Літні посадки плодових і декоративних рослин

Все про літні посадки плодових і декоративних рослин | Блог Аптека Садівника
Провідний експерт

Традиційний метод осінньо-весняних посадок застарів з розвитком контейнерного вирощування декоративних і плодових культур. Сьогодні на споживчому ринку представлена маса саджанців рослин із закритою кореневою системою, у переважній більшості контейнерного типу. Нова технологія дозволяє контролювати зростання і розвиток посадкового матеріалу від насіння до відповідності товарного вигляду.

Інтернет-магазин "Аптека Садівника" пропонує ефективні препарати, що допомагають молодим рослинам акліматизуватися на новому місці, підвищити родючість ґрунту. Також бажано організувати захист саджанців від профільних шкідників, уберегти від заростання бур'янами. Наші досвідчені агрономи безкоштовно консультують клієнтів про те, як без проблем вирощувати влітку декоративні рослини в саду.

Все про літні посадки плодових і декоративних рослин | Блог Аптека Садівника

Основні характеристики контейнерних сезонних посадок

Літня посадка допомагає розширити асортимент рослин, доступних для домашнього вирощування. Восени або навесні саджанці продаються підготовленими до зимової сплячки або на початку пробудження після тривалого відпочинку — за зовнішнім виглядом складно уявити їх у фазі розквіту. Контейнерний спосіб надає цю можливість — рослини повністю сформовані, з повноцінно розвиненою кроною, характерним забарвленням листя, з цвітінням. Особливість вирощування — збережена без пошкоджень коренева система, попри пересадки в процесі росту.

Декоративні рослини вирощують у контейнерах двома способами.

boxwood-g8f3abbbb0_1920.jpg

Вирощування з насіння

Підготовлене насіння висівається прямо у контейнери, де рослина поступово розвивається. Підростаючий екземпляр кілька разів пересаджують, щоб коренева і надземна частина формувалися пропорційно.

Консультанти інтернет магазину "Аптека Садівника" діляться накопиченим досвідом і знаннями, докладно пояснюючи, як садити саджанці влітку:

      - щоб не травмувати дрібні пагони коренів при пересадці з меншої ємності до більшої, не варто руйнувати земляний ком;

      - перед процедурою необхідно рясно полити вміст горщика;

      - бажано виймати рослину, дотримуючись обережності й акуратності — по перевернутій догори дном тарі слід потихеньку  постукувати, стимулюючи випадання субстрату;

      - одночасно рекомендується притримувати рослину за стебло.

Правильно організована перевалка не завдає шкоди культурам. Захід можна повторювати кілька разів за потреби.

Вирощування через розсаду

Помічено, що будь-яка рослина краще себе почуває у природних умовах, тому насіння висівають у підготовлений ґрунт. Молодий саджанець у природних умовах формує потужний корінь, отримуючи достатнє живлення з удобреної землі. Зміцнілим його пересаджують у контейнер м'якого або жорсткого типу. Під постійним наглядом рослина вкорінюється в ємності. Прискорюють процедуру адаптації добрива і препарати, що стимулюють процес нарощування кореневої маси. Корінці, які розростаються, обвивають земляну грудку, тому при пересадці рослина швидко приживеться.

Інтернет-магазин "Аптека Садівника" пропонує клієнтам комплексні набори мікродобрив, стимуляторів росту, які допомагають молодим рослинам подолати несприятливі фактори, пов'язані з пересадкою, впливом погодних умов. Також ми пропонуємо засоби захисту рослин від комах-шкідників, поширених в Україні хвороб садивного матеріалу.

Технологія вирощування грудкою

Розглядаючи варіанти того, як садити саджанці влітку, варто звернути увагу на ще одну технологію — спосіб вирощування грудкою. Найчастіше він застосовується для вирощування плодових або декоративних дерев, чагарників. Спеціальною технікою окремі екземпляри викопують разом із грудкою землі. Процедура проводиться ранньою весною, коли бруньки ще не розпустилися. Щоб ґрунт біля кореня не обсипався, його обмотують мішковиною, зверху закріплюють металеву сітку.

Підготовлені до продажу рослини встановлюють у тирсовий субстрат, полив організовується крапельним методом. Влітку садові деревця активно розвиваються, і кореневій системі достатньо місця для росту всередині упаковки. Рослинність забезпечується живленням за рахунок мінеральних і органічних добрив. Великий асортимент товарів фірми "Укравіт Сайенс Парк" пропонує інтернет-магазин "Аптека Садівника". Спільно зі швейцарськими вченими розроблені передові технології з виробництва засобів захисту рослин, які ростуть в Україні.

Добрива максимально пристосовані для використання в невеликих господарствах приватного сектору. Позакореневе обприскування застосовується по рослинах або кроні. Полив під корінь декоративних і садових культур здійснюється 2-5 разів за сезон. Препарати швидко всмоктуються рослиною, задовольняючи повний спектр потреби в поживних компонентах.

При посадці на нове місце не рекомендується знімати обмотку мішковини і сіткову окантовку. Коріння легко проникає крізь тканину, яка розкладається в ґрунті протягом 1-2 років. Метал утилізується через кілька років.


