Літні посадки плодових і декоративних рослин

Все про літні посадки плодових і декоративних рослин | Блог Аптека Садівника
Провідний експерт

Традиційний метод осінньо-весняних посадок застарів з розвитком контейнерного вирощування декоративних і плодових культур. Сьогодні на споживчому ринку представлена маса саджанців рослин із закритою кореневою системою, у переважній більшості контейнерного типу. Нова технологія дозволяє контролювати зростання і розвиток посадкового матеріалу від насіння до відповідності товарного вигляду.

Інтернет-магазин "Аптека Садівника" пропонує ефективні препарати, що допомагають молодим рослинам акліматизуватися на новому місці, підвищити родючість ґрунту. Також бажано організувати захист саджанців від профільних шкідників, уберегти від заростання бур'янами. Наші досвідчені агрономи безкоштовно консультують клієнтів про те, як без проблем вирощувати влітку декоративні рослини в саду.

Все про літні посадки плодових і декоративних рослин | Блог Аптека Садівника

Основні характеристики контейнерних сезонних посадок

Літня посадка допомагає розширити асортимент рослин, доступних для домашнього вирощування. Восени або навесні саджанці продаються підготовленими до зимової сплячки або на початку пробудження після тривалого відпочинку — за зовнішнім виглядом складно уявити їх у фазі розквіту. Контейнерний спосіб надає цю можливість — рослини повністю сформовані, з повноцінно розвиненою кроною, характерним забарвленням листя, з цвітінням. Особливість вирощування — збережена без пошкоджень коренева система, попри пересадки в процесі росту.

Декоративні рослини вирощують у контейнерах двома способами.

boxwood-g8f3abbbb0_1920.jpg

Вирощування з насіння

Підготовлене насіння висівається прямо у контейнери, де рослина поступово розвивається. Підростаючий екземпляр кілька разів пересаджують, щоб коренева і надземна частина формувалися пропорційно.

Консультанти інтернет магазину "Аптека Садівника" діляться накопиченим досвідом і знаннями, докладно пояснюючи, як садити саджанці влітку:

      - щоб не травмувати дрібні пагони коренів при пересадці з меншої ємності до більшої, не варто руйнувати земляний ком;

      - перед процедурою необхідно рясно полити вміст горщика;

      - бажано виймати рослину, дотримуючись обережності й акуратності — по перевернутій догори дном тарі слід потихеньку  постукувати, стимулюючи випадання субстрату;

      - одночасно рекомендується притримувати рослину за стебло.

Правильно організована перевалка не завдає шкоди культурам. Захід можна повторювати кілька разів за потреби.

Вирощування через розсаду

Помічено, що будь-яка рослина краще себе почуває у природних умовах, тому насіння висівають у підготовлений ґрунт. Молодий саджанець у природних умовах формує потужний корінь, отримуючи достатнє живлення з удобреної землі. Зміцнілим його пересаджують у контейнер м'якого або жорсткого типу. Під постійним наглядом рослина вкорінюється в ємності. Прискорюють процедуру адаптації добрива і препарати, що стимулюють процес нарощування кореневої маси. Корінці, які розростаються, обвивають земляну грудку, тому при пересадці рослина швидко приживеться.

Інтернет-магазин "Аптека Садівника" пропонує клієнтам комплексні набори мікродобрив, стимуляторів росту, які допомагають молодим рослинам подолати несприятливі фактори, пов'язані з пересадкою, впливом погодних умов. Також ми пропонуємо засоби захисту рослин від комах-шкідників, поширених в Україні хвороб садивного матеріалу.

Технологія вирощування грудкою

Розглядаючи варіанти того, як садити саджанці влітку, варто звернути увагу на ще одну технологію — спосіб вирощування грудкою. Найчастіше він застосовується для вирощування плодових або декоративних дерев, чагарників. Спеціальною технікою окремі екземпляри викопують разом із грудкою землі. Процедура проводиться ранньою весною, коли бруньки ще не розпустилися. Щоб ґрунт біля кореня не обсипався, його обмотують мішковиною, зверху закріплюють металеву сітку.

Підготовлені до продажу рослини встановлюють у тирсовий субстрат, полив організовується крапельним методом. Влітку садові деревця активно розвиваються, і кореневій системі достатньо місця для росту всередині упаковки. Рослинність забезпечується живленням за рахунок мінеральних і органічних добрив. Великий асортимент товарів фірми "Укравіт Сайенс Парк" пропонує інтернет-магазин "Аптека Садівника". Спільно зі швейцарськими вченими розроблені передові технології з виробництва засобів захисту рослин, які ростуть в Україні.

Добрива максимально пристосовані для використання в невеликих господарствах приватного сектору. Позакореневе обприскування застосовується по рослинах або кроні. Полив під корінь декоративних і садових культур здійснюється 2-5 разів за сезон. Препарати швидко всмоктуються рослиною, задовольняючи повний спектр потреби в поживних компонентах.

При посадці на нове місце не рекомендується знімати обмотку мішковини і сіткову окантовку. Коріння легко проникає крізь тканину, яка розкладається в ґрунті протягом 1-2 років. Метал утилізується через кілька років.


