забезпечуючи безперервний цикл цвітіння. Для цього необхідні родючість ґрунту, достатній полив, підживлення "вихованців" потрібними елементами. Також слід правильно підбирати декоративні саджанці, враховуючи сприятливе сусідство, світлове оформлення, черговість за часом цвітіння.

Правила мульчування

У дикій природі немає порожніх ділянок без рослинності, якщо підходить клімат і є волога. Поверхня з часом поступово покривається сухими залишками трави, опалим листям та іншими рослинними рештками. Під впливом тепла і вологи відбувається перетворення рослинних решток на родючий шар. Населяють ґрунт комахи, які проривають ходи і тунелі, забезпечуючи коріння рослин повітрям. Процес постійно поновлюється зі зміною теплого і холодного періоду.

Бажано організувати такий же цикл у саду, щоб рослини відрізнялися силою, витривалістю і красою. Штучний шар — мульчу — можна сформувати з різних рослинних решток.

shutterstock_1899521335 (1).jpg

Матеріал

Обов'язкова умова — матеріал для мульчування повинен мати органічне походження. Кращі джерела: перегній, перепрілий повністю компост, торф.

Використовують тирсу хвойних і листяних порід дерев, дрібно порубані шматочки гілок, деревну кору. Попередньо ґрунт рясно зволожують.

Можна застосовувати свіжу або суху траву, солому. Бажано поступово збільшувати шар до 8-10 см, регулярно ворушити пласт вилами. Також площу засівають сидератами — рослинами, які за короткий період утворюють велику масу зелені. Бадилля скошують до цвітіння, подрібнюють і заорюють у ґрунт на глибину 5-10 см. Щоб прискорити процес утворення родючого шару, рекомендується підтримувати мульчу у вологому стані. Можна внести азотні добрива.

Добрива

Для зростання і цвітіння потрібні регулярні підживлення рослин поживними речовинами, що містять комплекс мікро- та макроелементів. Універсальними характеристиками володіє "Авангард Квіти, Трави". Препарат легко розчиняється у воді, проникає до судинної системи через кілька годин після обробки, підвищує захисний механізм культури, повністю забезпечує поживними речовинами вегетативну рослину. Рекомендується додавати засіб "Авангард Стимул", азотисті препарати, інші компоненти захисної властивості. Протипоказана суміш з добривами сульфатного і лужного складу, бордоською рідиною.

30 мл препарату "Авангард Квіти, Трави" достатньо для приготування 5-8 літрів готового розчину, яким можна обробити від 2 до 3 дерев, залежно від віку, позакореневим способом. За сезон допускається до 5 обприскувань, останній раз за 2-3 тижні до збору врожаю.

Розпушування

Щоб маса мульчі не злежувалася, перекриваючи до коріння доступ повітря, потрібно регулярно піднімати і перевертати органічний шар. Можна використовувати звичайні вила чи граблі. Коли субстрат набуває пухкої консистенції, органіка швидше перетворюється на живильний шар. Доступ сонячного світла і тепла прискорює процес.

При жаркій погоді мульча охороняє ґрунт від пересихання і перегріву. Розпушування попереджає грибкові захворювання.

Коли необхідний полив

Багато з садівників неправильно поливають дерева і чагарники, що ростуть на ділянці. Зволоження малими порціями не приносить очікуваного ефекту. Краще поливати насадження рідше, але досхочу. За місяць достатньо провести захід 2-3 рази. Якщо настала посушлива погода, варто збільшити кратність поливу. Перевірити, як глибоко промочився ґрунт, можна, копнувши його совком або лопаткою.

Як поливати плодові дерева

Коренева структура плодового дерева за площею розростання приблизно відповідає відображенню крони. Тому важливо, щоб усі підземні відростки отримували таку необхідну вологу. По контуру крони рекомендується викопати канавку глибиною 15-20 см, куди слід заливати воду до повного всотування. Глибина зволоженого шару повинна досягати 40-50 см, щоб коріння увібрало воду у верхньому секторі ґрунту.

gooseberry-g144c9f70c_1920.jpg

Також полив можна поєднати з підживленням мінеральними добривами. Інтернет-магазин "Аптека Садівника" пропонує розчинний засіб "Авангард Плодово-Ягідні" в нормі 30 мл на 5-8 літрів води, який придатний до вживання на всій території України.