Переваги посадки декоративних культур влітку

Грудкова і контейнерна технологія дозволяють вибрати і посадити декоративні рослини в саду влітку, коли проходить ажіотаж реалізації весняних саджанців. Покупець без поспіху дізнається особливості вирощування конкретної культури, потреби у поживних речовинах, захисні засоби від комах-шкідників, спостерігає різні фази зростання квітки.

Посаджені в літній період рослини встигають розвинути потужну кореневу структуру до настання стабільних холодів, що полегшує зимівлю. Вчасно закладаються квіткові і ростові бруньки, забезпечуючи раннє цвітіння, стабільний приріст крони. В результаті догляд за садом значно полегшується — рослини менше хворіють, рясно цвітуть, стійкіше витримують погодні аномалії.

Різницю між екземплярами літньої та осінньої посадки можна спостерігати вже на наступний рік — літні саджанці міцніші та витриваліші за своїх молодших "побратимів".

boxwood-ga70cb2f57_1920.jpg

Препарати для забезпечення росту і розвитку літніх саджанців

Інтернет-магазин "Аптека Садівника" пропонує клієнтам скористатися спеціально розробленими для України засобами здобрення і захисту рослин:

    1. Допомагає акліматизації препарат "Авангард Стимул", яким обробляють насіння перед посівом, обприскують саджанці після пересадки на нове місце. Речовина добре розчиняється у воді. Можна поєднувати обробку з інсектицидами, добривами, фунгіцидами. Засіб підвищує стійкість рослини до хвороб, витривалість за несприятливих погодних умов, покращує розвиток наземної маси і кореневої системи, збільшує врожайність культури.

    2. Постачання рослині поживних компонентів забезпечує комплекс препаратів "Авангард NPK+M/Е". Окремо розроблені засоби для підживлення квітів та декоративних культур, плодово-ягідних насаджень, винограду. Універсальне добриво з додаванням біоактивних компонентів можна використовувати практично на всіх саджанцях.

    3. Зменшує жорсткість води коректор кислотності "Айворі Плюс". Додавання препарату при приготуванні робочих розчинів підсилює ефективність основного компонента, прискорює засвоєння поживних речовин.

    4. Засіб-прилипач "Тандем" не допускає стікання розчину по листю і стовбуру молодої рослини.

Обробку посадкового матеріалу та саджанців проводять у ранковий або вечірній час. Не допускається наявність поривчастого вітру. Обов'язковий індивідуальний захист людини: рукавички, окуляри, респіратор. Рекомендована температура повітря — не вище 25°С. У сучасних умовах догляд за садом значно спрощується, якщо застосовувати інноваційні засоби підгодівлі і захисту рослин від негативних зовнішніх впливів.