Переваги посадки декоративних культур влітку

Грудкова і контейнерна технологія дозволяють вибрати і посадити декоративні рослини в саду влітку, коли проходить ажіотаж реалізації весняних саджанців. Покупець без поспіху дізнається особливості вирощування конкретної культури, потреби у поживних речовинах, захисні засоби від комах-шкідників, спостерігає різні фази зростання квітки.

Посаджені в літній період рослини встигають розвинути потужну кореневу структуру до настання стабільних холодів, що полегшує зимівлю. Вчасно закладаються квіткові і ростові бруньки, забезпечуючи раннє цвітіння, стабільний приріст крони. В результаті догляд за садом значно полегшується — рослини менше хворіють, рясно цвітуть, стійкіше витримують погодні аномалії.

Різницю між екземплярами літньої та осінньої посадки можна спостерігати вже на наступний рік — літні саджанці міцніші та витриваліші за своїх молодших "побратимів".

boxwood-ga70cb2f57_1920.jpg

Препарати для забезпечення росту і розвитку літніх саджанців

Інтернет-магазин "Аптека Садівника" пропонує клієнтам скористатися спеціально розробленими для України засобами здобрення і захисту рослин:

    1. Допомагає акліматизації препарат "Авангард Стимул", яким обробляють насіння перед посівом, обприскують саджанці після пересадки на нове місце. Речовина добре розчиняється у воді. Можна поєднувати обробку з інсектицидами, добривами, фунгіцидами. Засіб підвищує стійкість рослини до хвороб, витривалість за несприятливих погодних умов, покращує розвиток наземної маси і кореневої системи, збільшує врожайність культури.

    2. Постачання рослині поживних компонентів забезпечує комплекс препаратів "Авангард NPK+M/Е". Окремо розроблені засоби для підживлення квітів та декоративних культур, плодово-ягідних насаджень, винограду. Універсальне добриво з додаванням біоактивних компонентів можна використовувати практично на всіх саджанцях.

    3. Зменшує жорсткість води коректор кислотності "Айворі Плюс". Додавання препарату при приготуванні робочих розчинів підсилює ефективність основного компонента, прискорює засвоєння поживних речовин.

    4. Засіб-прилипач "Тандем" не допускає стікання розчину по листю і стовбуру молодої рослини.

Обробку посадкового матеріалу та саджанців проводять у ранковий або вечірній час. Не допускається наявність поривчастого вітру. Обов'язковий індивідуальний захист людини: рукавички, окуляри, респіратор. Рекомендована температура повітря — не вище 25°С. У сучасних умовах догляд за садом значно спрощується, якщо застосовувати інноваційні засоби підгодівлі і захисту рослин від негативних зовнішніх впливів.