Полив квітів

Щоб зів'ялі і пониклі квіткові бутони реанімувати, рекомендується організувати правильний полив. Необхідно розпушити ґрунт навколо рослини, сформувавши поглиблення з квіткою у центрі. Культура повинна розташовуватися в ямці, щоб рідина не розтікалася по поверхні ґрунту.

Зменшити випаровування вологи допомагає мульчування ґрунту навколо рослини.

Чи промочить ґрунт дощ

Довгоочікуваний дощ не завжди здатний задовольнити потребу рослини. При сильній зливі нетривалого характеру земля не встигає насититися вологою. Краще підходить затяжний "добовий" дощ середньої інтенсивності. Варто зібрати дощову воду для подальшого поливу підігрітим на сонці складом.

Якщо сад розташований на похилому схилі, оформлення території горизонтальними терасами допомагає затримати воду.

Також вам може бути цікаво:
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту та теплиці
Селекціонери вивели багато різноманітних сортів огірків, які дають ранній урожай або навпаки, плодоносять майже до осені, з великими плодами, мілкими, гладенькими чи цупкими…
У цій статті я розповім, які сорти огірків краще сіяти для отримання раннього врожаю, а які плодоноситимуть ще у вересні. Також розглянемо найкращі сорти огірків для теплиці.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Павутинний кліщ на огірках: 7 засобів від шкідника
Павутинний кліщ на огірках – досить небезпечний шкідник, який здатний у лічені дні знищити рослини. Якщо ви помітили, що листя на огірках сохне й втрачає колір у суху спекотну погоду, уважніше придивіться, швидше за все на ваших грядках оселився шкідник. Павутинний кліщ на огірках висмоктує сік із рослини, забираючи в неї сили та заплітаючи листя тонкою павутинкою.
Неозброєним оком роздивитися шкідника важко, а от сліди його діяльності дуже красномовні. Щоб вберегти огірочки від цього шкідника, нижче в статті я поділюсь, якою має бути боротьба з павутинним кліщем на огірках.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Борошниста роса на огірках: лікування та профілактика
Найпоширеніші хвороби огірків – справжня та несправжня борошниста роса. Це грибки, які можуть призвести до загибелі всієї рослини. Умови для розвитку хвороби: погана вентиляція, висока вологість, низька температура. Тобто окрім поганої вентиляції дві останні умови – практично те, що любить огірок. Давайте розберемося, чим обробляти та як лікувати огірки від борошнистої роси, та які існують способи профілактики хвороб.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Обробка огірків сироваткою, марганцівкою, мідним купоросом
Чим обробити огірки – запитання, яке ставить перед собою кожен городник, коли хоче виростити здорові рослини та отримати від них добрий врожай.
Піклуючись про город, ми наче піклуємося про свою сім’ю – рослини є не тільки їжею, а й вітамінами, а іноді і ліками. Тому кожен городник намагається вилікувати рослину, якщо помічає, як жовтіє листя огірків або сохне.
Як саме та чим обробити огірки залежно від симптомів я розповім нижче.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Полив огірків: як напоїти найбільших водолюбів
Як правильно і як часто поливати огірки, щоб отримати не лише гарний врожай, але й подовжити плодоношення? Чи помічали ви, що у багатьох господарів перші огірки з’являються вже у липні, а до середини серпня урожаю більше нема та все гудиння посохло? Колись я провів експеримент із щоденним поливом, в результаті якого збирав урожай у вересні, а з пізніше посіяних рослин – до середини жовтня у відкритому ґрунті.
Яким би неможливим це не здавалося, але спробуйте забезпечити рослинам необхідний догляд і ви здивуєтеся, як вони згодом вам віддячать. Оскільки огірки найбільш вологолюбні рослини на городі після капусти, нехтувати їхнім поливом не можна ніяк.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Як вирощувати огірки: секрети догляду
Можливо, у вас може виникнути закономірне запитання: «Навіщо знатися на агротехніці вирощування огірків, якщо ми всі їх якось вирощуємо?» Не новачки в городній справі давно помітили, що урожай огірків в Україні з року в рік не приходиться. Буває, що вже банки та бочки закінчилися, а город видає врожай як конвеєр. А буває, що вже липень, а домашніх огірків на ринку немає, продаються лише фермерські. Звичайно, багато залежить від погоди, а також від деяких помилок у підході городників до вирощування огірків.
