Посадка газонної трави і правильне укладання штучного газону

Все про посадку і правильне укладання газону | Блог Аптека Садівника
Провідний експерт

Для повноцінного відпочинку на дачі газон — обов’язковий елемент садового дизайну. На зеленому тлі галявини відмінно виглядають квіткові клумби, одиничні та групові композиції декоративних дерев і чагарників. Можна облаштувати ділянку натуральним або штучним покриттям, виконавши всі супутні роботи самостійно.

Все про посадку і правильне укладання газону | Блог Аптека Садівника Фахівці ландшафтного мистецтва інтернет-магазину «Аптека Садівника» з готовністю діляться таємницями й нюансами правильної посадки газону:
  • як підібрати й посіяти відповідні види трави;
  • забезпечити правильний догляд;
  • вчасно полити й удобрити рослини;
  • захистити від навали шкідників;
  • запобігти поширеним захворюванням трав’яного покриву.

Коли краще садити газон

Кожен власник ділянки визначає сам, коли сіяти газонну траву вигідніше. Літній, весняний і осінній сезон мають свої недоліки й переваги. Для посіву газонної трави найбільш відповідна температура навколишнього повітря — не вище 25 градусів за Цельсієм. У вологому ґрунті насіння сходить швидше, тому краще вибирати вечірній час після дощу або рясного поливу.

Якщо намічають посадку газонної трави навесні, варто вкластися в термін із кінця квітня до першої декади травня. Обов’язково треба відкоригувати час посіву культур у ґрунт через погодні умови. Сприятливою температурою ґрунту для проростання насіння вважається проміжок 8–12°C, водночас вночі температура не має опускатися нижче 5–8°С тепла.

При організації посіву газону восени рослини до настання стабільного похолодання встигають розвинути потужну кореневу систему, щоб при теплій погоді порадувати оточуючих дружними зеленими сходами. Можна посіяти траву перед самими заморозками в підготовлений заздалегідь ґрунт. За холодний період насіння природним чином проходять стратифікацію, стаючи більш загартованими й життєздатними.

При виборі оптимального часу, коли садити газон, варто враховувати особливості вирощуваних культур, експлуатаційні вимоги до виду покриття, кліматичні особливості регіону. Більш вимогливі до умов посіву монокультури, якими наповнюється газонний простір. Використовувані суміші насіння відрізняються більш високою стійкістю до несприятливих умов.

meadow-2184989_1920.jpg

Як правильно садити газонну траву

Початковий етап посіву газону починається з розрівнювання майданчика. Необхідно засипати ґрунтом усі ямки й поглиблення, зрізати горбки та височини. Максимально допустимий ухил на великій площі допускається до 30 градусів, але поверхня ділянки повинна залишатися рівною. Якщо майданчик розташований у низині, рекомендується зробити насип до рівня країв.

Перед тим, як посіяти насіння газонної трави на щільному водонепроникному ґрунті, необхідно забезпечити дренаж. Поверхневий дренаж споруджується шляхом нахилу майданчика (ухил не більше 4 градусів) у потрібну сторону для природного зливу. Уникнути застою води в період сильних опадів або танення снігу допомагають відкриті дренажні конструкції. На всій території газону виривають ряд канав завширшки 20–50 см, завглибшки 50 см, завдовжки кілька метрів. Ями застеляють геотекстилем і на третину заповнюють великим щебнем, засипають ґрунтом і ретельно утрамбовують поверхню.

Перед посадкою газонної трави необхідно вибрати тип рослинності, яка більше підходить по характеристикам для даної місцевості. Краще підібрати суміш невибагливих багаторічних трав із розвиненою кореневою системою. Найбільш часто вирощують кілька різновидів вівсяниці, тонконіг лучний, пасовищний райграс. Рекомендована товщина родючого шару — не менше ніж 10–15 см. Після появи сходів не варто упродовж півроку ходити по газону, щоб не порушити незміцнілі коріння культур. Першу стрижку проводять, коли висота рослин перевищить 10 см.

