Посадка газонної трави і правильне укладання штучного газону

Все про посадку і правильне укладання газону | Блог Аптека Садівника
Провідний експерт

Для повноцінного відпочинку на дачі газон — обов’язковий елемент садового дизайну. На зеленому тлі галявини відмінно виглядають квіткові клумби, одиничні та групові композиції декоративних дерев і чагарників. Можна облаштувати ділянку натуральним або штучним покриттям, виконавши всі супутні роботи самостійно.

Все про посадку і правильне укладання газону | Блог Аптека Садівника Фахівці ландшафтного мистецтва інтернет-магазину «Аптека Садівника» з готовністю діляться таємницями й нюансами правильної посадки газону:
  • як підібрати й посіяти відповідні види трави;
  • забезпечити правильний догляд;
  • вчасно полити й удобрити рослини;
  • захистити від навали шкідників;
  • запобігти поширеним захворюванням трав’яного покриву.

Коли краще садити газон

Кожен власник ділянки визначає сам, коли сіяти газонну траву вигідніше. Літній, весняний і осінній сезон мають свої недоліки й переваги. Для посіву газонної трави найбільш відповідна температура навколишнього повітря — не вище 25 градусів за Цельсієм. У вологому ґрунті насіння сходить швидше, тому краще вибирати вечірній час після дощу або рясного поливу.

Якщо намічають посадку газонної трави навесні, варто вкластися в термін із кінця квітня до першої декади травня. Обов’язково треба відкоригувати час посіву культур у ґрунт через погодні умови. Сприятливою температурою ґрунту для проростання насіння вважається проміжок 8–12°C, водночас вночі температура не має опускатися нижче 5–8°С тепла.

При організації посіву газону восени рослини до настання стабільного похолодання встигають розвинути потужну кореневу систему, щоб при теплій погоді порадувати оточуючих дружними зеленими сходами. Можна посіяти траву перед самими заморозками в підготовлений заздалегідь ґрунт. За холодний період насіння природним чином проходять стратифікацію, стаючи більш загартованими й життєздатними.

При виборі оптимального часу, коли садити газон, варто враховувати особливості вирощуваних культур, експлуатаційні вимоги до виду покриття, кліматичні особливості регіону. Більш вимогливі до умов посіву монокультури, якими наповнюється газонний простір. Використовувані суміші насіння відрізняються більш високою стійкістю до несприятливих умов.

meadow-2184989_1920.jpg

Як правильно садити газонну траву

Початковий етап посіву газону починається з розрівнювання майданчика. Необхідно засипати ґрунтом усі ямки й поглиблення, зрізати горбки та височини. Максимально допустимий ухил на великій площі допускається до 30 градусів, але поверхня ділянки повинна залишатися рівною. Якщо майданчик розташований у низині, рекомендується зробити насип до рівня країв.

Перед тим, як посіяти насіння газонної трави на щільному водонепроникному ґрунті, необхідно забезпечити дренаж. Поверхневий дренаж споруджується шляхом нахилу майданчика (ухил не більше 4 градусів) у потрібну сторону для природного зливу. Уникнути застою води в період сильних опадів або танення снігу допомагають відкриті дренажні конструкції. На всій території газону виривають ряд канав завширшки 20–50 см, завглибшки 50 см, завдовжки кілька метрів. Ями застеляють геотекстилем і на третину заповнюють великим щебнем, засипають ґрунтом і ретельно утрамбовують поверхню.

Перед посадкою газонної трави необхідно вибрати тип рослинності, яка більше підходить по характеристикам для даної місцевості. Краще підібрати суміш невибагливих багаторічних трав із розвиненою кореневою системою. Найбільш часто вирощують кілька різновидів вівсяниці, тонконіг лучний, пасовищний райграс. Рекомендована товщина родючого шару — не менше ніж 10–15 см. Після появи сходів не варто упродовж півроку ходити по газону, щоб не порушити незміцнілі коріння культур. Першу стрижку проводять, коли висота рослин перевищить 10 см.