Супутні товари
Авангард (Гулівер) Стимул

Пакування

51.00 грн
Авангард NPK+M/E Квіти, трави

Пакування

7.50 грн
Тандем

Пакування

4.00 грн
Айворі Плюс

Пакування

3.50 грн
Антихрущ 30 мл
3.50 грн
Авангард Гроу Аміно

Пакування

57.00 грн
Гарт

Пакування

36.00 грн
Інферно

Пакування

21.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Сорти винограду в Україні: як обрати кращу лозу
Вирощування винограду – особлива наука, одна з найскладніших для садівників-початківців. Проте й ті, хто лише вчиться доглядати за лозою, й ті, хто в цій справі вже майстер, прагнуть мати в саду кращі сорти винограду.
Загалом виноград можна вирощувати в кожному регіоні нашої країни, хоча найкращі умови для нього, безумовно, на Півдні, в Криму та Закарпатті. Ця ліана дуже полюбляє сонце, теплолюбна, може вимерзати в люті морози. Існують види винограду, які пристосовані до суворих умов, тому що походять із Далекого Сходу, наприклад, виноград амурський. Але в наших умовах потрібно обирати лише районовані сорти, а нерайоновані потрібно акуратно обрізати та накривати на зиму.
Виноградарі вивели багато сортів, які адаптовані до різних кліматичних умов. Щоб гарантовано отримати врожай у помірному кліматі, обирайте дуже ранні сорти винограду, в яких доволі короткий термін достигання ягід.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Мілдью винограду: розпізнати і перемогти
Влітку, коли погодні умови стають оптимальними, виникає загроза появи мілдью – несправжньої борошнистої роси винограду. Це одна із найпоширеніших і найнебезпечніших хвороб, що у вологі роки завдає виноградникам великої шкоди, бо ягоди, уражені мілдью, непридатні для вживання і виготовлення вина.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Антракноз винограду: захистіть лозу від виноградної віспи
Після тривалих дощів я завжди із завмиранням серця оглядаю виноградники, бо висадила більше десятка хороших сортів. Не хочеться, щоб через погодні умови або недогляд рослини захворіли. Одна з найпідступніших хвороб – антракноз винограду.
Нижче у статті я розповім, як її можна визначити та що можна зробити, щоб інфекція не знищила кущі та врожай.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Оїдіум винограду – лікуємо одну із найнебезпечніших хвороб винограду
Коли листя винограду стає тьмяним і вкривається плямами, ймовірна причина – хвороби винограду, з яких оїдіум відомий найбільше. Інша назва – борошниста роса винограду, що проявляється білим нальотом на листі. Це дуже поширена грибкова хвороба, настільки, що її можна вважати найбільшим ворогом виноградарів.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Шкідники винограду: як позбутися небезпечних шкідників
Виноград – це чудова культура з відмінними смачними ягодами, що є окрасою всього саду. Але окрім краси та безсумнівної користі цієї культури, дачникам часто докучають шкідники винограду: попелиця, кліщі, червці, листовійки та довгоносики – загалом близько півсотні видів. Оскільки неспецифічних шкідників (тобто таких, які люблять не лише виноград, а й інші культури) у винограду багато, стає дуже важливою весняна обробка винограду від шкідників і хвороб.
Давайте розберемося, які саме шкідники пошкоджують виноградну лозу та як позбутися непроханих гостей.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Хвороби винограду
Хвороби винограду і їх лікування турбують виноградаря з перших років після посадки лози. Що різноманітніші погодні умови, то більше сюрпризів у проявах хвороб. Візьми здогадайся, що то за білий наліт на винограді чи плями на листі. Хвороби оїдіум та мілдью виноградарі знають не з чуток, а от менш поширені хлороз винограду та альтернаріоз на лозі можуть налякати не лише своїм виглядом, але й невідомістю, як із ними боротися.
Нижче у статті я розповім, які інфекції трапляються на лозі та як їм зарадити.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Осіння й весняна обрізка винограду: як формувати лозу
Обрізка винограду (виноградної лози) необхідна для двох цілей: покращення плодоношення та розрідження гілок. А пасинкування винограду необхідне для поліпшення кількості та якості плодів. Якщо виноград ростиме, як йому заманеться, він пустить соки на листя й верхівку, а в нижній частині не утворить грон або вони будуть дрібними. Правильна обрізка винограду восени або навесні та видалення пагонів стане запорукою того, що на нижніх рукавах (основних гілках) ягоди будуть великого розміру, а їх смак значно покращиться.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Підживлення винограду: чим удобрити лозу навесні та восени
Без підживлення винограду не буде налитих солодких соком грон, які є винагородою господарю за його труди. Добрива регулюють ріст листя, пагонів та квітів. Нижче я розповім, яку роль відіграють різні види підживлення винограду: нітроамофоскою, курячим послідом, попілом.
Використовуючи добриво для винограду, пам’ятайте, що забагато азоту викликає надмірний ріст листя та пагонів замість квітів та плодів. Калійні добрива потрібні для достигання плодів та поліпшення морозостійкості. Також калій поліпшує утворення цукрів – завдяки йому ягоди стануть солодшими. Фосфор відповідає за зміцнення імунітету та визрівання грон.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Полив винограду: коли і скільки води лити
Чимало садівників, які садять лозу, часто забувають про полив винограду. Це пояснюється тим, що корені культури розміщені доволі глибоко, тому рослина добре витримує посуху і зовні не одразу покаже ознаки нестачі води. Згодна, лоза просто так не всохне. Але й від нестачі вологи вона гірше ростиме, а це, звичайно ж, вплине на врожай.
Нижче я розповім, навіщо потрібен полив винограду навесні, як поливати саджанця, та в яких випадках крапельний полив винограду найкращий.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Вирощування винограду: догляд від А до Я
Вирощування винограду – вищий пілотаж у садівництві. Щоб отримати гідний врожай, слід вивчити всі особливості вирощування цієї культури. Коли ви навчитеся, як вирощувати виноград, наскільки складний чи навпаки, простий догляд за виноградом, можете сміливо вважати себе садівником із великої літери! Виноградарство – дуже вдячна справа, адже за умілого підходу лози радуватимуть вас гронами щонайменше в кілограм ваги. Отже, почнемо вивчення цієї відповідальної та захопливої справи!
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Весняна обробка винограду – перший крок до щедрого врожаю
Кожен садівник добре знає, що виплекати лозу, яка з року в рік стабільно тішитиме наливними гронами – це вищий пілотаж у садівництві. Адже якою б великою не була любов господаря до своєї рослини, виноград украй вразливий до різного роду хвороб, що в лічені дні поширюються листям, зав’яззю та ягодами. І як би садівник не намагався врятувати своє, з таким трудом та любов’ю вирощене дитя після весняних та літніх дощів, пошесть бере гору й зводить нанівець усі зусилля отримати якісний врожай. Тож щороку виноградарі втрачають від 30 до 50% очікуваних ягід, якщо вчасно не потурбувалися про захист насаджень.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Система захисту винограду
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити виноград від шкідників, хвороб і бур'янів.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Осіння обробка винограду
Комахи-шкідники влаштовуються на зимівлю в тріщинах кори, між лусочками бруньок, в сухих гронах винограду. Укриття рослини захисним матеріалом від зимових морозів створює комфортні умови для захисту від холоду шкідливих комах практично в будь-якій стадії розвитку. Також добре зберігаються спори грибків.