Як сіяти газонну траву своїми руками

Процедура посадки газону своїми руками доступна досвідченим садівникам і новачкам. Якщо площа ділянки досить велика, територію майбутньої зеленої галявини ділять на кілька частин, кожну з яких засівають окремо. Підготовлений ґрунт поливають, щоб промочити верхній шар глибиною до 30–40 см. Потім необхідно почекати 2–3 години, щоб вода просочилася вглиб. У безвітряну погоду сіють газонні трави ручним способом, проходячи кожну ділянку в поздовжньому й поперечному напрямку. Орієнтовна потреба насіння на 1 квадратний метр становить 30–40 грам. Зверху посіви покривають торф’яною крихтою. До появи сходів бажано підтримувати ґрунт у вологому стані.

grass-3375563_1920.jpg

Підживлення газонної трави при посадці

Стимулює ріст та розвиток трав’яного покриву, підвищує імунітет рослин, захищає від стресових станів передпосівне замочування насіння в розчині препарату «Авангард Гроу Аміно». Процедура триває 3–4 години, після чого посадковий матеріал необхідно просушити до сипучості й посіяти в підготовлений ґрунт. Обробка добривом для газону при посадці значно прискорює час появи перших дружних сходів. Надалі зелене покриття регулярно обприскують розчином добрива «Авангард NPK + M/E Квіти та трави», щоб підтримувати рослинність в ідеальній формі.

Як укласти штучну траву

Декоративне покриття зі штучної трави має попит у наступних випадках:

●       не вистачає часу й терпіння для догляду за натуральним газоном;

●       немає відповідних умов для зростання живої рослинності (сильна тінь, сухий ґрунт);

●       потрібно цілорічне зелене покриття, термін експлуатації якого триває до 10–15 років;

●       укладка штучної трави використовується для декорування місць із підвищеною прохідністю людей;

●       потрібна висока зносостійкість покриття.

Щоб штучний газон укласти рівно, красиво, рівномірно, потрібна певна попередня підготовка:Необхідно ліквідувати всі бур’яни на ділянці, обробивши ґрунт гербіцидами суцільної дії «Галант», «Антибур’ян», «Гліфовіт Екстра».
  • Зняти дерен на глибину 20–30 см, розрівняти дно котловану, утрамбувати ґрунт катком або підручними пристосуваннями. Допускається ухил до 4 мм на погонний метр.
  • Підготувати та укласти дренаж із різних за розміром фракцій щебню. Великі частинки укладаються знизу.
  • Спорудити водовідвідні канавки, щоб вода не застоювалася під поверхнею штучного покриття.

Покрокова технологія укладання газону:

●       при укладанні рулонів варто дотримуватися єдиного напрямку й нахилу штучного травостою;

●       полотна необхідно витримати в розправленому стані 12–24 годин;

●       краї рулонів укладаються впритул один до одного;

●       з’єднують смуги за допомогою укріплюючої стрічки, яку виробник часто залишає по краях;

●       надійно стягують кромки натяжним зшивачем.

Далі між травинками насипається шар наповнювача у вигляді кварцового піску, дрібного щебеню, гумової крихти. В останню чергу трав’яне покриття кріпиться до підкладки за допомогою металевих скоб, притискних планок, міцного дроту. Можна просто прибити настил довгими цвяхами.

background-19861_1920.jpg

Укладання штучного газону

Укладання рулонного газону зі штучної трави дає змогу досить швидко й надовго розв’язувати проблему влаштування зеленої галявини для відпочинку і спортивних занять. Якість виконання покриття робить практично непомітною різницю між штучної та натуральної рослинності. Залежно від призначення синтетичний килим буває:

●       декоративний (незасипаний), яким можна милуватися здалеку;

●       напівзасипаний (наповнювачем виступає кварцовий пісок) рекомендується для дитячих майданчиків і сімейних розваг;

●       в засипному варіанті додавання гумової крихти робить покриття стійким до постійних навантажень.

Використовувати м’який настил можна в приміщенні або на вулиці. Процес укладання штучної трави на бетон не вимагає особливих знань і навичок. Під основу газону обов’язково укладається спеціальна гумова підкладка, яка зменшує знос покриття при терті. Кріплять синтетичний килим до бетонної поверхні за допомогою сполучної стрічки (ширина виробу 30 см) і двокомпонентного клею. Додатково фіксують газон металевими скобами. По краях майданчик оформляється декоративними бордюрами.