Як сіяти газонну траву своїми руками

Процедура посадки газону своїми руками доступна досвідченим садівникам і новачкам. Якщо площа ділянки досить велика, територію майбутньої зеленої галявини ділять на кілька частин, кожну з яких засівають окремо. Підготовлений ґрунт поливають, щоб промочити верхній шар глибиною до 30–40 см. Потім необхідно почекати 2–3 години, щоб вода просочилася вглиб. У безвітряну погоду сіють газонні трави ручним способом, проходячи кожну ділянку в поздовжньому й поперечному напрямку. Орієнтовна потреба насіння на 1 квадратний метр становить 30–40 грам. Зверху посіви покривають торф’яною крихтою. До появи сходів бажано підтримувати ґрунт у вологому стані.

grass-3375563_1920.jpg

Підживлення газонної трави при посадці

Стимулює ріст та розвиток трав’яного покриву, підвищує імунітет рослин, захищає від стресових станів передпосівне замочування насіння в розчині препарату «Авангард Гроу Аміно». Процедура триває 3–4 години, після чого посадковий матеріал необхідно просушити до сипучості й посіяти в підготовлений ґрунт. Обробка добривом для газону при посадці значно прискорює час появи перших дружних сходів. Надалі зелене покриття регулярно обприскують розчином добрива «Авангард NPK + M/E Квіти та трави», щоб підтримувати рослинність в ідеальній формі.

Як укласти штучну траву

Декоративне покриття зі штучної трави має попит у наступних випадках:

●       не вистачає часу й терпіння для догляду за натуральним газоном;

●       немає відповідних умов для зростання живої рослинності (сильна тінь, сухий ґрунт);

●       потрібно цілорічне зелене покриття, термін експлуатації якого триває до 10–15 років;

●       укладка штучної трави використовується для декорування місць із підвищеною прохідністю людей;

●       потрібна висока зносостійкість покриття.

Щоб штучний газон укласти рівно, красиво, рівномірно, потрібна певна попередня підготовка:Необхідно ліквідувати всі бур’яни на ділянці, обробивши ґрунт гербіцидами суцільної дії «Галант», «Антибур’ян», «Гліфовіт Екстра».
  • Зняти дерен на глибину 20–30 см, розрівняти дно котловану, утрамбувати ґрунт катком або підручними пристосуваннями. Допускається ухил до 4 мм на погонний метр.
  • Підготувати та укласти дренаж із різних за розміром фракцій щебню. Великі частинки укладаються знизу.
  • Спорудити водовідвідні канавки, щоб вода не застоювалася під поверхнею штучного покриття.

Покрокова технологія укладання газону:

●       при укладанні рулонів варто дотримуватися єдиного напрямку й нахилу штучного травостою;

●       полотна необхідно витримати в розправленому стані 12–24 годин;

●       краї рулонів укладаються впритул один до одного;

●       з’єднують смуги за допомогою укріплюючої стрічки, яку виробник часто залишає по краях;

●       надійно стягують кромки натяжним зшивачем.

Далі між травинками насипається шар наповнювача у вигляді кварцового піску, дрібного щебеню, гумової крихти. В останню чергу трав’яне покриття кріпиться до підкладки за допомогою металевих скоб, притискних планок, міцного дроту. Можна просто прибити настил довгими цвяхами.

background-19861_1920.jpg

Укладання штучного газону

Укладання рулонного газону зі штучної трави дає змогу досить швидко й надовго розв’язувати проблему влаштування зеленої галявини для відпочинку і спортивних занять. Якість виконання покриття робить практично непомітною різницю між штучної та натуральної рослинності. Залежно від призначення синтетичний килим буває:

●       декоративний (незасипаний), яким можна милуватися здалеку;

●       напівзасипаний (наповнювачем виступає кварцовий пісок) рекомендується для дитячих майданчиків і сімейних розваг;

●       в засипному варіанті додавання гумової крихти робить покриття стійким до постійних навантажень.

Використовувати м’який настил можна в приміщенні або на вулиці. Процес укладання штучної трави на бетон не вимагає особливих знань і навичок. Під основу газону обов’язково укладається спеціальна гумова підкладка, яка зменшує знос покриття при терті. Кріплять синтетичний килим до бетонної поверхні за допомогою сполучної стрічки (ширина виробу 30 см) і двокомпонентного клею. Додатково фіксують газон металевими скобами. По краях майданчик оформляється декоративними бордюрами.