Також вам може бути цікаво:
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту та теплиці
Селекціонери вивели багато різноманітних сортів огірків, які дають ранній урожай або навпаки, плодоносять майже до осені, з великими плодами, мілкими, гладенькими чи цупкими…
У цій статті я розповім, які сорти огірків краще сіяти для отримання раннього врожаю, а які плодоноситимуть ще у вересні. Також розглянемо найкращі сорти огірків для теплиці.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Павутинний кліщ на огірках: 7 засобів від шкідника
Павутинний кліщ на огірках – досить небезпечний шкідник, який здатний у лічені дні знищити рослини. Якщо ви помітили, що листя на огірках сохне й втрачає колір у суху спекотну погоду, уважніше придивіться, швидше за все на ваших грядках оселився шкідник. Павутинний кліщ на огірках висмоктує сік із рослини, забираючи в неї сили та заплітаючи листя тонкою павутинкою.
Неозброєним оком роздивитися шкідника важко, а от сліди його діяльності дуже красномовні. Щоб вберегти огірочки від цього шкідника, нижче в статті я поділюсь, якою має бути боротьба з павутинним кліщем на огірках.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Борошниста роса на огірках: лікування та профілактика
Найпоширеніші хвороби огірків – справжня та несправжня борошниста роса. Це грибки, які можуть призвести до загибелі всієї рослини. Умови для розвитку хвороби: погана вентиляція, висока вологість, низька температура. Тобто окрім поганої вентиляції дві останні умови – практично те, що любить огірок. Давайте розберемося, чим обробляти та як лікувати огірки від борошнистої роси, та які існують способи профілактики хвороб.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Обробка огірків сироваткою, марганцівкою, мідним купоросом
Чим обробити огірки – запитання, яке ставить перед собою кожен городник, коли хоче виростити здорові рослини та отримати від них добрий врожай.
Піклуючись про город, ми наче піклуємося про свою сім’ю – рослини є не тільки їжею, а й вітамінами, а іноді і ліками. Тому кожен городник намагається вилікувати рослину, якщо помічає, як жовтіє листя огірків або сохне.
Як саме та чим обробити огірки залежно від симптомів я розповім нижче.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Полив огірків: як напоїти найбільших водолюбів
Як правильно і як часто поливати огірки, щоб отримати не лише гарний врожай, але й подовжити плодоношення? Чи помічали ви, що у багатьох господарів перші огірки з’являються вже у липні, а до середини серпня урожаю більше нема та все гудиння посохло? Колись я провів експеримент із щоденним поливом, в результаті якого збирав урожай у вересні, а з пізніше посіяних рослин – до середини жовтня у відкритому ґрунті.
Яким би неможливим це не здавалося, але спробуйте забезпечити рослинам необхідний догляд і ви здивуєтеся, як вони згодом вам віддячать. Оскільки огірки найбільш вологолюбні рослини на городі після капусти, нехтувати їхнім поливом не можна ніяк.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Як вирощувати огірки: секрети догляду
Можливо, у вас може виникнути закономірне запитання: «Навіщо знатися на агротехніці вирощування огірків, якщо ми всі їх якось вирощуємо?» Не новачки в городній справі давно помітили, що урожай огірків в Україні з року в рік не приходиться. Буває, що вже банки та бочки закінчилися, а город видає врожай як конвеєр. А буває, що вже липень, а домашніх огірків на ринку немає, продаються лише фермерські. Звичайно, багато залежить від погоди, а також від деяких помилок у підході городників до вирощування огірків.
Давайте разом спробуємо розібратися, як краще вирощувати огірки Найперше, що варто знати: під погоду можна підлаштуватися та зменшити її вплив, якщо правильно доглядати за цією загалом непримхливою культурою.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Чому жовтіє листя та зав’язі огірків: найпоширеніші причини
Щоліта той чи інший городник скаржиться на пожовтіння листя огірків. Як це не сумно, але причина зазвичай криється в неправильному догляді, хворобах або шкідниках. У будь-якому випадку ситуацію можна виправити, і я розповім, як саме допомогти рослині.
Поодиноке листя на огірках жовтіє через затінення або старість – це один з небагатьох випадків, коли робити нічого не потрібно, достатньо прибрати пожовклий листок.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Шкідники огірків: знищуємо білокрилку, трипси, попелицю
Поки ми чекаємо на врожай, шкідники огірків не втрачають часу й на повну силу ласують ним. Але ж ми стільки праці вкладаємо не для того, щоб годувати шкідників! Тому дуже важливо час від часу ретельно оглядати свої насадження і своєчасно реагувати на непроханих гостей.
Розповім про основних шкідників огірків та способи боротьби з ними.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Такі різнокольорові хвороби огірків
Що робити, якщо листя біліє, жовтіє, сохне та скручується?
Майже щороку доводиться чути розповіді дачників про кислотні дощі, начебто через які огірки за тиждень пожовтіли та посохли. «Згоріли від хімії», – найпоширеніше пояснення очевидних хвороб огірків: борошнистої роси, пероноспорозу та антракнозу. Можливо, дощі також винні, але по-перше, це не таке часте явище, а по-друге, якої ж концентрації мали бути ці дощі, щоб надати такий ефект? Тож спершу я розпитую симптоми можливих хвороб, щоб знати, від чого рятувати врожай.
У цій статті я пропоную навчитися ставити правильно «діагноз» огіркам та своєчасно їх лікувати.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Розсада огірків: коли та як сіяти
Кожному городнику знайома ситуація, коли сусід смакує огірочками вже в червні, а на вашому городі на огірках лише самі квіточки, та й секретами вирощування і раннього врожаю ніхто не поспішає ділитися. Не всі знають, наприклад, що посадка огірків розсадою пришвидшує отримання плодів на 2 тижні. Тож розберемося разом, як же правильно вирощувати розсаду огірків та висаджувати її на грядку.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка огірків: маленькі секрети для раннього врожаю
Якщо помідори – королеви нашого стола, то огірки – королі. Важко уявити собі город в Україні, на якому б не росли огіркові ліани. Ті, хто не можуть дочекатися сезонного врожаю в червні-липні, висівають огірки у парниках та на теплих грядках, щоб мати перші плоди вже у травні.
Я хочу поділитися з вами різними способами висівання та посадки огірків, щоб виростити максимальну кількість плодів.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Підживлення огірків: чим поливати у відкритому ґрунті
Огірок настільки поширена культура, що здається, нібито особливих умов для її вирощування не потрібно. Тому часто господарі нехтують підживленням огірків, не розуміючи, що передчасне всихання гудиння та хвороби листя – це наслідок ослабленого імунітету. А щоб отримати здорові рослини, треба вчасно підживлювати їх необхідними елементами.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті

Огірки ростуть практично на кожній городній ділянці в Україні, але не всі городники домагаються високої врожайності культурних рослин. Щоб правильно посадити та доглядати за баштанною культурою, варто скористатися рекомендаціями агрономів-експертів інтернет-магазину «Аптека Садівника». Компанією впроваджується унікальна система комплексних заходів щодо захисту огіркових посадок від шкідників, хвороб, бур’янів, погодних аномалій.

Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Система захисту огірків
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити огірки від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Вирощування огірків у теплиці
Використання теплиць для вирощування огірків дає змогу значно продовжити період урожаю навесні та восени. В холодний період також можна отримувати рясний урожай овочів, оскільки ТМ «Аптека Садівника» пропонує препарат “Енергодар” для захисту рослин від хвороб.