Перед початком укладання штучного газону на землю або іншу горизонтальну поверхню необхідно підготувати необхідний інструмент і необхідні матеріали. Доглядати за готовим покриттям досить просто. Сміття вимітають нейлоновою мітлою або щіткою. Бажано відразу видаляти шматки жувальної гумки, предмети з гострими або ріжучими краями. Не варто палити біля штучного газону й кидати палаючі недопалки. Якщо по периметру починає з’являтися бур’яниста рослинність, бажано застосувати хімічні засоби боротьби. Експлуатація полімерної галявини за правильного догляду триває 10–20 років.

Також вам може бути цікаво:
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту та теплиці
Селекціонери вивели багато різноманітних сортів огірків, які дають ранній урожай або навпаки, плодоносять майже до осені, з великими плодами, мілкими, гладенькими чи цупкими…
У цій статті я розповім, які сорти огірків краще сіяти для отримання раннього врожаю, а які плодоноситимуть ще у вересні. Також розглянемо найкращі сорти огірків для теплиці.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Павутинний кліщ на огірках: 7 засобів від шкідника
Павутинний кліщ на огірках – досить небезпечний шкідник, який здатний у лічені дні знищити рослини. Якщо ви помітили, що листя на огірках сохне й втрачає колір у суху спекотну погоду, уважніше придивіться, швидше за все на ваших грядках оселився шкідник. Павутинний кліщ на огірках висмоктує сік із рослини, забираючи в неї сили та заплітаючи листя тонкою павутинкою.
Неозброєним оком роздивитися шкідника важко, а от сліди його діяльності дуже красномовні. Щоб вберегти огірочки від цього шкідника, нижче в статті я поділюсь, якою має бути боротьба з павутинним кліщем на огірках.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Борошниста роса на огірках: лікування та профілактика
Найпоширеніші хвороби огірків – справжня та несправжня борошниста роса. Це грибки, які можуть призвести до загибелі всієї рослини. Умови для розвитку хвороби: погана вентиляція, висока вологість, низька температура. Тобто окрім поганої вентиляції дві останні умови – практично те, що любить огірок. Давайте розберемося, чим обробляти та як лікувати огірки від борошнистої роси, та які існують способи профілактики хвороб.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Обробка огірків сироваткою, марганцівкою, мідним купоросом
Чим обробити огірки – запитання, яке ставить перед собою кожен городник, коли хоче виростити здорові рослини та отримати від них добрий врожай.
Піклуючись про город, ми наче піклуємося про свою сім’ю – рослини є не тільки їжею, а й вітамінами, а іноді і ліками. Тому кожен городник намагається вилікувати рослину, якщо помічає, як жовтіє листя огірків або сохне.
Як саме та чим обробити огірки залежно від симптомів я розповім нижче.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Полив огірків: як напоїти найбільших водолюбів
Як правильно і як часто поливати огірки, щоб отримати не лише гарний врожай, але й подовжити плодоношення? Чи помічали ви, що у багатьох господарів перші огірки з’являються вже у липні, а до середини серпня урожаю більше нема та все гудиння посохло? Колись я провів експеримент із щоденним поливом, в результаті якого збирав урожай у вересні, а з пізніше посіяних рослин – до середини жовтня у відкритому ґрунті.
Яким би неможливим це не здавалося, але спробуйте забезпечити рослинам необхідний догляд і ви здивуєтеся, як вони згодом вам віддячать. Оскільки огірки найбільш вологолюбні рослини на городі після капусти, нехтувати їхнім поливом не можна ніяк.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Як вирощувати огірки: секрети догляду
Можливо, у вас може виникнути закономірне запитання: «Навіщо знатися на агротехніці вирощування огірків, якщо ми всі їх якось вирощуємо?» Не новачки в городній справі давно помітили, що урожай огірків в Україні з року в рік не приходиться. Буває, що вже банки та бочки закінчилися, а город видає врожай як конвеєр. А буває, що вже липень, а домашніх огірків на ринку немає, продаються лише фермерські. Звичайно, багато залежить від погоди, а також від деяких помилок у підході городників до вирощування огірків.