Перед початком укладання штучного газону на землю або іншу горизонтальну поверхню необхідно підготувати необхідний інструмент і необхідні матеріали. Доглядати за готовим покриттям досить просто. Сміття вимітають нейлоновою мітлою або щіткою. Бажано відразу видаляти шматки жувальної гумки, предмети з гострими або ріжучими краями. Не варто палити біля штучного газону й кидати палаючі недопалки. Якщо по периметру починає з’являтися бур’яниста рослинність, бажано застосувати хімічні засоби боротьби. Експлуатація полімерної галявини за правильного догляду триває 10–20 років.

Супутні товари
Авангард Гроу Аміно

Пакування

57.00 грн
Авангард NPK+M/E Квіти, трави

Пакування

7.50 грн
Антибур`ян

Пакування

81.00 грн
Гліфовіт Екстра 100 мл
81.00 грн
Гольф

Пакування

10.50 грн
Страж

Пакування

10.50 грн
Захисник

Пакування

21.00 грн
Фундазим

Пакування

16.00 грн
Також вам може бути цікаво:
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Сорти винограду в Україні: як обрати кращу лозу
Вирощування винограду – особлива наука, одна з найскладніших для садівників-початківців. Проте й ті, хто лише вчиться доглядати за лозою, й ті, хто в цій справі вже майстер, прагнуть мати в саду кращі сорти винограду.
Загалом виноград можна вирощувати в кожному регіоні нашої країни, хоча найкращі умови для нього, безумовно, на Півдні, в Криму та Закарпатті. Ця ліана дуже полюбляє сонце, теплолюбна, може вимерзати в люті морози. Існують види винограду, які пристосовані до суворих умов, тому що походять із Далекого Сходу, наприклад, виноград амурський. Але в наших умовах потрібно обирати лише районовані сорти, а нерайоновані потрібно акуратно обрізати та накривати на зиму.
Виноградарі вивели багато сортів, які адаптовані до різних кліматичних умов. Щоб гарантовано отримати врожай у помірному кліматі, обирайте дуже ранні сорти винограду, в яких доволі короткий термін достигання ягід.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Мілдью винограду: розпізнати і перемогти
Влітку, коли погодні умови стають оптимальними, виникає загроза появи мілдью – несправжньої борошнистої роси винограду. Це одна із найпоширеніших і найнебезпечніших хвороб, що у вологі роки завдає виноградникам великої шкоди, бо ягоди, уражені мілдью, непридатні для вживання і виготовлення вина.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Антракноз винограду: захистіть лозу від виноградної віспи
Після тривалих дощів я завжди із завмиранням серця оглядаю виноградники, бо висадила більше десятка хороших сортів. Не хочеться, щоб через погодні умови або недогляд рослини захворіли. Одна з найпідступніших хвороб – антракноз винограду.
Нижче у статті я розповім, як її можна визначити та що можна зробити, щоб інфекція не знищила кущі та врожай.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Оїдіум винограду – лікуємо одну із найнебезпечніших хвороб винограду
Коли листя винограду стає тьмяним і вкривається плямами, ймовірна причина – хвороби винограду, з яких оїдіум відомий найбільше. Інша назва – борошниста роса винограду, що проявляється білим нальотом на листі. Це дуже поширена грибкова хвороба, настільки, що її можна вважати найбільшим ворогом виноградарів.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Шкідники винограду: як позбутися небезпечних шкідників
Виноград – це чудова культура з відмінними смачними ягодами, що є окрасою всього саду. Але окрім краси та безсумнівної користі цієї культури, дачникам часто докучають шкідники винограду: попелиця, кліщі, червці, листовійки та довгоносики – загалом близько півсотні видів. Оскільки неспецифічних шкідників (тобто таких, які люблять не лише виноград, а й інші культури) у винограду багато, стає дуже важливою весняна обробка винограду від шкідників і хвороб.
Давайте розберемося, які саме шкідники пошкоджують виноградну лозу та як позбутися непроханих гостей.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Хвороби винограду