Давайте разом спробуємо розібратися, як краще вирощувати огірки Найперше, що варто знати: під погоду можна підлаштуватися та зменшити її вплив, якщо правильно доглядати за цією загалом непримхливою культурою.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Чому жовтіє листя та зав’язі огірків: найпоширеніші причини
Щоліта той чи інший городник скаржиться на пожовтіння листя огірків. Як це не сумно, але причина зазвичай криється в неправильному догляді, хворобах або шкідниках. У будь-якому випадку ситуацію можна виправити, і я розповім, як саме допомогти рослині.
Поодиноке листя на огірках жовтіє через затінення або старість – це один з небагатьох випадків, коли робити нічого не потрібно, достатньо прибрати пожовклий листок.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Шкідники огірків: знищуємо білокрилку, трипси, попелицю
Поки ми чекаємо на врожай, шкідники огірків не втрачають часу й на повну силу ласують ним. Але ж ми стільки праці вкладаємо не для того, щоб годувати шкідників! Тому дуже важливо час від часу ретельно оглядати свої насадження і своєчасно реагувати на непроханих гостей.
Розповім про основних шкідників огірків та способи боротьби з ними.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Такі різнокольорові хвороби огірків
Що робити, якщо листя біліє, жовтіє, сохне та скручується?
Майже щороку доводиться чути розповіді дачників про кислотні дощі, начебто через які огірки за тиждень пожовтіли та посохли. «Згоріли від хімії», – найпоширеніше пояснення очевидних хвороб огірків: борошнистої роси, пероноспорозу та антракнозу. Можливо, дощі також винні, але по-перше, це не таке часте явище, а по-друге, якої ж концентрації мали бути ці дощі, щоб надати такий ефект? Тож спершу я розпитую симптоми можливих хвороб, щоб знати, від чого рятувати врожай.
У цій статті я пропоную навчитися ставити правильно «діагноз» огіркам та своєчасно їх лікувати.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Розсада огірків: коли та як сіяти
Кожному городнику знайома ситуація, коли сусід смакує огірочками вже в червні, а на вашому городі на огірках лише самі квіточки, та й секретами вирощування і раннього врожаю ніхто не поспішає ділитися. Не всі знають, наприклад, що посадка огірків розсадою пришвидшує отримання плодів на 2 тижні. Тож розберемося разом, як же правильно вирощувати розсаду огірків та висаджувати її на грядку.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка огірків: маленькі секрети для раннього врожаю
Якщо помідори – королеви нашого стола, то огірки – королі. Важко уявити собі город в Україні, на якому б не росли огіркові ліани. Ті, хто не можуть дочекатися сезонного врожаю в червні-липні, висівають огірки у парниках та на теплих грядках, щоб мати перші плоди вже у травні.
Я хочу поділитися з вами різними способами висівання та посадки огірків, щоб виростити максимальну кількість плодів.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Підживлення огірків: чим поливати у відкритому ґрунті
Огірок настільки поширена культура, що здається, нібито особливих умов для її вирощування не потрібно. Тому часто господарі нехтують підживленням огірків, не розуміючи, що передчасне всихання гудиння та хвороби листя – це наслідок ослабленого імунітету. А щоб отримати здорові рослини, треба вчасно підживлювати їх необхідними елементами.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті

Огірки ростуть практично на кожній городній ділянці в Україні, але не всі городники домагаються високої врожайності культурних рослин. Щоб правильно посадити та доглядати за баштанною культурою, варто скористатися рекомендаціями агрономів-експертів інтернет-магазину «Аптека Садівника». Компанією впроваджується унікальна система комплексних заходів щодо захисту огіркових посадок від шкідників, хвороб, бур’янів, погодних аномалій.

Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Система захисту огірків
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити огірки від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Вирощування огірків у теплиці
Використання теплиць для вирощування огірків дає змогу значно продовжити період урожаю навесні та восени. В холодний період також можна отримувати рясний урожай овочів, оскільки ТМ «Аптека Садівника» пропонує препарат “Енергодар” для захисту рослин від хвороб.