Давайте разом спробуємо розібратися, як краще вирощувати огірки Найперше, що варто знати: під погоду можна підлаштуватися та зменшити її вплив, якщо правильно доглядати за цією загалом непримхливою культурою.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Чому жовтіє листя та зав’язі огірків: найпоширеніші причини
Щоліта той чи інший городник скаржиться на пожовтіння листя огірків. Як це не сумно, але причина зазвичай криється в неправильному догляді, хворобах або шкідниках. У будь-якому випадку ситуацію можна виправити, і я розповім, як саме допомогти рослині.
Поодиноке листя на огірках жовтіє через затінення або старість – це один з небагатьох випадків, коли робити нічого не потрібно, достатньо прибрати пожовклий листок.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Шкідники огірків: знищуємо білокрилку, трипси, попелицю
Поки ми чекаємо на врожай, шкідники огірків не втрачають часу й на повну силу ласують ним. Але ж ми стільки праці вкладаємо не для того, щоб годувати шкідників! Тому дуже важливо час від часу ретельно оглядати свої насадження і своєчасно реагувати на непроханих гостей.
Розповім про основних шкідників огірків та способи боротьби з ними.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Такі різнокольорові хвороби огірків
Що робити, якщо листя біліє, жовтіє, сохне та скручується?
Майже щороку доводиться чути розповіді дачників про кислотні дощі, начебто через які огірки за тиждень пожовтіли та посохли. «Згоріли від хімії», – найпоширеніше пояснення очевидних хвороб огірків: борошнистої роси, пероноспорозу та антракнозу. Можливо, дощі також винні, але по-перше, це не таке часте явище, а по-друге, якої ж концентрації мали бути ці дощі, щоб надати такий ефект? Тож спершу я розпитую симптоми можливих хвороб, щоб знати, від чого рятувати врожай.
У цій статті я пропоную навчитися ставити правильно «діагноз» огіркам та своєчасно їх лікувати.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Розсада огірків: коли та як сіяти
Кожному городнику знайома ситуація, коли сусід смакує огірочками вже в червні, а на вашому городі на огірках лише самі квіточки, та й секретами вирощування і раннього врожаю ніхто не поспішає ділитися. Не всі знають, наприклад, що посадка огірків розсадою пришвидшує отримання плодів на 2 тижні. Тож розберемося разом, як же правильно вирощувати розсаду огірків та висаджувати її на грядку.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка огірків: маленькі секрети для раннього врожаю
Якщо помідори – королеви нашого стола, то огірки – королі. Важко уявити собі город в Україні, на якому б не росли огіркові ліани. Ті, хто не можуть дочекатися сезонного врожаю в червні-липні, висівають огірки у парниках та на теплих грядках, щоб мати перші плоди вже у травні.
Я хочу поділитися з вами різними способами висівання та посадки огірків, щоб виростити максимальну кількість плодів.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Підживлення огірків: чим поливати у відкритому ґрунті
Огірок настільки поширена культура, що здається, нібито особливих умов для її вирощування не потрібно. Тому часто господарі нехтують підживленням огірків, не розуміючи, що передчасне всихання гудиння та хвороби листя – це наслідок ослабленого імунітету. А щоб отримати здорові рослини, треба вчасно підживлювати їх необхідними елементами.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Посадка і вирощування огірків у відкритому ґрунті

Огірки ростуть практично на кожній городній ділянці в Україні, але не всі городники домагаються високої врожайності культурних рослин. Щоб правильно посадити та доглядати за баштанною культурою, варто скористатися рекомендаціями агрономів-експертів інтернет-магазину «Аптека Садівника». Компанією впроваджується унікальна система комплексних заходів щодо захисту огіркових посадок від шкідників, хвороб, бур’янів, погодних аномалій.

Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Система захисту огірків
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити огірки від шкідників, хвороб і бур`янів протягом сезону.
Попелиця на огірках: як боротись з попелицею | Аптека садівника
Вирощування огірків у теплиці
Використання теплиць для вирощування огірків дає змогу значно продовжити період урожаю навесні та восени. В холодний період також можна отримувати рясний урожай овочів, оскільки ТМ «Аптека Садівника» пропонує препарат “Енергодар” для захисту рослин від хвороб.