Хвороби винограду і їх лікування турбують виноградаря з перших років після посадки лози. Що різноманітніші погодні умови, то більше сюрпризів у проявах хвороб. Візьми здогадайся, що то за білий наліт на винограді чи плями на листі. Хвороби оїдіум та мілдью виноградарі знають не з чуток, а от менш поширені хлороз винограду та альтернаріоз на лозі можуть налякати не лише своїм виглядом, але й невідомістю, як із ними боротися.
Нижче у статті я розповім, які інфекції трапляються на лозі та як їм зарадити.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Осіння й весняна обрізка винограду: як формувати лозу
Обрізка винограду (виноградної лози) необхідна для двох цілей: покращення плодоношення та розрідження гілок. А пасинкування винограду необхідне для поліпшення кількості та якості плодів. Якщо виноград ростиме, як йому заманеться, він пустить соки на листя й верхівку, а в нижній частині не утворить грон або вони будуть дрібними. Правильна обрізка винограду восени або навесні та видалення пагонів стане запорукою того, що на нижніх рукавах (основних гілках) ягоди будуть великого розміру, а їх смак значно покращиться.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Підживлення винограду: чим удобрити лозу навесні та восени
Без підживлення винограду не буде налитих солодких соком грон, які є винагородою господарю за його труди. Добрива регулюють ріст листя, пагонів та квітів. Нижче я розповім, яку роль відіграють різні види підживлення винограду: нітроамофоскою, курячим послідом, попілом.
Використовуючи добриво для винограду, пам’ятайте, що забагато азоту викликає надмірний ріст листя та пагонів замість квітів та плодів. Калійні добрива потрібні для достигання плодів та поліпшення морозостійкості. Також калій поліпшує утворення цукрів – завдяки йому ягоди стануть солодшими. Фосфор відповідає за зміцнення імунітету та визрівання грон.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Полив винограду: коли і скільки води лити
Чимало садівників, які садять лозу, часто забувають про полив винограду. Це пояснюється тим, що корені культури розміщені доволі глибоко, тому рослина добре витримує посуху і зовні не одразу покаже ознаки нестачі води. Згодна, лоза просто так не всохне. Але й від нестачі вологи вона гірше ростиме, а це, звичайно ж, вплине на врожай.
Нижче я розповім, навіщо потрібен полив винограду навесні, як поливати саджанця, та в яких випадках крапельний полив винограду найкращий.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Вирощування винограду: догляд від А до Я
Вирощування винограду – вищий пілотаж у садівництві. Щоб отримати гідний врожай, слід вивчити всі особливості вирощування цієї культури. Коли ви навчитеся, як вирощувати виноград, наскільки складний чи навпаки, простий догляд за виноградом, можете сміливо вважати себе садівником із великої літери! Виноградарство – дуже вдячна справа, адже за умілого підходу лози радуватимуть вас гронами щонайменше в кілограм ваги. Отже, почнемо вивчення цієї відповідальної та захопливої справи!
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Весняна обробка винограду – перший крок до щедрого врожаю
Кожен садівник добре знає, що виплекати лозу, яка з року в рік стабільно тішитиме наливними гронами – це вищий пілотаж у садівництві. Адже якою б великою не була любов господаря до своєї рослини, виноград украй вразливий до різного роду хвороб, що в лічені дні поширюються листям, зав’яззю та ягодами. І як би садівник не намагався врятувати своє, з таким трудом та любов’ю вирощене дитя після весняних та літніх дощів, пошесть бере гору й зводить нанівець усі зусилля отримати якісний врожай. Тож щороку виноградарі втрачають від 30 до 50% очікуваних ягід, якщо вчасно не потурбувалися про захист насаджень.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Система захисту винограду
З цього відео ви дізнаєтеся, як захистити виноград від шкідників, хвороб і бур'янів.
Посадка винограду: рекомендації з правильної посадки | Аптека садівника
Осіння обробка винограду
Комахи-шкідники влаштовуються на зимівлю в тріщинах кори, між лусочками бруньок, в сухих гронах винограду. Укриття рослини захисним матеріалом від зимових морозів створює комфортні умови для захисту від холоду шкідливих комах практично в будь-якій стадії розвитку. Також добре зберігаються спори грибків.